ORLOVÁ VYHRÁLA 1. MÍSTO V PLAVECKÉ SOUTĚŽI MĚST DO 50. TISÍC OBYVATEL

Подписаться 1,3 тыс.
Просмотров 401
50% 1

4. 10. 2024
Orlová letos zazářila na Plavecké soutěži měst 2024, když si v kategorii B, tedy měst do 50 000 obyvatel, vybojovala první místo. Celkový počet bodů, které město získalo, dosáhl 8 280, což Orlovou vyneslo na třetí místo mezi všemi zúčastněnými městy napříč kategoriemi. Do soutěže se zapojilo 652 účastníků, z toho 356 mužů a 296 žen.
Dopoledne soutěžily především orlovské školy, zatímco odpoledne jsme mohli přivítat více účastníků z řad veřejnosti.
V kategorii B město předstihlo konkurenty z Karviné i Berouna. V celkovém pořadí zvítězilo Brno v kategorii C s úctyhodnými 13 592 body.
Kromě týmových úspěchů zazářili i jednotlivci. Nejrychlejším mužem se stal Hynek Rašo, který s časem 00:58,50 obhájil své loňské vítězství. Nejrychlejší ženou byla Eliška Figurová s časem 01:07,30. Nejmladšími účastníky byli dvouletý Dominik Pyszko a tříletá Malvína Bešinová. Nejstaršími plavci byli devadesátiletý Libor Žolnerčík a pětaosmdesátiletá Jana Krhovjáková. Na závěr soutěže dorazilo i vedení města s KS, které tak podpořilo letošní vítězství. Jak byli se svým výkonem spokojeni nám prozradili sami.
Místostarosta Roman Galia, který nejednou vyhrál titul nejrychlejšího plavce si po letech potvrdil, že jeho fyzička není ještě k zahození.
Všechny vítězné kategorie a jejich jednotlivci budou slavnostně oceněni v pondělí 21. října v Domě dětí a mládeže v Orlové.
Vyrobilo studio: dmp video crew, s.r.o.