Тёмный

Panelszoba glettelés baumit finish expert és kétkezes lehúzó használatával 

MALM Group Kft.
Подписаться 387
Просмотров 6 тыс.
50% 1

#glettelés #vödrösglett #baumit #finishexpert #kétkezeslehúzó #panelfalglettelés
A panelszoba felületképzést folytatjuk. Elkészült a 2 réteg vastagglett felhordása (baumit finishmax-al), valamint tegnap felvittünk egy réteg finish expertet is. Most megmutatjuk, hogy milyen a kész vödrös expert glett, valamint mi hogyan szoktuk hengerrel felhordani a felületre és lesimítani kétkezes lehúzóval. Bár a munkakörülmények nem éppen ideálisak (sajnos sokszor van így panelban), de hát ezt is meg kell oldani... :)
Tetszett a videó? Akkor kövessetek bennünket, mert még sok érdekességet szeretnénk majd a jövőben megmutatni.
/ malmgroupkft
burkolas-festes...

Опубликовано:

 

29 апр 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 13   
@hlaci17
@hlaci17 3 месяца назад
Ügyes vagy! Én is így gondolom haladni kell a korral. Itt vannak az új anyagok az új szerszámok. Én még meszelővel dolgoztam rozsdás glettvassal és spaklival, modell gipsz volt és abból kellett keverni ragasztósglettet vagy messzesglettet.
@malmgroupkft
@malmgroupkft 3 месяца назад
Köszönjük! Igyekszünk lehetőség szerint képezni magunkat, illetve nyitottak vagyunk az új dolgokra, hogy fejlődjünk és minél jobban végezzük a munkánkat... 😀
@kovacsmihalymihajlovics6510
@kovacsmihalymihajlovics6510 Месяц назад
Köszi a videót és a magyarázást. Én most keresgetem, hogy milyen glettelési módszert használjak, mert építkezünk és a teljes festést én szeretném csinálni az előkészítéssel együtt. Nem ez a szakmám, de mindenképp azt szeretném, hogy a kezem nyoma benne legyen a házban. Elvileg q2 minőségű falat kell majd glettelnem és én eddig ezt a hengeres megoldást látom járható útnak, annál is inkább, mert 2 szintes a ház és a lépcsőnél a nagy belmagasság miatt nem akarok álványt építeni, hanem teleszkópos rúddal megoldanám. Nagyon hasznos volt a videó. sokat tanultam.
@malmgroupkft
@malmgroupkft Месяц назад
@@kovacsmihalymihajlovics6510. Köszönjük és sok sikert kívánunk a felújításhoz. Ha kérdésed van, csak bátran, segitünk. ;)
@Csaba19881019
@Csaba19881019 3 месяца назад
Sziasztok, Lenne két kérdésem. Próbálkozom a glettelő hengrekkel Shuller márkát használok, de nekem rossz tapasztalatom van. A pici kis szálak itt ott a glettbe rakadtak (nem is értem miért hull ki) (használat előtt ki volt mova többször és pörgetve) és lehuzáskor nyilván mély barázdát vájtak, kézi javítás kellett. Nektek nincs ilyen rossz tapasztalat? Vagy melyik márkát használjátok a hengerből? Másik kérdés, azt vettem észre finishkor is plusz első rétegnél is a fal azért húz, tök mindegy milyen alap van lehet meszes vakolat vagy akár durva glett is. Kérdésem ezek előtt alapoztok vagy nincs rá szükség, mármint finish rétegek között? Ha nem nem húz nagyon gyorsan nektek az anyag míg felgurítjátok és húztnátok le?
@malmgroupkft
@malmgroupkft 3 месяца назад
Szia! Az olejnik márkát használjuk, de nekünk is elő szokott fordulni, hogy néha 1-1 szál belekerül a glettbe. Bár nem túl sűrűn. Barázdát nekünk nem csinált, csak a szál esett ki a hengerből és bent maradt a glettbe-ujjal kivettük és spaklival rájavítottunk. Tehát elképzelhető, hogy a hengerrel van baj (schuller hengereket használunk gurításnál és volt amelyik az első munkán szétesett..) érdemes lenne venni egy másikat és kipróbálni azt is. Az első réteg glett előtt szoktunk alapozni (pl. ha vakolt fal van: kapar/csiszol, portalanít és mélyalapozás a menetrend), utána rétegek között már nem. A finish csiszolása után jön a második alapozás és ennyi. Milyen alapozót használsz és milyen arányban hígítod? Sokáig héra falfix-el dolgoztunk, de most lecseréltük inntaler mélyalapozóra, ami eddig nagyon jól bevált. Illetve a jolly fix-et fogjuk kipróbálni egy munkán, sokan dicsérik.. A vödrös glettet 5-6dl szoktuk vizezni alapból, ha nedvszívóbb a fal, akkor 8-10dl is mehet bele, de több nem. Remélem tudtam segíteni :)
@akosjakab8643
@akosjakab8643 2 месяца назад
Üdv! Nekem mindig az a problémám,ahogy húzom el a felhordott glettet a vassal,egyszer,húzom el mellette mégegyszer és ugymond egy "átmenet" keletkezik,állandóan belehúzok az előbb elsimított rétegbe.Ezt hogyan lehetne kiküszöbökni?
@malmgroupkft
@malmgroupkft 2 месяца назад
Szia. Nagyon sok tényező befolyásolja a glett felhordást, elsimítást. Nem értem pontosan milyen átmenetre gondolsz, ezt látni kellene... Amúgy függ a glett állagtól, pl. mennyire keményre keverted, mennyire száraz az előző réteg, esetleg alapozni kellene, milyen vastagon hordod fel stb. Természetesen a mi glettelésünk sem tökéletes, de a végén meg lesz csiszolva, ott pedig a zsiráf és csiszolóháló szépen összecsiszolja, szép, sima lesz a fal. Remélem tudtam segíteni :)
@sandorkovacs652
@sandorkovacs652 27 дней назад
Nekem tökre tetszik amikor azt mutatod, hogy olyan mintha rusztikus lenne a felület. Most teljesen kezdő és hülye kérdést teszek fel. Mi van akkor ha azt én úgy hagyom, mert nekem ez tetszik? Max egy festést tolnék rá. Ez nagyon tré megoldás lenne?
@malmgroupkft
@malmgroupkft 27 дней назад
Kedves @sandorkovacs652. Valóban jól néz ki, ha valakinek tetszik ez a stílus. Egyébként volt már rá példa, hogy vékony rétegben hordtuk fel a glettet (ne legyen nagyon rusztikus) és a végén pedig úgy lett lefestve. :)
@istvanvarga1413
@istvanvarga1413 Месяц назад
Hi Nekem nagyon nagyon körűlményesnek tűnik ÉS iszonyúan Lassú bocsika
@malmgroupkft
@malmgroupkft Месяц назад
Hát a videóban természetesen nem olyan gyorsan dolgozunk, hiszen mutatjuk, magyarázzuk amit csinálunk. Egyébként megmértük az időt normál zsákos glettel és vödrössel és majdnem fele annyi idő alatt végzett a kolléga a hengerezős verzióval... így nincs miről beszélni szerintünk ;)
@Habaen5
@Habaen5 3 месяца назад
Majd lemond az ember, az ilyen munkákról, ha 4 év alatt 4-szer ázik rommá, négy helysége (fürdőszoba, WC, nagyszoba és az egyik félszoba), mert már totál tönkre mentek ezek a 30 évre "garantált", de már 40 éves panelházak. És felelősségteljes szomszédaid is lesznek, akik mondjuk nem mekk mesterekkel újíttatják fel a lakásaikat.
Далее
Csináld magad burkolás, ha nincs szakember.
19:35
Просмотров 14 тыс.
Hány réteg glettre van szükség?
5:24
Просмотров 11 тыс.
Glettelés 1. réteg
22:22
Просмотров 190 тыс.
Ha magad szigeteled a házadat ezt nézd meg.
16:08
Просмотров 62 тыс.