Тёмный

Piec rakietowy z płaszczem wodnym 

Stodoła garaż
Подписаться 3,6 тыс.
Просмотров 20 тыс.
50% 1

Опубликовано:

 

26 сен 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 46   
@tomwlkp4882
@tomwlkp4882 Год назад
Dzięki za dzielenie się wiedzą i doświadczeniem!
@georgbennings8540
@georgbennings8540 Год назад
Dokładnie 👍
@glowka123
@glowka123 Год назад
Witam .z jakiej zaprawy robiłeś podnośnik?
@jarosaw9768
@jarosaw9768 Год назад
Podłączam się do pytania
@stodoagaraz
@stodoagaraz Год назад
Zaprawa szamotowa Plus 10-30% cementu zbrojone siarką podtynkową i dodane do całej zaprawy włókno szklane
@extremmeee
@extremmeee Год назад
Świetna sprawa, powiedz jak i na jakie zasadzie połączyłes palenisko z szamotowym podnośnikiem? Robiłeś to już podczas odlewania podnośnika ? A boiler to już potem wycinałeś i uszczelniałes pod palenisko i podnośnik tylko silikonem?
@stodoagaraz
@stodoagaraz Год назад
Tam wcześniej były dwie rury jedna w drugą włożone mniejszej średnicy to był podnośnik druga to była rura kominowa jako otulina do utrzymania ocieplenia (popiołu). Rura podnośnika się rozpadłą natomiast rura otulinowa została odcięta 10cm wyżej niż jest wejście paleniska do podnośnika, rurę którą odciąłem z otuliny wykorzystałem do odlania podnośnika z szamotu składa się on z dwóch części jedna z wyciętym oknem na wejście z paleniska a druga górna jak widziałeś na filmie ma cztery nacięcia żeby gazy mogły się wydostawać bezpośrednio na płaszcz wodny.
@mantoshow8852
@mantoshow8852 Год назад
Spoko projekt
@MrCzucz
@MrCzucz Год назад
Bardzo ciekawy projekt. Ciekawe jak by wyglądało spalanie owsa, bo w normalnych peleciakach nie do końca się to sprawdza. A przynajmniej nie 100% owsa. Jak masz dostęp to sprawdź i podziel się proszę efektami.
@janwroblewski8183
@janwroblewski8183 Год назад
No i super sprawa! Bardzo fajene. Miałeś czujnik temperatury i czopucha? Czy woda często sie gotowała? Dlaczego już nie używasz?
@stodoagaraz
@stodoagaraz Год назад
Nie gotowało wody utrzymywał be problemu zadaną temperaturę 60-80 stopni. Nie używam ze względu na wysoką cenne peletu i przez to że mam dostęp do swojego drewna opałowego.
@melodyk3845janaj45
@melodyk3845janaj45 Год назад
,,swoje drewno" - w kotle węglowym Pan spala drewno ? Chyba mało to efektywne. Węgiel z dopłatami taniej i dużo cieplej. (Spalam drewno w p. co, ale dla podtrzymania temoeratury - dla rozgrzania to duuużo i dłuuugo by było).
@grzegorzwit8362
@grzegorzwit8362 Год назад
Witam , przeszedłeś na opalanie drewnem w innym piecu dlaczego nie wykorzystujesz tego praca do opalania drewnem . Może zmienić palenisko na batch box ?
@stodoagaraz
@stodoagaraz Год назад
tak mógł bym przerabiać ale zostawiam go jak na razie bo być może ze będę miał drobną zrębki z wierzby energetycznej. A do drewna mam zupełnie inna koncepcje na zbudowanie całego pieca ale trochę z braku czasu nie mam kiedy sie za to zabrać i czekam jeszcze co wymyślą z przepisami co do pieców bo jeśli będzie trzeba mieć klase5 to jeśli kupisz piec zgazowujący to one i tak mają około 90% sprawności.
@jarosaw9768
@jarosaw9768 Год назад
Mam pytanie na temat podnośnika. Jakiej grubości jest ścianka szamotu , ile musi schnąc po wylaniu , czy nie trzeba już jej jej ocieplać w piecu , jak myślisz czy gdybym po wylaniu zamontował szamot z rurą zewnętrzną metalową to podnośnik by był mocniejszy , czy szybciej by pękał i na koniec jak byś podał wymiary średnicy i ścianek Twojego podnośnika
@stodoagaraz
@stodoagaraz Год назад
Podnośnik z szamotu ma grubość około 5-6cm, czas schnięcia jest mi nie znany jak dobrze pamiętam to zostawiłem na trzy dni. rura metalowa zewnętrzna może być jak najbardziej. u mnie średnica podnośnika to 12cm i ścianka około 5-6 jak mówiłem wysokosc jest 105cm
@jarosaw9768
@jarosaw9768 Год назад
@@stodoagaraz dzięki za szybką odpowiedź 😀
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy Год назад
super rozkmina. masz jakieś przewidywania ile może mieć kW mocy czy też porównanie do jakiegoś innego kotła?
@stodoagaraz
@stodoagaraz Год назад
Nie stety nie wiem ile taki kocioł ma mocy ale ogrzewał dom jedno rodzinny starej budowy o powierzchni 200m2 i to bez najmniejszego problemu. A co do porównania z innym kotłem to obok stoi stary śmieciuch o mocy 25KW. a jesli chodzi ci o spalanie to mam porównanie do znajomych którzy mieli tą samą powierzchnie i maja piece profesjonalnymi palnikami na pelet to spalali tego peletu 2 krotnie więcej. a jeśli chodzi o porównanie z moim starym śmieciuchem to spalałem w nim więcej węgla w sezonie niż peletu w tym piecu rakietowym gdzie pelet ma niższa wartość opałową. Teraz mam dostęp do swojego drewna opałowego to jest mi taniej palić swoim drewnem niż peletem dla tego piec poszedł w odstawkę ale być może wróci do łask jak będę miał zrębek z wierzby energetycznej.
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy Год назад
@@stodoagaraz dzięki. Już widziałem też drugi filmik. Mega wytłumaczone. Najlepiej w internecie😁😁😁 rób filmiki bo po gadce słychać że masz duże pojęcie o tym co robisz więc i kanał szybko urośnie . Pozdrawiam
@stodoagaraz
@stodoagaraz Год назад
Dzięki za słowa wsparcia postaram się jak najwięcej tego co mam w głowie przelać na ten kanał i przekazać swoją wiedze i doświadczenie bo w tych czasach to tylko to ma jakąś wartość.
@Mikikikii
@Mikikikii 8 месяцев назад
Moc kotła mierzy się od 0,6 do 1 m2 powierzchni grzejnej na każde 10 kw. Średnio to około 0,8 m2 na 10kw.
@leszekpiwonski8656
@leszekpiwonski8656 Год назад
I jeszcze powiedz do odlewu podnośnika używałeś włókna szklanego w jakiej postaci - siatki czy sypkiej i gdzie kupiłeś
@stodoagaraz
@stodoagaraz Год назад
Włókno szklane w postaci sypkiej do dostania w sklepach budowlanych obi i tp a dodatkowo siatka stalowa podtynkowa,
@melodyk3845janaj45
@melodyk3845janaj45 Год назад
Żeberka rusztowe kręcą się i gną - ruszt 24 cm tak ma - ruszt 26 cm jest spoko. Podnośnik-dopalacz mógłby być bezpośrednio w płaszczu wodnym - dlaczego nie - czy przepaliło by rurę żelazną-blaszaną chłodzoną bezpośrednio, obniżyło by tmp. ,,rakietowania"?
@stodoagaraz
@stodoagaraz Год назад
Witam panie kolego otaczanie podnośnika płaszczem wodnym spowoduje obniżenie temperatury i nie dopalenie spalin. W skrócie nie był by to piec rakietowy tylko zwykły kopciuch. Piec rakietowy musi uzyskać temperaturę około 1200stopni w podnośniku aby mógł dopalić wszystkie gazy które powstają w palenisku
@panmigacz3121
@panmigacz3121 Год назад
Tak swoją drogą mam rozkminy, czy da się np zrobić adapter do palenia w kominku moc około 25 kW zrębkami. Może nie w tym roku, ale w przyszłym, mam w ogrodzie dużo gałęzi do palenia zazwyczaj, a szkoda tego na ognisko rzucać skoro jest kaloryczność w tym.......
@stodoagaraz
@stodoagaraz Год назад
możliwe że dało by się coś wymyślić ale ja np do gałęzi mam rębak walcowy i mam odcinki gałęzi 8 10 cm i spalam to w normalnym piecu ty możesz w kominku. żeby przystowować ten piec do opalania takim opałem było by trzeba zrobić zupełnie inną komorę załadowczą.
@kalim1969
@kalim1969 Год назад
Siemanko Panie a taki rębak sam robiłeś też?
@stodoagaraz
@stodoagaraz Год назад
@@kalim1969 Nie. Rębak zakupiłem
@leszekpiwonski8656
@leszekpiwonski8656 Год назад
Co znaczy że Że miał problem z zadaną temperaturę nie osiągnął jej czy trudno było go okiełznać i utrzymać na jednej temperaturze
@stodoagaraz
@stodoagaraz Год назад
Bez problemów utrzymywał zadaną temperaturę nie gotował wody.
@7asm
@7asm 4 месяца назад
Witam . Za ile mażna takie coś kupić .
@stodoagaraz
@stodoagaraz 4 месяца назад
Raczej nie do dostania trzeba zbudować samemu
@marcing4735
@marcing4735 Год назад
Czy ten płaszcz wodny był z bojlera wyjęty?
@stodoagaraz
@stodoagaraz Год назад
Nie poszeptana nie wyjęty z bojlera tylko płaczem wodnym jest bojler w którym została wycięta dziura na rurę. BO jak rozumiem myślał pan że to jest wzięty bojler z płaszczem i przerobiony, jak to robiłem to nie wiem czy takie rzeczy były już produkowane ale ja przynajmniej o takich cudach nie wiedziałem. wiec to jest zwykły z wężownicą
@Lechoslowianin
@Lechoslowianin Год назад
Jak taki dobry to czemu stoi nieużywany?
@stodoagaraz
@stodoagaraz Год назад
ponieważ kolego cena peletu jest jaka jest a ja mam dostęp do własnego drzewa opałowego wiec wiadomo co taniej wychodzi tego pieca nie chce przerabiać na drewno bo być może przyda mi się do zrębki z wierzby energetycznej a na zrobienie nowego pieca rakietowego typowo na drewno projekt w głowie jest ale nie ma czasu go zrealizować.
@blazejelk2
@blazejelk2 Год назад
A jak uzyskać ten szampon tzn z czego go się robi?
@blazejelk2
@blazejelk2 Год назад
@UCJ0Om4P_K78F51tzBr_VNXQ heheh tak czytam i myślę pewnie coś Żona pisała o jakiś szamponach:) dzięki za info. Szkoda że nie wiedziałem o tej zaprawie bo kupowałem do zabudowy kominka płyty krzemianowe ok 1500 zł a tak bym zrobił formy i pozalewal ten szamot. Pozdrawiam
@stodoagaraz
@stodoagaraz Год назад
Szampon chyba chodziło ci o zaprawę szamotową, możesz kupić w sklepie budowlanym tylko żeby wytrzymała powyżej 1200stopni musisz dodać cementu od 10% do 30% ale każda zaprawa może mieć inne proporcje wiec polecam przeczytać instrukcje na odwrocie.
@Mikikikii
@Mikikikii 8 месяцев назад
Z tego co wiem to cement można dodać jeżeli temperatura nie przekracza 1000 stopni a w podnośniku może tyle przekroczyć.
@leszekpiwonski8656
@leszekpiwonski8656 Год назад
Witam chciałem zapytać jakiej średnicy wewnętrznej masz ten podnośnik szamotowych i grubość płaszcza wodnego dzięki za odpowiedz
@stodoagaraz
@stodoagaraz Год назад
podnośnik powinien mieć ten sam przepływ co palenisko a grubość płaszcza wodnego jest około 5-6cm
Далее
Budowa piecyka rakietowego 🚀 remont4you
8:34
Просмотров 62 тыс.
Piec rakietowy... gdy braknie prądu!
22:41
Просмотров 3,1 тыс.
Piec rakietowy
9:51
Просмотров 18 тыс.
OPAŁOWA ŚCIEMA
8:34
Просмотров 268 тыс.
Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu domu?  Robimy test...
19:59