Тёмный

Poradnik instalatora - Danfoss RTL 

Danfoss Poland
Подписаться 3,3 тыс.
Просмотров 245 тыс.
50% 1

Prosta regulacja wodnego ogrzewania podłogowego
Sprawdź jak krok po kroku zainstalować zestaw Danfoss RTL do regulacji temperatury pojedynczych pętli ogrzewania podłogowego. W skład zestawu wchodzi zawór FJVR oraz ogranicznik temperatury powrotu FJVR.

Опубликовано:

 

3 окт 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 27   
@danielcondila2200
@danielcondila2200 2 года назад
Aver seniores jeśli powrót jest zimny, który reguluje, suio było włożyć go do gorącego.Więc można więcej podgrzewać wodę przez resztę domu i umieścić zawór termiczny w każdym obwodzie, więc teraz.Zawsze ta sama temperatura. oraz kabel, który przecina się, gdy termostat pokojowy wskazuje, że jest temperatura, aby pomieszczenie nie zużywało niepotrzebnej energii. Czyli w razie potrzeby można jednocześnie regulować ogrzewanie podłogowe i grzejniki.Proszę o odpowiedź, może się zdenerwuję Aver seniores si el retorno es frio que regula, lo suio era ponerlo en la ida en la caliente .asi se puede calentar el agua mas para el resto de la casa y poner una valvula termica en cada circuito asi se ahora .siempre la misma temperatura y un cabesal que corte cuando el termostato de la habitacion indique que esta la temperatura ,asi esa habitacion no gasta enerjia inecesaria . Asi se puede regular suelo radiante y radiadores al mismo tiempo si es necesario.me gustaria que me contestes alomejor me quivoco
@jacekazewski7969
@jacekazewski7969 2 года назад
Czy na każdą pętlę trzeba zakładać zawór .Czy jak na filmie tylko 1
@DanfossPolska
@DanfossPolska 2 года назад
Dzień dobry, FJVR stosuje się w celu ograniczenia temperatury powrotu z pętli ogrzewania podłogowego występującej w układzie mieszanym, w którym występują również grzejniki. Odpowiadając na pytanie. Jeśli mamy tylko jedną pętlę ogrzewania podłogowego, zakładamy tylko 1 zawór. Jeśli mamy tylko ogrzewanie podłogowe wówczas warto rozważyć zastosowanie rozdzielacza z wkładkami termostatycznymi, który umożliwi regulacje strefową a przede wszystkim dostosować temperaturę zasilania. Na filmie mamy rozdzielacz bez wkładek termostatycznych oraz temperaturę na zasilaniu 60oC co pozwala wnioskować, że na pozostałych obiegach (na których nie założono FJVR) odbiornikami ciepła są grzejniki. Dla ogrzewania podłogowego zaleca się aby temperatura na zasilaniu nie przekraczała 55oC. W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z doradcą technicznym 22 104 00 00
@dominikbukaa9563
@dominikbukaa9563 3 года назад
Czy ten zawur RTL misi być zamontowany tam gzie ogrzewanie podłogowe czy może być zamontowany w innym pomieszczeniu
@DanfossPolska
@DanfossPolska 2 года назад
Na filmie przedstawiono montaż zaworu przy rozdzielaczu na powrocie z pętli ogrzewania podłogowego. Jest to prawidłowy montaż ponieważ głowica FJVR reguluję temperaturę wody w pętli ogrzewania i dlatego nie ma znaczenia czy będzie w tym samym pomieszczeniu, ważne żeby była na powrocie regulowanej pętli.
@kondorek77
@kondorek77 2 года назад
@@DanfossPolska A gdzie zawory do regulacji ilości przepływu ilości wody na poszczególnych obwodach? Brak możliwości montażu głowic do sterowania np WiFi do sterowania temperatura w każdym pomieszczeniu. Ta instalacją to taka biedaedyszyn...
@DanfossPolska
@DanfossPolska 2 года назад
@@kondorek77 Dzień dobry, prezentowany film przedstawia montaż zaworu RTL na pętli ogrzewania podłogowego i na jego potrzeby nie było potrzeby stosowania rozdzielacza z regulacją przepływu na poszczególnych obiegach. Załączamy link do broszury, w której znajduje się więcej aplikacji assets.danfoss.com/documents/182445/AB370141588735pl-PL0101.pdf
@kalu6421
@kalu6421 4 года назад
Jak działa RTL w ogrzewaniu podlogowymym? Czy jeśli na RTL zaznacze 30 stopni to na początku w rurki pójdzie mi woda z pieca około 60-65 stopni i kiedy spadnie poniżej 30 stopni to RTL się otworzy i znowu będę miał pełne rurki w gorącej wodzie z pieca? Czy tak to działa? Czy RTL po prostu otworzy się na chwilę i tej wody pusci troszeczkę żeby podbić wodę powyżej 30 stopni żeby RTL się zamknął? Jak to działa? Chodzi mi o to czy RTL będzie mi regulowal ta wode żeby miała w miarę stała temperaturę np 30-35 stopni czy to będą duże skoki temperatur? Zamierzam zrobić 2 zawory RTL na 2 pętlę po 11 m2. Kuchnia i korytarz w otwartej w przestrzeni plus malutka łazienka i wiatrolap. Razem około 22 m2
@nei7808
@nei7808 3 года назад
oglądnij więcej filmów bo sobie zrobisz drogą zabawkę
@DanfossPolska
@DanfossPolska 3 года назад
Zawór FJVR jest ogranicznikiem temperatury powrotu. Zabudowany w zaworze element termostatyczny utrzymuje ustawioną na głowicy temperaturę. Jeśli więc popłynie woda o wysokiej temperaturze zawór będzie się zamykał. W normalnym trybie pracy, dla użytkownika nie będą odczuwalne skoki temperatur. Zład wody w rurze fi16 na odcinku 11m to około 2 litry. Przez pętle ogrzewania podłogowego przepływ waha sie w zależności od nastawy od 1-3,5 l/min. Temperatura podłogi będzie więc utrzymana na odpowiednim poziomie, zależy ona oczywiście od rodzaju wykończenia podłogi i będzie niższa niż woda w instalcji o około 6-9 st C.
@volodymyr88ua
@volodymyr88ua 3 года назад
jak bedzie prawidlowo dzialac zawor rtl ustawiony na 25 stopni bezposriednio wkrecony w rozdzielacz powrotu 40 stopni?
@DanfossPolska
@DanfossPolska 3 года назад
Zawór RTL jest ogranicznikiem temperatury powrotu. Jeśli zastosujemy go na zasilaniu z temperaturą 40 st C i ustawimy go na 25 st C zawór będzie praktycznie cały czas zamkniety. Montaż na powrocie spowoduje, że zawór zamknie się przy przekroczeniu temperatury, ale nasz obieg grzewczy będzie oddawał ciepło.
@volodymyr88ua
@volodymyr88ua 3 года назад
@@DanfossPolska Jak widać na filmiku, temperatura na powrocie 45 st C, czy nie będzie sam rozdzielacz grzać zawór RTL?
@mateuszotto5234
@mateuszotto5234 3 года назад
@@DanfossPolska czy jesteśmy w stanie sterować tym podukładem za pomocą termostatu ściennego? Jeżeli tak to w jaki sposób?
@DanfossPolska
@DanfossPolska 3 года назад
@@volodymyr88ua O ile dobrze zrozumieliśmy Pana pytanie, zestaw FJVR składa się z zaworu i głowicy. W przeciwieństwie do zaworu termostatycznego odczyt temperatury nie jest realizowany na głowicy, ale element termostatyczny znajduje sie w zaworze. Mierzymy więc temperaturę wody w instalacji, a nie temperaturę otoczenia.
@DanfossPolska
@DanfossPolska 3 года назад
@@mateuszotto5234 Nie ma możliwości zamontowaniu na zaworze RTL innego elemntu niż głowica do tego dedykowana. Nie ma więc możliwości sterowania ogrzewaniem poprzez termostat naścienny. Takie rozwiązanie wymagałoby dodakowego zaworu na instalacji, na który zakładamy siłownik.
@robertw6091
@robertw6091 7 лет назад
Dlaczego zawór została zainstalowany na powrocie a nie na zasilaniu ? Ma regulować temperaturę powrotu ?
@Mafadaka4
@Mafadaka4 7 лет назад
zawór RTL ma za zadanie mierzenia temp cieczy powrotu i nastawy końcowej, gdy był by na zasilaniu podłoga się nie nagrzeje bo głowica jest skorygowana do niskiej wartości i nastąpi szybkie odcięcie przepływu
@DanfossPolska
@DanfossPolska 6 лет назад
RTL (return temperature limiter) jest ogranicznikiem temperatury powrotu. Pozdrawiamy
@dariuszjanus715
@dariuszjanus715 5 лет назад
Zawsze zawory regulacyjne instaluje się na powrocie.
@danielchrzaszcz1734
@danielchrzaszcz1734 6 лет назад
Nie jestem specjalista i moze mi ktos to wyjasni. Mamy temp zasilania np 40 stopni i zakladajac zawor rtl co nam to da?? Podloga nie zrobi sie cieplejsza przeciez. Bedzie stygla az czynnik osiagnie nizsza temp. Co za roznica czy on zalega w instalacji czy przez nia plynie???
@Maxtoluen
@Maxtoluen 5 лет назад
jak masz stale 40 stopniu na zasilaniu a wszystkie pętle są długie to nic ci nie da, ale gdy np masz pętle krótką w rozdzielaczu to już się przyda bo przytłumi jej przepływ przez co podłoga nie będzie się za mocno nagrzewała.
@jk4546
@jk4546 7 лет назад
Chętnie korzystałem z reklamowanych materiałów. Zainstalowano DOGRZEWANIA PODKŁADU pod posadzkami w domu bez piwnic. Tak zwany " grzejący sąsiad". Podstawowym jest ogrzewanie grzejnikowe. Podłogówka jest poprowadzonana na głebokości 35 cm pod główną warstw. betonową, na 10 cm styropianie z folią alu. PODŁOGA NIE JEST GRZEJNIKIEM - i nigdy nie piwinna nim być. Wystarczy, że jest RÓWNOMIERNIE CIEPŁA - 20-22st C. Co zyskujemy? : Całkowity komfort cieplny. Znikają wszystkie problemy materiałowe związane z 100% OGRZEWANIEM PODŁOGOWYM. Koszt materiałów i robocizny DOGRZEWANIA jest 5 krotnie niższy.- Mniej rur PEX - odległość układania co 50- 70 cm , mniej lub brak rozdzielaczy. Wystarczą 1-2 obwody na cały dom. Brak stref, regulacji pomieszczeń, stała temp 20- 22 st całej podłogi w domu - zainstalowano jeden regulator 3 drogowy, Można pominąć pompy obiegowe. W istniejącym rozwiązaniu pompa obiegowa w Pompie Ciepła 12 kW (1 taryfa el.) doskonale daje sobie radę z OBWODEM DOGRZEWANIA PODŁOGOWEGO pod całym domem. I najważniejsze - Efekt końcowy tego dogrzewania : Na grzejnikach temp. zasilania wynosi 25 a temperatura w domu 20 st. C. (?????). Ogrzewanie mieszane grzejnikowe z dogrzewaniem podłogowym było eksperymentem, który zakończył się powodzeniem. Są oszczędności na etapie budowy instalacji oraz samej eksploatacji. 1 Sezon grzewczy CO + CWU 2016-17 kosztował 2600 zł. Dom 220 m2, 3 osoby. Ogrzewanie drewnem było by droższe.
Далее
Co zrobić by podłogówka grzała lepiej?🌡️
10:11
alpex®: Bend Radii | FRÄNKISCHE
3:06
Просмотров 44 тыс.
Danfoss Radiator Thermostat (TRV) removal
1:41
Просмотров 12 тыс.
Jak odpowietrzyć podłogówkę bez pompy - remont4you
8:02
Heat buffer - how to connect it to a solid fuel boiler
14:45
Odpowietrzanie podłogówki BEZ NARZEDZI
11:04
Просмотров 21 тыс.