Тёмный

Porovnání měřiče LC TESLA BM366 s čínským testrem 

RAPA Projekty
Подписаться 2 тыс.
Просмотров 2,3 тыс.
50% 1

Опубликовано:

 

22 окт 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 28   
@DiodeGoneWild
@DiodeGoneWild 16 дней назад
Tyhle starý papírový kondíky je potřeba hlavně testovat na svodovej proud. Pokud je v lampovym zařízení přes něj připojená g1, tak to tu lampu hodně brzo zničí. I hodně malej svodovej proud zvedne mřížkový napětí o několik voltů, takže proud elektronkou je několikanásobně vyšší (a paradoxně zařízení třeba vypadá, jako že funguje normálně, protože st signál pořád prochází, jen je tam šílená ss složka). Ale hodně brzy je po elektronce.
@xsc1000
@xsc1000 2 года назад
Tohle není o kvalitě měřáku, ale o měřící metodě. Tesla měří kondenzátor rezonanční metodou, tedy paralelně ke kondenzátoru zapojí cívku a hledá se maximum rezonance. Ty kondenzátory jak stárnou, nemění moc svou kapacitu, ale zvyšuje se u nich svod. To znamená, že rezonanční obvod naměří podobnou kapacitu, ale kdyby sis značil, jak moc musíš dát nahoru potenciometr citlivosti, tak bys zjistil, že čím horší svod, tím vyšší musí být citlivost, abys něco změřil. Když se podíváš na Shanga, jak tam měří kondenzátory takovým starým měřákem ještě s magiokem, tak to je ono. Pokud je kondenzátor dobrý, roztáhne se výseč naplno, pokud je mizerný, sotva se pohne. Je to vlastně jen trochu chytřeji zapojený indikátor v tom měřáku a vzhledem k nelinearitě magioka zvládá větší rozsah. U elektronkových zařízení svod samozřejmě vadil dost, zvlášť pokud se jednalo o vazební kondenzátor, kde svod dokáže otevřít následující elektronku a tak ji odpravit nadproudem. Jenže to je potřeba měřit ideálně pod napětím. Nevím, jestli Tesla něco takového dělala, ale opět u Shanga lze vidět, že on si tam ještě může volit napětí na kondenzátoru a svod mu indikuje doutnavka. Číňan měří RC metodou, proto se svod projeví značným nárůstem kapacity. Svod vytvoří dělič s nabíjecím odporem a nabíjení tak trvá déle. Kapacitu tak ten měřák změří blbě, ale aspoň nato upozorní hodnotou Vloss, která vychází zase z rychlosti vybíjení odpojeného kondenzátoru.
@marekquarda8023
@marekquarda8023 2 года назад
Díky za skvělý komentář. 👍
@RAPAprojekty
@RAPAprojekty 2 года назад
Díky za koment, v podstatě přesně o tomto tématu bude další video. Budu tam stavět měřák svodu s VN a toto zkoumat.
@honzabastli2591
@honzabastli2591 2 года назад
Ahoj, díky za další pěkné video. Zamyslel jsem se nad funkčním principem toho měření a podle mého názoru je tenhle princip měření vhodnější, protože se zaměřuje právě na samotnou kapacitu kondenzátoru skrze rezonanční frekvenci LC obvodu (lazená cívka a pevný, měřený kondík). Ta kapacita, kterou ten měřák ukázal je podle mě reálná. Zároveň jsem toho názoru, že ten měřák vlastně ukazuje svod (neboli ten Vloss). Sám jsi na to jak ho ukazuje narazil. Když jsi připojil hovňák (který svod 100% má) o podobné kapacitě jako těch 10 nF co jsi měřil na začátku (oba jsou to svitkové kondy, takže zdravé budou mít podobné charakteristiky), tak přístroj neukázal vůbec nic. Musel jsi vyhulit citlivost na max, aby se ručička vychýlila. Tohle přesně ukazuje svod, neboli paralelní odpor kondu. Tenhle paralelní odpor zatížil ten rezonanční obvod načež prudce klesla amplituda, kterou právě přístroj sleduje. Musel jsi tedy zvýšit citlivost, abys tuhle sníženou amplitudu našel. Pokud jsi se tedy při měření zbylých hovňáků setkal se stejným trendem - citlivost musela být na max - můžeš podle potřebné citlivosti zhruba posoudit i svod kondu, krom jeho kapacity. Bude to ale určitě chtít se s tím přístrojem sžít. Tohle je nějaký můj teoretický pohled na situaci. Jinak teda princip toho měření mě baví, ale měřit s tím delší dobu bych nechtěl. Ukroutil bych si ruce... :D
@Desmonds_Tech
@Desmonds_Tech 2 года назад
Perfektní video a přístroj :O
@tajtrlik1111
@tajtrlik1111 2 года назад
Ďakujem za video a vlastne k tomuto už nemám čo povedať, všetko potrebné už povedali kolegovia predomnou 😀. Snád len to aby si s toho prístroja mal radosť a prajem ti aby si zohnal aj ďalšie prístroje do zbierky čo ťa potešia
@RAPAprojekty
@RAPAprojekty 2 года назад
Díky :)
@ivanhindicky2102
@ivanhindicky2102 9 месяцев назад
ahoj.. mám ho tiež ale nemerá indukčnosť... asi je vadná trioda .. 6CC31 ... čakám na novú a uvidí sa .. skús aj ty meranie Lx...
@noplastik
@noplastik 2 месяца назад
No, za mě, nejdřív bych změřil svod a pokud se u svitků = neelektrolytů dostane na řád mA - vyměnit a až pak má smysl měřit kapacitu. Existovaly a ještě možná existují :D katalogy, kde tyhle parametry byly uvedeny. ESR svitků podle mě není až tak důležitý parametr, na rozdíl od vyhlazovacích elektrolytů, kde je často kritičtější než velká odchylka kapacity. Ten malý měřáček vůbec není špatný. Co měří, měří dobře a já ho z 80% používám právě na měření ESR elektrolytů. Není to plnotučný RLC (to si musíš 3000 připlatit) ale u elektronkových zařízení tě asi 0,1% přesnost trápit nemusí ;). Kondenzátory by vydaly na knížku :D. Ono tam záleží snad na všem, na materiálech, provedení, teplotě napětí, kmitočtu ... Stručně řečeno: je třeba nějak vybrat podle použití v konkrétním obvodu a to zase předpokládá schopnost posoudit jak moc jsou které parametry pro danou pozici důležité ... no nebudeme si nic nalhávat, často je to o laborování :)
@milo2karel
@milo2karel 2 года назад
Nechci autorovi křivdit, ale zpočátku byly všechny součástky jen analogové, tedy s rozprostřenými parametry (viz. modely C a L) a tyto hodnoty se také měřili, jen jinými metodami, protože sdružené měřící přístroje jsou až vynález modernější. Samozřejmě se řešil i svodový proud u kondenzátorů, ekvivalentní sériový odpor, atd. Tolik poznámka k času 10:55.
@marekquarda8023
@marekquarda8023 2 года назад
O kvalitě čínských měřáků jsem se měl možnost poslední dobou docela přesvědčit a všechny dopadly stejně, buď si ukazovaly co chtějí a nebo radějí scíply. 🤣Takže ano, tento přístroj je poplatný době, ale v kvalitě, která by se dala připodobnit firmě Rolls-Royce vs. .. ehm . Kia? 🤣Díky za video a přeji hezký den.
@vladimiralena9129
@vladimiralena9129 2 года назад
Dobrá práca. Ten čínsky je podľa mňa lepší v tom, že tým že ukáže väčšiu hodnotu ako by meraný kond mať, z výsledku sa dá usúdiť, že je tam zvod. U Tesly, ak ukáže hodnotu, ktorá je v tolerancii meraného kondu, to nemám ako zistiť. V obvodoch s vysokými impedanciami taká súčiastka spôsobí nežiadúcu zmenu v činnosti zariadenia. Za mňa jednoznačne Čína a Teslu by som dal do vitríny len ako retro spomienku.
@RAPAprojekty
@RAPAprojekty 2 года назад
V podstatě k tomu mám podobný přístup, tyhle přístroje nemám na každodenní používání. Ono by to ani s jejich spolehlivostí po těch letech moc nešlo. Ale je stále zajímavé si s tím něco zkusit odměřit.
@marekquarda8023
@marekquarda8023 2 года назад
Mám takové rčení: Chceš kvalitu? Tak ji vyžaduj a poskytuj. A až budete dělat vývoj tak změníte na ty čínské bazmeky (kopie) velice rychle názor. Viz můj poslední měřák, který jsem poslal zpět Hadex-u a oni mi raději vrátili peníze. 🤣
@mareksvonavsky1646
@mareksvonavsky1646 2 года назад
@@marekquarda8023Zdravím všetkých a rád som si prečítal tvoj komentár, ale uvítal by som, keby si nám navrhol kvalitnejší, overený merač zo svojich skúseností. Ďakujem.
@vladimiralena9129
@vladimiralena9129 2 года назад
@@marekquarda8023 Jj, koľko zaplatíš, toľko dostaneš. Ten "čínsky bazmek" poskytne za málo peňazí, hodne muziky. Ten kto pracuje vo vývoji, má k dispozícii iné prístroje. I keď, nečudoval by som sa, keby mal v šuplíku i tento lacný tester.
@RAPAprojekty
@RAPAprojekty 2 года назад
@@marekquarda8023 Já dělám na vývoji v práci, na to co chci dělat doma mi toto bohatě stačí :D Pokud se k tomu dostanu, budu ještě stavět měřák od Carlsona. Ale o tom bude další video :)
@robertkovar8710
@robertkovar8710 Год назад
Kup si nějaký normální digitální RLC měřič, ten čínan je jen přibližné zobrazovadlo..
@RAPAprojekty
@RAPAprojekty Год назад
Nějaké nápady, který zvolit?
@robertkovar8710
@robertkovar8710 Год назад
@@RAPAprojekty rozpocet?
@Nasetraktory.
@Nasetraktory. Год назад
@@RAPAprojekty před lety jsem koupil starší ESCORT ELC -131D je to tak 8 let a dal jsem za něj 3000,-
@curbescurbes7849
@curbescurbes7849 Год назад
pekne video len to porovnanie meraku tesla a meraku M tester za par korun s ciny je ako zrovnat luxusne auto s traktorom su aj drahsie ESR merace to chelo zrovnat na presnost M tester kazdy z nich meria inak ak ich aj pred meranim skalibrujes kazdy z nich ma inu odchylku merania
@RAPAprojekty
@RAPAprojekty Год назад
Měřím a porovnávám to, co mám doma.
@curbescurbes7849
@curbescurbes7849 Год назад
@@RAPAprojekty ok len nezatracujme ten cinsky tester
Далее
Porovnání měřiče svodu s čínským testrem
7:01
Просмотров 2,2 тыс.
▼ ЕДУ В ТИХОСРАНСК 💪
37:00
Просмотров 237 тыс.
How to get skins for FREE? #standoff #skins #coins
00:34
How to use a multimeter like a pro! The Ultimate guide
28:43
Understanding Porsche's New Six Stroke Engine Patent
21:57
LED Circuit Design - How to design LED circuits
21:44