Тёмный

Prawdziwy DOM PASYWNY w cenie mieszkania! 0zł za ogrzewanie! 

iZZi instalacje
Подписаться 91 тыс.
Просмотров 701 тыс.
50% 1

Опубликовано:

 

28 сен 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 1,3 тыс.   
@biurorachunkoweofficium7424
@biurorachunkoweofficium7424 2 года назад
Pan Maciej jest naszym sąsiadem i rozmawiając z nim nigdy nie można się nudzić 🙂 pasjonat całą parą. Genialny pomysł na ten film
@maciejsempinski6306
@maciejsempinski6306 2 года назад
Pozdrawiam sąsiadkę i uczestników forum jeszcze w starym roku bo dziś 30.12.2020. Pozdrawiam
@marianskodowski8337
@marianskodowski8337 2 года назад
Ale gdyby podatek był liniowy powiedzmy 8% od każdego to pani miejsce pracy nie miałoby sensu? Co pani zrobiła aby uprościć podatki?
@basiabasia6001
@basiabasia6001 2 года назад
@@maciejsempinski6306 o
@lukaspulut3162
@lukaspulut3162 Год назад
Ale Wy nie palicie węglem?
@andrzejkliman3077
@andrzejkliman3077 3 года назад
Ten Szanowny Pan powinien prowadzić szkolenia dla lipnych deweloperów, jak powinno się robić, żeby były budynki prawidłowo wykonane dla ludzi. Szacunek, że mamy w Polsce takie mózgi, które są nieco niewykorzystane. Wielka szkoda dla Narodu.
@eduardoperejra6255
@eduardoperejra6255 3 года назад
Inna sprawa że takie dewelopery mają to w dupie. Tworzą jak za komuny ... szybko , byle jak , byle tanio , byle zysk był i sru w nogi zanim klient sie połapie że wszystko sie rozlatuje 🙄
@nemonemo512
@nemonemo512 2 года назад
Polecam materiał z 06.11,2021, NOWY! Usunięcie fałszywych mistrzów Orderu Świętego Stanisława przez IX Wielkiego Mistrza J.Z.Potockiego.
@cathathonium
@cathathonium 2 года назад
ten pan opowiada ze zwykly dom ma 10-20 razy za duza wentylacje niz potrzeba. bywalem w niejednym takim domu i pomimo za duzej wentylacji panowal czesto zaduch,nie mowiac juz o smrodzie. zapytuje wiec ,jaką obora musi byc dom ktory ma 10-20 razy mniejsza wymiane powietrza niz te domy jakich doswiadczalem
@adamk3354
@adamk3354 2 года назад
Tak, ale żadnemu developerowi ie zależy aby budynki było dobrze wykonane i taniie w eksploatacji... ma być szybko tanio i sprzedane z jak najwiekszym zyskiem toteż normą jst że są wstawiane najtansze okna drzwi przełączniki i gniazdka... :)
@Kamis2244
@Kamis2244 2 года назад
@@cathathonium Dokładnie tak działa wentylacja grawitacyjna, a już na pewno źle wykonana.
@arnesvensson2960
@arnesvensson2960 3 года назад
Cudowny,super inteligentny PAN Uklony i wyrazy najwiekszego podziwu.Piekna dykcja.Piekny,poprawny jezyk polski. Oszczednosc godna absolutnego nasladowania❤🧡💛💚❤💯💛
@zbyz63
@zbyz63 3 года назад
Chwalisz za język, a nie zauważyłeś, że polskie literki ci się gdzieś zgubiły? Polska języka piękna. Jeśli z lenistwa wyeliminujemy polskie ogonki, to tak jakbyśmy wyrzucili część dziedzictwa narodowego. Nie upraszczajmy sobie życia - nie w tym wypadku.
@rl7504
@rl7504 3 года назад
Pozdrawiam Pana, jest pan geniuszem. Bogu dzięki, że są takie osoby, inteligentne , pracowite i takie które chętnie dzieła się takim skarbem. Oszczędność , pracowitość, wytrwałość , cierpliwość. Same zalety u pana widzę. Chętnie zaprosiłabym do nas na ciekawą dyskusję. Mój małżonek jest podobnym skarbem. Oby się nam udało wspólnie zasiąść do stołu. Z poważaniem Renata z Bydgoszczy.
@AS-im7dy
@AS-im7dy 3 года назад
Szkoda, że fryzurę ma dosyć paskudną i kuriozalną (długowłosy, ale z tyłu mocno łysiejący... coś jak śp. Jerzy Łapiński czy Francuz, R. Longechal)... nie to co prowadzący! 😛😄 Niektórzy seniorzy w pewnym wieku już mają estetykę gdzieś tak głęboko, że można odnieść wrażenie iż nie tylko zmagają się ze sklerozą, ale też z brakiem lustra... lub żony, która zadba o lepszy wygląd! 🙄💇🏻‍♂️
@wrystyna1
@wrystyna1 3 года назад
@@AS-im7dy Bez urazy, ale Pańska wypowiedż jest prostacka, a do tego zero estetyki.
@maciejsempinski1554
@maciejsempinski1554 3 года назад
@@AS-im7dy jeśli to jest wiedza o domach pasywnych to bardzo współczuję wszystkim bliskim osobom piszącego jego wiedzy, inteligencji i kultury.
@elizaeliza5704
@elizaeliza5704 2 года назад
Ależ ten Pan ma ogromną wiedzę i wspaniałe jest to, że dzieli się nią. Wielki szacunek. Takich ludzi, podejrzewam, ze świecą szukać....
@leszekkowalski2786
@leszekkowalski2786 2 года назад
podziw,podziw i jeszcze raz podziw .budynek jak budynek niby podobny innym ale jaki niesamowicie oszczedny. Diabeł tkwi w szczegółach o których pan Maciej tak pięknie opowiedział .nic tylko brać przykład i nie tylko z budowy domu i pomysłów jego udoskonalania ale i z tego jakim pan jest dzięki serdeczne i dużo zdrowia Panie Macieju.
@franciszaleska1684
@franciszaleska1684 3 года назад
Byłam na Pańskim wykładzie w Poznaniu około dekadę temu. Po wykładach konsultowaliśmy z Panem jeszcze około 2h projekt naszego domu (130m2). Wtedy zaproponował Pan rozwiązanie grzewczo-chłodzące -płytę fundamentową. Ponad rok zajęło nam znalezienie wykonawcy. Finalnie zrezygnowaliśmy gdyż mieliśmy tylko jedną wycenę . W tamtym czasie dom pasywny wydawał się poza naszym zasięgiem (finansowym) . Skończyliśmy tradycyjnie z gazem. Zakupiliśmy polecane przez Pana rekuperator i kocioł. Co prawda zużycie energii mamy prawie 4 x większe w stosunku do Pańskiego , ale gdyby nie niesamowita energia,którą nas Pan 'poraził' to najprawdopodobniej teraz żałowalibyśmy budowy takiego domu. Dużo zdrówka !
@teresagniazdowska9443
@teresagniazdowska9443 2 года назад
Niesamowity Pan.
@kaktus7283
@kaktus7283 2 года назад
oszolom , jakich pelno w dzisiejszych czasach
@pawelgol5015
@pawelgol5015 2 года назад
@@kaktus7283 obrażać jest łatwo. Jeśli się z tym panem nie zgadzasz to wskaż argumenty
@rafabehrendt3817
@rafabehrendt3817 2 года назад
@@kaktus7283 ładnie się nam przedstawiłeś oszołomie
@kaktus7283
@kaktus7283 2 года назад
uczcie sie fizyki , nie bedziecie wierzyc w glupoty , nie ma perpetum mobile , a z rozmowy tego filozofa wnioskuje ze stworzyl go wlasnie
@jerryfuneki
@jerryfuneki 3 года назад
Potwierdzam- wiele z tych rozwiązań sprawdziłem w praktyce. Kilka z nich przedstawiłem na swoim kanale. Szacun dla Pana Macieja -dobrze mieć bratnią duszę . Pozdrawiam.
@janwolski9048
@janwolski9048 3 года назад
D,
@JanKowalski-ec2rj
@JanKowalski-ec2rj 2 года назад
Jaki to kanał jeśli można spytać?
@jerryfuneki
@jerryfuneki 2 года назад
@@JanKowalski-ec2rj Jerry Funeki
@dobranowina1967
@dobranowina1967 3 года назад
Dziękuję Panie Macieju za bezpłatne pomysły, mało się znam ale zarażę kogo trzeba , bo stoimy przed budową własnego domu.
@leszekbrzostowski38
@leszekbrzostowski38 3 года назад
Jestem pełen uznania dla kilku pomysłów ujawnionych w tym materiale. Szkoda, że koncepcja Passivhaus była mi nieznana, gdy budowałem swój. Analiza wartości zaprezentowana przez Pana Macieja genialna i precyzyjna.
@burenpoczta3459
@burenpoczta3459 3 года назад
Panie Macieju, jest Pan mega pozytywnym przykładem, że nie trzeba robić tak jak "wszyscy" tylko myśleć po swojemu. Widać to również po idiotycznych komentarzach. Dużo zdrowia i miłego dnia.
@janantoni3604
@janantoni3604 2 года назад
Panie Macieju duzo zdrowia I wszytkieo Najlepszego w Nowym Roku. Pana ineligencja I wiedze oraz uprzejmosc sa dla mnie inspiracja.
@davidopara
@davidopara 2 года назад
Podziwiam, gratuluje pomysłów i wytrwałości w realizacji. Taka jasność umysłu w takim wieku - niesamowite. Jestem uzytkownikiem GWC oraz od miesiaca rekuperatora. Są to urządzenia mocno poprawiające komfort życia. Ile oszczędności niosą będę wiedział dopiero tej zimy - z chęcią podzielę się wynikami. W lato temperatura w domu nigdy nie przekroczyła 24st. Duzo osób pisze o dużych kosztach inwestycyjnych GWC oraz rekuperatora. To nie jest technologia kosmiczna DIY też działa (z pewnością taniej). Pozdrawiam
@moniakowal2839
@moniakowal2839 3 года назад
Ogromny szacunek dla Pana Macieja za jego wiedzę i pracę. Wielu powinno się od niego uczyć. Może napisze Pan książkę o swoich doświadczeniach. Pozdrawiam serdecznie 🌞
@sposobnaremont
@sposobnaremont 3 года назад
Ogromna wiedza, a także pasja przez co powstał bardzo ciekawy film, w którym jest naprawdę dużo ważnych porad dla wszystkich zarówno tych budujących jak i tych posiadających już dom. Poruszone jest zagadnienie co warto zrobić by uzyskać trochę oszczędności. Niesamowite jest to, że można uzyskać dom który nie wymaga płacenia za użytkowanie domu względem zużycia energii.
@hibernaculus
@hibernaculus 2 года назад
niezwykla madrosc zyciowa Pana Macieja - ogromny szacunek... takich ludzi warto sluchac i wyciagac z ich doswiadczen wnioski :)
@demarko1011
@demarko1011 2 года назад
Potwierdzam dane przedstawione przez Pana Macieja. Zbudowałem dom 600m2 na płycie z gruntowym wymiennikiem pod płytą, latem bez klimatyzacji temperatura 22-23 a zimą komfortowo z odchyłką 0,2 stopnia od temperatury zadanej.
@jzn5047
@jzn5047 2 года назад
Dlaczego takie rozwiązania prawdziwie ekologiczne nie sa propagowane
@Fredo760
@Fredo760 Год назад
@@jzn5047 bo korpo nie zarabiało by kasy na surowcach , im zależy byśmy kupowali a nie za friko żyli.
@damiancholewa389
@damiancholewa389 17 дней назад
Jak duza ta czerpnia pod plyta?
@mirobanzai
@mirobanzai 3 года назад
Mądry człowiek...☀️🇵🇱😊 z dużą wiedzą....😊🍀 w połączeniu z praktyką ☀️😊💯🇵🇱✊
@tomaszcz.6949
@tomaszcz.6949 3 года назад
Bardzo ciekawa prezentacja. Mam kilka pytań: 1) Jak nazywa się ten GWC pod płytą fundamentową? To jest jakieś systemowe rozwiązanie ? 2) Ta pompa ciepła Aristona - jaki to jest model? 3) Dom już ma kilka lat eksploatacji - jak z awaryjnością poczekalnych elementów ? 4) Jak w praktyce tworzyć kompleksowo taki projekt ? To robiło kilka firm czy było wcześniej jakoś teoretycznie liczone i potem kompletowane przez kilku wykonawców ? 5) Jak wygląda kwestia awaryjności i konserwacji rekuperacji ? Rozumiem, że GWC ma największy sens w upały i mocne mrozy ? Tymczasem często mamy 20°C latem i 5°C zimą. Czy nie możemy tak wysterować nawiewnikami, dopływu, żeby zmniejszyć niepożądaną wymianę powietrza zimą ?
@maciejsempinski6306
@maciejsempinski6306 3 года назад
1. GWC firmy Pro-vent 2. Ariston Nuos EVO 110 3. Dom zrealizowany w 2015r. bez awarii 4. To moja koncepcja, kilku wykonawców 5. Wymiana filtrów ca co 9 m-cy, GWC pracuje cały rok , gdy było 5 oC zimą przy budynku, to za GWC było 12 oC 6. Człowiek do higienicznego przebywania w obiektach potrzebuje w ciągu 1 godziny 30 m3/osobę świeżego powietrza. Powierza najlepiej o wilgotności 30-60 % i zawartości dwutlenku węgla 350 - 800 ppm . Wszystko z rekuperatora . Pozdrawiam
@laurabiagiotti8707
@laurabiagiotti8707 2 года назад
Panie Macieju , ale Pan mądry . Budując dom myślimy z mężem o rekuperacji i o elektrycznych matach podłogowych i fotowoltaice . Pozdrawiam serdecznie i gratuluję wiedzy . ❤
@andrzej3511
@andrzej3511 3 года назад
Ten film jest o tym JAK NIE DAĆ SOBIE WMÓWIĆ ARCYWYSOKICH NAKŁADÓW!!!!! Pan Maciej jest facetem myślącym, analizującym z kalkulatorem i ołówkiem w ręku wszelkie posunięcia inwestycyjne. To nawet nie jest jakaś szkocko - poznańska oszczędność. To jest po prostu zwykły RACHUNEK EKONOMICZNY. Postawa tego inwestora polega na myśleniu i kalkulacji PRZED inwestycją a cieszeniu się po jej ukończeniu a NIE ODWROTNIE!!! :))) Stara, dobra szkoła, która uczy dyscypliny myślowej i wyposażająca w podstawą wiedzę pozwalającą w razie konieczności łatwo uzupełnić o nieznane dotąd elementy tak by podejmować uzasadnione ekonomicznie decyzje a nie takie które sufluje nam pan sprzedawca (jakże często rażąco niekompetentny!). Młodzi: patrzcie się i uczcie! Panie Macieju, serdecznie gratuluję - pokazał pan, że nie trzeba mieć milionów, wystarczy myślenie. Już Kartezjusz zauważył, że ma ono kolosalną przyszłość! Niestety jest tak, że z chwilą rozpoczęcia budowy domu inwestora obsiada (jak pijawki!) horda "wspaniałych doradców", wszelkiej maści instalatorów, sprzedawców i takich którzy POPEŁNILI BŁĘDY INWESTYCYJNE i koniecznie chcą by inne też wtopili kupę siana (by nie wyszło na to że są jedynymi idiotami), którzy wmawiają produkty o astronomicznych cenach. Produkty, które nie mają najmniejszego sensu dla inwestora za to olbrzymi dla doradców, instalatorów, usługodawców. Dlatego trzeba mieć skrystalizowany plan budowy i inwestycji, sporą wiedzę dotyczącą zagadnień czysto budowlanych i dotyczących wszelkiej maści instalacji. I najważniejsze: nie dawać się ponosić emocjom, kalkulować finansowy sens każdego posunięcia, zaś snobizm i bieżącą modę pozostawić poza ogrodzeniem własnej działki. Dom to nie buty, które się wyrzuca po jednym sezonie, bez większego żalu gdy niewygodne, dom to inwestycja na wiele dziesiątek lat.
@antoniantonowski7953
@antoniantonowski7953 3 года назад
100% racji!
@obiektywnylukasz
@obiektywnylukasz 2 года назад
Pan jest praktykiem i mówi lepiej niż większość pseudoznawców, którzy przeczytali broszurki producenta i są teoretykami. Brawo
@krzysztofpetruuu8478
@krzysztofpetruuu8478 2 года назад
Gdyby naukowcy inżynierowie projektowali domy tak jak zrobił ten Pan to nie musielibyśmy niszczyć ziemi ale na tym nie ma pieniędzy z których żyją politycy.
@maciejsempinski6306
@maciejsempinski6306 2 года назад
Dokładnie TAK !!!!!! Pozdrawiam
@maciejsempinski6306
@maciejsempinski6306 2 года назад
Staram się od pewnego czasu dzielić posiadanym doświadczeniem i myślę, że coś tam znajdziecie Państwo dla siebie, a filmik następny jeszcze będzie. Dziś policzyłem i uzmysłowiłem sobie następujący następujący fakt : Mój dom pasywny 82m2 , zużywa 10,5 kWh/m2 /rok energii. 82m2 x 10,5 kWh/m2 = 861 kWh/rok Dla zrozumienia ile byłoby to popularnego paliwa np. - ekogroszku poniżej : 1T (jedna tona) to 6798 kWh. Sprawność pieca np. 70%, spalając 1T otrzymujemy 4 890,9 kWh Czyli 1T ogrzałaby 4 890,9 : 861 = 5,7 takich domów / prawie małe osiedle /. Każda nie kontrolowana konwekcja ca 3m3 powietrza to utrata ca 1 W energii na każdy 1 oC czyli jeśli wypłynie 3m3 powietrza o temp +20 a wpłynie -20 = 40 Czyi niby takie nic a tracimy 40 W energii. !!!! Moim zdaniem warto poprawiać efektywności swoich domów, mieszkań . Pozdrawiam
@krzysztofspojda
@krzysztofspojda 2 года назад
Panie Macieju Szacunek! Gdyby mógł Pan trochę napisać o tym wiertle. Ja niestety mam już budowę na ostatnim etapie i w trakcie tyle ile się dało zmieniałem jak choćby wentylacja mechaniczna z rekuperacja. Chcę wykonać a gruntowny wymiennik ale glikolowy i tu pojawia się wiercenie:)
@marial2382
@marial2382 2 месяца назад
Panie Macieju, moze pan podpowiedziec w jaki sposob dokladniej nawiercil Pan 23m wgłąb gruntu w celu pozyskania tej wody? Czy cos sie przesłyszałam?
@MM-gy3gp
@MM-gy3gp 3 года назад
Panie Maciej jeszcze raz SZACUNEK.
@ToMaTrIx2
@ToMaTrIx2 2 года назад
Bardzo dobry materiał, uswiadomił Pan nie jednego w tym jak nalezy podchodzic do budowania domów, zeby nie martwic sie kosztami eksploatacji. Pana rozwiazania sa genialne i proste czeka mnie za jakis czas budowa domu i zmienia to całkowicie mój plan na własnie ten dom:) Pozdrawiam
@Orolewa
@Orolewa 3 года назад
iZZi instalacje dziękuję za świetny film. Wiedza wprost nieoceniona wyłożona przez Pana Sempińskiego bardzo zrozumiale 💚💚💚
@JacobLittleHell
@JacobLittleHell 3 года назад
Super film. Czekam na odcinek w zimie. Chciałbym, zobaczyć na 'żywo' jak to wygląda w zimie.
@iZZiinstalacje
@iZZiinstalacje 3 года назад
Już zaanonsowaliśmy się u pana Macieja w zimie 😁
@ukaszts9677
@ukaszts9677 2 года назад
@@iZZiinstalacje oby z termowizją
@darek7326
@darek7326 3 года назад
Choc mam połowę lat co pan Maciej, to widzę duże podobieństwo w podejściu do życia. Często spotykam się ze zdziwieniem i pytaniem "po co komplikujesz i szukasz dziury w całym skoro wszyscy robią tak od lat i to dziala!". No właśnie to, ze wszyscy tak robią nie znaczy, że tak jest najlepiej. Duży szacunek i gratuluje pomysłowości oraz wdrażania pomysłów w życie codzienne. To procentuje. Pozdrawiam 😉👍
@Naxemar
@Naxemar 3 года назад
heh, mam trochę ponad ćwierć lat, które ma Pan Maciej i myślę podobnie :), szacuneczek.
@AS-im7dy
@AS-im7dy 2 года назад
Cytując klasyka: "1 rabin powie tak, 2gi nie"... 😛
@darek7326
@darek7326 2 года назад
@Czlowiek Znikadmam podobnie, choć mi prócz żony jeszcze nikt nie zwrócił uwagi, ze jestem "zbzikowany" 😄. Czasem patrzą na mnie zdziwieni skad u mnie ta fascynacja jak im opowiadam o moich nowych pomysłach czy ulepszeniach. Od kiedy kupilem dom mam dużo więcej możliwości. W tym tygodniu zakopałem 2 mauzery po 1000l., zbieram do nich deszczówkę do podlewania i mycia samochodu. Dla mnie było to za mało wiec dodatkowo doprowadzilem z nich wodę do dwóch spłuczek wc i pralki. Jedni pytaja"po co", ale odpowiedz jest prosta; bo sprawia mi to frajdę! Pozdrawiam wszystkich podobnie nakręconych 😁
@MS-ug3gm
@MS-ug3gm 2 года назад
@@darek7326 chloru dodaj bo będziesz miał zaraz sracz zielony.
@jaca7591
@jaca7591 2 года назад
@@MS-ug3gm Jak do wody brak dostępu promieni słonecznych to i glonów nie będzie .
@Katarzyna-Maria
@Katarzyna-Maria 3 года назад
Panie Macieju !!! Jest Pan fantastyczny !!!
@magorzatabielicka1701
@magorzatabielicka1701 2 года назад
Dziękuję za dzielenie się mądrością ☺🌹
@mariuszbakun2626
@mariuszbakun2626 3 года назад
Fenomenalny odcinek. Nareszcie świetnie wyjaśniona kwestia płytowego GWC wraz z jego rzeczywistymi uzyskami temperatury (nie w teorii, tylko potwierdzona praktyka). Nurtują mnie 2 kwestie/pytania: przy jakich temperaturach (zewnętrznych?) załącza się by-pass rekuperatora i czym (i jakiej grubości) ocieplone są ściany i dach. Pan Maciej to prawdziwa skarbnica wiedzy praktycznej.
@maciejsempinski1554
@maciejsempinski1554 3 года назад
proszę o tel. to wyjaśnię Maciej Sempiński
@mariuszbakun2626
@mariuszbakun2626 3 года назад
@@maciejsempinski1554 Bardzo dziękuję za miłą rozmowę.
@arturp655
@arturp655 3 года назад
Prosimy o odpowiedź na to pytanie na forum podejrzewam, że wiele osób interesuje ta kwestia.
@maciejsempinski6306
@maciejsempinski6306 3 года назад
​@@arturp655 Bajpas ja załączam nie od temp. zewnętrznej, a od zmian podnoszenia się lub obniżania temp. wewnątrz budynku. Na przełomie maj/czerwic wiem, że mogą zbliżyć się upały . Gdy temp. powietrza wewnątrz robi się wyższa niż nam odpowiada - załączam bajpas , - pod koniec sierpnia gdy temp. powietrza wewnątrz robi się niższa niż nam odpowiada wyłączam bajpas i to " mój system sterowania ". Ocieplenie ścian to 30cm styropian grafitowy, dach 40cm wełna lub piana. Pozdrawiam
@adamkorus5433
@adamkorus5433 2 года назад
@@maciejsempinski6306 czym (i jakiej grubości) ocieplone są ściany i dach. pozdrawiam gorąco!
@sanczessco
@sanczessco 3 года назад
Wartościowy materiał. Super
@tmbe_official
@tmbe_official 2 года назад
Super człowiek! Kojarzy mi się z tym szalonym doktorem z" Back to the Future". :) Dzięki za super film. Pozdrowienia dla Was!
@jesttu
@jesttu 3 года назад
u tego pana jest tyle energii, nie dziwie sie, ze ogrzewanie tradycyjne zbedne jest
@tomaszpuska9576
@tomaszpuska9576 2 года назад
Szanowny Panie dziennikarzu, swoim chaotycznym prowadzeniem programu i skakaniem po pytaniach bardzo Pan przeszkadzał rozmówcy, który zupełnie stracił rezon i dopiero jak się rozgadał, poszło. Proszę nie przeszkadzać gościom. Odcinek fajny, chociaż rozumiem może z połowę :p Pozdrawiam.
@PZPolski
@PZPolski 3 года назад
Brawa i szacunek dla pana Macieja👍💪🥇🏆
@foksiu911
@foksiu911 3 года назад
Sposób ogrzewania domu przedstawiony przez tego pana jest bardzo jasny i przejrzysty hehe
@dan911911dan
@dan911911dan 3 года назад
Ta szklarnia przed drzwiami - potwierdzam że,działa super, mam przeszklona klatkę schodową i jak się otworzy drzwi jesienią czy wiosną w słoneczny dzień nagrzewa cały dom.
@Teresa-pt5zf
@Teresa-pt5zf 2 года назад
Wyrazy największego szacunku dla Pana mądrości i pomysłowości.
@qduaty1
@qduaty1 2 года назад
Świetny film, cała teoria na rzeczywistym przykładzie domu.
@Emmanuel73
@Emmanuel73 2 года назад
Bardzo ważne informacje jak prawidłowo zbudować dom dziękuję
@Krzychu611
@Krzychu611 3 года назад
Bardzo dobrze wytłumaczone , jak powinno się budować budynek nie za cenę z kosmosu , ten kto buduję budynek powinien przechodzić takie szkolenie od fundamentów aż po dach , wiadomo że nie fachową ale zgrubną żeby się dobrze zastanowić z czego budować budynek i czym go ogrzewać , i przede wszystkim te nieszczęsne kominy , miałem kiedyś okazje być na dachu w zimie i leciała tak struga ciepłego powietrza że szok . Panie Macieju szacunek :)
@motormazda3235
@motormazda3235 3 года назад
No to a wsiach każdy ma taki dom, nikt nima okien od północy wszystko z ciężkich materiałów tylko o tego jak zorganizowana grupa która sprzedaje energię ciągle zawyża ceny prądu!
@GinettaBwabye
@GinettaBwabye 3 года назад
Ten Pan uważa, że odkrył Amerykę, że od południa robi się okna większe, a od północy mniejsze... Pewnie w bloku miał na odwrót, tam nikt na to nie patrzy...
@luna_transport
@luna_transport Год назад
Bardzo ciekawy człowiek. Szanuję za to, że dzieli się swoją pracą (pasją) z innymi. W dodatku za mozolne obserwacje nie oczekuje wynagrodzenia a jedynie oferuje pomoc w codziennym egzystowaniu. Zobaczcie, jeszcze rok temu sporo osób pukało się w głowę komu to potrzebne przy tak niskich kosztach utrzymania domów. A dziś sytuacja totalnie różna. Raz jeszcze przyznam- szanuję tego Pana za moim zdaniem genialne rozwiązania poparte faktami. Życzę zdrówka i spokojnej egzystencji i oby jak najwięcej osób w wieku "poproduktywnym" wnosiło w życie ludzi młodych tyle dobrego co ten Pan. Pozdrawiam!
@bombel974
@bombel974 2 года назад
Panie Macieju, bardzo mądre spostrzeżenia i realizacja projektu. Pozdrawiam.
@paulomarti
@paulomarti 3 года назад
Szacunek Panie Macieju. Dziękuję za taki wspaniały przekaz Panowie. Duża inspiracja. Pozdrawiam serdecznie.
@iZZiinstalacje
@iZZiinstalacje 3 года назад
Dziękujemy, polecamy się na przyszłość 😁
@paulomarti
@paulomarti 3 года назад
@@iZZiinstalacje będę śledził 😉
@fragles131
@fragles131 3 года назад
bardzo miły i sprytny pan Maciej :) dziekuje
@anettaa5496
@anettaa5496 3 года назад
Super domeczek. Bardzo interesujace informacje. Geniusz! High efficiency!. Dodala bym, ze mam linie wysokiego napiecia I szkodliwe promieniowanie. Aluminium plyty albo EMF material powinny byc uzyte. W Polsce widze, ze jest tak jak w Stanach - NIE MOZNA SIE ODERWAC OD ELEKTRYCZNEJ KOMPANI NAWET GDY SIE MA SOLAR PANELS. Dobre sa geothermal systemy. Pozdrawiam.
@renatawisniewska729
@renatawisniewska729 2 года назад
Panie Macieju rady Pana są bezcenne.Tak się cieszę ,że tu trafiłam. I dziękuję ,że mogliśmy zobaczyć Pana rozwiązania techniczne w praktyce. Jak też za fachowy ,a jednocześnie prosty przekaz ważnych informacji.Wydawało mi się ,że te technologie są przereklamowane,a to jednak działa. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
@marcin_lewandowski
@marcin_lewandowski 3 года назад
Świetne info, dzięki :)
@piotrmatusiak6598
@piotrmatusiak6598 2 года назад
Stałem się fanem Pana Macieja. Cudowny człowiek.
@boxicool
@boxicool 2 года назад
Rozkminione perfekcyjnie. Prawie godzina multum porad! Gdybym budowal to bym bral pelnymi garściami
@gwendolina4491
@gwendolina4491 2 года назад
Rewelacja! Szkoda że wszyscy ludzie na świecie nie korzystają z tej wiedzy 💖
@annaja2536
@annaja2536 3 года назад
Super Pan , pozdrawiam i dziękuję
@Jakubs141
@Jakubs141 2 года назад
Genialne jest poprowadzenie reszty ciepłego powietrza do pompy ciepła. Zamiast wyciągać ciepło z temperatury +3 stopnie wyciąga z temperatury +12 stopni. Sprawność 3 razy większa. Genialne.
@sweetpete6364
@sweetpete6364 3 года назад
Marzy mi się taki domek, nie mały nie duży. Ogrzewanie, chłodzenie, energia 0zł. Można dodać iż jest to też dom bez schodów :)
@SPatryk93
@SPatryk93 3 года назад
a ja wolę taki ogrzewany paliwem który w takim samym standardzie zbuduję 2x taniej ;)
@SebastianJendrzyca
@SebastianJendrzyca 3 года назад
@@SPatryk93 nie sądzę...
@burenpoczta3459
@burenpoczta3459 3 года назад
@@SPatryk93 A po kilku latach dołożysz 3x tyle. Miłego dnia.
@steelrat1733
@steelrat1733 3 года назад
@@burenpoczta3459 On może nie planuje mieszkać dłużej jak 5 lat. Wtedy ma rację.
@jadwigaciesla2757
@jadwigaciesla2757 3 года назад
Tam jest elektronika a jak puszcza impuls elektromagnetyczne
@marioquarc4570
@marioquarc4570 2 года назад
Ale kot Szacunek Nareszcie fotowoltaika ma zastosowanie przy nieznacznym zużyciu energii jak i przełożenia i odbioru na ogrzewanie Żartem takie trochę perpetuum
@maciejsempinski1554
@maciejsempinski1554 2 года назад
A. Dziś jest 2022.07.05 drugi dzień uciążliwego upału w Polsce , na zewnątrz budynku jest - temperatura w cieniu 33,2 oC w słońcu 39,1 oC . a nieco później 35 i 44 oC Po przejściu tego powietrza w ilości 150 m3/godz. przez GWC / bez przeponowe o wielkości obliczeniowej 400 m3/godz./ - do rekuperatora napływa wówczas powietrze o temp 16,9 oC a nie 33,2 oC - aby anemostaty dostarczały do pokoi powietrze o temperaturze 21,5 oC - i pokojach jest o godz. 12.45 temperatura 24 oC. przyjemnie i zdrowo. Nie zamierzam się tym przechwalać, ale z pomiarów zamierzałem Państwu przekazać jakie są efekty schładzania latem powietrza za przysłowiowe Free. Rekuperator zużywa 42 W/godz . Poza tymi 2 dniami rekuperator miał mniejszą nastawę i zużywał 20 W/godzinę. Zimą GWC da jeszcze lepsze wyniki. Pokazuję dobitnie, że pisanie przez niektóre osoby bzdur zdarzały się. pozdrawiam
@pawestanek1788
@pawestanek1788 2 года назад
Czy poddasze jest u Pana użytkowe? I jeśli tak to jaką temperaturę się udało uzyskać na poddaszu?
@maciejsempinski1554
@maciejsempinski1554 2 года назад
@@pawestanek1788 Poddasze jest nieużytkowe. Dach i jego konstrukcją nie są izolowane,
@Wiesiek_Ciasny
@Wiesiek_Ciasny Год назад
My z żoną zbudowaliśmy dom 12w/m ale w technologii szkieletu niemieckiego ciężkiego. Dom posadowiony jest na płycie fundamentowej a ona na 30cm styroduru. Trochę żałuję teraz że nie zrobiliśmy wymiennika płytowego. Ale to przy następnym 😉 ogrzewanie mamy gazowe i garaż wolnostojący. Dom był projektowany na pasywny, ale żona miała ostatnie zdanie i go przekręciła w ostatniej chwili o 90 stopni i stał się tylko energii oszczędny. Pozdrawiam, fajny kanał. Argh wielkość to 86m2
@emgie4964
@emgie4964 3 года назад
W zasadzie to wszystko to podstawy budownictwa pasywnego, żadne nowe wynalazki. Można się czepić faktu, że starszy pan nie korzysta tak z życia jak młodzi ludzie, gdzie są dzieci, spotkania towarzyskie, a co za tym idzie potrzeba większej ilości miejsca. 82m2 to mały domek i tutaj jest sens wręcz zrezygnować z inwestycji w DGW i inne PC, a ogrzewać prądem, zwiększając tylko nieco wielkość fotowoltaiki. Zamiast rolet (bo to są rolety, nie żaluzje) lepiej założyć żaluzje fasadowe. Przynajmniej nie zaciemniają całkowicie pomieszczeń. Przy dążeniu do minimalizacji rachunków wybór jednego rodzaju energii jest oczywiste. I musi to być prąd, bo ten jest niezbędny do funkcjonowania i może zastąpić każde inne. Inwestowanie w pompę ciepła, fotowoltaikę a do tego jeszcze w gaz, to "przerost formy nad treścią" - duże inwestycje i mnożenie kosztów stałych. To paradoks - im bardziej chcemy oszczędzać, tym de facto więcej płacimy (za jednostkę energii). Bo koszty stałe to dziś, przy oszczędnym zużyciu, większa część rachunku. No i kwestie wygody - Pan Maciej ma niewielkie potrzeby jak wspomniałem, natomiast jeśli ktoś chce więcej przestrzeni, a nie upychania w jednym pomieszczeniu kilku funkcji, to jest skazanym na znacznie większy metraż. O średniej wielkości domu można dziś mówić (w kontekście klasycznej rodziny 2+2) przy metrażu 120-150m2., aby pokoje nie były klitkami tylko do spania. Rachunki minimalne to dobra rzecz, tylko pytanie: komu z młodych, aktywnych, chcących chwytać życie garściami to wystarczy, jeśli ma się wiązać z ciasnotą i kompletnie innym trybem życia, niż emeryt? I to jest kolejny paradoks, jaki obserwuję na moim osiedlu domów: piękne, przestronne domy, wypielęgnowane (często przez ogrodników) ogrody, trawa jak dywan, tarasole, murowane grile... tylko mieszkańcy 6 dni w tygodniu po 10-12 godzin w pracy, bo trzeba tyrać na kredyty. To na co im takie domy? Życie jest pełne paradoksów :) Pozdrawiam pozytywnie zakręconego Pana Macieja :)
@maciejsempinski6306
@maciejsempinski6306 3 года назад
8 lat temu Moim zadaniem było ; Założenie - czy uda się wybudować w Polsce, skromny domek, ale energetycznie !!!! na najwyższym światowym poziomie !!! za niewielkie pieniądze ???? !!!! . Kiedyś byłem głównym energetykiem dużego zakładu ceramiki budowlanej, później kierownikiem działu postępu technicznego, pomiarowcem i pasjonatem tego wszystkiego. Teraz po 6-ciu latach eksploatacji dzielę się wiedzą z tego przedsięwzięcia, nie chcąc nikomu nic wmówić, narzucić, wyciągnąć pieniądze, - pokazuję, że można w naszym klimacie, - mieć - komfort i energię przez całe życie za 0 zł. !!!!! czyli za " frii " nie spalając nic !!!, nie kupować żadnej energii, nie niszcząc planety, siebie, bliskich, energia jest darmowa i leży przy nas, tylko trzeba umieć ją tanio i ekologicznie pobrać. Mój dom potrzebuje energii 43,64 kWh/m2/rok, na wszystko, a 6 lat temu najwspanialszy wskaźnik w Europie wynosił 120 kWh/m2/rok . Te 43,64 zapewnia instalacja fotowoltaiki tylko o mocy 4.08 kWp i tyle. Sądzę, że za kolejne 20 lat nie będzie jeszcze stosowanej normy jaką ja uzyskałem 6 lat temu i będą dopuszczane do eksploatacji obecne " potworki energetyczne ". A wiadomo, że energia co roku będzie droższa, ale okazuje się, że nie dla rozsądnych ludzi. Można oczywiście egzystować inaczej, czasami trzeba, Każdy z nas jest inny i potrzebuje warunki życia pod siebie. Najważniejsze to zapotrzebowanie tylko !!!!!!! 43,64 kWh/m2/rok, na wszystko , przez pokolenie - a nie rolety czy żaluzje, - to mało znaczące - na żaluzje nie miałem kasy tak jak na wiele innych rzeczy. Za pewien czas ktoś z uśmiechem powie - można to było zrobić inaczej, bo będzie miał jeszcze większy zasób wiedzy .Pozdrawiam
@leszekostachowski549
@leszekostachowski549 3 года назад
Światło to efekty promieniowania elektromagnetycznego, a ściślej pewnego bardzo niewielkiego wycinka łatwo blokowanego przeszkodami. Temperatura własna - wibracje materiału, to efekt całego spektrum, które jest modyfikowane na inne w wyniku przetwarzania całego spektrum w interakcjach. Więc nawet ciężki materiał, ale o specyficznej budowie, może w specyficznych wrunkach być ciepły.. Zazwyczaj tak nie jest, poneważ jest to efekt trudny i użycie dowolnych lekkich zazwyczaj daje nam lepsze efekty.. Z wilgotnościami to trzeba uważać i wiążą się z pojemnościami i okresami.. Jeśli okres zimny to dwa miesiące, owszem grunt na niskim poziomie przechowa nam ciepło.. Jeśli pół roku, to po pierwszych dwóch miesiącach przemarznie i będziemy mieli efekt odwrotny. Podobną sytuację mamy ze światłem słonecznym, bardzo trudno przewidzieć ile dni bez słonecznych przypadnie na zimę i to drastycznie zmieni układ, a ostatni zimy są bardzo pochmurne.. .. Pojemność zadziała na naszą niekorzyść.. Dlatego w takich wypadkach usterka na izolacjach wodnych to katastrofa podobna to nieszczelnej chłodnicy lub nagrzewnicy.. W ziemiance trudno jest nagrzać i schłodzić z powodu efektu pojemnościowego, ale do czasu. Jeśli grunt przemarznie, to temperatura w ziemiance spadnie drastycznie, a już nie nagrzejecie świeczką i nawet megawaty niczego nie zmienią, wilgotny materiał przeniesie wszystko w przemarzniętą strefę i będzie maksymalnie 15 lub niżej nie do ruszenia w górę.. Także w tym momencie "drobne" usterki mogą odwrócić całą sytuację na waszą niekorzyść w odróżnieniu od lekkich pozbawionych zależności wilgotnościowych układów..
@maciejsempinski1554
@maciejsempinski1554 3 года назад
Moim zdaniem parametry które przywołuje powyższy wpis nie mają zastosowania dla obiektu wykonanego z ciężkiego materiału budowlanego, ocieplonego 30 warstwą styropianu , o szczelności n50 i wentylowanego powietrzem wejściowym o temperaturze w ciągu roku od + 8 do + 20 oC .
@Konrad016pl
@Konrad016pl 3 года назад
Świetny film . ten gruntowy wymiennik bardzo mnie interesuje
@FastElectronic
@FastElectronic Год назад
Mówiąc o kominach mówi Pan o kominach wentylacyjnych, czy kominach, np od kominka, pieca okotła itp? Czy awaryjne źródło ciepła w postaci kominka (na drewno, taki rekreacyjny) no i komina do niego to też tak duży problem?
@iZZiinstalacje
@iZZiinstalacje Год назад
Nie, ale komin to mostek cieplny, żaden kominek też nie jest idealnie szczelny. W domu energooszczędnym jest to do pogodzenia, w pasywnym bez ogrzewania - juz raczej nie ;)
@barbaragorbaczow5331
@barbaragorbaczow5331 3 года назад
Denerujace, że Pan przerywa. Nie przerywa się starszym, bo żeby wrócić do poprzedniej myśli jest trudniej.
@BM-qb7rp
@BM-qb7rp 2 года назад
Najlepszego w Nowym Roku dla Was , super materiał .,Nowa wiedza jak dla mnie .Jak mogłabym sie skontaktowa z tym mądyrm , uroczym panem ,mam kilka pytan ,dzięki za wartościowy film
@maciejsempinski6306
@maciejsempinski6306 2 года назад
kontakt jest na www wyżej. Pozdrawiam
@PR-fs9os
@PR-fs9os 2 года назад
Super informacje od starszego Pana , duzo wynotowalem do wlasnego remontu domu
@dariuszkosowski5649
@dariuszkosowski5649 2 года назад
Wymyśliłem sobie po taniości coś takiego . Klimatyzacja kanałowa z opcją grzania.4 pokoje ,przedsionek oraz kuchnia i łazienka poza strefą chłodzenia. Umieściłem jeden anemostat nawiewny w przedsionku .Latem otwieram okno w przedsionku, siatka przeciw komarom,włączam klimę,jest opcja wentylacji, więc nie musi chłodzić i doprowadzam świeże powietrze do pokoi . Wydajność jest większa niż w przypadku rekuperacji , więc powinno powstać nadciśnienie.Tym samym nieświeże powietrze uchodzi nieszczelnościami . Planuję zamontować jeden rekuperator ścienny nad oknem w przedsionku,tak aby zimą nie tracić ciepła,Co o tym sądzicie?
@krismandrak9795
@krismandrak9795 2 года назад
Podpisuje się pod wykładem Pana Macieja w 100%. Szczelność powietrza jest szalenie istotna i obowiązkowa. Zajmuje się zawodowo doradztwem i sprzedażą materiałów Steico dla domów szkieletowych. Zawsze uczulamy klientów, aby zadbać o szczelne klejenie membran paroizolacyjnych. Dokładne zaklejanie i dbanie o newralgiczne miejsca w budynku. Oczywiście nasze rozwiązania znajdują również zastosowanie w budynkach murowanych, bo dach jakby nie było jest szkieletem. Róbmy na etapie budowy to dobrze, a dzięki temu nie będą nam uciekać cięzko zarobione pieniądze w sposób jaki przedstawia Pan Maciej.
@maciejsempinski1554
@maciejsempinski1554 2 года назад
Tak niewiele przy wyborze produktów i dokładnym szczelnym montażu a zysk na pokolenia, podpisujmy się pod tym wszyscy, na pewno będzie lepiej. Pozdrawiam
@PNTM400
@PNTM400 3 года назад
potwierdzam, mój murowany garaż sklejony z domem nie ma ocieplenia żadnego i od gruntu przechodzi tyle ciepła, że do co najmniej minus 7 stopni na zewnątrz, w garażu jest dodatnia temperatura.
@maciejsempinski6306
@maciejsempinski6306 3 года назад
Ok, a w upalne lato temperatura w garażu będzie niższa niż zewnątrz i tą zasadę wykorzystujemy w GWC do pozyskiwania energii z gruntu . Pozdrawiam
@marcinklimek3216
@marcinklimek3216 Год назад
Panie Macieju, niedługo ruszam z budową, planuję dom energooszczędny/pasywny. Widzę, że większość projektów domów pasywnych zakłada bloczek silka a u mnie po konsultacjach z kilkoma fachowcami padło na keramzyt z uwagi na nie oddawanie ciepła zimą i mniejsze nagrzewanie się latem plus duża odporność keramzytu na akumulację wilgoci. Do tego planuję 30cm styro na ściany plus 40cm na strop. Pytanie czy zostać przy keramzycie czy jednak budować silką i czy rzeczywiście ma to duże znaczenie jaki materiał zostanie wybrany. Będę wdzięczny za opinię, pozdrawiam!
@leszekostachowski549
@leszekostachowski549 3 года назад
Komin również wolno stojący obok z dylatacją, tak samo jak wszystkie szalone balkoniki, tarasiki, schodki, ciągi komunikacyjne... Genialnie związane z płytami stropowymi, a silniej niż płyta z ścianami z materiałów tak twardych i zimnych, żeby nie popękało na wieki jak pomniki.. Zaiste genialne w naszych warunkach.. Nobel się należny za te radiatorki.. Zasada jak przy garażu. Tego czego nie trzeba ogrzewać z powody specyfiki i sporadyczności używania, pod żadnym pozorem nie kleimy do budynku, żeby zaoszczędzić na jakieś cienkiej podporze ... !!! Zapłacicie za takie pomysły grubą kasę przez lata.. Kotłownai i komin jest pieszczeniem typu garaż. Najlepiej jakby była tylko delikatnie dosunięta do budynku od północy z kominem i kradniemy z tamtą ciepło, tyko w ilości potrzebnej do zapewnienia wymiany wentylacyjnej gazów.. Podgrzewanie składu paliwa, węgla, drewna i komina ... Cała ta infrastruktura to często bezużyteczna powierzchnia, będącą 1/3 przy mniejszych konstrukcjach w których przebywamy 1% czasu w ubraniach ochronnych.. ... ..
@maciejsempinski1554
@maciejsempinski1554 3 года назад
Panie Leszku ten wpis o kominie, składzie węgla nie dotyczy niniejszego tematu, pomyłka ?
@leszekostachowski549
@leszekostachowski549 3 года назад
@@maciejsempinski1554 Tak ogólnie w pobliżu zagadnienia.. Szkop tkwi w szczegółach takich kanapkowych rozwiązań z cyrkulacją ciepła i wilgoci.. Kominy często są wilgotne, kondensując wodę z paliwa.. Bywa że przyklejone w ciągach z wentylacyjnymi i obłożone jakimś kafelkami z różnych stron - kuchnia i na wyższych poziomach.. To można przemyśleć co się dzieje z całym układem, kiedy masz np. centralnie w domu mokry słup wentylacyjny..
@marcinjazwinski4824
@marcinjazwinski4824 2 года назад
Mądrego warto posłuchać
@maciejsempinski6306
@maciejsempinski6306 2 года назад
szerzej będzie w następnych filmikach , co jest istotne. Pozdrawiam
@zbigniew2955
@zbigniew2955 5 месяцев назад
Szacun dla Pana Macieja, w szczególnosci za to wpuszczanie wody pod dom
@robinio9987
@robinio9987 2 года назад
Brawo dla Pana domu pasywnego i redaktora programu 😊
@placki93
@placki93 2 года назад
Dużo ciekawostek, dobrze się słucha. Nie wiem, czy przeoczyłem, ale nie dowiedziałem się, jak grube są warstwy izolacji w budynku. Wiadomo, że szczelność jest ważna, ale bez niskich wsp. Przenikania pasywnego raczej nie zbudujemy ;)
@maciejsempinski6306
@maciejsempinski6306 2 года назад
30 ściany wspócz. 0,031 Pozdrawiam
@placki93
@placki93 2 года назад
@@maciejsempinski6306 dziękuję za informację. Tak podejrzewałem :)
@turystykanacodzien7020
@turystykanacodzien7020 2 года назад
Rozbił Pan bank ;). Gratulacje
@jaca7591
@jaca7591 3 года назад
A ja proponuję panu jeden komin na dachu i to taki nietypowy komin między dachem a panelami. Cyrkulacja powietrza pod panelami zwiększy bezpieczeństwo pożarowe oraz wydajność paneli.
@maciejsempinski6306
@maciejsempinski6306 3 года назад
Nie ma Pan wiedzy i niepotrzebnie wprowadza uczestników forum w błąd !!!!!!. Człowiek do higienicznego przebywania w obiektach potrzebuje w ciągu 1 godziny 30-50 m3/osobę świeżego powietrza. Powierza najlepiej o wilgotności 30-60 % i zawartości dwutlenku węgla 350 - 800 ppm . Czyli dla 2 osób potrzeba tylko !!!!!!!!! np. 100 m3/godz. Zakładamy, że Człowiek przebywa w pomieszczeniu o kubaturze np. 300 m3 Wymianę powietrza świetnie zabezpieczy rekuperacja w szczelnym obiekcie !!!!!!!!! - wg nastawy np. 100 m3/godz. Komin da użytkownikowi - wymianę - tylko !!!!!!!! w zależności od temperatury powietrza zewnętrznego i temperatury powietrza w obiekcie - i mamy na to minimalny wpływ !!!!!!!!! - latem da 0 m3/godz. - zimą przy - 20 C da wymianę 8 kubatur/godz czyli będzie to w roku 0 - 2 400 m3/godz. a potrzebujemy ciągle tylko 100 m3/godz. Rozsądku i trzeźwości myślenia. Niewiedza wielu projektantów instalatorów użytkowników jest ogromna. Pozdrawiam
@jaca7591
@jaca7591 2 года назад
@@maciejsempinski6306 Mi chodzi o przerwę między dachem a panelami fotovoltaicznymi . Kształtowniki zamocowane poziomo utrudniają grawitacyjny ruch powietrza pod panelami. Panele w wyższych temperaturach mają mniejszą sprawność.
@b.k.2804
@b.k.2804 2 года назад
Zabudować w skrzyni plecki tych paneli i wymusić przepływ powietrza?
@lemuelguliwer
@lemuelguliwer 2 года назад
Panie Macieju - bardzo dziękuje za ciekawe informacje. Powoli będę się przymierzał do domu pasywnego. Mam dwa pytania: 1. Czy jest sens robić dwie czerpnie powietrza - jedną na zimę od strony południowej, a drugą na lato od północnej? 2. Czy żwirek pod płytą nie stanowi dodatkowej izolacji? Może lepiej byłoby zastąpić go tłuczniem zasypanym mocno piaskiem i dopiero zagęszczonym / polanym wodą?
@maciejsempinski6306
@maciejsempinski6306 2 года назад
Najlepiej moim zdaniem wschodnia Ja mam kruszywo płukane 8/16 zawibrowane piaskiem / eliminacja pęcherzy powietrza /
@JanKowalski-mh5qd
@JanKowalski-mh5qd 2 года назад
Gratulacje i dużo zdrowia.
@maciejsempinski1554
@maciejsempinski1554 2 года назад
Dziękuję, i cieszy, że oprócz wielu bajkopisarzy na forum są osoby rozsądnie myślące. Pozdrawiam
@xavierg4743
@xavierg4743 2 года назад
Wspaniały czlowiek
@tomekrzr8889
@tomekrzr8889 2 года назад
Dom pasywny nie musi być z ciężkich materiałów które i tak trzeba ocieplić. Konstrukcja szkieletowa ,ściana 20 cm i w tej ścianie już mamy 20 cm wełny plus jeszcze w środku 5 cm i jest bajka ,lekka konstrukcja. W Norwegii i Szwecji tak buduje .Nie ma nic lepszego :)
@maciejsempinski1554
@maciejsempinski1554 2 года назад
Dziś powinno budować się domy zero energetyczne, a zapotrzebowanie mocy w obiekcie z ciężkich materiałów to 4 W jak u mnie lub może być 70 W zgodnie z obowiązującymi przepisami i lekkimi materiałami . Oczywiście można mieć 70 W. Pozdrawiam
@szkielet137
@szkielet137 3 года назад
To jest super!
@robertagowski9492
@robertagowski9492 2 года назад
Rozsadek i logiczne myślenie cechuje tego Pana. Komin , jest niewyobrażalnym mostkiem termicznym. Warto przy nim dobrze się zastanowić
@maciejsempinski1554
@maciejsempinski1554 2 года назад
Dziękuję, oby większa ilość osób to rozumiała. pozdrawiam
@teresakorzeniowska4869
@teresakorzeniowska4869 2 года назад
Pan Maciej powinien obsługiwać rakietę kosmiczną
@zbigniewstarostecki1357
@zbigniewstarostecki1357 2 года назад
WSpaniały Pan Maciej, gdyby tak napisał Pan ksiąkę na tematy i rozwiązania które Pan zastosował, myślę, że rozeszła by sie w mgnieniu oka.Moc pozdrowień z dalekiego Johannesburga
@maciejsempinski1554
@maciejsempinski1554 2 года назад
Dziękuję, nakręcone zostało jeszcze parę filmików, które dla zainteresowanych osób mogą przy przydatne i dać spojrzenie, że domy w naszym klimacie mogą być zero energetyczne, a w istniejących domach można dążyć do poprawy obniżenia zużycia energii , nie zawsze wielkimi nakładami finansowymi. pozdrawiam
@zygmuntmackowski1440
@zygmuntmackowski1440 2 года назад
jeśli już robicie program na powietrzu to, starajcie się zabezpieczyć mikrofon przed wiatrem/są specjalne nakładki/bo to, bardzo przeszkadza,wręcz denerwuje.
@piaskownica7648
@piaskownica7648 3 года назад
Pomysł z pompą ciepła jest przedni, ja myślałem żeby latem wylot zimnego powietrza z pompy dać do rekuperatora na wejście
@maciejsempinski1554
@maciejsempinski1554 3 года назад
Mam taką instalację ale efekty tak mizerne, że nie wykorzystuję Pozdrawiam MS
@prokrystian
@prokrystian 2 года назад
tam jeszcze brakuje na posesji małej elektrowni wiatrowej bo widać że wiatr wieje :). A sam sposób przedstawienia wyliczeń i podanie materiału nam odbiorcom pochwalam i Pozdrawiam.
@rafalronek2368
@rafalronek2368 3 года назад
Zajebisty filmik...Pan Maciej z ogromna wiedza!!! Pozdrawiam ;)
@arturbutajlo1475
@arturbutajlo1475 2 года назад
Pytanie do Pana Macieja i innych. Czy to dobry pomysł montując w małym domku 100m2 pompę ciepla powietrze powietrze plus rekuperator z tym że zewnętrzny wentylator pompy obudowujemy małym pomieszczeniem i doprowadzamy do niego zużyte powietrze z rekuperatora które przy minus 5 na wlocie powinno mieć plus pięć na wylocie.czy to powinno zwiększyć wydajność pompy ciepła powietrze powietrze .oczywiście pomieszczenie też ma otwur wentylacyjny ..pozdrawiam Artur
@maciejsempinski6306
@maciejsempinski6306 2 года назад
Odpowiadałem już poniżej - Moim zdaniem Nie, lepiej stosować kila urządzeń pracujących na optymalnej mocy, ale proszę wypróbować. pozdrawiam
@wyczes5534
@wyczes5534 2 года назад
Aż mi kapcie spadły z podziwu na zakres wiedzy
@ProgramistaNaBudowie
@ProgramistaNaBudowie 2 года назад
Dzień dobry! Oglądałem tą serię wcześniej w tym roku i sporo się dowiedziałem. Mam pytanie techniczne odnośnie ocieplania budynku. Jak pan Maciej zapatruje się na metalową listwę startową (25 cm głębokości, 0,6 mm grubości), dzielącą cokół od właściwego ocieplenia ściany budynku? Czy można go stosować czy należy unikać? Jakiego rzędu straty ciepła idą z tytułu zastosowania takiej listwy? Jedni piszą, że prawie żadne straty, a jeden facet reklamujący szkolenia z domów pasywnych na youtube mówi, że zastosowanie takiej listwy to jakby duży obszar ściany był w ogóle niezaizolowany, choć wydaje mi się to bzdurą i zwykłym naciąganiem na kurs. Pozdrawiam!
@maciejsempinski1554
@maciejsempinski1554 2 года назад
Szanowni Państwo zbudowałem dom zero energetyczny wg własnego poglądu i wyszło pozytywnie. Gdyby wbudować taką listwę / ale po co ? / i pomierzyć to byłaby prawidłowa i rzetelna odpowiedź. Na pewno będzie to jakiś mostek cieplny, ale co spowoduje nie wiem. Pozdrawiam
@monikahollm2266
@monikahollm2266 2 года назад
Supper ...Dziękuję👍😊
@iZZiinstalacje
@iZZiinstalacje 2 года назад
😉
@maciejsempinski1554
@maciejsempinski1554 2 года назад
Kalkulacja Przyjmijmy cenę prądu 1 z/kWh a wiemy, że cena będzie systematycznie ciągle wzrastać i będzie to 2 zł 3 zł i więcej . Mój dom rocznie potrzebuje na wszystko 3600 kWh/rok energii w tym na ogrzewanie potrzebuje 866 kWh/rok Inne domy na ogrzewanie potrzebują od 3 do 10 razy i więcej energii i wszystko jest zgodne z normą ale już nie z kosztami użytkowania , to będzie mocno różnie . Policzmy gdy w moim domu nie ma fotowoltaiki to rachunek wyniósłby 3600 x 1 =3600 zł/rok 25 lat x 3600= 90 000 zł dom zużywa 10,5 kWh/m2/rok Inny dom będzie zużywał np. 105 kWh/m2/rok / 90- 120 zużywają/ czyli 10 x więcej i będzie to 900 000 zł a jak prąd będzie kosztował 3 zł za 1 kwh będzie to 2 700 000 zł prawie 3 mln zł. Pozdrawiam
@juliettaswietlostaaa5795
@juliettaswietlostaaa5795 2 года назад
A ile domek ma m2 i jakie rozmieszczenie pomieszczeń. Czym był ocieplany i ile cm? Z góry dziękuję za odpowiedź:) Cudowna energia, wspaniały filmik:)
@maciejsempinski6306
@maciejsempinski6306 2 года назад
6 filmików + strona www
@RadioRozaBxl
@RadioRozaBxl 3 года назад
Trochę długo i trochę zawile. Może jest jakieś nagranie które wyjaśnia w prostszy sposób?
@maciejsempinski6306
@maciejsempinski6306 3 года назад
opis czerwonym drukiem na wyżej umieszczonej www.
@RadioRozaBxl
@RadioRozaBxl 3 года назад
@@maciejsempinski6306 dziękuję
@monio612
@monio612 3 года назад
Niesamowity pomysł na dom. Teraz jak tak myślę.. Ta rekuperacja jest pomyślała na 2 osoby z dużą nawiązką. Jakby przyjechała większa rodzina to taki system się wyrobi?
@maciejsempinski6306
@maciejsempinski6306 3 года назад
Rekuperator ma fabryczną wydajność max 320 m3/h. Dziś dla 2 osób jego nastawa stanowi 30% czyli ca 96 m3/h , zasada jest taka, aby na 1 osobę wymieniać nie mniej niż 30 m3/h Pozdrawiam
@bodziobodzio3577
@bodziobodzio3577 3 года назад
Cały rok śpimy przy otwartym oknie...Wiosna lato jesień zima..
@maciejsempinski6306
@maciejsempinski6306 3 года назад
Kwestia wyboru, są tacy, którzy: śpią w wentylowanych pomieszczeniach, inni w klimatyzowanych pomieszczeniach, inni nie śpią cały rok w domu, ale np. w camperze, wszystkim należy życzyć spełniania postanowień. Pozdrawiam
@AK-fk5wk
@AK-fk5wk 2 года назад
Jeśli kominek czy piec ma doprowadzenie powietrza z zewnątrz, to żadnego powietrza z domu nie wyciąga. Śmiało można budować komin.
@maciejsempinski6306
@maciejsempinski6306 2 года назад
Tak
@technics6215
@technics6215 2 года назад
Ciekawe ile procentowo ciepła można zaoszczędzić dzięki płycie fundamentowej w porównaniu do tradycyjnego fundamentu? Jaka część ubytku energetycznego budynku ucieka przez fundamenty?
Далее
NIE PŁAĆ ZA WODĘ! Odłącz się od sieci!
25:32
Просмотров 863 тыс.
Barno
00:22
Просмотров 569 тыс.
Nowy dom...  Jak dobrać najlepsze ogrzewanie
38:38
Просмотров 65 тыс.
Nie budujcie kominów! Obejrzyj zanim wybudujesz dom!
16:29
Sposób na tani Dom ? ...
44:31
Просмотров 483 тыс.