Тёмный

Presonus Studio One 7 | SZCZEGÓŁOWA RECENZJA 

musoneo
Подписаться 13 тыс.
Просмотров 2 тыс.
50% 1

Опубликовано:

 

25 окт 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 25   
@Daro.G.
@Daro.G. 9 дней назад
Dzięki za recenzje. Posiadam 7 kę. Ale miło było posłuchać i zobaczyć akcje w Dawem. 👍
@harmonodram
@harmonodram 9 дней назад
Dzięki za tak szczegółową recenzję. Chciałbym przy okazji zadać pytanie o Nuendo. Bo tego DAWa nie widać właściwie wśród zasobów, których używasz, bądź o których pisałeś. Czy to wynika z faktu, że Nuendo idzie już w zastosowania postprodukcyjne? Swoją drogą przydałby się taki materiał, bo interesuje mnie integracja dźwięku z obrazem i tego typu projekty :)
@Skygge.
@Skygge. 12 дней назад
separacje stemów ma Tracktion Waveform od chyba wersji 12,5. Warto wspomnieć, że od wersji 6 jest też natywna wersja Studio One dla Linuksa...
@musoneo
@musoneo 10 дней назад
Myślę że za rok, góra dwa i wszystkie DAWy będą miały stem separation zaimplementowane, natomiast pod względem połączenia różnych funkcji, to Studio One wysuwa się moim zdaniem na prowadzenie;)
@Artek604
@Artek604 11 дней назад
22:48 - dziwne że nie zauważyłeś, ale w klipach też nie ma automatyzacji: nie można ani jej zapisać, ani wciągnąć razem z klipami w aranżu. Z drugiej strony odczytuję to pozytywnie, bo mam nadzieję że zrobią tak jak w Live czy Bitwig, że np. klip który ma 1 takt, ale powtarza się 8 razy, będzie mógł mieć w tej samej komórce automatyzację na 8 taktów. BTW, Maciek - będziesz testował Ableton Move? Ja czekam na mojego :D
@musoneo
@musoneo 10 дней назад
Wiesz, to był szybki test i nie zgłębiałem wszystkich ograniczeń;) Wydaje się że nie można faktycznie przenosić automatyzacji w klipach, ale możesz zapisać automatyzację na odrębnej ścieżce (jeśli plugin pojawia się jako wyjście w Instrument Track, a jeśli nie to możesz użyc np. Bluecat Patchwork), choć faktycznie jest to droga "na około". Ale też myślę, że tego Launchera będę jeszcze rozbudowywać. Co do Move to sobie go odpuszczam - myślę że to fajny dodatek dla kogoś kto ma już Pusha, taka maszynka do robienia "on the move", ale ja pracuję głównie stacjonarnie i nie mam już miejsca na biurku:)
@Alboten
@Alboten 11 дней назад
Ponieważ przeoczyłem wersję 6 Studio One, mogę się mylić, więc proszę mnie sprostować. Jak na DAWa tworzonego od 2004 roku, umożliwienie użytkownikowi "loopowania" klipów midi, zamiast ich duplikowania (shift+D) to rzecz niebywała jak na tylko 20 lat developingu. Dobrze, że na launchera czekaliśmy zaledwie 6 lat.
@gawel772
@gawel772 10 дней назад
żadna wada, nie wiem w jaki sposób niby pętlowanie myszką jest szybsze od Shift+D, dla mnie ta sama prędkość pracy. Lepiej zadaj pytanie kiedy wprowadzą do innych DAW'ów funkcję "undo" dla każdej funkcji programu xD
@musoneo
@musoneo 10 дней назад
Z drugiej strony np. Ableton Live ma wciąż limit do 12 wysyłek, brak narzędzi korekcji intonacji, brak większości mierników (no dobra jest analizator widma, ale też nic specjalnego), brak opcji zrobienia obrazu DDP, nie można też wrzucić pluginów na większą liczbę ścieżek, nie ma torów VCA i mógłbym tak jeszcze długo z każdym DAWem;))) Dla każdego coś miłego, tyle że nie zawsze w jednym programie;))) haha.
@Alboten
@Alboten 10 дней назад
@@gawel772 Są różne scenariusze. 1. Wielce hipotetyczny. Zamarzy mi się "utwór muzyczny", w którym bas gra tę samą frazę 137 razy? Zaznaczam frazę, w Inspectorze przy "loop" zaznaczm checkboksa i wpisuję wartość 137. Hmm, "utwór" jest zbyt długi, niech będzie 93, poprawiam. No, teraz jest za krótki, 115 powinno być w sam raz. Wszystko sprowadza się do zmiany jednej wartości. A teraz zróbmy to samo korzystając z duplikowania za pomocą Shift+D. Miłej zabawy. 2. Załóżmy, że naszą dwu-taktową frazę basową zduplikowaną 16 razy (przez Shift+D) chcemy wydłużyć do czterech taktów. Co robimy? Najszybszy sposób to wywalenie wszystkich duplikatów, przedłużenie frazy i ponowna duplikacja. Natomiast jak mamy loopa nie musimy nic wywalać, przedłużamy na cztery takty i wpisujemy wartość ile razy ma się powtarzać. 3. Co zajmuje mniej czasu zaznaczanie i usuwanie kilkunastu duplikatów, czy jednego loopa? 4. Przedtakt. Moja melodia grana jest z przedtaktem i powtarza się cztery razy. Wg mnie korzystanie z loopa zamiast duplikowania klipów jest wygodniejszym, mniej problematycznym i bardziej eleganckim rozwiązaniem.
@Alboten
@Alboten 10 дней назад
@@musoneo Zastanawiam się czy ten wywód odnośnie niedoskonałości akurat Abletona ma związek z moim nickiem? Tam jest Alboten nie Ableton :)) > mógłbym tak jeszcze długo z każdym DAWem Dokładnie, każdy DAW jest w czymś lepszy, a w czymś gorszy. Są jednak pewne elementarne rzeczy, które powinien posiadać każdy współczesny DAW. I tym jest wg mnie możliwość loopowania klipów midi.
@Alboten
@Alboten 6 дней назад
@@gawel772 Jeden będzie się bawił myszką, drugi wstawi w Inspektorze w polu "Loop" liczbę 8, potwierdzi klawiszem enter i będzie czekał, aż uzyskasz ten sam efekt za pomocą Shift+D. Następnie, usunie całość zaznaczając tylko jeden element, a nie osiem duplikatów. Czytelność. Masz na ścieżce osiem duplikatów. Na oko wyglądają tak samo, tymczasem się różnią. Jeśli nie zadbałeś o zmianę nazwy, bądź odróżnienie kolorem, robi się bałagan. W przypadku loopów nie ma z tym problemu. Przedtakt. Melodia grana z przedtaktem kilka razy. Zrób to na loopie i porównaj z metodą Shift+D. Biorąc pod uwagę wygodę, szybkość i elegancję rozwiązania przewaga loopa jest bezdyskusyjna.
@Alaniasty
@Alaniasty 12 дней назад
mam s1 4 i moim zdaniem troche poprawki z roku na rok odstają, przynajmnije od moich oczekiwań, brak nowych efektów czy vst na poziomie innych daw.. optymalizacja cpu też dość kiepsko, mysle ze pod tym wzgledem logic na plus ?
@Qbit.Plicherss
@Qbit.Plicherss 11 дней назад
Nowy kontroler od Presonusa idealnie skrojony pod S1 byłyby miłą niespodzianka. Taki Atom SQ tylko trochę bardziej rozbudowany
@musoneo
@musoneo 10 дней назад
No nie można tego wykluczyć, Presonus to brand który robi fajny hardware i ma w tym doświadczenie. ;)
@adam____
@adam____ 10 дней назад
Wyższy poziom eJay-a, no "głąb" zrobi muzykę. Nie mówię, że źle. Dla takiego jak ja, który nie umie stworzyć melodii (+ brak wiedzy z teorii muzyki) za to umie djować to idealna sprawa. Można robić "edity" do swoich setów (chodzi o dopasowanie ze Splice). Magia
@musoneo
@musoneo 10 дней назад
Haha, twórcy Studio One pewnie by się obrazili za porównanie do eJay, bo w tym programie DAW powstają i są miksowane największe hity dosłownie! (patrz mój wywiad z Luca Pretolesi), ale dokładnie jest jak mówisz, z niewielką wiedzą o teorii muzyki można tworzyć remiksy, edity itd. :)
@tmk2103
@tmk2103 12 дней назад
Dla mnie brak narzędzia do szybkiego cięcia sampli plus brak możliwości zmiany kolejności padów w tym drum Racku dyskwalifikuje ten daw ale jeśli komuś na tym nie zależy to wydaje się być bardzo spoko
@Artek604
@Artek604 11 дней назад
Bend Tool służy do analizy sampli, znajdowania transientów, cięcia sampli, itp. i jest bardzo łatwy i elastyczny. Jak już je znajdziesz te transieny (albo postanowisz polegać na automacie) to klikasz prawym na samplu i wybierasz Audio / Send to new Impact XT i masz pociętego sampla, przypisanego do kolejnych nut MIDI. Alternatywnie, możesz wciągnąć pustego Impact XT na ścieżkę i przeciągnąć na niego sampla trzymając Shift - ten sam efekt. Co do zmiany kolejności pad-ów to faktycznie nie jest to jakoś specjalnie łatwe, ale normalne copy / paste działa, tylko trzeba mieć jeden pad wolny. Drag & drop by się przydał faktycznie :)
@Alboten
@Alboten 11 дней назад
Wystarczy w tym "drum racku" kliknąć na ikonce klawiatury w górnym prawym rogu, otworzy się druga instancja Impacta w osobnym oknie i tam przytrzymując shift+ctr można przeciągać pady między sobą. Czemu nie można tego zrobić bezpośrednio w "drum racku" pozostaje słodką tajemnicą developerów Studio One (to bardzo dziwni ludzie). Sądzę, że w okolicach Studio One 10, powinni już ten problem dostrzec i poprawić.
@XeNoS_Music
@XeNoS_Music 11 дней назад
Obejrzałem z czystej ciekawości. Myślę sobie a nuż coś rewolucyjnego wprowadzili, no ale jednak nie. No ładne, kolorowe, jak ktoś lubi splice`a tez będzie zadowolony. Ale niemal wszystkie wspomniane funkcje od dawna w cubase, nie mówiąc o całej masie tych, których SO jeszcze nie zdążyło skopiować. No ale co kto lubi. W teorii najlepszy daw, to taki który dobrze się zna, chociaż nie bez powodu pożegnałem ulubionego FL`a te kilka ładnych lat temu. Jedyne na co w steinbergu mogę narzekać, to płatne aktualizacje. To trochę boli, to fakt ale mimo wszystko wciąż nie widziałem lepszego DAW. Co kto lubi.
@musoneo
@musoneo 10 дней назад
Właściwie to trudno się nie zgodzić z Tobą. Ja w Cubase Studio 4 już w 2004 robiłem dźwięk do programów telewizyjnych, więc obserwuję ciągle rozwój tej platformy i faktycznie jest to jeden z najbardziej rozbudowanych DAWów, jeśli nie najbardziej. Ale w tej odsłonie Studio One ma znacznie lepszę integrację Atmos i efekty dookolne, których Cubase nie ma, jest nowość ze Splice. Ma też fajnie rozwiązane narzędzia do tworzenia bitów, w tym polirytmów, w Cubase trzeba to robić chyba mocno na około. Cubase ma lepsze mierniki, więcej opcji zarządzania widokami, bardziej rozbudowane narzędzia do tworzenia progresji akordów itd. Trochę inna filozofia, ja lubię obie platformy, nie bez powodu mój kurs Cubase 12 od podstaw ma 10 godzin;))
@andx4024
@andx4024 10 дней назад
oD KILKU LAT NIE SŁUCHAM JUŻ NIOWO "TWORZONEJ MUZYKI" SZTUCZNYCH TWÓRCÓW KTÓRZY SĄ TĘPI MUZYCZNIE I KOMPONUJE ARANŻUJE SPIEWA ZA NICH AI. SĄ TRYLIARDY BILIARDÓW UTWORÓW KOMPOZYTORÓW TWÓRCÓW ARTYSTÓW. SZKODA ZE POWSTAŁO AI KTÓRE ZNISZCZY NNIE TYLKO PROAWDZIWYCH ARTYSTÓW ALE NIESTETY TAKŻE CAŁY GATUNEK HOMO SAPIENS
@losophy4588
@losophy4588 11 дней назад
"Moja koleżanka Natalia właśnie opublikowała taką piękną piosenkę" Data dodania - 8 sierpnia 2023 xdd ktoś tu pali jana
@musoneo
@musoneo 10 дней назад
ha, ha. Faktycznie, nie spojrzałem na datę... Ale czy to ważne ;))))
Далее
Studio One Pro 7 Overview
46:34
Просмотров 9 тыс.
Studio One Pro 7 - My Top 4 Features
26:27
Просмотров 24 тыс.
Гаджет из даркнета 📦
00:45
Просмотров 174 тыс.
NAH UH
00:17
Просмотров 2,2 млн
Ilkinchi hotin oberasanmi deb o’ylabman🥹😄
00:26
Apollo Drugiej Generacji. Kropka.
25:46
Просмотров 7 тыс.
Jak Zrobić House - 5 KLUCZOWYCH Elementów
21:00
PSP audioware Datamix A567
13:05
Просмотров 386
Studio Pawła Krawczyka Z Zespołu HEY
29:25
Просмотров 39 тыс.
TRENDY WNĘTRZARSKIE, KTÓRE PRZETRWAJĄ LATA! TOP 7
11:57
Moje Domowe Studio Nagraniowe 2024
11:29
Просмотров 7 тыс.
Гаджет из даркнета 📦
00:45
Просмотров 174 тыс.