Тёмный

PROF. ANDRZEJ TARGOWSKI - Jak IBM pomógł III Rzeszy? Kulisy współpracy niemiecko-amerykańskiej 

Międzywojnie
Подписаться 9 тыс.
Просмотров 2,9 тыс.
50% 1

W rozmowie z Jarosławem Kornasiem Prof. Andrzej Targowski opisuje, w jaki sposób maszyny liczące - poprzedniczki dzisiejszych komputerów - pomogły III Rzeszy w ludobójstwie. W jaki sposób amerykański gigant zamieszany był w ewidencjonowanie więźniów obozów koncentracyjnych. Prof. Targowski odsłania kulisy współpracy Niemiecko - Amerykańskiej przed II Wojną Światową, pokazuje jak, USA inwestowała w gospodarkę pod rządami Adolfa Hitlera oraz co najciekawsze, jak ta współpraca była utrzymywana podczas po 1941 roku pomimo otwartej wojny między tymi krajami.
Link do książki: capitalbook.co...
🔔 SUBSKRYBUJ bit.ly/Miedzyw...
👍 FACEBOOK / miedzywojnie.kanal
#Niemcy #USA #historia

Опубликовано:

 

22 окт 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 15   
@miedzywojnie
@miedzywojnie 7 месяцев назад
☕ Wesprzyj nas poprzez BuyCoffee: buycoffee.to/miedzywojnie
@olowrohek9540
@olowrohek9540 7 месяцев назад
Dzieki za material 👌 Wiekszosc zbrodniarzy nie ponioslo zadnej kary Majatki I firmy dygnitarzy Rzeszy nie byly konfiskowane ciekawe dlaczego? Zyli z rodzinami w luksusach do poznej starosci.
@przemaser2
@przemaser2 7 месяцев назад
bo to byla elita
@andywade172
@andywade172 6 месяцев назад
Ledwo słychać tego speca od informatyki.
@handekweda6815
@handekweda6815 Месяц назад
Witam , nie ulega wątpliwości , że Rossvelt był wspaniałym , wielkim bandytom , który oddał POLSKĘ i inne państwa Słowiańskie w łapy drugiego wspaniałego wielkiego bandyty Stalina , trochę mylą się panu , panie Andrzeju fakty historyczne , aż dziw bierze , że jest pan POLAKIEM . Pozdrawiam .
@Jedittee
@Jedittee 7 месяцев назад
A dwa profesor który stworzył niby IBM ma w '24 tak asluchalny mikrofon że to absurd.
@Jedittee
@Jedittee 7 месяцев назад
Faszyzm oraz nazizm nie jest socjalizem. Jest to reakcja na socjalizm, defacto ostatnie stadium kapitalizmu, czyli korporacjonizm. Co wy w ogóle mówicie? Jaki socjalizm? Absurd, myślałem że to kanał historyczny który wie co mówi.
@anaconda470
@anaconda470 7 месяцев назад
Faszyzm i komunizm to nie dwa przeciwieństwa, ale dwa rywalizujące gangi walczące o to samo terytorium - oba są wariantami etatyzmu, opartego na kolektywistycznej zasadzie, że człowiek jest bezprawnym niewolnikiem państwa - oba są socjalistyczne w teorii, w praktyce oraz w wyraźnych oświadczeniach ich przywódców - w obu systemach biedni są zniewoleni, a bogaci wywłaszczani na rzecz kliki rządzącej - faszyzm nie jest produktem politycznej „prawicy”, ale „lewicy” - podstawową kwestią nie jest „bogaty kontra biedny”, ale człowiek kontra państwo, czyli: prawa jednostki kontra rząd totalitarny - czyli: kapitalizm kontra socjalizm.
@Jedittee
@Jedittee 7 месяцев назад
@@anaconda470 doedukuj się.
@korneliuszrozestrzynski3534
@korneliuszrozestrzynski3534 7 месяцев назад
​@@anaconda470myślę, że raczej lepiej bym tego nie ujął. Dokładnie jest tak jak napisałeś. Niestety do dzisiaj są tacy którzy myślą że to miało coś wspólnego z kapitalizmem a na dodatek prawicowym. Lata bicia propagandy do głów robią swoje.
@korneliuszrozestrzynski3534
@korneliuszrozestrzynski3534 7 месяцев назад
Zbyt wiele propagandy i uwierzyłeś, że Adolf był kapitalistą. Oni doszli do władzy terroryzując swoimi bojówkami największe firmy w Niemczech. Praktycznie haracz narzucili. Międzyinnymi dzięki temu zdobyli oficjalną władzę związaną z pseudowyborami w 1933 roku. Kapitaliści mogli tylko istnieć by z nich doić kasę.
@pieterbro173
@pieterbro173 7 месяцев назад
Nazizm to narodowy socjalizm. Czy rozumiesz co znaczy "socjalizm" w tym wyrażeniu? Jak nie to marsz do szkoły, a dopiero potem bierz się za pisanie nieuku!
Далее
Fake Referee Whistle Moments 😅
00:38
Просмотров 9 млн
Dlaczego Czechosłowacja poddała się bez walki?
38:43
Czy Polska mogła się obronić we wrześniu 1939 roku?
41:20
Polacy w Wehrmachcie.
47:14
Просмотров 278 тыс.
Czy Polska mogła uniknąć II WŚ?
18:45
Просмотров 20 тыс.