Тёмный

PROJEKT DOM ODCINEK 5 ciepła płyta fundamentowa krok po kroku, wylewanie fundamentu domu, zbrojenie 

Sander System- ogrzewanie podłogowe & pompy ciepła
Просмотров 36 тыс.
50% 1

Zrób darmową wycenę ogrzewania podłogowego w Twoim domu lub mieszkaniu: sandersystem.p...
W tym odcinku jedno z najbardziej kluczowych elementów budowy, a mianowicie wylewanie płyty fundamentowej. Ekspert opowie o tym dlaczego ciepła płyta fundamentowa jest lepsza o tradycyjnych fundamentów oraz jaka klasa betonu została rozwiązania w przypadku tej budowy. Usłyszymy również kilka słów o tym co ma wspólnego płyta fundamentowa z ogrzewaniem podłogowym.
Subskrybuj nasz kanał na RU-vid, aby na bieżąco dostawać powiadomienia o nowych filmach!
Polub nasz profil Ogrzewanie Podłogowe Sander aby dowiedzieć się jeszcze więcej o PROJEKCIE DOM!
Odwiedź nas na:
/ ogrzewaniepo. .
sandersystem.pl...
Nowoczesny dom parterowy, CLT, budowa domu 2020, najnowsze projekty domów, dom roku, budowa domu 2019, projekt domu 2019, projekt domu 2020, dom pasywny, dom energooszczędny, geodeta, architekt, usytuowanie domu na działce, wyznaczanie działki budowlanej, jak zacząć budowę, kto określa umiejscowienie domu, przyłącza media, kanalizacja, płyta fundamentowa, podbudowa, ciepła płyta fundamentowa, fundamenty, zbrojenie fundamentu, zagęszczanie gruntu, podłoga na gruncie, izolacja podłogi na gruncie, podsypka, jak wykonać chudziaka, ocieplanie podłogi na gruncie, izolacja termiczna fundamentów, zbrojenie posadzki, przygotowanie pod wylewkę, styropian pod wylewki, xps pod płytę fundamentową, izolacja płyty fundamentowej, przygotowanie płyty fundamentowej, jak zrobić kanalizację, jak zrobić płytę fundamentową, jak zrobić fundamenty, zbrojenie, płyta fundamentowa krok po kroku, fundament, ogrzewanie podłogowe, wylanie ławy fundamentowej, szalunek fundamentów, jak zrobic fundamenty, jak wykonac fundamenty, zalewanie fundamentów, wylewanie fundamentów, betonowanie ław fundamentowych, jak wykonać fundamenty, jak wykonać płytę fundamentową, zalewanie płyty fundamentowej.
Jeśli masz pytania, skontaktuj się z naszymi doradcami:
e-mail: kontakt@sandersystem.pl
kom: +48 664 901 901.

Опубликовано:

 

10 сен 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 43   
@dancolombo6050
@dancolombo6050 4 года назад
No sorry, ale jeśli spec mówi, że beton oparty na spoiwie hydraulicznym (cemencie) "dosycha" przez 28 dni, to niestety ręce opadają.
@bunkier24
@bunkier24 4 года назад
Bardzo fajna seria. Czy można gdzieś znaleźć informacje o kosztach całej płyty?
@mateuszprzybysz1801
@mateuszprzybysz1801 25 дней назад
Dlaczego nie zdecydowano się na ułożenie ogrzewania podłogowego w warstwie płyty fundamentowej? Nie dość, że jest to lepsze rozwiązanie, to również tańsze.
@michaelscofield1578
@michaelscofield1578 11 месяцев назад
Czy w tej płycie mozna od razu zrobic ogrzewanie podłogowe?
@MMiMMiMMiMM
@MMiMMiMMiMM 4 года назад
Siatka zbrojeniowa jaka średnica pręta na filmie ?
@Sander_System
@Sander_System 4 года назад
Stal AIIIN B500SP, (strzemiona St3S), grubość płyty 25cm Otulina zbrojenia 50mm od spodu fundamentu, reszta 25mm, rozstaw strzemion ∅6 co20cm
@sebastiansamol9623
@sebastiansamol9623 3 года назад
Super filmy Można wiedzieć jakie wymiary ma budynek?
@Sander_System
@Sander_System 3 года назад
Panie Sebastianie, zachęcamy do kontaktu z architektem - Wojciechem Sową, który z pewnością wyczerpująco odpowie na wszelkie pytania dotyczące projektu: www.archiwizja.pl/kontakt/ Pozdrawiamy :)
@danielbossy.marketing
@danielbossy.marketing 4 года назад
Czy gdzieś można znaleźć projekt tej nieruchomosci?
@Sander_System
@Sander_System 4 года назад
Dzień dobry, projekt powstał pod indywidualne zamówienie inwestora. Zachęcamy do odwiedzenia nas na sandersystem.pl/projekt-dom/, gdzie można znaleść więcej informacji o tym projekcie. Pozdrawimy :)
@damianres3096
@damianres3096 4 года назад
Czemu nie ma przepustów na wodę na etapie budowy płyty fundamentowej?
@Sander_System
@Sander_System 4 года назад
Na etapie wylewania płyty wykonany został przepust na podłączenie wody, niestety nie zostało to pokazane w tym odcinku. Woda została doprowadzona do garażu. Pokażemy to w kolejnych odcinkach.
@boguslawszostak1784
@boguslawszostak1784 3 года назад
@@Sander_System Mnie bardziej interesuje kanalizacja. Bo woda wiadomo, płynie w dół, górę, a ścieki tylko w dół...
@mazur7456
@mazur7456 4 года назад
Zastanawia mnie dlaczego w Polsce stosuje sie tak grube plyty fondamentowe 25 cm? Robie takie plyty fubdamentowe w Szwecji. I tu pod domy mieszkalne grubosc plyty to 10 cm. 25 cm stosuje sie pod hale produkcyjne gdzie wjezdzaja ciezkie pojazdy.
@andrzejs.2345
@andrzejs.2345 4 года назад
Taki plan płyty na 150m2 to chciałbym ze Szwecji zobaczyć bo u nas to jakieś bunkry robią. Widziałem już plyty u nas na 30cm pod parter a zbrojenia to na czołg by wystarczyło :).
@veritasaequitas2386
@veritasaequitas2386 3 года назад
boje sie ze to czysty marketing, u nas jest przekonanie, ze dom to ma byc wielki klocek, conajmniej na 3 pokolenia w rodzinie. Cegla, beton i juz sie wszyscy napalaja. Poza tym podejrzewam, ze wlasciciel a) uznal, ze to relatywnie maly koszt w stosunku do calego domu 250 m2 b) jak ma dom z drewna to chociaz fundament ma byc jak pod zamek. generalnie panuje przekonanie w tym kraju, ze dom z cegly, betonu przetrwa wszystko i smieja sie z drewnianych domow w stanach ze je huragan zmiecie. Nierozumiejac, ze prawdziwy huragan zmiecie wszystko lacznie z ta cala cegla.
@dawidkania984
@dawidkania984 2 года назад
Zapewne dlatego ze dom był projektowany pod pustaka, najpewniej ceramicznego, (jak to bywa w Krakowie), w Szwecji są budowane domy najczęściej szkieletowe drewniane, które są dużo lżejsze to po pierwsze a po drugie w większości Szwecji buduje się na skale, wystarczy zdjąć humus i mamy skałę granitową. Więc lepszego podłoża do budowania nie można mieć.
@adamziaja5379
@adamziaja5379 4 года назад
jaką powierzchnie ma ta płyta?
@Sander_System
@Sander_System 4 года назад
Powierzchnia użytkowa 240m2 - dom parterowy
@JanKowalski-ce9kq
@JanKowalski-ce9kq 4 года назад
@@Sander_System 9:07 to ktoś buchnął 30 m3 betonu. 240 x 0.25 = 60 m3
@grzegorzk4042
@grzegorzk4042 4 года назад
Łapka w górę, jest. Nie musicie tak szczegółowo wyjaśniać takich rzeczy jak ( niwelator, wibrator do b. ) itp. takie rzeczy wytłumaczy wujek google.
@igorpietrzak5979
@igorpietrzak5979 4 года назад
Witam Panowie a gdzie macie kaski i odziez ochronna?
@Ixodides
@Ixodides 4 года назад
Koszt tego fundamentu sie kiedykolwiek zwroci w rachunkach? Wylanie takiego funamentu metoda tradycyjna to pewnie jakies 40-50 tysiecy na taki metraz okolo 280m2 wylewki (beton, pustaki, drut, material na szolunek) a tu sam styrodur pewnie 15 tysiecy kosztowal :)
@marianopania1199
@marianopania1199 3 года назад
W tradycyjnym domu też układa się izolację pod podłogą, styrodur jest nienasiąkliwy i przez to najlepszy. Prawdziwą oszczędnością było by wrzucenie ogrzewania w płytę. Legalett jest takim rozwiązaniem.
@Ixodides
@Ixodides 3 года назад
@@marianopania1199 Pod podłoga tak ale nie pod chudą wylewką.
@martap7610
@martap7610 Год назад
Brinkmann i Buszrem robią płyty grzewcze
@mkserwis8667
@mkserwis8667 2 года назад
Taka telewizyjna twarz 😂
@Robert-fu2pe
@Robert-fu2pe 3 года назад
Trochę mnie ten filmik i technologia zdziwiła?! Mieszkam na Mazurach- pogranicza Podlasia tu strefa przemarzania jest 1,4m posadowienia lawy fundamentowej. Dziś koparka robiła wykop mam prawie samą gline to jak to się ma do 25cm wylanego betonu na gruncie? Przypuszczam jak bym to pokazał architektowi przy adaptacji to wysmiał by ! no chyba że 1,4m betonu. A propos prowadzącego- działa na nerwy tymi głupimi pytaniami ledwo dotarłem do końca. Jeśli ogląda ten filmik ktoś zainteresowany to z choinki się nie urwał! A za nieprzygotowanie się do programu powinien szorować kibel własną szczoteczką do zębów !!!
@dawidkania984
@dawidkania984 2 года назад
trzeba było oglądać wcześniej to byś wiedział, ze płyta nie jest posadowiona na gruncie jak napisałeś tylko na izolacji ze styroduru. Pod płytą jest 15 cm izolacji. Więc wyśmiany to byś został ty przez tego twojego architekta....
@andrzej7106
@andrzej7106 2 года назад
Waga płyty fundamentowe 210 ton. Do tego ściany i dach ?! Nie sądziłem że styropian ma tak ogromną wytrzymałość na ściskanie ?! Ciekawe czy robił ktoś badania jak ten styropian wygląda pod tym domem oo kilku latach.
@michaelscofield1578
@michaelscofield1578 11 месяцев назад
Wie Pan że ten ciężar jest rozłożony po powierzchni ...
@andrzej7106
@andrzej7106 11 месяцев назад
@@michaelscofield1578 no wiem. Łatwo to sprawdzić. Przeliczyć jaki jest ciężar na cm2 i nacisnąć z taką siłą patykiem o podstawie 1 cm2. Jak myślisz, jaki będzie efekt 🤔
@michaelscofield1578
@michaelscofield1578 11 месяцев назад
​@@andrzej7106myślę że zupełnie nic się nie stanie. Płyty fundamentowe robi się już od dawna np w Szwecji.
@mareksiwy551
@mareksiwy551 3 года назад
Wow!!!Ale dowcipny prowadzący aż płakać się chce z rozpaczy! Ten filmik jest dla : a) dla przedszkolaków b) dla idiotów. Ja stawiam na "b"
@jerry7376
@jerry7376 4 года назад
Bardzo fajny program. Przedstawia ciekawe, nowatorskie ( u nas) systemy do wybudowania własnego domu. Ale..... Fajnie by było nie traktować ludzi jak jak totalnych gamoni. Prowadzący sprawia wrażenie jakby się w ogóle na tym co komentuje nie znał. Nie wiem czy scenariusz przewiduję że prowadzący ma być ignorantem z dziedziny budownictwa? Jeżeli tak, to dobrze gra rolę ale niespecjalnie to zachęca do słuchania. Ale jeżeli rzeczywiście się na tym nie zna to proponuję zmienić prowadzącego. Kowalski sam sobie po tym programie nie wyleje płyty i nie zmontuje paneli CLT nie mówiąc o wykonaniu wszystkich wewnętrznych instalacji. Pozdrawiam Jerzy Juszczuk
@arunaboy
@arunaboy 4 года назад
Prowadzący, jak każdy na świecie, kto prowadzi wywiad lub rozmowę z ekspertem, reprezentuje widza, który - potencjalnie - nic nie wie. Między innymi po to, by to ekspert mógł się wykazać. To zasady prowadzenia wywiadów, obowiązujące już ponad sto lat ;-)
@jerry7376
@jerry7376 4 года назад
No to expert się zamówił 90 metrów sześciennych betonu. Na tej budowie wylał 60 metrów sześciennych a u kolegi pozostałe 30 i jest zarobiony. Brawo
@jerry7376
@jerry7376 4 года назад
Jeszcze jedno. Skoro expert rozmawia z prowadzącym "Kowalskim" i chce się wykazać to niech nie opowiada bzdur, bo ludzie pomyślą, że Steter to jest pompa do betonu a to jest nie prawda. Steter to wiodący producent urządzeń do produkcji oraz transportu betonu. Idąc dalej tym tokiem rozumowania to Junkers jest urządzeniem do podgrzewu wody a buty sportowe to adidas
@Sander_System
@Sander_System 4 года назад
Cieszymy się, że nasze odcinki wzbudzają tyle emocji i że widzowie czynnie w nich uczestniczą, prowadząc dyskusje :) Oczywiście musimy przyznać, że "Stetter" to lider w produkcji betonomieszarek samochodowych (doskonale o tym wiemy). W Polsce jednak nazwa "Stetter" przyjęła się w języku potocznym (co podkreśla nasz ekspert) jako zamiennik słowa pompa do betonu i często spotyka się taką nazwę na budowach w Polsce. Pozdrawiamy :)
@JanKowalski-ce9kq
@JanKowalski-ce9kq 4 года назад
@@Sander_System A co w końcu z tymi 30 m3 betonu, które gdzieś się zapodziały? Znaleźliście czy wciąż szukacie?
Далее
Cute
00:16
Просмотров 3 млн
ГИГАЧАД МЭЙКЕР В PLANTS VS ZOMBIES 2!
00:49
гендер пати🩷🩵
00:21
Просмотров 113 тыс.
Grzewcza Płyta Fundamentowa w 6 minut
6:18
Просмотров 6 тыс.
Jak wykonać ogrzewanie podłogowe?
15:19
Просмотров 12 тыс.
#08 JAKI FUNDAMENT ?  PŁYTA CZY ŁAWA FUNDAMENTOWA ?
9:07
HOW TO MAKE A CONCRETE SLAB
10:29
Просмотров 982 тыс.
Cute
00:16
Просмотров 3 млн