Тёмный

Przyszłość budownictwa: Alicja Kuczera o kryzysie surowców i niedoborach wody 

INTERIA
Подписаться 62 тыс.
Просмотров 548
50% 1

Eksperci przewidują, że wkrótce będziemy borykać się z niedoborami wody, ale i innych surowców. Świat wykorzystał już 70 proc. surowców piasku, który jest masowo używany w sektorze budowlanym. Alicja Kuczera Dyrektor Zarządzająca Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego opowiada w rozmowie z Przemysławem Białkowskim o zrównoważonym budownictwie i zmianach, które muszą zajść w tej branży.

Опубликовано:

 

26 сен 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 3   
@PawelJimmi
@PawelJimmi 4 месяца назад
15:46 Czyli jeśli ktoś zainwestuje teraz to potem będzie wspierał tych co nie zainwestowali tylko piwko popijali.
@PawelJimmi
@PawelJimmi 4 месяца назад
a to nie jest tak, że przenikalność cieplna termoizolacji jest zależna od wilgotności TEJŻE! i możemy mieć dom, który będzie (na projekcie) spełniał wymogi, a w praktyce źle wykonany z wilgotną termoizolacją będzie gnił i oddawał ciepło szybciej a czy nie jest tak że instalowanie fotowoltaiki na istniejących poszyciach PRZEBIJA JE i tworzy miejsca w których w ciągu kolejnych 10-20-30 lat zrobi się przeciek i wilgotna wełna będzie szybciej oddawała ciepło, a dach będzie gnił. Czemu w ogóle takie przepisy wchodzą w życie, przecież jeśli ktoś będzie miał słabo zaizolowany dom to będzie więcej płacił za jego ogrzanie, a jak będzie narzekał to mu ludzie wytłumaczą że trzeba do doizolować i tak to się SAMO rozwiąże, bo kiedy ktoś przemocą (przepisami, policją i prokuraturą) narzuca takie rozwiązania - że mamy przeprowadzić termomodernizację, bo się robi ciepło na Ziemi, bo zaczynam się zastanawiać komu to na rękę.. Komu na rękę jest produkcja baterii na skalę niespotykaną w historii ludzkości, pozyskiwanie pierwiastków Ziem rzadkich na skalę jakiej historia nigdy nie odnotowała, a to wszystko dla urojeń klimatycznych, a kosztem środowiska. TO NIE EMISJA JEST PROBLEMEM LECZ ABSORPCJA, i to absorbcji CO2 przez naszą planetę powinniśmy sprzyjać zamiast zwijać się z emisją. Im więcej żywej materii na powierzchni naszej planety tym lepiej, a emitowany przez nas węgiel buduje żywą materię. Moglibyśmy równie dobrze na jesień grabić liście, prasować je prasą na sztabki węgla i zwozić do kopalń - taką bryłę węgla jak rozłupiesz to będziesz mógł zobaczyć strukturę liścia - dokładnie tak jak na oryginalnym węglu sprzed milionów lat. Ale co się stanie jak zgrabimy liście i je usuniemy - nie będzie robaczków tak wielu, a przez to i ptaszków tak wielu i również drapieżników tak wielu - będzie MNIEJ ŻYCIA - ponieważ to jest wprost proporcjonalna zależność między średnim rocznym poziomem CO2 w atmosferze, a ŻYCIEM na planecie (poziomem biomasy). Warto wziąć to pod uwagę rosnąca temperatura zabije morsy i inne lodowcowe zwierzęta, ale malejące temperatura zabije wszystko. Czy wyobrażacie sobie że lodowce zamiast topnieć narastają? i pochłaniają kolejne połacie lądów?
@PawelJimmi
@PawelJimmi 4 месяца назад
12:05 Ja skończyłem budownictwo i we własnym domu większość z tych rzeczy i tak chciałem zastosować, podobnie uważam też na przykład o narzędziach (np do ogrodu) lepiej kupić dobry, wygodny, wytrzymały szpadel i długo na nim pracować niż takie, niewygodne szpadle kupować co roku, bo się psują. ALE w życiu nie przyszło by mi do głowy zakazać produkcji i używania tanich szpadli UNIEMOŻLIWIAJĄC wielu ludziom korzystanie z nich, a to robicie z dyrektywami budowlanymi. To tak jakby wolno Ci było kupić auto, ale do wyboru byłyby tylko bardzo drogie i nowoczesne, więc większości ludzi nie będzie na nie stać - ani na auto ani na dom. Ciekawe kiedy witraże w katedrach na trzyszybowe będzie trzeba zmieniać...................
Далее