Тёмный

ReTV: Noņemt ērci var pats, bet tas jādara pareizi 

ReTV
Подписаться 23 тыс.
Просмотров 599
50% 1

Šogad vērojama liela ērču aktivitāte. Dodoties atpūsties pie dabas, jābūt īpaši uzmanīgiem. No pārbaudītajām ērcēm ievērojami augstāka inficētība bijusi ar Laima slimību. Tā konstatēta 37% pārbaudīto ērču. Savukārt ar ērču encefalītu no pārbaudītajām ērcēm nav bijusi inficēta neviena. Tas gan nenozīmējot, ka ērces šogad ar šo vīrusu nebūtu inficējušās.
Ērces šogad pārziemojušas ļoti labi un šobrīd ir ļoti aktīvas. Kā ReTV stāsta Rīgas Austrumu slimnīcas (RAKUS) stacionāra “Latvijas Infektoloģijas centrs” galvenā ārste Baiba Rozentāle, pašreiz slimnīcās noņemtas gandrīz 700 ērces. “37% ērču zarnu traktā Latvijā pēc šogad izpētītā ir Laima slimības ierosinātājs baktērija - borēlija.”
Savukārt ērču encefalīta vīruss neesot atklāts nevienā no 74 pārbaudītajām ērcēm. Tas gan nenozīmējot, ka ērces šogad ar šo vīrusu nebūtu inficējušās. To apliecinot arī fakts, ka infektoloģijas centra stacionārā pašlaik ārstējas pieci pacienti. ReTV uzrunātie jelgavnieki lielākoties saka, ka no ērcēm nebaidoties. Arī saslimuši ar ērču encefalītu vai Laima slimību neesot neviens no uzrunātajiem.
Kādai uzrunātajai jaunietei ērce piesūkusies šovasar. Tā gan likvidēta pašas spēkiem, un viss beidzies laimīgi.
Kā skaidro infektoloģe, noņemt ērci var arī pats, bet tas jādara pareizi. Nekādā gadījumā ērci nevajagot barot ar eļļu, sviestu un citām taukainām substancēm. Rozentāle: “Ērcēm vajag uzlikt tādu vates piciņu vai kosmētisko salveti, vai tīru marli, kas samērcēta spirtu saturošā šķīdumā. Bet nav tā - 1, 2, 3, un raušu laukā. Ērcei ir jāapreibst. Tad, kad viņa apreibst, tad atlaiž savus taustekļus.”
Pārbaudīt - ērce bijusi inficēta vai nē - ir katra paša ziņā. Arī tad, ja ērce bijusi inficēta, cilvēks ne vienmēr saslimst. Tas atkarīgs gan no inficētās vielas daudzuma, kas saņemts no ērces, gan paša imunitātes stipruma. Ja uz ķermeņa parādās migrējoši sarkani plankumi, kas liecina par saslimšanu ar Laima slimību, jāmeklē mediķu palīdzība. Rozentāle: “Kāpēc mums tās agrīnās baktērijas jāiznīcina? Tāpēc, ka tās var no limfātiskās sistēmas nokļūt asinīs. Ja nokļūst asinīs, tad izplatās uz sirds muskuli, locītavām un smadzeņu apvalkiem, un cilvēku jāārstē slimnīcā.”
Ērces var piesūkties ne tikai cilvēkiem, bet arī mājdzīvniekiem, no kuru kažokiem tās noteikti jāizņem ar cimdiem. Ērces dzīvo ne tikai mežā, bet arī parkā. Lai no tām izvairītos, dodoties dabā, jālieto repelenti, jāizvēlas pareizs apģērbs, kas pēc atgriešanās mājās rūpīgi jāpārbauda.
Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par raidījuma "ReTV Ziņas" saturu atbild SIA "Re MEDIA"
#SIF_MAF2024
Foto: Freepik; ilustratīvs

Опубликовано:

 

7 июл 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 1   
Далее
Она Может Остановить Дождь 😱
00:20
БАТЯ И ТЁЩА😂#shorts
00:58
Просмотров 1,4 млн
Kā pareizi nenokārtot dokumentus
3:31
Просмотров 336 тыс.
Она Может Остановить Дождь 😱
00:20