Тёмный

Spacer po ul. Koźmińskiej w Krotoszynie 

Muzeum Regionalne w Krotoszynie
Подписаться 829
Просмотров 2,6 тыс.
50% 1

Kolejny spacer ulicami dawnego Krotoszyna, tym razem przedmieściem koźmińskim - czyli przede wszystkim dzisiejszą ul. Koźmińską. W materiale jak zwykle znalazły się archiwalne fotografie i pocztówki, pochodzące przede wszystkim z naszych zbiorów. Oprowadza dyrektor muzeum - Piotr Mikołajczyk.
****************************
Cały czas pracujemy nad jakością naszych nagrań i prosimy o wszelkie podpowiedzi oraz uwagi. Jesteśmy bardzo wdzięczni za każdą pomoc - wciąż uczymy się pracy z tym medium.
Prosimy też o kolejne sugestie, dotyczące tematów naszych następnych nagrań.
Link do naszej strony internetowej:
muzeum.krotosz...
Link do naszego FB:
/ muzeumregionalneimhier...

Опубликовано:

 

10 сен 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 7   
@kasiastr291
@kasiastr291 2 года назад
Dobra robota,umie pan zaciekawić. Przy tym nie nudzi.Pana ,,spacer,, powinno się puszczać na lekcjach historii w krotoszyńskich podstawówkach,pokazały by dzieciakom że historia jest wciąż żywa i fascynująca.
@mdarek70
@mdarek70 2 года назад
Super odcinek. Oby więcej
@paweskrzypczak5724
@paweskrzypczak5724 4 года назад
Ujeżdżalnie koni na koźmińskiej na pewno wyburzono w latach 60tych? Wydaje mi się, ze z dzieciństwa pamiętam jeszcze ten budynek - w końcu lat 80 tych. Przynajmniej sporą jego część.
@mosfet1107
@mosfet1107 4 года назад
prawa część ujeżdżalni koni została rozebrana w roku 1989-1990. Pamiętam to jak dziś :). Z tyłu tego budynku zostały rozebrane także baraki z późniejszego okresu.
@cezarygrenda4266
@cezarygrenda4266 4 года назад
Piotr, gratuluje bardzo Tobie i całemu zespołowi zaangażowanemu w upowszechnianiu historii naszego miasta. Są to rzeczy które zostaną na następne pokolenia :) Dużo ciekawych wątków i szczegółów. Brawo!!! Odnośnie ulicy Benickiej i obecnej jej części Szosy Benickiej. Nie wiem czemu ale analizując mapę Krotoszyna z planów przebudowy miasta przez niemców w okresie IIWŚ, odnosze wrażenie, że droga była przejezdna jako przejazd kolejowy. Dopiero budowa obwodnicy kolejowej zablokowała ją i podzieliła na dwie części. Podobnie zresztą było z ulicą Osadniczą, gdzie niemcy nie wybudowali wiaduktu. Został on już wybudowany po wojnie i co do tego jestem pewien :) Odnośnie ujeżdżalni,(a możliwe, że jej części z tą wieżyczką) to faktycznie też ją pamiętam jeszcze pod koniec lat 80 tych. Wiem nawet gdzie jest część cegieł z jej rozbiórki. :) Pozdrawiam
@muzeumregionalnewkrotoszyn4853
@muzeumregionalnewkrotoszyn4853 4 года назад
W okresie okupacji powstał drugi z wiaduktów przy ul Kobylińskiej. Pierwszy z wiaduktów wybudowano w okresie zaborów, natomiast faktycznie wiadukt przy ul. Osadniczej powstał po wojnie. Co do Benickiej, to na planie z 1911 r. obie części ulicy są już podzielone i mają odrębne nazwy - przejazd kolejowy był, ale nie łączył bezpośrednio obu ulic, lecz przechodził objazdem wiodącym m.in. dookoła obrotnicy kolejowej.
@radekkliber955
@radekkliber955 4 года назад
Ciekawostka, rodzina Niziołkiewiczow czy tez dawniej Niziołkek pierwotnie (koniec XVIII w) zwala sie Odrzygoszek/Odrzygoszczek. Ciekawe jakie bylo ich powiazanie z naszym stawem/jeziorem?
Далее
Spacer po al. Powstańców Wielkopolskich w Krotoszynie
29:11
ФОКУС -СВЕТОФОР
00:32
Просмотров 118 тыс.
2015.09 - Krotoszyn z lotu ptaka (wrzesień '2015)
22:48
Spacer po ul. Kobylińskiej w Krotoszynie
24:42
Просмотров 1,8 тыс.
Historia krotoszyńskiego garnizonu
17:44
Просмотров 1,4 тыс.
Spacer po krotoszyńskim parku
15:51
Просмотров 1,9 тыс.
Spacer po ul. Zdunowskiej w Krotoszynie - część I
20:51
Spacer po Małym Rynku w Krotoszynie
17:31
Просмотров 2,5 тыс.
Spacer po ul  Piastowskiej w Krotoszynie
19:09
Просмотров 1,6 тыс.
ФОКУС -СВЕТОФОР
00:32
Просмотров 118 тыс.