SPORT ZDK
Подписаться 111
Просмотров 1,9 тыс.
50% 1

ukometaši Krivaje, izabranici trenera Jasmina Mrkonje sa više od hiljadu svojih navijača u Zavidovićima su pobjedom protiv tešanjske Bosne TS, proslavili titulu federalnog prvaka i nakon jedne sezone vratili se u staro društvo, tamo gdje je zavidovićkom rukometnom divu i mjesto - Premijer ligu BiH. U predivnom navijačkom ambijentu, ni ovaj put trijumf Krivaje nije nikako dolazio u pitanje. Domaći su poveli, gosti izjednačili na 1:1, a u nastavku u igri i za dušu gledalaca iz minut u minut prednost Zavidovićana se povečavala. U 10. minuti bilo je 10:4, u 20. minuti 18:7, a na odmor se otišlo sa rezultatom 23:16. I u nastavku razigrani Krivajaši superiorniji, te u 45. minuti i najveća prednost u meču 38:24, što su do kraja zadržali i mlađi rukometaši koji su solidno iskoristili svoju minutažu za konačnih 47:33. U pobjedničkim redovima najzapaženiji Suad Huskić i Ferid Avdić, a kod Tešnjaka Enver Omahić i Anel Handžić. Po završetku meča pehar za osvojeno prvo mjesto kapitenu Krivaje, Feridu Avdiću, uručila je Arijana Vojić, Komesar takmičenja Prve lige Federacije BiH - grupa Sjever.