AHOJ. TV
Подписаться 3 тыс.
Просмотров 5 тыс.
50% 1

STROPKOV | Futbalový sviatok zažili Stropkovčania v dohrávke štvrtého kola Slovenského pohára, v ktorom privítali rekordného majstra - Slovan Bratislava. Domáci sa na zápas intenzívne pripravovali, veď samotný duel bol akousi oneskorenou oslavou storočnice stropkovského futbalu.
Už hodinu pred zápasom sa tribúny na vynovenom stropkovskom štadióne zapĺňali a tridsať minút pred úvodným výkopom už praskali vo švíkoch. Fanúšikovia Tesly sa na duel tešili a mnohí z nich si zaspomínali na osemdesiate roky, kedy v Stropkove Slovan nevyhral ani jeden z troch zápasov.
Ešte pred úvodným výkopom, ktorý patril bývalej hviezde Slovana, no zároveň stropkovskému odchovancovi Pavlovi Gostičovi, ocenil klub aj bývalých hráčov, ktorí v minulosti proti belasým hrali. Bol medzi nimi napríklad aj Alojz Lehocký, ktorý Slovanu v 85-tom strelil v poslednej minúte víťazný gól na 2:1.
V samotnom zápase treťoligistu proti majstrovi si takmer tritisíc divákov prišlo na svoje. Hostia sa ujali vedenia už v prvej minúte, keď sa presadil Čavrič. V trinástej minúte ten istý hráč pridal druhý gól a vyzeralo to, že Slovan zvíťazí jednoznačne. Tesne pred polčasovou prestávkou navyše prekonal domáceho gólmana Dlugoša aj legionár Voet a do šatní odchádzali oba celky za stavu 0:3.
V 79. minúte však znížil kapitán domácich Varga a na tribúne vypukla obrovská radosť zo streleného gólu. Hráči Stropkova ožili a o desať minút už bolo 2:3, keď sa dokázal strelecky presadiť Polaščík. V závere, v elektrizujúcej atmosfére, sa Tesla ešte pokúšala vyrovnať, no Slovanisti si už postup do osemfinále dokázali ustrážiť.
Hráčov Slovana čaká v ďalšom kole pohára Banská Bystrica, pre Stropkov bol postup medzi 32 najlepších tímov vyrovnaním rekordu spred dvoch sezón.