Senkinek nem szeretném a kenyerét elvenni, de -egyelőre- kicsit komolytalannak látom a termékeket: pl. 2:42 -nél László kezében a ChitoRPON nevű készítmény látható, ha a címkét nézzük, azon ChitoRPON szerepel, pár centivel lejjebb a címkén pedig ChitOPRON. Persze, tudom, végülis mindegy, de ha a Mospilan-on meglátnám, hogy MosLIPAN, vagy a Karate-n látnám azt, hogy KARAKTER, akkor egyből felröhögnék, és rávágnám, hogy olcsó hamisítvány, a cég még arra sem ad, hogy egy korrektorral átnézessék a termék címkéjét, hogy minden rendben van-e... Hogy erre így hogyan adtak ki engedély-okiratot, az számomra rejtély.... persze, ettől a termék még lehet jó, de könyörgöm... kicsit adjanak már magukra a gyártók/forgalmazók! Kicsit Adidas/Adios érzésem van...
Annyit hozzá tennék, h ezek a gomba betegségek a levegőben szél segítségével is terjednek. Így a negyedik feltétel is adott hozzájuk. Köszönöm a videót!
Biztosan jó ez is, de nekem a bevált bio-módszerem: 2 dl káliszappan+1 tasak szódabikarbóna 10l vízhez. Mások többszáz ezer forintért permeteznek és nincs már levél a fán; én meg olcsón megúszom és gyönyörű minden.
Lemosó permetezésnek szódabikarbónával, nélküle levéltetvek ellen is jó a káliszappan. Kajszi, őszibarack, szilva, körte, cseresznye, nektarin fáim vannak.
Jó napot! A tasak szódabikarbóna az hàny gramm? A szódabikarbóna nem ègeti meg a fát,virágot? Egyszer levéltetű ellen fújtam le vele a fàt...nem kellett volna.
@@gabeszka25 50gr. Levéltetű ellen elég a káliszappan, vagy bármilyen mosogatószer. Ha lehet, akkor be kell várni a katicákat, a fa törzsére pedig ragasztószalagot tenni a hangyák miatt.
@@andras3094 köszönöm szèpen. Akkor ezt a káliszappan+ szódabirkarbóna kombót lehet használni most virágzàskor,virágzàs utàn monilliàval fertőzőtt kajszíra barackfàra is,ugye?
Már elég idő telt el, szeretném megkérdezni mi a tapasztalat, mennyire sikerült megvédeni a fákat ezekkel a szerekkel. Én is ez évtől használok ilyen szereket. Köszönöm.
Год назад
A fák egészségi állapotával semmi gond, csak a tavaszi fagyok miatt (alma kivételével) minimális a gyümölcstermés. A lombozat egészséges, egyenlőre sztigmina nincs (nálam az gyakori) és tetvek sincsenek. Az almafák levelein némi varasodás található, ezért hamarosan permetezem Horto Power-rel. Sajnos mindenről képtelenség videót készíteni.
Köszönjük. Ilyen teljes virágzásban levő fákat is lehet permetezni? Nem befolyásolja a termékenyülést?
Год назад
Még a hagyományos szerek használata sem befolyásolja a termékenyülést, ha a méhekre nem veszélyesek és szakszerűen bánunk velük. Mivel a monília a bibén keresztül fertőz, sajnos virágzásban kell ellene védekeznünk.
@@laszlotakacs9582 A hozzászólás első része igaz viszont a gombaölőszerek/fungicidek csak Trichoderma (gomba) alapú készítmények hatását teszik tönkre nem egy másik gombaölőt még ha az ökológiai gazdálkodásban használható.
Tisztellt Kulicz Úr! Érdeklődnék hogy az akkumulátoros permetezőhőz milyen fajta fejet használ, vagy hol lehet be szerezni? Nagyon jól porlaszt, ami nekem gyári fejek vannak azok nem jól porlasztanak!! Köszönöm ha tudna segíteni Balázs
Ha jól emlékszem, egy korábbi, néhány évvel ezelőtti videójában elmondta, hogy egy másik, hagyományos kézi permetezőjének a fejét (is) használja ehhez a készülékhez, mert az jobban porlaszt, és kompatibilis ehhez a géphez is... Egyébként hébe-hóba célszerű megnézni egy-egy helyi gazdaboltot, vagy akár bolhapiacot, és elvinni a permetezőnk fejét, mert lehet találni jó dolgokat, melyek akár kompatibilisek a gépünkkel... No meg, néha a Loctite 55 is segít, ha a menet nem az igazi :-D
Год назад
Pontosan, a probléma ezzel a géppel, hogy nagyon erősen szórja a permetet. Én több kart és fejet is használok hozzá, a felvételen láthatót egy vásárban vettem, kemény alku után 2 e Ft-ért. Jobb gazdaboltokban érdemes körülnézni, konkrét javaslatot sajnos nem tudok mondani.
Nem tudom, mi van még abban a tejsavóban literje 12000 Ft.-ért. Házi előállításban sokkal olcsóbb. Ráadásul a leírás szerint 1 rész savóhoz 3 rész víz kell. Rablás. Visszaélnek az emberek egészségtudatosságával.
Год назад
Tafrina és monília ellen a Tejsavó adagolása 30 ml/10l víz, együtt a Chitopron-nal, aminek ugyan az a dózisa. Ára az általam a videóban megadott helyen 9.700 Ft/l, vagy 3.690 Ft/2dl
A tejsavó egyszerű anyag, a felhasználása 0,6-3 liter/100 liter víz. Ez a sajtgyártás "mellékterméke". Viszont a "drága" verzíót szűrik, porlasztással szárítják majd vizes oldatot készítenek belőle. Ezért olyan sűrű illetve csak a 300 ml/100 l víz az adagolása. De az igaz, hogy szét kell nézni az árakat illetően.
Az en fiatal barackfaim tafrinasak lettek, lehullott az osszes leveluk, az alvorugyekbol ujrahajtott, a fa nem nott annyira, mint egyebkent nott volna, igy megsporoltam a metszest is meg a permetezest is plusz nem csinaltam semmit es a penzem is megmaradt. Raadasul a fanak a bioszferaja sem lett megbolygatva.
És ha vastagon be lenne mulcsozva a gyümölcsfák alatt a talaj, ezáltal hozzájutnának a szimbióta gombák segítségével a megfelelő mennyiségű tápanyagokhoz és vízhez? És persze nem lennének állandóan megcsonkítva a metszőollóval, ezáltal megcsonkítva a gyökereik is és összezavarva a hormonrendszerük? Akkor lehet hogy meg tudnák védeni magukat!?
Год назад
Az őszibarackot minden évben termőre kell metszeni, tehát a "megcsonkítás" szükséges. A mulcsozás jó dolog, magam is művelem. A mikorhíza gombával pedig magam látom el a fáimat (is) az idei évtől, a Hortitab alkalmazásával.
@ "Minden évben termőre "kell" metszeni." Miért kell? Azért hogy több termés legyen rajta? Azért hogy jól nézzen ki a szemünknek a fa formája? Azért hogy a metszéskor levágott ágakhoz tartozó gyökerek elsorvadjanak? Azért hogy a metszés miatt megzavarodott hormonrendszer miatt se tudjon védekezni a "kórokozók" ellen? Azért hogy emiatt minden hülyeséggel permetezhessük hogy megvédjük ahelyett hogy a természet tenné a dolgát és megvédje magát a fa? Tessék megfigyelni(nem elhinni), a természet jobban tudja! Persze amelyik fát már régóta metszik, annál nem lehet egyik pillanatról a másikra abbahagyni, viszont erre is van megoldás, a leszoktató metszés.