Hej mam idealny sposób na rozwiązanie problemów z butlami, w dodatku gaz wychodzi taniej i zajmuje mniej miejsca nie mówiąc o wadze. chodzi i mini wytwornie gazu z benzyny. Można coś takiego zrobić na zasadzie syfonu z kawałka wężyka potrójnych obudów na filtry do wody i jakiegoś żrudła ciśnienia (ręczne / nożna pompka powietrza lub kompresor) Nawet Na polskim YouTubie znalazło sie parę osób które podzieliły się jak takie coś budowały, tu wrzucam wam tytuł jednego z filmów bo linki youtube ucina :"GAZ jak ZA DARMO - Jak produkować tanio gaz LPG we własnym domu - tanie ogrzewanie domu gazem"
Dzięki! Ja na filmiku się podzieliłem swoimi 14stoma latami mieszkania na jachcie z gazem. Od prawie roku praktycznie wszystko gotujemy na indukcji więc problem z napełnianiem się rozwiązał ;)
Witam Z zaciekawieniem wszedłem na komentarze aby zobaczyć reakcję widzów i fachowców gazownictwa Ponieważ niedawno pojawił się filmiki gdzie pewien RU-vidr w garażu robi podobne manewry z przelewaniem gazu + napełniał na stacji LPG butle 11kg poprzez końcówkę samochodową (butla ukryta w bagażniku) Oj jaka krytyka się na niego wylała fachowców gazownictwa chcieli go zjeść A tu pełna kultura i zrozumienie. Sam osobiście również popieram takie rozwiązania,trzeba sobie radzić Pozdrawiam serdecznie :)
Dzięki za świetny film, dużo cennych i praktycznych informacji. My na szczęście mamy miejsce na na duże butle oraz również planujemy przestawić się na indukcje. Pozdrawiamy.
Witam. Właśnie zaczynam podróż kamperem przez Amerykę Pd i miałem zagwózdkę jak poradzić sobie z gazem (na statek kampera musiałem oddać bez butli). Bardzo pomocny materiał. Pozdrawiam, Witek Siejka (W kamperze).
Cześć Michał. Tak, miałem zaszczyt gościć na Krysi w rejsie z Kwiatkiem i resztą załogi. Mile wspominam ten rejs. Obserwuję i subskrybuję Wasz kanał od dłuższego czasu. Teraz jako młodzi emeryci wybieramy się w kilkumiesieczną podróż naszym kamperem z Kolumbii do Ushuaia i dalej do Buenos i Montevideo. Pozdrawiamy Was serdecznie. @@sailing.crystal
Mogę coś podpowiedzieć. Jako właściciel jachtu stalowego. Z praktyki wiem, co nie co na temat ochrony stali przed ruda zdzi… Butle, jak i inne elementy stalowe narażone na rdzawienie, należy pomalować farbami okrętowymi. Unikać farb tzw. Jachtowych, są po prostu drogie i kiepskie. Dobra farba stoczniowa - okrętowa, jak np. Sigma Prime, chroni stal naprawdę świetnie. Farba jest mega twarda po utwardzeniu i odporna na obtarcia, obicia itp. Na taka butle wystarczy jedna warstwa, jeśli byłaby w miejscu, gdzie się ociera o coś lub coś o nią, można położyć dwie warstwy. Widziałem, że zmieniacie system gotowania na prądowy, ale patent z malowaniem innych elementów stalowych farbami okrętowymi, może się bardzo przydać. Inna sprawa, że można (trzeba ;) ) napełniać butle na stacjach benzynowych LPG (jest przejściówka do tego zarówno na butle 11kg, jak i mniejsze turystyczne. Nie wiem tylko jak wygląda dostęp do LPG w innych częściach świata. Będzie dużo taniej.
Dzięki wielkie za merytoryczny komentarz. Na jachcie z laminatu nie mamy za dużo elementów z czarnej stali stąd może mało się koncentrujemy na ich konserwacji. Może faktycznie pomaluję je jakąś super duper twardą farbą. Pozdrawiamy!
Uwielbiam Twoje filmy @Sailing Crystal! Te butle stalowe co są na filmie to ewidentnie rdzewieją w miejscach przetarcia lakieru. Czy nie rozsądniej było by skombinować otulinkę/koszulkę z np pianki (cienka karimata) a ewentualne przetarcia potraktować dobrym sprayem/puszka lakieru epoksydowego? Patent z przejściówkami i przelewaniem gazu - super.
@@sailing.crystal Ja kiedyś odkryłem (doznałem oświecenia ;)), że zwykła farba/lakier koniecznie z podkładem - przedłuża życie elementom betonowym, stalowym, drewnianym kilkukrotnie. Tak, wiem że "Ameryka" :D
Filmik super. Ogólnie wszystkie filmiki techniczne w Waszym wydaniu są mega fajne. Kiedyś widziałem też filmiki od Was o instalacji elektrycznej na jachcie - również wysokich lotów :). A zrobicie kiedyś coś technicznego o olinowaniu stałym? Sprawdzanie, konserwacja, wymiana itp ?
"GAZ jak ZA DARMO - Jak produkować tanio gaz LPG we własnym domu - tanie ogrzewanie domu gazem" - (WIDEO) Jak w prosty sposób zrobić urządzenie do uzyskiwania gazu z oparów benzyny. Dzięki tej samodzielnie zrobionej, prostej konstrukcji, otrzymujemy 100 litrów gazu LPG z 1 litra oleju napędowego - benzyny - (5:00 minuta filmu) W tym projekcie zastosowano malutki i cichutko pracujący kompresor, stosowany do malowania aerografem - (7:00 minuta filmu) Zobacz rezultaty wyszukiwania po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła: KOMPRESOR DO MALOWANIA AEROGRAFEM
"Przelewanie gazu do kartuszy - nowy szlauch /445" - (WIDEO - RU-vid) Film o samodzielnym przelewaniu gazu do kartuszy gazowych. Zarówno tych z gwintem 7/16 cala jak i "dezodorantów". Linki do przewodów i złączek w "Opisie" pod filmem.
Cumowanie na dziko - (ang. Mooring in the wild) "Czy można po prostu zakotwiczyć w dowolnym miejscu? Jak długo można zakotwiczyć łódź w jednym miejscu? Istnieje wiele zbiorników wodnych, w których kotwiczenie jest regulowane ograniczeniami. Nie zawsze możesz zakotwiczyć jakieś miejsce, które chcesz, lub może być konieczne przeniesienie się po maksymalnym dozwolonym czasie przebywania na danym obszarze. W większości miejsc na Świecie to jedynie lokalne przepisy i zapał miejscowych żandarmów do egzekwowania zasad określają różne, ewentualne ograniczenia. Niezależnie od tego, czy znalazłeś urocze miejsce na odległej plaży, czy po prostu musisz na chwilę opuścić łódź, w pewnym momencie będziesz musiał ją przemieścić. Jeśli zakotwiczysz w legalnym miejscu, możesz zostawić łódź zakotwiczoną tak długo, jak pozwalają na to lokalne przepisy. Jeśli nie ma lokalnych ograniczeń, nie ma maksymalnego limitu." "How Long Can You Anchor a Boat in One Place?" - (Text)
Cześć. Super poradnik. Nagrywajcie proszę więcej w stylu DIY. Mam tylko drobną ale ważna uwage/ pytanie. Jak sprawdzasz czy w butli została odpowiednią poduszka gazowa tzn, że butla nie jest napełniona w 100%. W kręgu moich znajomych był kiedyś straszny wypadek w zakładzie biżuterii. Świeżo dostarczona butlę z LPG wniesiono do budynku. Była to zimą. Bule rozerwało bo była nabita pod korek i gaz płynny nie miał gdzie się pomieścić zwiększając swoją objętość. W tym wypadku zginęła minimum jedna osoba. Nie pamiętam szczegółów. Historia była straszna. Uczulam na temat i serdecznie pozdrawiam z Żukowa. Dawid
Sprawdź wagę butli, to najpewniejsza metoda. Zimą należy pamiętać o tankowaniu LPG w mniejszej ilości ~15L. Przyjmuje się, że 1L LPG to około 0,5kg czyli butla 11L (duża) to 22L LPG, bezpieczna wartość, nie zależnie od temperatur, to 15L
Dzięki! Ja butle ważę. Butle u nas są w takiej samej temperaturze cały czas i wydaje mi się niemożliwe żeby przelewając gaz z innej butli wlać za dużo. A co do filmów DIY to o czym chciałbyś posłuchać? Mamy kolejne pomysły na następne filmiki, ale ciągle brakuje czasu ;)
Chyba nie obejrzałeś filmu do końca ;) My powoli odchodzimy od gazu na rzecz indukcji. Jedna duża butla nam obecnie starczy na rok więc powoli zapominamy że trzeba je napełniać :P