Widziałem na innym filmie że wasz sklep jest na parterze i mam taką propozycję, wykonajcie studnie w sklepie by móc testować pompy i osprzęt w sklepie :P Pozdrawiam Pawła :)
Witam mam water pass 2 czyli z tym litrowym zbiornikiem podlaczony jest do pompy glebinowej polozonej na lezaco w zbiorniku na deszczowke i do tego za water passem jest zalozony hydrofor 100l. Pisze dlatego ze water pass nie chce sie wyłaczyc nawet jak klikam strzaleczke na dół miga lampka tak jakby chodzila pompa na sucho a to nie jest mozliwe bo cisnienie w instalacji caly czas rosnie nie wiem co moze byc przyczyna
W jakim przypadku zaleca się stosowanie wyłącznika Water-Pass 2? Czy poza większą "kulturą pracy" są jeszcze jakieś inne zalety, który pozbawiona jest wersja bez zbiorniczka - Water-Pass?
@@PompyHYPO mam ten wyłącznik i niestety uderzenie ciśnienia jest i to takie że podstawione wiaderko wyrywa z ręki, szukam sposobu na wyeliminowanie tego ? ktoś pomoże ?
Miałoby to sens, gdyby w urządzeniu można było ustawić ilość barów, które chcemy mieć w instalacji i urządzenie zdławi pompę, która chodziłaby np na 40 procent mocy, nie przekraczając zadanego ciśnienia dla układu, przykładowo 4 bar. Wówczas urządzenie można nazwać inteligentnym i bezpiecznym. W tym wypadku pompa chodzi na 100 procent, wyłączamy kran, dalej przez 6 sekund chodzi na 100 procent, w rurach w tym momencie jest maksymalne ciśnienie dla pompy, pewnie ok 12 bar. Myślę, że żadna pompa nie przetrwa zbyt długo, nie mówiąc już o instalacji i złączach.
Jeśli wyłączanie jest czasowe a nie ciśnieniowe to bardzo kiepsko. Pompa o dużej wydajności przez 6 sekund po zakręceniu kranu w kuchni czy spuszczeniu wody dobije do maksymalnego ciśnienia, czyli w domowej instalacji może się pojawić maksymalne ciśnienie pompy i sterownika. I daję głowę, że takie uderzenia od 3 do 15 barów rozwalą albo bardzo szybko albo z czasem czy to przyłącze zmywarki, czy zawory w toaletach czy nawet w umywalkach. Wydawać by się mogło, że sterownik powinien wyłączać nie po 6 sekundach a po dobicu do zaprogramowanego ciśnienia, chociaż w filmie nie ma nic o regulacji górnego i dolnego progu. Długo się nad tym zastanawiałem, i docelowo zdecydowałem się na falownik. Różnica w cenie razy trzy i więcej, ale zupełnie inna praca pompy, włącznie z soft startem i sterowaniem częstotliwościowym. Ale takie coś jest bardzo trudne do wykorzystania nawet w ogrodzie, bo tanie węże przy zakręceniu na przykład podlewania i pracy pompy przez 6 sekund najzwyczajniej w świecie eksplodują. Chyba że jest gdzieś błąd w myśleniu i wyłączenie jest jednak ciśnieniowa a nie czasowe a pompa ma możliwość regulacji górnego i dolnego progu ciśnienia.
Bo to o jest film, który gładko przechodzi nad problemami i nie dotyka problemów.W instrukcji pisze , że tylko w pionie a gość mówi że w poziomie też można..Na rysunku instr.narysowany jest z dodatkowym naczyniem ciśnienia a w opisie piszą że nie powinno się stosować dodatkowych zbiorników.Naprawde inteligentnie to wszystko opisane.Ja wczoraj założyłem ale niestety pompować pompuje ale po zakręceniu kranu nie wyłącza się.Nie ma wyświetlacza i niewiadomo jak jest ustawione ciśnienie.W instrukcji piszą że należy strzałką naciskać w dół aż się wyłączy ale to nic nie daje.
Cześ! Super kanał. Czy macie możliwość przetestowania zestawu: Pompa głębinowa 3.5” IPRO 3/16 230V IBO Professional z Inwerter Smart Flow S IPRO ? Informacje, które otrzymuję od serwisantów producenta inwertera są mocno rozbieżne. Zajmujący się sprzedażą IVERTERA Smart Flow S IPRO, nie potrafią odpowiedzieć czy taki zestaw będzie dział. Pozdrawiam.
Czy w momencie gdy przed wyłącznikiem jest nieszczelność (przy samej pompie głębinowej) a za sterownkiem juz jest 100% szczelność to sterownik wyłączy pompę?
Jeśli nieszczelność nie jest duża i pompa mimo tego zachowuje przyzwoite parametry, to jest szansa, że ciśnienia wystarczy, aby automat wyłączył pompę. Zalecam jednak wyeliminowanie uszczelnienia, aby mieć pewność, że wszystko będzie ok, szkoda tracić ciśnienie, przy takiej nieszczelności.
Drogi Panie, w ktorym miejscu zamontować zawór zwrotny ? Firma od studni zaleca montować przed czujnikiem(jezeli jest to przed hydroforem) Ja się zastanawiam, czy tutaj nie bedzie tzw uderzenia wody, ponieważ na całej głębokości rury 30m nie będzie w rurze wody. Dopiero po załączeniu pompy po 3-5 s woda dochodzi na powierzchnie.
Zawór zwrotny trzyma słup wody przy pompie, więc po jego zastosowaniu żadnego czekania na wodę nie będzie
Год назад
Mam pompę zatapialną ibo sdm 3-18 z gwintem 6/4. Rura PE 50 mm. Czy ten wyłącznik nie zmniejszy wystarczająco wydajności pompy, gdy zostanie ona zredukowana z 6/4 do 1"? Czy nie ma identycznego wyłącznika o większym przepływie?
A takie pytanie średnica przyłącza to 1 cal. A jeżeli na wyjściu pompy jest 1 3/4 lub 2 cale to można zastosować bypass który będzie mierzył ciśnienienie aby nie zmieszać przepływu?
Witam Pana proszę o poradę mam studnie glebinową głębokość 40m do lustra wody od gruntu 14m jaka pompę pan polecił by tak do 600wat ze względu na zasilanie z zestawu solarnego o pełnym sinusie Dziękuję i pozdrawiam.
Mamy tu dodatkowo wbudowane zabezpieczenie przed pracą na sucho. Do tego jest to wyłącznik elektroniczny, nie ma tam mechanicznych elementów, które najczęściej zawodzą w klasycznych wyłącznikach. Dodatkowo jest w pełni hermetyczny. I na koniec: wygląda super :)
W połączenia zasilania dostaje się wilgoć i różnicowo- prądowy wywala napięcie w domu.Czemu producenci nie stosują wtyk i gniazd zabezpieczonych przed wilgocią.Co najmniej kilka razy w roku mam problem ze studnią głębinową bez hydroforu zasilającą podlewanie automatyczne ogrodu.