Тёмный
No video :(

To czym zasypać wykop fundamentu? Glina czy piasek? 

Inblock iniekcja ciśnieniowa
Подписаться 1,1 тыс.
Просмотров 1,9 тыс.
50% 1

W tym filmie odpowiadam, zgodnie z własną najlepszą wiedzą i przekonaniem, na kilka pytań z komentarzy do filmu "Wpływ gruntu gliniastego na zalewanie domów".
Grunt gliniasty uszczelni fundamenty? Naprawdę jest aż tak nieprzepuszczalny?
Potrzebna jest izolacja fundamentów?
Czym izolować fundamenty?
A jeśli uszkodzę izolację podczas zasypywania wykopu?
A co z osiadaniem niezagęszczonego gruntu?
Polecane:
Podnoszenie posadzek, Geolift Polska:
5% rabatu na hasło "Inblock".
www.geolift.pl
Potrzebujesz omówić swoją sytuację? Zaplanować działania? Coś nie daje Ci spokoju?
Zapraszam:
inblock.com.pl...
Kurs wideo "Wilgotny tynk i ściany fundamentowe" to tańsza pozycja dla tych, którzy chcą się osobiście zorientować w swojej sytuacji i chcą to zrobić o dowolnej porze dnia czy nocy:
inblock.com.pl...
Przydatne linki
inblock.com.pl
inblock.com.pl...
inblock.com.pl...

Опубликовано:

 

25 авг 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 22   
@danieleczycki853
@danieleczycki853 2 месяца назад
Trafnie wytłumaczone. Pozdrawiam.
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 2 месяца назад
dziękuję bardzo, spokojnej nocy. Pozdrawiam.
@marcinwiecek9968
@marcinwiecek9968 2 месяца назад
Jeżeli w terenie "gliniastym" zasypiemy fund (zaizolowany) piaskiem to gdzie ma podziać się woda uwięziona pomiędzy fund+ścianą fund a rodzimą gliną poza wykopem ? Stale będzie tam basen (nie ma ujścia) i sami zmuszamy się do zastosowania "cięższej" , droższej izolacji lub stosowania drenażu (który nie wszędzie się sprawdza) . Jeśli ktoś zasypuje zaizolowane ściany gruntem z kamieniami i gruzem - to nie powinien się zajmować budownictwem.
@dawidstepien72
@dawidstepien72 2 месяца назад
Myślę że generalnie to przerost formy nad treścią, dorabianie sobie ideologi to stosowania jakiejś technologii. Fundamenty są odizolowane od muru, trochę wody ich nie zniszczy, wiadomo też że nie należy tam robić basenu, jak ktoś ma problem z stojącą wodą to trzeba zrobić spadki tak by woda spływała gdzie indziej. Nie wiem gdzie ten pan tez mieszka ale u mnie nie ma mokrego gruntu jak sobie machnę łopatką 3 razy. Mam wszędzie glinę i chciałem studnie wykopać - 12 metrów w dół i nie ma wody. Dodatkowo fundamenty są izolowane styrodurem, więc nie wiem jak ta glina czy inny towar do zasypu ma uszkodzić hydroizolacje. Jak jest woda na poziomie gruntu to trzeba się tam nie budować.
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 2 месяца назад
Prawda jest taka, że cokolwiek tam wsypiemy, woda szybciej lub póżniej i tak się tam znajdzie. Ile jej będzie, jak długo będzie się utrzymywać? U każdego będzie inaczej i to pewnie z kilkudziecięciu różnych powodów. Owszem, w filmie przedstawiam bardzo przerysowany obraz sytuacji, jednak jeśli wszystko co wsypiemy nie będzie izolatorem, (a grunt nie jest szczelny) to w końcu to izolacja fundamentów ma je zabezpieczyć. Jeśli woda z rynien i z źle ukształtowanego terenu nie będzie się władała w grunt przy samych ścianach, a ściany będą zaizolowane, to cała reszta i tak w końcu wsiąknie w grunt poniżej posadowienia. A jeśli ktoś sobie zafunduje drenaż, to możliwe że stanie się to szybciej i sprawniej. Dziękuję za komentarz.
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 2 месяца назад
Dziękuję za wiadomość.
@dawidstepien72
@dawidstepien72 2 месяца назад
@@Inblock_izolacje Tak, drenaż to najlepsza opcja, tylko z drenażem jest spory problem w gliniastym terenie, już pomijam że z czasem się zapcha przez glinę która się rozpuszcza w wodzie, wodę z drenażu trzeba gdzieś odprowadzić, studnia chłonna nie działa bo glina nie wchłania szybko wody, trzeba przepompownie robić, generalnie nietrywialne rozwiązanie.
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 2 месяца назад
Nie jestem specem od drenaży i zawsze powtarzam, że są wisienką na torcie. Im lepszy fundament (nie z bloczków tylko lany żelbet) i im lepsza izolacja (nie dysperbit) tym mniej obaw o działanie wilgoci czy wody. niestety działania są takie, że jest bloczek, brakuje izolacji, a drenaż za chwile jest zamulony i nie działa. I kłopot z wodą pod posadzką jak na zamówienie.
@domindomin5602
@domindomin5602 2 месяца назад
Dzień dobry mam pytanie odnośnie kremów infekcyjnych, czy dobrym pomysłem byłoby wcześniejsze nawilżenie odwiertow przed iniekcja kremem, właśnie zabieram się do wykonania iniekcji w starym budynku i w niektórych miejscach urobek wychodzacy podczas wiercenia jest suchy i zastanawiam się czy krem spełni swoją funkcję.
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 2 месяца назад
Tak, zdecydowanie przemycie otworów wodą (zamiast powietrzem) będzie doskonałym sposobem na zwilżenie i sprawienie, że krem będzie bardziej efektywnie rozprowadzał się w murze. Jest to zdecydowanie zalecane dla zbyt sutych murów. Woda jest czynnikiem "uruchamiającym" budowę kryształów z kremu. Przy okazji nadmienię, że mam kurs wideo odnośnie wykonywania izolacji poziomej kremem iniekcyjnym. Serdecznie polecam. inblock.com.pl/courses/izolacja-pozioma-kremem-iniekcyjnym/
@domindomin5602
@domindomin5602 2 месяца назад
@@Inblock_izolacje dziękuję bardzo za odpowiedź, super robotę robicie, można się wiele od was nauczyć
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 2 месяца назад
@@domindomin5602 Dziękuję bardzo. To jaki następny temat należałoby poruszyć?
@domindomin5602
@domindomin5602 2 месяца назад
@@Inblock_izolacje Na ten moment nic nie przychodzi mi do głowy, chociaż mam pytanie odnośnie trwałości takiej iniekcji czy poprawnie wykonana "przepona" z kremu infekcyjnego nie starzeje się? Czy należy ja odnawiać co jakiś czas?
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 2 месяца назад
@@domindomin5602 Poprawnie wykonana się nie zestarzeje. krem tworzy kryształy ze związków soli, kryształy nierozpuszczalne w wodzie. Więc jeśli wszystko inne się nie zmieni i NAPRAWDĘ nie ma innych czynników niszczących, będzie działać. Kłopot w tym, że bardzo często (ale naprawdę SUPER często) jest tak, że to nie tylko kwestia podciągania kapilarnego jest problemem. Często, a wręcz częściej to braki w izolacji pionowej są przyczyną zawilgocenia wyższych partii ściany niż wykonano izolację poziomą. Lub też, niewłaściwy poziom wykonania tej nowej izolacji poziomej. W kursie poświęciłem cała lekcję na omówienie tego, jak podejmować decyzję na jakiej rzędnej *wysokości) wykonawca tę izolację. A tego jak zauważyłem, nikt nie omawia. Wszyscy mówią, wierć 12 mm, co 12 cm i wyciskaj krem. Świetnie. A na jakiej rzędnej? hm.... :)
@rezystor1990
@rezystor1990 Месяц назад
Popadacie w jakieś paranoje. Jako konstruktor zadaje proste pytanie który zapis normy (obowiązuje EC) nakłada obowiązek izolacji jakichkolwiek fundamentów żelbetowych czy betonowych słucham? Z godnie z normami wystarczy dobrać odpowiednią klasę ekspozycji a co za tym idzie dobrać odpowiednią klasę betonu/ otulinę/ czasami skład mieszanki betonowej i tyle! Nie ma obowiązku stosowania żadnych izolacji. Każda izolacja się z czasem się degraduje, konstrukcja pracuje co za tym idzie pojawiają się zarysowania a ta izolacja jest tak delikatna że gliną nie można zasypywać wykopu.... Glina to jeden z pierwszych sposób na izolację przeciwwilgociową jaką wymyślił człowiek. Mało tego uwaga stosuje się to do dzisiaj! Oczywiście nie każda glina się do tego nadaje i stosuje się to jako odtworzenie izolacji w obiektach zabytkowych. Jakie zabezpieczenie przeciw wilgociowe proponujecie w takim razie dla domów na płycie fundamentowej. Od dołu tego nie pomalujesz, położysz folie ale folia jak mówicie to nie izolacja więc co? Chudziak smarować jakimś cudem ? aaa sory nie ma chudziaka jest tylko podbudowa wiec nie ma co smarować ...
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje Месяц назад
Sam zalecam i polecam wykonywanie fundamentów z żelbetu. I tak jak w konstrukcjach białej wanny (i na płycie fundamentowej) sam nie namawiałbym nikogo na żadne dodatkowe izolacje. Naprawdę wierzę w białą wannę, uważam że to genialne rozwiązanie. Pod warunkiem że dobrze wykonane. Nawet jeśli coś zacznie przeciekać, to stosunkowo łatwo da się naprawić. Naprawiamy takie konstrukcje non stop. Jednak film ten jest dla samodzielnych budowniczych domów, którzy nie używają betonu tylko bloczków betonowych. I ciągle, ale to ciągle ktoś się do mnie zgłasza z zalanymi piwnicami lub wilgotnymi tynkami. Więc gdyby wszędzie w tych domkach używany był beton, pełna zgoda. Ale jest dokładnie odwrotnie. Ludzie oszczędzają na betonie i kładą bloczki, a potem oszczędzają na izolacji (bo oszczędzają na wszystkim) i maja wilgotne tynki.
@rezystor1990
@rezystor1990 Месяц назад
@@Inblock_izolacje Gdzie odpowiedź na moje pytanie który zapis normy nakazuje zabezpieczać beton zbrojony bądź nie zbrojony (bloczek betonowy to też beton) ? Co z tego że ciągle ktoś dzwoni czemu to dowodzi? No nic to nie dowodzi dowód anegdotyczny. Namawianie w filmie do zasypywania od zewnątrz fundamenty gruntem niespoistym w momencie gdy grunt rodzimy jest spoisty jest proszenie się o problemy.... W polsce 99,5% budów ma całkowicie błędnie lub nieskutecznie wykonaną izolację poziomą chudziaka a jakaś 99,5% ludzi nie ma problemu z wilgocią w domach no po prostu magia. "Więc gdyby wszędzie w tych domkach używany był beton, pełna zgoda. Ale jest dokładnie odwrotnie. " - chwila chwila to niby z czego budują jak nie z betonu, bloczek betonowy jest z betonu, zaprawa cementowa w uproszczeniu mówiąc to też "beton" różniący się proporcjami mieszanki gdzie tam coś innego niż kruszwo+woda+cement? "Ludzie oszczędzają na betonie i kładą bloczki, a potem oszczędzają na izolacji (bo oszczędzają na wszystkim) i maja wilgotne tynki." dlatego że ktoś nie wykonał ściany z fundamentowej z betonu tylko z bloczków to ma wilgoć w tynkach co za bzdura.. Trzeba ludzi edukować jak wybrać projekt, jak go adoptować do warunków wodno-gruntowych, jak zarządzać wodą na działce, jak poprawnie wykonać balkony i tarasy a nie szukać cudownych mas uszczelniających. Problemów z wilgocią nie będzie jak zadbamy o to żeby wody nie było tam gdzie jej być nie powinno. Jaki sens mają te masy nakładane na ściany fundamentowe gdy nie mają szans pozostać szczelne a ich trwałość jest dalece mniejsza niż żądana trwałość obiektu. Ławy fundamentowe zawsze nierównomiernie osiadają co za tym idzie ściany fundamentowe zawsze pękają i szlak trafia tą magiczną izolacje, to samo dzieje się z izolacją chudziaka. Chudziak również pracuje inaczej ma zupełnie inny stosunek powierzchni do obciążenia względem ław więc zawsze powstanie różnica osiadań i smarowanie czymkolwiek nie ma sensu bo również to się rozszczelni. Celem jest niedopuszczenie wody w miejsca gdzie jej nie pwoinno być a nie jej aktywne blokowanie. Oczywiście są sytuacje że nie ma innego wyjścia ale normalne budowy bez podpiwniczenia nie wymagają cudów na kiju aby nie było tam problemów z wilgocią.
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje Месяц назад
@@rezystor1990 No coż, pozostaję przy swojej opinii tak jak Pan przy swojej. nie zgadzamy się i to tez jest OK. Jeśli celem jest niedopuszczenie wody tam gdzie jej być nie powinno, a jednocześnie nie zaleca Pan aplikowania materiałów izolacyjnych, to nie wiem jak tego dokonać. Dziś natomiast Klient konsultuje u mnie temat - chce kupić połówkę bliźniaka od dewelopera. Posadzka na gruncie, chudziak pewnie wypadł idealnie równo z terenem. Ściany fundamentowe z bloczków, nawet nie ma podane czym posmarowane, tylko że w technologii malowania. Izolacja podposadzkowa? Folia 2x. Ściany otynkowane, wilgotne do wysokości 35 cm. Wszystkie ściany. Nie wykonano izolacji, nie wykonano też czynności "niedopuszczenia wody tam gdzie jej być nie powinno". Dziękuję za tę wymianę komentarzy.
@rezystor1990
@rezystor1990 Месяц назад
@@Inblock_izolacje Trzeba zapobiegać a nie leczyć to jest podstawa! Podstawa to dobry projekt uwzględniający warunki wodno-gruntowe, podstawa to kierownik z wiedzą i na budowie a nie podpisywacz. Trzeba wszystko robić z głową ale jak zobaczyłem pod innymi komentarzami Pana wypowiedzi Panu nie zależy aby ludzie nie mieli problemów bo z tych problemów Pan żyje. Więc trudno szukać tu wiedzy jak budować by nie mieć kłopotów. "Jeśli celem jest niedopuszczenie wody tam gdzie jej być nie powinno, a jednocześnie nie zaleca Pan aplikowania materiałów izolacyjnych, to nie wiem jak tego dokonać." W którym miejscu napisałem że nie trzeba nic zabezpieczać napisałem że co do zasdy beton nie potrzebuje żadnej izolacji, jeżeli nie wie Pan jak "dokonać" aby w budynku pomimo brak izolacji nie było wilgoci to radzę się edukować bo izolacje jakie znamy są z nami w stosunku od niedawna. Jeżeli Pan potrafi sprzedać swoje usługi polegające tylko na nakładaniu kolejnych warstw izolacji za grube tysiące to gratuluje klientom wyboru, na problem zawsze trzeba spojrzeć szerzej a nie od razu jest wilgoć znaczy trzeba wysmarować wszystkie fundamenty cudownym środkiem, robić iniekcję itd. "Dziś natomiast Klient konsultuje u mnie temat - chce kupić połówkę bliźniaka od dewelopera. Posadzka na gruncie, chudziak pewnie wypadł idealnie równo z terenem. Ściany fundamentowe z bloczków, nawet nie ma podane czym posmarowane, tylko że w technologii malowania. Izolacja podposadzkowa? Folia 2x. Ściany otynkowane, wilgotne do wysokości 35 cm. Wszystkie ściany. " Kolejny wyjęty z kapelusza problem czemu on dowodzi? Może budowa jest np. koło Wolbromia gdzie ostatnio była nawałnica i zalało wnętrza, może jakiś pracownik zalał posadzki bo nie zakręcił wody. Można szukać miliony powodów dlaczego tynki są mokre. Wiec co ten przykład dowodzi? No nic... bez rozpoznania przyczyn nie ma jak wyrokować a co za tym "leczyć". Przykład jedyne co pokazuje to patologię developerki.
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje Месяц назад
@@rezystor1990 Trzeba zapobiegać, a nie leczyć. Pełna zgoda. Moje materiały pokazują co się może zadziać, kiedy nie wszystko zostanie wykonane prawidłowo. W projektach jest pełno błędów, a patologia deweloperska w Polsce jest niemal codziennie opisywana. Tak więc mam nadzieję, że kolejni widzowie - inwestorzy widząc zdjęcia i filmy zastanowią się kilka razy zanim podejmą decyzję. Oby podjęli dobrą decyzję. Nie przyczyniam się do podejmowania złych decyzji, tak się dzieje, że zgłaszają się do mnie wszyscy ci, którzy już wdepnęli... Jeśli jest Pan konstruktorem natomiast, to pilnując siebie i swojego podwórka proszę robić takie projekty, aby firmy remontowe w Polsce nie miały co robić. Tak będzie najlepiej - tak będzie w myśl zasady - mam wpływ tylko na siebie i swoje działania i wpływam na świat poprzez efekty swoich działań. Ja opowiadając co innym poszło nie tak i naprawiając niektóre z tych uszkodzeń, a Pan robiąc poprawne i dostosowane do warunków projekty, możemy w ramach swoich działań poprawiać otaczający nas świat. Róbmy to!
Далее
Wpływ gruntu gliniastego na zalewanie domów
10:37
Просмотров 56 тыс.
Piasek zasypowy
16:50
Просмотров 11 тыс.
Buduj z AFRISO #8 - 10 błędów montażu podłogówki
12:32
TYLKO W TEN SPOSÓB DOBRZE URZĄDZISZ SALON 😯
10:53
Просмотров 4,8 тыс.