Тёмный

Totya 28 kW-os kazán, 750 literes puffertartállyal. 

Zsélyi István
Подписаться 51
Просмотров 29 тыс.
50% 1

Опубликовано:

 

16 сен 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 57   
@rolandvoros6016
@rolandvoros6016 Год назад
Sziasztok! Nekünk 800L pufferhez van 28Kw kazán... Mivel az esbe be van építve, 60fokC-nál kezdi tölteni a puffert, ezért a víz rétegződik, és mikor ezt elkezdi, a puffer tetejében rendelkezésre áll kb negyedóra múlva a 60 fokos víz!! Egy digitális hőmérő ha érzékeli a puffer legfelső mérőpontján a 65 fokot, azután engedi keringtetni a fűtővizet a lakás felé, ha kellene. 85 fokosra szoktam felfűteni a pufffert max! Ez kb 3-4 óra alatt végbemegy úgy másfél töltet fával(aknás kazánunk van, szóval felülról töltöm fel és alul ég a tűz) . Ha épp elindult közben a fűtési kör, akkor kicsit tovább... 😉 Nekem így, hogy nem volt keverőszelep a pufferen, este 85 fok a pufferben, másnap 11-12óra fele esett le a víz hőmérséklet 45 fokra, mindez december, január, február hónapokan! Ekkor visszaállt a rendszer gázfűtésre!! Most beraktam én is egy keverőszelepet az előremenőbe, így nem az épp aktuálisan a pufferben lévő vízhőfok megy a radiátorokba, hanem a beállított, kíváncsi leszek így mennyivel bírja majd tovább a puffer!! Még csak gázról megy a fűtés, elég ritkán indul el, napi 2-3 alkalommal, majd a nagyobb hidegekben gyujtunk be fával is! 😉 Nektek meddig bírja a puffer ellátni a fűtést??
@macsekimacsekov1073
@macsekimacsekov1073 Год назад
...pont most kötöm össze az 1000 l-es pufferem...majd küldöm a kérdéseim😉...köszi, jó iránymutató nekem is...
@gaborbedi4038
@gaborbedi4038 Год назад
Szia! Nálunk most lett kiépítve vegyes tüzelésű kazán(25kw) szigetelt puffertartállyal (1000l, sima) mely egy 110 nm2-es új nyílászárós, szigeteletlen házat fűt. Tegnap felfűtöttük a puffer tartályt és a 18:00 órakor mért értékek (teteje 80C°, közepe 65C, alján 45C°lett. Nappali 10C°és az éjjeli 5C°után a tartály lehűlt másnap reggel 6 órára ( teteje 30°, közepe 20C, alja 45C°). A házban eközben 20 C°-ot állítottunk a termosztáton amit reggelre már nem tudott fenn tartani. A rendszert laddomat működteti. 1) A 18:00 órás mérés közben a kazán hőmérséklete 80C°maradt úgy, hogy már csak parázs volt benn. Reggel a kazán 25C°-ot mutatott. Mennyire normálisak ezek a mért értékek? 2) Normális-e a puffer 12 óra alatt ilyen mértékű lehűlése, hogy a házban a 20°-ot már nem tudja tartani? Ha nem akkor mi okozhatja? 3) Érdemes-e magasabb hőmérsékletre fűtenem a puffert? Az előremenő 60C°ra van állítva, ez esetben ,ha mondjuk a pufferben egységes 80c°-os a víz honnan kever hozzá hideg vizet? vagy ilyenkor 80C°megy az előremenőn? Előre is köszönöm a válaszod!
@zselyiistvan
@zselyiistvan Год назад
Szia! Hát, ha az alja 45 fok, a teteje 80 az átlagolva 60 pár fok. Szóval még bőven lehet hőt beletenni. Nekem van, hogy 95 fokra van fűtve. A lakás keveroszelepe a visszaterő vízzel keveri az előrremenőt. De én sokallom a 60 fokos előrremenőt. Igaz nekem már nem kell fűteni kB 2 hete, a klíma lazán elbírja. De nekem a leghidegebb téli napokon is 45 fölé nem kellett az előrre menő hőfokot állítani. Úgyhogy addig fűtsd a tartályt, míg egységesen pl 80 fok nem lesz benne. A lakás felé az előrremenőt vedd vissza először 50 fok környékére, vagy egy kicsit alá. A lakáskori szivattyú meg menjen a max teljesítménye 2/3-ával. Elnyújtod a fűtési időd, a falak jobban átmelegszenek, utána kevesebb energia kell a fenntartására.
@gaborbedi4038
@gaborbedi4038 Год назад
@@zselyiistvan Köszi a gyors válaszod! És arról mi a véleményed, amit az első kérdésnél írtam, hogy a kazán hőmérő csak minimális parázsnál is 80 C° -on maradt? pedig a füstcső is már kihűlt ekkor. Mit érdemes figyelni, hogy a kazán a fűtés leállításával nem viszi el a meleget a pufferból ? Elvileg úgy lett kiépítve, hogy a pufferból nem von el meleget a fűtés leállása után. De sajnos nem vagyok szaki, csak szeretném átlátni ,mi hogyan működik. Köszi!
@zselyiistvan
@zselyiistvan Год назад
@@gaborbedi4038 azért marad 80 fokos a víz benne, mert ha leég a tűz, a keringetés leáll. Nem tudom, hogy neked hogy van kiépítve de ha a ladomat nem az a fajta, hogy van benne bypass ág, akkor nem is fog áramlási a víz szivattyú nélkül. Így a kicsi parázs által melegen tartott víz, ha akarna sem tudna a pufferbe áramolni. Valami után keringetést raknák be, hogy leéges után 5 és 10 perc múlva pár percet menjen a szivattyú.
@adamsindler532
@adamsindler532 Год назад
Jò kis rendszer👍
@orhelyemreallok1811
@orhelyemreallok1811 Год назад
Szia! Hogy működnek ezek a termosztátok? Nekünk van itthon pár. Gázkazánokból és egy nagy hűtőpultból kiszedett termó. Szeretném őket felhasználni az épülő rendszeremhez. Nálad a füsttermosztát mit szabályoz, hogy 100fokra van beállítva?
@zselyiistvan
@zselyiistvan Год назад
Szia! A füstgáz termosztát a puffer és kazán közti szivattyút szabályozza. Ha a füstcső felmelegszik 100 fokra, indul a szivattyú. Mikor a tűz leégett és már nincs felszabaduló hő, akkor leállítja a szivattyút, így szabályozva, hogy a pufferből a meleg víz ne keringjen vissza a kazánba. Amiket említettél termosztátokat, nem tudom, hogy hol bírnád hasznosítani, én mindenképp a megfelelő helyre, a megfelelő termosztátot javasolnám. Pusztán biztonsági okokból is.
@TheHorgez
@TheHorgez Год назад
A gravitációs keringés azért elég kérdőjeles számomra. A puffer és a kazán közt nincs szintkülönbség. A víz tudja a fizikát.
@zselyiistvan
@zselyiistvan Год назад
Igen, nincs szintkülönbség, de a víz sűrűsége változik. Ha a pufferban van tegyük fel 40 fokos víz, aminek a sűrűsége kB 992kg/m3 és a kazánban van 80 fokos víz aminek a sűrűsége 972kg/m3, már meg is van a különbség, hogy szép lassan átforduljon a víz. És működik, próbáltam. 5-6 óra alatt fűti fel szivattyú nélkül a puffert. Miután a hőmérséklet kiegyenlítődik, megáll a keringés.
@szroland08
@szroland08 Год назад
Szia. Szivattyúkhoz milyen vezérlést használsz? Nekem is most lett kész a rendszerem, egy 38kw totya, és egy szigetelt 2000 literes kazi puffer. Vettem hozzá egy Euroster 813-as vezérlést de csak kínlódás az egész. Esetleg egy elérhetőséget kérhetek?
@zselyiistvan
@zselyiistvan Год назад
Szia! Esbe füstgáz termosztát kapcsolja a puffer kazán közti szivattyút. Nekem ez vállt be. Meg ez a legegyszerűbb is. A videón látod, hogy a füstcsőre szakszerűen hilti szalaggal van rögzítve a termosztát patronja vagy nem tudom annak mi a neve. :D a lakáskört pedig egy rádiós termosztát kapcsolja. Próbáltam a lehető legegyszerűbben megcsinálni. Szerencsére jól is működik minden.
@szroland08
@szroland08 Год назад
Köszönöm a válaszod. Lakás köri szivattyúra voltam kíváncsi
@norbertsimon6197
@norbertsimon6197 Год назад
Kedves Roland! Meg kérdezhetném milyen problémáid vannak a 813-as vezérlővel? Nekem is az van, nálam jól működik. Esetleg tudok segíteni! Nálam a radiátor kört meg egy sima szoba termosztát vezérli.
@zoltanlaszka5480
@zoltanlaszka5480 Год назад
Szia Norbert, Nekem is most lett telepítve Euroster 813 vezérlő. Tudnál adni email címet ? Ezzel kapcsolatban szeretnék feltenni kérdést. Köszönöm válaszod. Üdvözlettel: Lászka zoltán
@adamnagy7256
@adamnagy7256 10 месяцев назад
Szia! Mivel van szigetelve a puffer? Alukasírozott tekercses gyapot? Milyen vastag a szigetelés?
@zselyiistvan
@zselyiistvan 10 месяцев назад
Szia! A rétegrend belülről kifelé: 15 cm üveggyapot , tetején 20 centi talán. Ez kötöző dróttal körbe van tekerve, majd s széles folopack-al körbehúztam vagy 5-6 rètegbe. Utána ilyen olcsó hőtükrös szivacsot kapott, hogy kinézzem valahogy. Jelen esetben, ha 80 fokos a víz benne, napi 3-4 fokot esik a pufferben a hőmérséklet. A pincében télen általában 25-28 fok van. Befűt a kazán rendesen, mikor fűtöm a puffert.
@adamnagy7256
@adamnagy7256 10 месяцев назад
Köszi! Nekem gázkazánhoz van egy 300L pufferem, abból keveri ki az előremenőt. A pincében nálam azért jóval hidegebb van, így én 30cm szigetelésben gondolkozom. A gyapot az normál tekercses gyapot? Nem okoz gondot hogy a folpackkal lezárod a párát?
@rolandnagy3322
@rolandnagy3322 8 месяцев назад
Szia. Neked a pufferen hová van bekötve a radiátorok felől a visszatérő ???
@zselyiistvan
@zselyiistvan 8 месяцев назад
Szia! Alulról a második 6/4-es csonkra.
@matyasbudai7739
@matyasbudai7739 Год назад
Szia. Füstcső termosztát milyen értékén kapcsol be /ki ? Rendeltem én is azért kérdezem .
@zselyiistvan
@zselyiistvan Год назад
Szia! KB 100 fokra van állítva. Tapasztalataim alapján nekem így az ideális. Akkor kapcsol ki, mikor már csak egy kicsi parázs van a kazánban.
@ThomaS5S
@ThomaS5S Год назад
Üdv! Érdeklődnék (nem a zsebedbe akarok túrkálni)hogy kb a puffer és a kazánt leszámítva,mennyibe volt a rendszer? Gondolok itt szivattyúk, visszacsapók, Esbe szelepek, csövek, golyóscsapok... stb? Köszönöm!
@zselyiistvan
@zselyiistvan Год назад
Szia! Én amikor építettem, a szerelvényekert a tágulási tartállyal együtt kB 200e Ft-ot fizette.. Az Esbe füstgaz termosztát később került be, az 35-40e volt, ha jól emlékszem. Most ez már lehet, hogy van 300 is. A puffer 2019-ben 79 000 Ft volt, a kazán 2015-ben 169 000. Szóval az én áraim sajnos már nem relevánsak.
@alfonzsenki1905
@alfonzsenki1905 Год назад
Szia. Segítek én. Épp most szereljük a hasonló rendszerünket. Kb 1 Milka alaphangon, kazán, puffer és radiátorok nélkül. Hasonló biztonsági és szivattyúrendszerrel.
@rolandvoros6016
@rolandvoros6016 Год назад
@@alfonzsenki1905 kazán puffer és radiátorok nélkül???? 😁
@alfonzsenki1905
@alfonzsenki1905 Год назад
@@rolandvoros6016 Puffert nem kaptam, radiátor meg kazán volt... :)
@rolandvoros6016
@rolandvoros6016 Год назад
@@alfonzsenki1905 azta!!!! Én arra jutottam hogy talán arra gondoltál hogy radiátorok nélkül de puffer és kazán benne van a millába!! Úgy is sokalltam, de reálisabbnak tűnt!! De hogy csak a szerelvények a csövek meg a munkadíj került ennyibe egy kazánházba az nagyon dúrva!!! Ennek hány százaléka kb a munkadíj???? Még jó h ültem mikor elolvastam!! 😵
@macsekimacsekov1073
@macsekimacsekov1073 Год назад
...kérdésem...ha a kazánom csak 20kw-os...fel fogja tudni fűteni (?), s vajon mennyi idő alatt?
@zselyiistvan
@zselyiistvan Год назад
Szia! Felfűteni felfogja. KB 5 óra alatt, ha teljes gőzzel megy a kazán. Mert 20 fokról 85 fokra, az 65 c-os emelés, ezt megszorzod a víz fajhőjével és az 1000 literrel. Plusz a kazán és a csövek, számoljunk 1100 literrel. Az 300 000 kJ energia, ami 83kW. A 20 kW OS kazanod menjen 75 százalékos hatásfokkal, ami azt jelenti, hogy kB 15kW amit ténylegesen hasznosítasz. Így az jön ki, hogy 5 és fél óra, de plusz a begyújtás utáni idő, még a víz felmelegszik, mikor raksz rá fát akkor ott is lesz időbeli veszteséged, mire begyullad rendesen. Annyi fát kell elégetned, amiből kB 110kW hőenergia szabaduljon fel. KB 25-30kg száraz tolgyet, csert, gyertyát kell eltüzelned ennyi idő alatt. Persze, ha a pufferbol közben veszel ki meleget, akkor több idő és fa az egész.
@macsekimacsekov1073
@macsekimacsekov1073 Год назад
@@zselyiistvan ....fuuuu, te aztán nem semmi vagy😉, ez aztán a válasz👍 . Nagyon köszönöm!
@gyuszesz
@gyuszesz Год назад
Szia. Nekem is hasonló rendszer lett beépítve, azt nem tudom hogy hány bár-on kellene üzemeljen a rendszer. Jelenleg ha lehül, akkor 0,5 bár, 80 foknál 1,8 bár nyomás van.
@ledomjan
@ledomjan Год назад
Alulméretezett a tágulási tartályod, vagy nincs benne levegő. Nekem 1,2 bárra van töltve a rendszer hidegen, üzemelés közben 60fokon 1,3-1,4 bár van, de ezt befolyasolja a szivattyú is, mivel a nyomóágon valamennyi nyomást is előállít
@gyuszesz
@gyuszesz Год назад
@@ledomjan köszi a választ. Én is a tágulási tartályra gondolok, 1000 l puffer mellett 80l tágulási van. A tágulásiban mennyi nyomásnak kell lennie?
@ledomjan
@ledomjan Год назад
@@gyuszesz Nyilván nekem kisebb a rendszerem, mert nincs pufferem, és a nagyobb térfogat többet is mozog. Érdemes 10%- al számolni, de olyan 7% körül van a víznek a térfogatnövekedése 0c rol 100c ra. 1,8 bár még rendben van, 2,5bár a biztonsági nyitónyomása zárt rendszereknél, lehet nem piszkálnám. 1000liter pufferhez illene egy 100literes tágulási t. és ebben a rendszer térfogata benne sincs. Tartálnyomás megfelelően csak leürített, úgymond fesztelenített membránnál szabad mérni, a tágulási tartályon.
@gyuszesz
@gyuszesz Год назад
@@ledomjan köszi az infókat🙂
@zselyiistvan
@zselyiistvan Год назад
Nekem a tágulási tartály 100l-es, 1,4bar-ra van fújva, 30 fokos víz mellett. 90 fokos víznél 2 bar a nyomás. Ha nagyon felmegy a nyomás, vagy kicsi a tágulási tartály, vagy át van szakadva a membrán benne. Tágulási tartály mérete a rendszerben lévő víz 10%-a. Nekem van kB 900l víz a rendszerben, ehhez van a 100l-es. Ha lenne 2000 liternyi víz, ahhoz minimum 200 litereset raknák.
@janikapap4782
@janikapap4782 Год назад
Szia a kazán nem hűti vissza a puffert? Ugyan igy akarom megcsinálni csak pluszba a kazán kimenőre a puffer csonkhoz teszek egy lengő nyelves visszacsapót ne forduljon meg felül a forró viz mit gondolsz?
@rolandvoros6016
@rolandvoros6016 Год назад
Hőcsapdát építs be!!! A puffer csonkjai után indulhj el lefele kb 20-30cm-t a csövekkel, a meleg így nem fog gravitációsan elillanni és visszacsapó sem kell!! 😉 A kazánvédő szelep meg ha a visszatérő lehűlt, elzárja a puffer és a kazán közti részt a visszatérő ágon és csak a bypass rész lesz nyitva az előremenővel!! Szóval az sem lehet hogy a kazán és a puffer közt bármilyen cirkuláció elindul!
@zselyiistvan
@zselyiistvan Год назад
Szia! Nem hűti vissza a kazán. Mikor leáll a keringető, de valamennyi parázs még van a kazánban, szépen átfordul a víz. De ha a hőmérséklet kiegyenlítődik, akkor megáll a keringés is. Miután kialszik a tűz én a füstcsövet egyből lezárom. A kazánban így elég lassan hűllik a víz.
@uborka1956
@uborka1956 Год назад
A Mátrai Hőerőműben sincs ennyi drága szerelvény. Mi értelme ennek? Valaki minden pénzét ebbe öli, vagy talán ingyen kapta az eszközöket? És akkor még nem is beszélek arról, hogy az egész rendszer mára már teljesen elavult. 😉
@zselyiistvan
@zselyiistvan Год назад
Mesélj kérlek... Hogy oldanád meg a fűtést, ha a gáz bevezetése nagyon drága lenne plusz a kazán,... . Ha azt mondanád, hogy a sima vegyes kazán elavult, gravitációs rendszerrel, na azt aláírom. De itt, ahol a kazánt mikor hajtod a lehető legnagyobb hatásfokot hozod ki belőle, ráadásul a rendszer szabályzott. Szabályzod, hogy a kazán ne hüljön túl, egy kazánvédő szeleppel, szabályzod a lakás felé menő vizet, hogy ne fűts túl. Nekem most 38 fokos előrremenő vízhőfokkal megy a rendszer. De néz csak még egy pellet kazánt, vagy faelgázosítós kazánt. Oda is ezt ajánlott kiépíteni, de az én rendszerem sokkal kevesebbe van, mint az. Ebben a fűtési szezonban én még csak 4szer gyújtottam be, az tudod mennyi fát jelent? Másfél talicska (~80kg) száraz cser jelen esetben. A drága szerelvényekrol meg annyit, hogy 1 tél alatt megtérült, mert kB 1/4 annyi fa fogy, mint puffer előtt..... És nem a vakvilágot fűtöm.
@uborka1956
@uborka1956 Год назад
@@zselyiistvan : Jobb helyeken már úgy fűtenek, hogy napelemeket tesznek fel, az azzal termelt áram hőszivattyút hajt. A hőszivattyú nyeresége kb. 4-szeres. Lehetőleg padlófűtés van, az simán áthidalja az éjszakát, amikor a napelemek nem termelnek áramot. 😉
@zselyiistvan
@zselyiistvan Год назад
@@uborka1956 2,5 millió a hőszivattyú, napelem, pl 5 kWp 3 millió forint, télen az 5kWp napelem kB 5kW áramot termel. 2024 től, ha a szaldó teljesen be lesz szántva és bruttó elszámolás lesz, mikor is térül meg? Igen kényelmesebb lenne, de ismételten rohadt sok pénz. Így meg, hogy a radiátorok 150%-ra méreteztem és a visszatérők a padlóba le vannak tekerve még a hőérzet is nagyon jó. Egyébként van fent klíma is fűtésre, H tarifával. Az elmúlt télen 1 m3 fa fogyott és 37-38 e forintnyi áram, ami H tarifán 1400 kW környéke. Ez a rendszerem meg 2014 - Ben lett megtervezve, csak a puffer került be később. Még most is van itthon sok évnyi száraz fám, amivel vígan elvagyok, annyi mozgás meg kell, míg összevágom, összehasogatom a fát. Más konditetemért fizet, én nem... Mivel mindig száraz fával fűtök, és színte tökéletesen elég ezért a kemenyemből is csak a begyújtas első 10-15 percében jön valamennyi füst. De ha következnek be kell gyujtanom, majd csinálok róla egy videót, hogy milyen jól elég a fa.
@uborka1956
@uborka1956 Год назад
@@zselyiistvan : Eltúlzod a korszerű rendszer építési költségeit. Egyébként te nyilván nem fogod ebben a házban, a te életedben megvalósítani, amíg ez a régi rendszer képes működni. Szerintem ez a mostani elavult rendszer a hobbid. 😉
@rolandvoros6016
@rolandvoros6016 Год назад
@@uborka1956 kicsit el vagy tévedbe abban a bizonyosban!! 😁✌️ Miért lenne elavult egy fafűtés?? Főleg így vezérelt módon!!?? A napelemekkel meg csak annyi a legnagyobb baj, hogy amikor télen kellene hogy tolja nekünk a kilowattokat, pont akkor nem süt igazán a nap!!! Egy 8Kw napelemből télen kijön átlagosan kb 2-3Kw,szóval nem valami sok!! Ahogy elóttem elmondták, amíg szaldó elszámolás van, addig ez nem gond, mivel a villamos művek elrakják neked a nyáron pluszba betermelt energiádat és visszaadják télen!! Most már be sem táplálhatsz, 2024 után meg márcsak ha engednek betáplálni, akkoris havi elszámolásod lesz, amivel télen nagyon nem vagy kisegítve, a hőszivattyú meg zabálja az áramot!! Amit meg sokan nem tudnak, hogy az a bizonyos COP4-5,az általában PLUSZ 15 fokra van megadva, nem pedig a minusz 5 fokra!! Nézd meg - 5 fokon mekkora COP-vel dolgozik egy hőszivattyú, amit legjobban egy új és korszerűen szigetelt, csakis felületfűtéssel tudsz kihasználni!! Mellette kurvadrága!! Szóval elköltesz 3 millát hőszivattyúra, még 5 millát napelemre, aztán nesze neked! Ha milliomos lennék lehet nem is érdekelne, de így hogy nem vagyok az, nagyonis meggondolom mire mennyit költök és az mit ad cserébe!! Egyébként neked hőszivattyúd van napelemekkel felszerelve???????
Далее
Totya Kazán Kazi Puffer
21:58
Просмотров 20 тыс.
Kazáncsere- A régi, és az új.
10:07
Просмотров 14 тыс.