Watch: platoon.lnk.to...
Stream: platoon.lnk.to...
Director - Valentin Petit
Producer - Germain Robin
DOP - Hunter Daly
1st AD - Mathieu Perez
2nd AD - Nawel Fassouli
VFX - Pedro Carvalho Gomes
Steadicam - Teva Vasseur
Production Coordinator - Nawel Fassouli
Hair - Davontae Washington
MUA - Grace Pae
Male Lead - John Gaines
SOUTH AFRICAN PRODUCTION COMPANY - ROBOT TV
Executive Producer - Liam Johnson
Line Production - John Macdonald
Production Manager - Laurene Furlan
Production Coordinator - Rick Taylor
Production PA - Tichaona Mharapara
Cast Coordinator - Stephanie Knozer
Location Scout - Robert McMurtie
Location Scout - Luke Van Aardt
Location Scout - Maddie Magner
CAMERA
1st AC - Angus De La Harpe
VT Operator - Lennox Sibusiso
Loader - Leon Smith
Trainee Loader - Kyle Brand
GRIPS
Key Grip - Chris Fabre
Best Boy Grip - Nicholas Ruthven
Grip Assistant - Barry Wynne
Grip Assistant - Bathandwa Mayiji
LIGHTING
Gaffer - Tyron Mountjoy
Best Boy - Zolani Gojo
Spark - Danwill Danhiels
Spark - Stephan Van Der Merwe
Genny Op - Charles Hakata
SFX
SFX Superviser - Andrew Robertson
Assistant - Bradley Africa
Assistant - Whaldo de Kock
STUNTS
Key Rigger - Anton Moon
Stunts Coordinator - Josie Walsh
Assistant Rigger - Marc Hyland
Assistant Rigger - George Schoonraad
TECHNO CRANE
Techno Crane Op - Faruk Mullum
Driver - Sipho Emmanuel Mfengwana
DRONE
Pilot - Graham Newton
Camera Operator - Nicole Nenning
FROG TEAM
Frog Team - Joe Roller
Frog Team - Ian Wells
REMOTE HEAD
Remote Head Technician - Lester Plant
ART DEPARTMENT
Art Director - Sabrina Linder
Props Master - Gift Billibana
Art Driver - Serge Louzola
Casual - Arnuad Meza
GLAM
Wardrobe Stylist - Mavuso Mbutuma
Wardrobe Assistant - Eli Napier
Make Up/Hair Assistant - Michelle Moolman
MUH Assistant - Melissa Roberts
PRODUCTION SUPPORT
International Prod Chaperone - Lala Perlman
Artist Chaperone - Chris Jordaan
Shuttle Driver - Farooq Garniet
Unit Manager - Bheki Sousa
Unit Assistant - Peter Masiano
Unit Trainee - Siya Zazela
Set PA - Kristian Plougtchiev
Set PA - Luna Johnson
Set PA - Nick De Nobrega
Telkom Towers ECO - Mark Wilmot
Maidens Cove ECO - Debby Swartz
Medic - Michael Du Plooy
ANIMAL
Animal Wrangler - Mark Murray
Wrangler Assistant - Abduragmaan Webster
Animal Issues Matter Inspector - Dee Terblanche
CATERING & CRAFT
Catering Team Leader - Sam Moro
Catering Driver - Reggie Mlaba
Catering Cook - Soteni Lo
Catering Assistant - Siphamandla Radebe
Craft Team Leader - Bongi Thulelo
Craft Driver - Xolile Gwayi
Craft Assistant - Thandi Thulelo
CREW AGENTS
Six Love - Clair van Zyl
Catering Team Leader - Carri-Ann Buchner
Tank - Sandi-Lee Slabbert
SNCM - Liandi Webster
One League - Lee Anne Johnson
Radical Crew - Chetna Black
Call a Crew - Christene Saltonstall
Nautilus - Michelle Bougard
CASTING
Local Casting Director - Maddie Magner
29 авг 2024