Тёмный

Zakładasz rachunek oszczędnościowy za granicą? O tym musisz pamiętać 

WEALTH ADVISORY Anna Maria Panasiuk
Подписаться 8 тыс.
Просмотров 3,9 тыс.
50% 1

W tym odcinku mówię o rzeczach bardzo prozaicznych tj. o obowiązkach związanych z trzymaniem aktywów poza granicami Polski. Dowiesz się:
• Z czym wiąże się rachunek bankowy za granicą
• Jakie obowiązki podatkowe wiążą się z posiadaniem rachunku zagranicą
• Czy trzymanie środków finansowych poza granicami Polski oznacza poufność
• O przepisach dewizowych, o których rzadko kiedy pamiętamy.
0:00 - Wstęp
1:36 - Inwestycje, na co uważać
1:58 - Poufność
2:33 - Automatyczna wymiana informacji
4:16 - Obowiązki dewizowe
5:35 - Sukcesja względem rezydencji podatkowej
6:29 - Podsumowanie
Skontaktuj się ze mną annamariapanasiuk.com/kontakt/
Zajrzyj do bazy wiedzy o wealth management: annamariapanasiuk.com/artykuly/
uppbeat.io/t/zimpzon/calm
License code: SXXWTBAQ35BPLOO9
#rachunekzagranica #annamariapanasiuk

Опубликовано:

 

21 июл 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 6   
@amadart
@amadart Год назад
Rewelacyjny kontent! Treści, które Pani prezentuje odpowiadają na pytania, które spędzały mi sen z powiek przez ostatnie miesiące. Paradoksalnie, wiedza przekazywana tu może dosięgnąć nie tylko milionerów (którzy prawdopodobnie otrzymują takie informacje od dedykowanych doradców), lecz także współczesnych pracowników technologicznych migrujących po świecie i/lub korzystających z dobrodziejstw współczesnej cyfrowej ekonomii. Na koniec, mam krótkie pytanie - czy będąc hiszpańskim rezydentem podatkowym mam prawo swobodnie inwestować u maklerów polskich, obracając akcjami polskimi i amerykańskimi (również ADR-ami), czy może istnieją jakieś regulacje które by mi tego zabraniały. Mam możliwość zamknięcia polskich rachunków i otworzenia rachunku maklerskiego w Hiszpanii - tylko, czy ma to sens, gdy prowizje w hiszpańskich biurach są dużo wyższe, a ponadto biura/banki hiszpańskie nie obliczają zysku/straty z transakcji (niestety banki hiszpańskie są zacofane w wielu aspektach względem polskich)?
@wealthadvisorannamariapanasiuk
Proszę mi wierzyć, w każdej dziedzinie trzeba się specjalizować, bez względu na to czy obsługuje się ludzi bogatszych, czy tych na początku swojej drogi. Niestety również na poziomie usług dostępnych dla najbogatszych zdarza się ignorancja, tylko jest inaczej zapakowana. Może Pan inwestować w Polsce, nie ma w tym zakresie ograniczeń. W Europie (UE) obowiązuje swoboda przepływu kapitału. Natomiast mogą pojawić sie obowiązki notyfikacyjne i podatkowe.
@ireneusznawrot7074
@ireneusznawrot7074 2 года назад
Jak zwykle fachowo i przejrzyści. Mam jednak pytanie. Czy jeżeli załozyłem konto osobiste w Szwajcarii, a jestem rezydentem PL to muszę to jeszcze zgłaszać w NBP? Nawet gdy konto jest puste, bez obrotów? Czy konta zagraniczne są widoczne w systemie OGNIVO? Czy jest ryzyko zajecia takiego konta przez polskie rzędy?
@wealthadvisorannamariapanasiuk
@wealthadvisorannamariapanasiuk 2 года назад
Co do zasady samo założenie rachunku bankowego w Szwajcarii nie wymaga zezwolenia dewizowego i nie będzie podlegało. Jednak przelanie na ten rachunek środków finansowych jest już obrotem dewizowym i jeżeli przekroczony jest próg sprawozdawczy wymagane jest złożenie sprawozdania do NBP. System Ognivo dotyczy polskich instytucji z sektora bankowego, a więc zagraniczne rachunki nie są nim objęte. Nie mniej organy dysponują innymi narzędziami informatycznymi dającymi im wiedzę o zagranicznych rachunkach i możliwościami prawnymi do prowadzenia egzekucji z tych rachunków. W przypadku bardziej szczegółowych pytań, zapraszam na konsultacje.
@smoleto8041
@smoleto8041 Год назад
Gdzie można dostać pani książkę z przed 10 lat "najlepsze podatkowe rozwiązania europejskie dla high net worth individuals''?
@wealthadvisorannamariapanasiuk
Niestety nakład jest wyprzedany.
Далее
Разбудили Любимой Песней 😂
00:14
SEJM | Konferencja prasowa PiS
Просмотров 64
Разбудили Любимой Песней 😂
00:14