Тёмный

Zmiękczacz wody, a przydomowa oczyszczalnia ścieków | ECOPERLA 💎 

Ecoperla - piękno czystej wody
Подписаться 2,3 тыс.
Просмотров 11 тыс.
50% 1

Опубликовано:

 

30 сен 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 31   
@arekdukat4842
@arekdukat4842 3 года назад
Ryzykowna opinia, obaj reklamujacy sie producenci w tym filmie, gwarantują ze jest mozliwość używania oczyszczalni z jednoczesnym korzystaniem ze zmiekczaczem, jednak zostawiaja sobie furtke - ze jesli cos nie zadziala, wina itak bedzie po stronie uzytkownika. Albo nie sypal bakterii, albo sterownik byl zle przez niego ustawiony. Kazda reklamacja do obalenia ;) Czy nie powinno sie kupiwac oczyszczalnie biologiczne, po to aby tych barkterii nie sypac? Dodatkowo, w calym filmie nie slyszalem, merytorycznego potwierdzenia, ze tylko SBR zadziala prawidlowo, troche to naciagane, tak jak 7 dniowe badanie ;) Samo dzialanie marketingowe - bardzo poprawne!
@inzynieriawody3368
@inzynieriawody3368 3 года назад
Biopreparaty należy traktować jako "wspomagacz" działania oczyszczalni. Oczyszczalnia biologiczna do poprawnej pracy nie powinna wymagać tego "wspomagacza", jednak popłuczyny ze zmiękczacza niosą ryzyko wpływu na działanie oczyszczalni, szczególne tych pracujących w trybie przepływowym. Dlatego w przypadku odprowadzania popłuczyn zawierających solankę takie działanie jest jak najbardziej zalecane - na pewno nie zaszkodzi. Co do "merytorycznego potwierdzenia" - w filmie przekazano informacje, że najlepiej z popłuczynami radzą sobie oczyszczalnie z: a) osadnikiem wstępnym, b). dawkowaniem porcjowym oraz c). jakimkolwiek nośnikiem biomasy w bioreaktorze. SBR ZBS-C od Wobet-Hydret został podany w dalszej kolejności jako przykład tego typu oczyszczalni, bo Wobet-Hydret wykazał zainteresowanie tematem. Nie ma w filmie informacji, że jest to jedyna oczyszczalnia lub technologia radząca sobie z problemem popłuczyn ze zmiękczacza. Promowany na Pana kanale BioDics w mojej opinii bez problemu sobie również poradzi z solanką z popłuczyn zmiękczacza. Jeśli Kingspan wyrazi chęć wykazania tej opinii - służymy pomocą. Co do naciąganego terminu badania - wyjasnienia zostały opisane w odpowiedzi dla @julkaa
@marcinandruszkiewicz9941
@marcinandruszkiewicz9941 3 года назад
Konkretnie w temacie. Szkoda tylko, że wśród naszego narodu jest tyle zawiści, iż zawsze musi się pojawić jakiś krytykant i zacząć wpis od "Szkoda że..." lub jakiś inny "mędrzec" robiący tylko zamęt, nie podając przy tym konkretów. No cóż - brawa dla autorów, kto idzie jako pierwszy ma najtrudniej. Nie zrażajcie się marudami. Oby więcej filmów na tematy których Wasza konkurencja boi się ruszać.
@Ecoperla
@Ecoperla 3 года назад
Serdecznie dziękujemy za te słowa w imieniu wszystkich autorów tej produkcji :)
@docutech69
@docutech69 3 года назад
Świetny materiał! Właśnię zastanawiałem się kiedy kolejny materiał będzie opublikowany. Pozdrawiam serdecznie!
@Ecoperla
@Ecoperla 3 года назад
Bardzo dziękujemy! Zachęcamy do oglądania innych naszych materiałów do kanale, jest sporo do nadrobienia! :)
@taskhunters5245
@taskhunters5245 Год назад
Witam. Gdzie najlepiej zasiegnac informacji jakiej wielkosci jednostke Softwater dobrac dla domu z oczyszczalnia (trzy komorowym zbiornikiem gnilnym) Oraz trzech osobach (okazjonalnie pieciu)
@Ecoperla
@Ecoperla Год назад
Zapraszamy do kontaktu na pomoc@ecoperla.pl 😊
@krystiansek6238
@krystiansek6238 3 года назад
Bardzo fajny film. Chciałbym dopytać czy "mała ilość solanki" to właśnie taka zrzucana przez ecoperle? :) Po konsultacji z Państwa firmą dostałem propozycję softower lub multicab (która akurat bardziej mi odpowiada przez konstrukcję). Ilośc soli to ~3kg, jednak ilość wody potrzebna na cykl jest już duża dla multicab. Czy może ważna jest ilość soli, a im więcej wody tym słabszy (lepiej przyswajalny) roztwór spuszczony do oczyszczalni? Dziekuję
@Ecoperla
@Ecoperla 3 года назад
Dzień dobry Panie Krystianie. Proszę zwrócić uwagę, że Ecoperla Multicab to stacja wielofunkcyjna, a Ecoperla Softowert to zmiękczacz wody. Stacja wielofunkcyjna będzie wymagała dłuższej regeneracji, a więc i więcej wody. Jako że ilość soli potrzebnej do regeneracji jest podobna w przypadku tych dwóch urządzeń, warto wybrać stację odprowadzającą mniejszą ilość wody do oczyszczalni. Eksploatacja oczyszczalni zależy tak naprawdę od jej specyfiki, natomiast częstotliwość regeneracji stacji zależy od jakości wody, zatem po więcej informacji zapraszamy do kontaktu mailowego :)
@krzysztoflesniak7691
@krzysztoflesniak7691 3 года назад
Fajny materiał :)
@Ecoperla
@Ecoperla 3 года назад
Dziękujemy!
@andrzejseneczko6487
@andrzejseneczko6487 2 года назад
hmm nie wiem do jakiego typu oczyszczalni zakwalifikować August ATC-P6
@Ecoperla
@Ecoperla 2 года назад
Sugerujemy zgłosić się z pytaniem do producenta :) Pozdrawiamy!
@andrzejseneczko6487
@andrzejseneczko6487 2 года назад
@@Ecoperla Dostałem info od dystrybutora że zrzut popłuczyn bardzo negatywnie wpływa na prace tej oczyszczalni, kotłownia jest niestety w środku domu i nie bardzo jest jak wyprowadzić rurkę na zewnątrz, myślałem o postawieniu wiaderka ale gdzieś mignął mi się wpis ze to nawet 150 litrów wody :-|
@Ecoperla
@Ecoperla 2 года назад
@@andrzejseneczko6487 Każdy zmiękczacz wody zużywa inną ilość wody podczas regeneracji, w danych technicznych znajdzie Pan taką informację. Prawidłowo dobrany zmiękczacz wody powinien regenerować się co około 2 tygodnie, zatem jest to 120-150 l wody raz na dwa tygodnie. Jeśli miałby Pan jakieś szczegółowe pytania, zapraszamy do kontaktu.
@wilq84
@wilq84 Год назад
jak ma sie zmiekczacz wody do oczyszcalni biologicznej eko bio 2500 (drenaz rozsaczajacy), w karcie gwarancyjnej jest napisane ze nie mozna odprowadzac popluczyn ze zmiekczacza. Czy jesli bede sypal 2x wiecej bakterii przed np dniem gdy bedzie sie odbywac regeneracja, to wplyw nie bedzie wielki na prace? czy ciezko stwierdzic? 4 os w gospodarstwie domowym
@inzynieriawody3368
@inzynieriawody3368 Год назад
Jeżeli w karcie gwarancyjnej producent oczyszczalni umieścił zapisy ochronne to obejścia do tego nie ma, nawet jeśli oczyszczalnia sobie poradzi z solanką (Eko bio 2500 posiada dość duży osadnik wstępny, więc jest szansa, że solanka nie zakłóci jej pracy). Stosowanie biopreparatów na pewno nie zaszkodzi. Jeśli zmiękczacza wody jeszcze nie ma to lepiej dobrać taką wielkość, aby regeneracja następowała jak najrzadziej, czyli np. z zalecanym maksymalnym okresem co 14 dni. Da to czas oczyszczalni na regenerację.
@firebird92
@firebird92 8 месяцев назад
@@inzynieriawody3368 A jak zapatrujecie się na oczyszczalnię BioSolid 8 w kwestii zmiękczacza? Jest zapis, że nie należy wprowadzać solanki z uzdatniacza. Nie wiem, czy uzdatniacz dla producenta to to samo, co zmiękczacz. Przyjmijmy też, że oczyszczalnia jest już po gwarancji. Zaryzykować?
@inzynieriawody3368
@inzynieriawody3368 8 месяцев назад
@@firebird92 Myślę, że dla producenta oczyszczalni chodzi o jakąkolwiek solankę z układów uzdatniania wody - wiec w tym również ze zmiękczaczy. Niemniej Biosolid8 posiada układ technologiczny, który w naszej opinii jest bardzo odporny na solankę. Obecność osadnika wstępnego, jak również dwóch komór napowietrzanych w wystarczającym stopniu rozcieńczą solankę, do stopnia, który nie zakłóci pracy osadu czynnego. Dodatkowo warto dobrać taką wielkość zmiękczacza, aby regeneracja następowała nie za często, optymalnie co 14 dni.
@s_mar93
@s_mar93 25 дней назад
​@@firebird92 czy korzystasz ze zmiękczacza wody wraz z oczyszczalnią biologicznej BioSolid 8? Mam tę oczyszczalnię, mam też podłączenie hydrauliczne swojego zmiękczacza i stoję przed decyzją czy uruchomić pod BioSolida 8 czy też zrezygnować i wykonać oddzielny odpływ dla popłuczyn.
@s_mar93
@s_mar93 25 дней назад
@@inzynieriawody3368 W swojej BioSolid 8 mam zrobiony drenaż w postaci perforowanej rury PCV. Czy solanka w tym przypadku po latach może mieć wpływ na sam drenaż w związku z krystalizacją soli?
@julkaa9050
@julkaa9050 3 года назад
Szkoda, że badanie prowadzono tylko przez tydzień. Śmiem twierdzić, że po 1 lub 2 miesiącach już tak wesoło nie będzie. Ciekawe w jakim czasie sól "zaklei" nam drenaż, tego nikt nie zbadał ? Należy także zwrócić uwagę na fakt iż nad i wokół takiego drenażu ze "słoną wodą" nie będą zapewne chciały rosnąć rośliny. Zapewne za kilka lat dowiemy się, niestety od użytkowników czy te badania znajdą potwierdzenie w praktyce. Gratuluję również "bardzo fachowego" opisu działania oczyszczalni drenażowej :)
@inzynieriawody3368
@inzynieriawody3368 3 года назад
My prowadziliśmy to badanie, więc wywołani do odpowiedzi wyjaśniamy. Optymalnie dobrany zmiękczacz wody odprowadza popłuczyny co ok 14 dni. W typowych wielkościach zmiękczaczy dla budownictwa jednorodzinnego ilość odprowadzanej soli wynosi 2-3 kg na regenerację (czyli co kilkanaście dni). W badaniu podawaliśmy CODZIENNIE po 4 kg soli. Skoro po tygodniu czasu nie było widać najmniejszego efektu w jakości ścieku oczyszczonego oraz stanie osadu czynnego, to po co takie badanie prowadzić dłużej (kilkanaście dni pomiędzy regeneracjami zmiękczacza jest wystarczającym okresem dla regeneracji osadu czynnego w oczyszczalni). Dla porównania - jednorazowa dawka 4 kg soli podana bezpośrednio do bieraktora w ciągu kilku godzin pogorszyła stan osadu czynnego oraz oczywiście skład ścieków oczyszczonych, co świadczy, że wpływ solanki (jeśli występuje) jest dynamiczny. Co do "zaklejania" drenażu i roślin. Zarówno oczyszczalnie przydomowe jak i zmiękczacze wody są urządzeniami eksploatowanymi od wielu lat i bardzo wielu użytkowników stosuje je równocześnie. Nie znamy przypadku "zaklejenia" drenażu krystalizującą solą - co innego studnia chłonna, ale o tym wspomniano w filmie. Drenaż jest zdecydowanie bardziej odporny na ten proces ze względu na większą powierzchnię rozprowadzania solanki oraz cykliczne jej wypłukiwanie przez wody opadowe. Jeśli znasz przypadek "zaklejenia" drenażu solą - zapraszam do dyskusji. Co do roślin - na drenażu nie możesz nasadzać roślin z rozwiniętym systemem korzeniowym, bo doprowadzi to do kolmatacji drenażu korzeniami. Natomiast trawa, która z reguły rośnie na drenażu, nie ma systemu korzeniowego sięgającego do drenażu, wiec soli nie skosztuje.
@panmis2908
@panmis2908 2 года назад
@@inzynieriawody3368 w 2:25 podają Państwo najistotniejszą wadę zmiękczaczy - najbardziej wrażliwym elementem w systemie jest drenaż narażony na blokowanie przez osady wtórne i bakterie umiarkowanie beztlenowe. Na tych osadach łatwiej o krystalizację soli (niż w porównaniu do czystych rur bez osadów), a osad występuje również na kamieniach stanowiących drenaż. Jeśli ktoś ma twardą wodę ilość soli będzie bardziej zbliżać się do 3 kg (mam śmiałość stwierdzić, że tą wartość przekroczy). Częstotliwość regeneracji również wzrośnie... ale pozostając przy przykładzie 3 kg soli x 26 regeneracji to prawie 80 kg soli rocznie (pomijając sól z gotowania, zmywarki i pralki - chyba, że ktoś jest na tyle świadomy że zakupi detergenty bez dodatków zmiękczających). Na 10 lat to 800 kg (teraz istotna kwestia powierzchni przez jaką sól przenika - czyli otworów w rurach drenażu). Druga mniej istotna kwestia (którą akurat poruszacie) to wpływ na pracę bakterii. To że bakterie występują, że nie opadną niczego nie dowodzi - w środowisku mniej sprzyjającym chwilowo spowalniają procesy ... i chwilowo do drenażu dostanie się większa ilość jedzonka dla wtórnych bakterii beztlenowych które mogą papu zamienić w osad. Już bez soli ludziom zatykają się drenaże... Jeśli ktoś chce mieć miękką wodę do mycia i spłuczki - jego wybór. Koszt wymiany drenażu to około 10-20 tys zł (w zależności od sposobu utylizacji odpadów). W tej cenie można wymienić zmywarkę, pralkę i kilka innych urządzeń kilka razy w ciągu 10 lat. Można próbować ratować się regeneracją rur drenażu, płukaniem pod ciśnieniem... koszt o połowę mniejszy, ale nie oczyszcza drenażu pod rurami. ... pomijam kwestię rozbabrania ogrodu na cele dojazdu ciężkiego sprzętu...
@radekleda230
@radekleda230 2 года назад
@@inzynieriawody3368 Z mojego doświadczenia wynika, że popłuczyny odprowadzane tymczasowo przez całe lato bezpośrednio na trawnik, ku mojemu zaskoczeniu spowodowały bujny wzrost trawy!
@breczynsky
@breczynsky Год назад
​@@inzynieriawody3368 w moim przypadku oczyszczalnia z 2 studniami chłonnymi wraz z przepompownia i 3 komorowym zbiornikiem betonowym. Czy w tym przypadku istnieje możliwość krystalizacji soli jeżeli pompa regularnie przepompowuje?
@emmariano7
@emmariano7 5 месяцев назад
Trzeba było szybciej czytać 😅 Masz pojęcie kobito 😂
Далее
Wybór oczyszczalni - czym się kierować.
11:38
Просмотров 28 тыс.
Jak działa ultrafiltracja? | ECOPERLA 💎
4:25
Просмотров 1,8 тыс.
Podlewanie z oczyszczalni
12:24
Просмотров 26 тыс.