Тёмный
KadrEX - ваш кадровий експерт
KadrEX - ваш кадровий експерт
KadrEX - ваш кадровий експерт
Подписаться
Система KadrEX - база актуальних відповідей та готових практичних рішень із кадрових та бухгалтерських питань. Для того, щоб знайти відповідь на запитання, не потрібно витрачати ваш дорогоцінний час.
Редактори системи KadrEX уже підготували для вас готові зразки наказів, звітів, положень, посадових інструкцій та інших необхідних для роботи документів.
Корисні таблиці, шпаргалки, алгоритми, готові приклади, калькулятори, інтерактивний календар і безліч практичної інформації для вашої щоденної роботи.
Скористайтеся унікальними можливостями системи, які допомагають у роботі професіоналам кадрової справи, а саме: консультаціями експертів, практикумом кадровика, робочими калькуляторами, безкоштовними вебінарами, довідниками, офіційними документами, інтерактивним класифікатором професій та іншим.

ЗАПРОШУЄМО ВСІХ КАДРОВИКІВ ПРИЄДНАТИСЯ ДО НАС В TELEGRAM
t.me/kadrex
Чекаємо на вас у колі професіоналів!
profpressa.com
kadrex.profpressa.com
kadrex.com.ua
Кадрекс
0:21
6 месяцев назад
Комментарии
@user-df7qf4zs2g
@user-df7qf4zs2g Месяц назад
Працівнику виповнилося 25 років, після останніх змін в законодавстві він має отримати в ТЦК тимчасове посвідчення або військовий квиток. Поки триває процес оформлення, до якої категорії його відносити? Вже і не призовник але ще не став на облік як військовозобов'язаний?
@kadrexua
@kadrexua Месяц назад
Що робити роботодавцю? Тимчасова категорія: Під час перехідного періоду, поки працівник очікує на оформлення військового квитка або тимчасового посвідчення, його слід відносити до категорії військовозобов'язаних, але відмітити як такого, що знаходиться в процесі оформлення необхідних документів. Інформування: Роботодавець повинен інформувати військкомат про такий статус працівника і уточнити, чи необхідні якісь додаткові документи або дії з їх боку. Документація: Вести облік і зберігати всі відповідні документи, що підтверджують процес оформлення працівником військового квитка або тимчасового посвідчення. Підсумок Працівник, якому виповнилося 25 років і який чекає на оформлення військового квитка або тимчасового посвідчення, вважається військовозобов'язаним у перехідному стані. Роботодавець повинен віднести його до категорії військовозобов'язаних і відповідно інформувати та взаємодіяти з військовими органами для уточнення подальших дій.
@user-df7qf4zs2g
@user-df7qf4zs2g Месяц назад
Працівниця з медичною освітою (зубний технік) прийнята на роботу на посаду, яка не вимагає медичної освіти, трудова книжка була оцифрована та видана на руки працівнику (записів про її попередню роботу і навчання ми не бачимо). Теоретично ми можемо не вносити її до списків військовозобов'язаних, оскільки диплом про медичну освіту вона могла і не надавати для працевлаштування наприклад двірником?
@kadrexua
@kadrexua Месяц назад
Законодавство України, зокрема Закон "Про військовий обов'язок і військову службу", передбачає, що всі особи, які мають медичну освіту, підлягають військовому обліку як військовозобов'язані. Це стосується навіть тих осіб, які не працюють за фахом медичного профілю. Практичний підхід Перевірка документів: Роботодавець повинен перевірити документи працівниці під час прийому на роботу. Якщо диплом про медичну освіту не був наданий, теоретично роботодавець може не знати про її медичну освіту. Відповідальність працівниці: За законом, працівниця зобов'язана повідомити роботодавця про наявність у неї медичної освіти, оскільки це впливає на її військовий облік. Оцифровані трудові книжки: Якщо трудова книжка була оцифрована і видана на руки працівниці, роботодавець має право вимагати від працівниці надати всі необхідні документи, включаючи інформацію про попередні місця роботи і освіту.
@user-xw7hq5jj4d
@user-xw7hq5jj4d Месяц назад
Якщо в організації за мобілізованим, було збережено посаду та робоче місце, без середнього заробітку, коли потрібно починати оплачувати працівнику, на наступний день з дати звільнення з військової служби, чи з дати коли він фактично приступив до роботи і надав документи та пояснення? Табель корегуючий з дати коли приступив до роботи? Видається наказ про поновлення, дати які вказувати в наказі?
@user-pw6ms6jt2r
@user-pw6ms6jt2r Месяц назад
що значить відсторонення - це означає ці дні будуть виключені з трудового стажу, та стажу для відпустки, мені як працівнику теж не вигідно (тим більше що в мене безперераний стаж навіть без лікарняних), плюс я вважаю, що це порушення прав людини згідно конституції...
@user-Irysia2022
@user-Irysia2022 Месяц назад
дякую за корисну інформацію
@user-qx8xy4su6u
@user-qx8xy4su6u Месяц назад
Дякую
@user-ih1nu7ip1q
@user-ih1nu7ip1q 2 месяца назад
Дякую за корисну інформацію ❤
@user-pi1os9fp4u
@user-pi1os9fp4u 2 месяца назад
1. Якщо робітник знаходиться в відпустці по догляду за дитиною, то заклад (підприємство) не зобов'язано відслідковувати його місцезнаходження. Тобто, якщо повістка прийшла на підприємство, відповідальний дає відповідь, що робітник знаходиться в відпустці. А ТЦК сам вирішує, чи розшукувати його. Так? а в списки ми його вносимо, бо він залишається війьковозобов'язанним
@user-cv6we5kt3h
@user-cv6we5kt3h 2 месяца назад
Дякую величезне!!супер, мене збираються скоротити, слухаю васі розумію,що не все прозоро у мене у школі,
@user-ex1jg3tc9o
@user-ex1jg3tc9o 2 месяца назад
Ніч через ніч,так можна
@user-qs5ku7rb3d
@user-qs5ku7rb3d 2 месяца назад
@user-jm6oz8pt5d
@user-jm6oz8pt5d 2 месяца назад
Дякую за чудові і короткі консультації
@user-ql6nv6nn9d
@user-ql6nv6nn9d 2 месяца назад
Це вже не законодавство, це рабство.
@user-hi5oe4bs1f
@user-hi5oe4bs1f 2 месяца назад
Які послуги надають старостати селянам? Центр громади знаходиться за 10-12 км. Автобус не ходить. Реєстрація шлюбу, смерті, нотаріальні дії в селі не проводиться. Які обов'язки старости?
@user-fi1sg7py3d
@user-fi1sg7py3d 2 месяца назад
@user-se4fp7xo2e
@user-se4fp7xo2e 3 месяца назад
Дякую за цікаву інформацію!
@mashenkadupin
@mashenkadupin 3 месяца назад
Дякую, дуже інформативно!
@user-es2lf7ed4z
@user-es2lf7ed4z 3 месяца назад
Дякуємо за корисну інформацію
@user-oe6ru2lw5y
@user-oe6ru2lw5y 4 месяца назад
Світлано, дякую. Практично надали фахову нструкцію до впровадження на підприємстві нового порядку.
@user-lz3zd3sr1p
@user-lz3zd3sr1p 4 месяца назад
підказуєте роботодавцям як уникнути відповідальності за порушення прав робітника? а права робітників вас не цікавлять, молодці!
@galinagalinova6492
@galinagalinova6492 5 месяцев назад
Нашла сайт по воинскому учету, оказался российским. Подача у них шикарная. Воинский учет от а до я, плюс все бланки, книги. Все можно заказать. Но это не про Украину, а жаль. Нет ни четкости, ни хронологии. Галопом пт Европам.😢
@user-ys4nb3fd2d
@user-ys4nb3fd2d 5 месяцев назад
Доброго дня.
@user-jo7tl4bl8b
@user-jo7tl4bl8b 6 месяцев назад
Якщо зараховувати право на щорічну відпустки у будь якому випадку, якщо це приватне підприємство і директор не проти не виключати стаж на щорічну відпустку період перебування у відпустці без збереження?
@user-uk9qf7np5k
@user-uk9qf7np5k 6 месяцев назад
Працивник поскандалив из керивником тепер звильняе працивника
@user-uk9qf7np5k
@user-uk9qf7np5k 6 месяцев назад
Може керивницьво звильнити из личной неприязни
@user-db5ri5rb1r
@user-db5ri5rb1r 7 месяцев назад
Дякую!
@user-dp1jg8wq3j
@user-dp1jg8wq3j 7 месяцев назад
Доброї ночі,а як можна побачити,придбати запис вебінару,слайди, для тих, хто лише зараз побачив і з захопленням дивиться таке корисне відео? Help, sos....
@user-bl4ss9nk4w
@user-bl4ss9nk4w 7 месяцев назад
Докую!
@user-zh5tf8ox5w
@user-zh5tf8ox5w 9 месяцев назад
Дякую за ваші пояснення і вашу працю!Дуже цікаво розповідаєте.
@Bogoslav.Svitlychnyj
@Bogoslav.Svitlychnyj Год назад
Дивився чотирма очима і нічого не зрозумів! Мабуть старість не в радість. 😊 Обов'язки, зобов'язаний, повинен, мушу, відповідальність, штраф🎉... А кому і перед ким? А де мої права людини? Де моя недоторканість людини? Де мій конституційний, кримінальний, адміністративний захист? Мабуть в моєму віці вже нерозрізнити де правда, а де брехня- старість... 😊
@KADREX_
@KADREX_ Год назад
Це ж лише фрагмент вебінару...А всі наші права в Конституції:)
@juliag8660
@juliag8660 Год назад
Світлана, дякуємо за чудовий аналіз законодавства з прикладами на практиці. Дуже корисна консультація. Дякуємо
@user-eb2qw2fg4f
@user-eb2qw2fg4f Год назад
У ДСТУ 2020 сказано, що в бланках юрособи мають бути довідкові дані, але в зразку наказу цих довідкових даних немає. Тож, скажіть буть, чи вважається помилкою те, що в наказі Є довідкові дані про юрособу під назвою юрособи?
@user-gd8uk1xi5m
@user-gd8uk1xi5m Год назад
Дякуємо вам за розяснення
@angelikaangelika2574
@angelikaangelika2574 Год назад
Велика подяка за зрозумілі роз'яснення!!!
@user-ve7ns1uw5i
@user-ve7ns1uw5i Год назад
Чи може зовнішній сумісник працювати на 0,75чи на 0,8 посадового окладу?
@irinafedoseeva3423
@irinafedoseeva3423 2 года назад
Доброго дня. Вся документація залишилася на підприємстві. Підриємство державне. Весь персонал евакуювався (хто куди), територія окупована. Як в такому випадку звільнити працівника, з урахуванням всіх виплат (щорічних та соц. відпусток)?
@kadrexua
@kadrexua 2 года назад
Це питання не врегульоване, тому якщо немає доступу до документації і електронних баз підприємства звільняти потрібно але вказати ,що остаточний розрахунок відбудеться, як тільки з'явиться можливість доступу до кадрової і бухгалтерської документації підприємства. Але якщо працівники хочуть самі звільнитися, то тут якраз той випадок, коли можна призупинити дію договору і вони через ЦЗайнятрсті самі по п1 ст36 можуть. Раз нема даних про зарплату, то остаточний розрахунок з окладу можна проводити. Але нема даних про дні відпусток невикористаних.
@haykavetisyan
@haykavetisyan 2 года назад
Скажіть будь ласка, коли з боку роботодавця звільняється посадова особа (директор наприклад) які права є у неї на компенсацію? За яким законом України регулюється звільнення посадових осіб з боку роботодавця?
@kadrexua
@kadrexua 2 года назад
Детальна інформація на сайті profpressa.com/consulting/answers/zvilnennia-kerivnika-pidpriiemstva-za-ugodoiu-storin profpressa.com/articles/zvilnennia-kerivnika-pidpriiemstva-u-zviazku-z-nesvoiechasnoiu-viplatoiu-zarplati-p-1-1-st-41-kzpp
@haykavetisyan
@haykavetisyan 2 года назад
@@kadrexua спасибо за профессионализм. Но я не специалист по кадровым вопросам. Можно более конкретную информацию, где фигурирует вопрос по компенсациях - или это сугубо персонально обсуждается между сторонами. В таком случае на сколько может претендовать директор. Извините, что я вас напрягаю по личным вопросам, просто ни где я не нашел конкретную информацию о компенсации. Заранее спасибо.
@kadrexua
@kadrexua 2 года назад
@@haykavetisyan Для правильної відповіді потрібно знати причини звільнення. Загальні правила такі: Права на компенсацію за відпустку - на рівні звичайних працівників. Якщо є контракт - потрібно вивчати що там. Після звільнення працівника, у т. ч. й керівника підприємства, та видання відповідного наказу, у день звільнення відповідно до ст. 47 КЗпП, роботодавець: ― видає працівникові належно оформлену трудову книжку (у даному випадку до неї слід внести такий запис: «Звільнено на вимогу профспілкового комітету, ст. 45 КЗпП України»); ― проводить з ним розрахунок (з урахуванням компенсації працівнику за невикористану відпустку, компенсації роботодавцю можливої шкоди у встановленому законодавством порядку тощо) у строки, зазначені у ст. 116 КЗпП (у день звільнення); ― видає йому копію наказу про звільнення з роботи (у разі звільнення працівника з ініціативи роботодавця, в інших випадках ― на вимогу працівника). Оскільки звільнення за ст. 45 КЗпП не є звільненням за ініціативи роботодавця, то у даному випадку копія наказу про звільнення надається працівнику на його вимогу. Також у цьому випадку у КЗпП не передбачена і виплата працівнику будь-якої вихідної допомоги у зв’язку із звільненням, але вона може бути передбачена у контракті керівника підприємства з його власником.
@OO-yb1uo
@OO-yb1uo 2 года назад
Добрий день! Коли призупиняється дія трудового договору, чи переривається стаж?
@user-nf1gi9ft3r
@user-nf1gi9ft3r 2 года назад
Якщо працiвник без оформлення працював на пiдприэмствi,але оплату не отримав,чи мае бути так в вiйськовий час.
@user-uq7gb2ku3v
@user-uq7gb2ku3v 2 года назад
Добрий день. Є адміністратор, або спеціаліст ЦНАП, який надає адміністративні послуги, але у зв'язку з тим, що реєстри, через які надаються послуги закриті, ряд послуг адміністратор не може надавати. Заробітна плата нараховується виходячи зі ставки плюс нарахування рангу, вислуга. Підскажіть будь ласка чи можна зменшити заробітну плату і яким чином? Заздалегідь Вам вдячний за відповідь.
@Lysenko-solicitors
@Lysenko-solicitors 2 года назад
Доброго дня. Дякуємо за відповідь. Якщо робота такого працівника призупинена, то можна розглядати такі варіанти: 1) простій для такого працівника (виплачується 2/3 окладу) або 2) зміну істотних умов праці (зменшення з/п) або 3) призупинення дії трудового договору (в такому випадку з/п не виплачується).
@kadrexua
@kadrexua 2 года назад
Заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому вираженні, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану роботу. Розмір заробітної плати залежить від складності й умов виконуваної роботи, професійно-ділових якостей працівника, результатів його праці та господарської діяльності підприємства (ст. 1 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 р. № 108/95-ВР). Ні в Законі про оплату праці, ні в КЗпП немає прямої норми, яка б вказувала на можливість зменшення зарплати. Але розмір оплати праці - це істотна умова оплати праці. І повідомивши працівника про зміну істотних умов праці, нібито можна зменшити заробітну плату. Але… Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ у листі від 27.09.2012 р. № 10-1389/0/4-12(див. п. 1) зазначив, що зміна істотних умов праці, зокрема зменшення заробітної плати, може бути визнана законною, тільки якщо буде доведена наявність змін в організації виробництва та праці, а не лише повідомлення працівника в установлений законом строк. Верховний Суд України в постанові Пленуму від 06.11.1992 р. № 9 (п. 31) також роз’яснював, що в межах спеціальності, кваліфікації, посади, обумовленої трудовим договором, зміна істотних умов праці, зокрема систем і розмірів оплати, допускається за умови, що це викликано змінами в організації виробництва і праці та що про ці зміни працівник був повідомлений не пізніше ніж за два місяці (відповідно до ЗаконуУкраїни «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 р. № 2136-ІХ строк попередження скасовано. - Прим. авт.). Якщо під час розгляду трудового спору буде встановлено, що зміна істотних умов трудового договору проведена не у зв'язку зі зміною в організації виробництва і праці на підприємстві, в установі, організації, то така зміна з урахуванням конкретних обставин може бути визнана судом неправомірною з покладенням на власника або уповноважений ним орган обов'язку поновити працівникові попередні умови праці. Можливість доступу працівників ЦНАПу до тих чи інших реєстрів, власником яких не є ЦНАП, слід вважати складовою організації виробництва і праці. Зменшити заробітну плату працівникові можна, встановивши йому неповний робочий час. Стаття 56 КЗпП не визначає передумов встановлення неповного робочого часу. Тож тут не потрібно пов’язувати зменшення зі зміною в організації виробництва і праці на підприємстві. І встановлення неповного робочого часу може бути пов’язано зі зменшенням обсягу виконуваних робіт. В ідеалі це виглядає так, що не потрібна 1 штатна одиниця, а потрібна, наприклад, 0,75. У наведеному випадку має місце зменшення обсягів роботи через відсутність доступу до реєстрів, працівник не виконує частини своїх посадових обов’язків. Це складова організації праці, що не залежить від волі роботодавця, тож можливе зменшення окладу на розсуд роботодавця без зменшення тривалості робочого часу. Але ідеальним варіантом зменшення зарплати може бути встановлення неповного робочого часу. Але це призведе до скорочення роботи ЦНАПу в цілому, а він, напевно, визначається не самостійно. Тому, щоб забезпечити роботу ЦНАПу у відведений час, працівникам, яким встановлено неповний робочий час, можна встановити різний час початку та закінчення роботи.
@secretderevianko785
@secretderevianko785 2 года назад
Пані Галино! Який порядок подання самозайнятою особою уточненої податкової Декларації та уточненого Звіту по ЄСВ за 2016 - 2019 роки? Яку форму звітності використовувати? Просто подати уточнену податкову Декларацію з додатком по ЄСВ окремим документомДякую за увагу.
@user-rx5gr4db4w
@user-rx5gr4db4w 2 года назад
З 10.06.2021 при прийому на роботу трудова книжка уже зберігається у працівника, записи вносяться тільки на вимогу працівника. Також уже затверджені форми договорів про дистанційну та надомну ррботу.
@kadrexua
@kadrexua 2 года назад
Звірніть увагу. Це запис вебінару від 29 квітня 2021. На момент проведення заходу змін ще не було. Актуальні вебінари на нашому сайті: profpressa.com/events/
@kadrexua
@kadrexua 2 года назад
Вебінар з останніми змінами profpressa.com/events/108
@user-qw2en1sw3t
@user-qw2en1sw3t 2 года назад
Працівник знаходиться у відпустці при народженні дитини ( ст.19 прим1) під час відпустки захворів (захворювання загальне). Лікарняний оплачується? Відпустка на час лікарняного продовжується?
@kadrexua
@kadrexua 2 года назад
Відпустка при народженні дитини, яка надається згідно ст.19 прим 1 ЗУ "Про відпустки" не компенсується, не поділяється на частини і також не продовжується і не переноситься на інший період, так як законом "Про відпустки" це не передбачено. Тому якщо працівник захворів під час цієї відпустки дні хвороби, які припали на дні відпустки не оплачуються, так як вони вже оплаченні.
@kadrexua
@kadrexua 2 года назад
Переглядайте відео та не забувайте, ❗підписуйтесь❗ на наш канал на RU-vid! ➡➡➡
@user-wm2qr9fx2f
@user-wm2qr9fx2f 2 года назад
Карєрний ріст здебільшого є в компаніях які постійно розвиваються.А коли приходить молодий фахівець в установу де працюють люди по 20 років ,то про карєрний ріст годі мріяти.Ніхто свого місця не уступить ,так що карєру будувати-це як гра в карти,не знаєш коли та де виграти
@user-vx1bt3uf7z
@user-vx1bt3uf7z 3 года назад
Не відволікайтеся на чат
@user-fq3xl8ex1e
@user-fq3xl8ex1e 3 года назад
+++