Тёмный
4 минути от Пловдив
4 минути от Пловдив
4 минути от Пловдив
Подписаться
Лисица и котка.
0:41
3 года назад
В житата/Аmong the wheat
3:06
4 года назад
Посеви и бали...
4:13
4 года назад
Към старото дърво.
2:33
4 года назад
Над Куклен.
3:53
4 года назад
Пролет/Spring
3:13
4 года назад
Комментарии
@nikolayivanovivanov6776
@nikolayivanovivanov6776 12 часов назад
Чудесно видео! Бъдете здрави, правете все по-хубав дестилат и консумирайте с мярка!
@emilvalovski6992
@emilvalovski6992 Месяц назад
Господа, първо изучете химията, после български език и след това направете няколко, не три или четири, а много повече видео чернови, консултирайте се със съответните срециалисти и чак след това качете видеото си в интернет. При желание тези, които гледат вашето видео да могат и да разберат безмислените ви брътвежи е наложително да познайвате и физико-химия. В противен случай направете просто препратка към подобни саѝтове направени вече но от специалисти.
@The1950drago
@The1950drago Месяц назад
Повечето неща са точни!
@tradeexport6318
@tradeexport6318 Месяц назад
Макс 42° ,че то по добре да пия боза бре младеж. Аз съм на 94 години не пия ракия под 48°. Току що показах видеото на дядо ми и предавам неговите думи.
@4минутиотПловдив
@4минутиотПловдив 13 дней назад
Частният случай не опровергава факта, че високите алкохоли са вредни за здравето, "вредни" ползвам за омекотяване на реалната дума "опасни". А дядо ви да мине много над сто и доживее прапрапрапра... и така нататък внуци.
@SGS_79
@SGS_79 Месяц назад
😂😂😂 мале ако вариш каша круши примерно 100 % е загоряло по методиката която описваш с увеличаване и намаляване на огъня голям експерт 👏👍
@4минутиотПловдив
@4минутиотПловдив 13 дней назад
Никой не вари каша от каквото и да било тук, само течност. Вие щом желаете да варите каши, продължавайте да го правите, видеото не е за вас.
@SGS_79
@SGS_79 13 дней назад
@@4минутиотПловдив господин професоре можели да обясните от дюли и круши как става на течност без за слагаш вода защото го съсипваш сърбите защо правят казаните с бъркалка господине?
@4минутиотПловдив
@4минутиотПловдив 13 дней назад
@@SGS_79 Казал съм какво варим и как тук, както и че явно видеото не е за вас. Тонът ви е обидно заядлив, идете да си изкарвате нервите някъде другаде.
@SGS_79
@SGS_79 13 дней назад
@@4минутиотПловдив виж тона ми и е реалистичен момче не го тълкувай грешно варя от 14 години и мисля че умея да правя най трудните и съответно на топ ниво твърдя че казаното от мен е достоверно 100% и не съм излъгал нищо .
@Валентин-в6я1д
@Валентин-в6я1д Месяц назад
Най-добрия клип за домашно сирене.Мина доста време от това видео.Има ли нови рецепти,подбрения...Скоро няма ново видео за сирена и кашкавали..
@ЛёшаБорисов-т5ъ
@ЛёшаБорисов-т5ъ 3 месяца назад
Зачем смотреть таблицы температуры кипения компонентов, перегоняем не нефть, значение имеет коэффициент ректификации. И в бражке ацетон не набраживается.
@4минутиотПловдив
@4минутиотПловдив 13 дней назад
В процессе дистилляции и ректификации температура кипения отдельных компонентов важна, но не является единственным фактором, который следует учитывать. Вместо этого коэффициент ректификации более важен, так как он определяет, насколько эффективно могут быть разделены компоненты в смеси. Температура кипения является основным показателем, но в сложных смесях, таких как нефть, ее значение может варьироваться в зависимости от давления и состава смеси. Коэффициент ректификации показывает, насколько эффективно происходит разделение компонентов в колонне. Высокий коэффициент означает, что процесс более эффективен, что является ключевым для получения чистых продуктов. Что касается ацетона, в бражках не образуется значительное количество ацетона, так как он не является продуктом ферментации. Однако он может появиться во время дистилляции, если условия не являются оптимальными или если используемые материалы не подобраны должным образом.
@ЛёшаБорисов-т5ъ
@ЛёшаБорисов-т5ъ 13 дней назад
@@4минутиотПловдив , в случае перегонки нефти доли компонентов от 1 до 10 процентов, и, в ряде случаев, они испаряются (кипят) как самостоятельные фракции, в соответствии со своей температурой кипения, а в других случаях, как двух и более компонентные смеси со своими коэффициентами ректификации, в том числе и образуя азетропы. Для спирта, образуемого при брожении, доля примесей не превышает 1 процента на абсолютный спирт, из них до 90 проц это нижние промежуточные примеси, соответственно перегонка подчиняется исключительно коэффициентам ректификации. Единственное исключение изоамиловый спирт, который может на определённых теоретическихтарелках концентрироваться до 5 и более процентов и становиться ярко выраженной хвостовой примесью.
@neliangelova3067
@neliangelova3067 4 месяца назад
Туберкулозен бацил,не микроб
@doychindoychev3045
@doychindoychev3045 4 месяца назад
Здравейте! Колко литра е млякото в това видео?
@sapphirelawyer548
@sapphirelawyer548 5 месяцев назад
Момчета, хубаво видео, но така и не чух на колко градуса се спира ракията в поток и много други важни неща при дестилацията? Запомнете, най-качествените дестилати се правят на аламбик. Аламбикът е много по-лесен за управление, както казахте вади повече аромати .....С колоната вероятността да вкараш в тялото на дестилата тежки фракции е огромна ..... Да сте видели французин да използва колона за коняка? Правил съм опити с вино от мускат отонел /с ферментация за дестилация, т.е. без сулфити, бистрители ...../ , заредих 2 казана - колонен и аламбик. Е, забравих за колоните от тогава.
@ИвоИванов-я8б
@ИвоИванов-я8б Месяц назад
55об.% алкохол в струя- при Аламбика и при 65% на колоната. Под тези % вече има патоки. Поздрави.
@4минутиотПловдив
@4минутиотПловдив 13 дней назад
За коняк се ползва както аламбик, така и колона. Качеството на дестилата се определя не от използвания метод а от постигането на определени параметри. Да, аламбика може да даде по богат набор от аромати при плодовите дестилати, но за винените разликата не е огромна, при дестилати като тези за уиски или ром също. Големите скъпи производители на коняк да речем контролират процеса толкова изкъсо, че реално качеството на алкохолите са контролирани, но на по висока цена. Както виждате заглавието е "домашна" и в много случаи ползването на аламбик води до рискове най вече за здравето, но и често прави продуктът неприятен за пиене. Разбира се че има доста хора, които могат да контролират процеса, но нима може у нас човек да се довери на гола приказка "мани тия глупости, аз знам как става". Това че вие сте стигнали това ниво на качество не значи, че всеки трябва да го прави у дома, по скоро не съм съгласен. Някой ден надявам се да обменим знания "на почашка"!
@SGS_79
@SGS_79 13 дней назад
@@sapphirelawyer548 нищо съществено не се казва пък и разни тролчета се включват в коментарите 🤣
@СашкаКовачева
@СашкаКовачева 6 месяцев назад
Браво .Сърдечно благодаря за урока.Бъдете живи и здрави
@plamendafinkichev6900
@plamendafinkichev6900 6 месяцев назад
"Това е! Другия път ще отделим време и много часове...." 😂😂😂
@kennys39
@kennys39 7 месяцев назад
По малко излишни приказки
@elenavelikova1226
@elenavelikova1226 8 месяцев назад
Браво! Българите са способни хора,и вече си правят сирене ,кашкавал и кисело мляко.
@temenuzhkapetrova7343
@temenuzhkapetrova7343 8 месяцев назад
Кога се провежда събора в селото?
@sedimalko
@sedimalko 8 месяцев назад
Да кажете малко повече за туберколоза-та. Ако има проблем да кажем по-животните. Краваря може да не е правил скоро прегледи, и той да не знае... Как да избегнем проблема. Защото аз отивам и вземам примерно 5 туби мляко, но той от тях може да ми даде 2 бр от вчера. Малко повече информация ако може как да избегнем проблема за да се спокойни? Благодаря предварително!
@hristogd
@hristogd 9 месяцев назад
Здравейте! Имам технически въпроси по изработката на камерата. Как мога да се свържа с вас?
@Светослав-л3м
@Светослав-л3м 10 месяцев назад
Много добро видео на начинаещи като мен може ли да направите поредица от такива видеа
@ВладоВълчев-э7ж
@ВладоВълчев-э7ж 10 месяцев назад
👍
@alwaleedmohamed4657
@alwaleedmohamed4657 11 месяцев назад
Hello, I am very happy for this video. I do not understand Bulgaria, but I hope you write to me all the materials that I use, along with the amount that I added to the milk. Thank you very much, Amani
@tsvetomirstoyanov8829
@tsvetomirstoyanov8829 11 месяцев назад
Hello, You want to make classical bulgarian brined cheese?
@alwaleedmohamed4657
@alwaleedmohamed4657 11 месяцев назад
@@tsvetomirstoyanov8829 Hello, I would like to know what ingredients you added, if possible, with the quantity of 10 litres. My wishes
@tsvetomirstoyanov8829
@tsvetomirstoyanov8829 11 месяцев назад
For 6 liters whofat cow`s milk you need: 1) 1.2 ml Calcium chloride 2) 1.2 ml. Renet 3) 40g. Kefir 4) 140g. Bulgarian yogurt 5) Calf lipase 1/16 3) and 4) can be substittued with culture you can buy. You can multiply by factor 1.66 and you will get quantity for 10 liters :)
@alwaleedmohamed4657
@alwaleedmohamed4657 11 месяцев назад
Thank you match
@krotalesko
@krotalesko 11 месяцев назад
Здравейте Много се извинявам за въпроса който може и да е малко глупав но аз сега прохождам в сиренарството. Та каква липаза използвате?
@tsvetomirstoyanov8829
@tsvetomirstoyanov8829 11 месяцев назад
Липазата е във три вида: 1) Слаба: от Теле. Изпозлва се като базова. 2) Средна: Агнешка. По силно изразен вкусов профил. 3) Силна: Ярешка. Най-силна от трите. Започнете с телешка и продължавайте да експериментирате с другите :)
@krotalesko
@krotalesko 11 месяцев назад
Благодаря ви много. Сиренето стана перфектно. По на късен етап ще пробвам и с кашкавала.😊
@emkokom
@emkokom Год назад
Здравейте! Благодаря за професионалното обяснение на разбираем български език! Много полезно видео, едно из малкото такива!!! Имам един въпрос - киселинността на цвика, който е за саламурата достатъчна ли е за дълго съхранение, може ли към нея да се добави например 1-2гр/л лимонена киселина за по сигурно или тя ще стабилизира и ще попречи на развитието на бактериите в самата саламура и процеса на ферментация?
@tsvetomirstoyanov8829
@tsvetomirstoyanov8829 Год назад
Здравейте, Благодаря за въпроса. Няма проблем за дълго съхранение ако цвика е провкиснал достатъчно( 2 дена на стайна температура). Обикновено не се добавя лимонена киселина тъй като може да промени вкуса. Ако ще добавяте нещо нека да е млечна киселина :) В такава саламура съм държал сирене до 12 месеца и няма видими проблеми.
@emkokom
@emkokom Год назад
@@tsvetomirstoyanov8829 Благодаря за отговора! А като pH колко трябва да е киселинността на цвика, за да сме сигурни, че е готов за саламура? Че стайната температура също бива различна в зависимост от времето, а аз обичам всеки път да има гарантиран резултат.
@tsvetomirstoyanov8829
@tsvetomirstoyanov8829 Год назад
@@emkokom ПХ то на сиренето и цика трябва да е с близки стойности. Примерно 4.9 :)
@emkokom
@emkokom Год назад
@@tsvetomirstoyanov8829 А докато се соли сиренето, то също трябва да е на стайна температура, нали? 2-3 дни както и цвика, докато се вкисне и достигнат необходимото pH? После заедно отиват на прохладно да съзряват? Всичко правилно ли съм разбрал?
@tsvetomirstoyanov8829
@tsvetomirstoyanov8829 Год назад
@@emkokom Да. Като под прохладно разбираме 10-12 градуса Целзий.
@Валентин-в6я1д
@Валентин-в6я1д Год назад
Докъде стигна с коешерите след две години?Да не би да стана пчелар и да спря със сиренето:)Чакаме клип за ппелите ти..че хубаво обясняваш..
@ellyivanova5229
@ellyivanova5229 Год назад
Благодаря за споделените рецепти, подробни обяснения и опит в правенето на саламурено сирене и кашкавал! Поздравления! От 2 месеца правя и сирене, и кашкавал по Вашите рецепти, и се получава страхотно! Надявам се, скоро, да публикувате и друга рецепта за друг вид сирене, с радост ще я пробвам!
@iskrasiogas
@iskrasiogas Год назад
Здравейте! Видеата ви са чудесни, и благодарим за тях! Аз също бих искала да попитам дали технологията е същата при използване на козе мляко. Виждам, че има вече зададен такъв въпрос, но отговорът стои като изтрит..
@tsvetomirstoyanov8829
@tsvetomirstoyanov8829 Год назад
Здравейте, Козето сирене има друг състав, качества и характеристики при коагулация. С малко експерименти за времето за коагулация може да постигнете същото като следвате тази рецепта.
@АнтониоВасилев-к7ы
Браво, много добра и сърдечна жена, да е жива и здрава!!!! Много добре обяснява 😊
@ГаляРадочикова
Здравейте! Благодаря за видеото, сиренето стана страхотно (макар и без липаза и кефир)! Ако може да ми изпратите кефирени зърна.
@tsvetomirstoyanov8829
@tsvetomirstoyanov8829 Год назад
Дайте e-mail :)
@ВалентинаДинева
@ВалентинаДинева 9 месяцев назад
Искам и аз кефирени зрънца ,ако може.
@НанаКараиванова
Отново го изслушах- някои неща се разбират, но доста думи са заглушени.
@НанаКараиванова
Все едно- няма да ви гледам, защото качеството ви на звука не е добро! Чуйте на Ями Ями, Иван Звездев, Източни Родопи, Готвене за начинаещи и други-Всичко им се разбира, като говорят! Съжалявам. ,,Ями Ями" дори е и със субтитри-клиповете за сирене.
@danieladocheva3493
@danieladocheva3493 Год назад
Здравейте! Благодаря за чудесното видео! Въпросът ми е как съхранявате цвика за дълго време?
@SPGermanov
@SPGermanov Год назад
Освен в хладилник или фризер няма как.
@danieladocheva3493
@danieladocheva3493 Год назад
@@SPGermanov Благодаря!
@КостадинКисьов
Здравейте, поздравления за страхотните видеа. От известно време, вкъщи приготвяме домашно сирене, но искаме да минем на следващо ниво и обмисляме покупката на " мини мандра " за 50-100 л. мляко. В тази връзка, бихме желали да се свържем в удобни за Вас време и начин, за малко съдействие по темата. Благодаря предварително.
@SPGermanov
@SPGermanov Год назад
Как да стане обаче...
@SPGermanov
@SPGermanov Год назад
Дайте имеила си, понеже този който виждам в ютюб не е реален.
@НанаКараиванова
Не забелязахте ли, че на обясняващия изобщо не му се разбира нищо! Защо качвате с некачествено озвучаване!
@SPGermanov
@SPGermanov Год назад
Проблемът е във вашият телевизор.
@НанаКараиванова
@@SPGermanov Гледам го на лаптоп, обаче звукът е тих и доста думи не се разбират. Увеличете си звука, моля.
@SPGermanov
@SPGermanov Год назад
@@НанаКараиванова гледам го и на телефон и на лаптоп, но не на неговите си колони и всичко се чува, микрофона е професионален, но вече и да има проблем не може да го заменим в туба а с друг.
@nadiageorgieva7113
@nadiageorgieva7113 Год назад
Здравейте, от къде да закупя липаза? Благодаря!
@marinpeshev883
@marinpeshev883 Год назад
Чудесно видео! Аз правя тофу (сирене) от соево мляко но то не е подквасено и осолено. Дали би станало саламурено тофу по тази технология? Двете млека са сходни по процентно съдържание на мазнини/белтъчини и въглехидрати.
@SPGermanov
@SPGermanov Год назад
Ако гледате на мазнините, въглехидратите и белтъка просто като такива сте прав, но реално те не са един и същ тип хим. съединения. Примерно плесените на сините сирена не могат да виреят на сирене в което им соеви продукти.
@boaboav7323
@boaboav7323 Год назад
много добре обяснявате всяка стъпка от технологията
@vasilkablagoeva8368
@vasilkablagoeva8368 Год назад
Господине, защо си усложнявайте живота. Изгледах цялото видео, Вие направихте сиренето не в къщи с в лаборатория, отне много часове да го приготвяте. Аз правя сирене 50 год само с мая и става перфектно, като млякото само го затопля колкото е нужно. Никога не съм правила сирене с к. мляко и кефир, просто не намирам за нужно. На 1 л мляко слагам 5 капки Троянска мая. От 5 л получавам 1 кг сирене. Вие цял ден бъркате 6 л мляко. Аз за това време ще подсиря поне 100 л без бъркане и без измерване толко много пъти температурата. Не си усложнявайте подсирване то и намалете технологиите, наще баби са го правили по лесно и не е отнемало цял ден подсирване в лаборатория както Вашата. Извинете ме ако греша, но това е мое мнение.
@РадостинМитков-б4щ
Да , баба ви е чакала доставка на Мая от Троян 🤣🤣🤣
@SPGermanov
@SPGermanov Год назад
Разбира се никой не ви пречи да го правите както ви харесва. Сиренето по горната рецепта обаче има допълнителни качества на обработката на млечните съставки от ензимите с времето. Така че с всеки изминал месец белтъка му да речем е много по усвоим от базовият млечен. А времето което отнема направата му не знам защо ви се струва дълго, по същество макар разпределено във времето не отнема и 40 Мин. Докато чакате следващото действие си правите другите домашни нещица.
@Zzzzzii7988
@Zzzzzii7988 Месяц назад
Права сте!!! Този е самозванец
@simeonkirilov3904
@simeonkirilov3904 2 года назад
Само леки насоки към зрителите относно заквасването. С по-голямо количество закваска получаваш по-кисел продукт. С по-висока температура отново получаваш по-кисел продукт
@4минутиотПловдив
@4минутиотПловдив 2 года назад
Първото е невярно, дори и да е голямо количеството закваска, киселинността зависи от времето за което млякото ще бъде преработено от тях. Тоест ако се намали времето може да се получи подобен продукт. Колкото до температурата: ако тя е доста по висока по скоро ще се получи друг вид млечно-кисел продукт а не класическо българско кисело мляко в съотношението на единия към другият щам.
@valeriivaylovmadzharov9564
@valeriivaylovmadzharov9564 2 года назад
Mnogo dobre razeSneto I zbito Bravo 👏 👏 👏 👏 👏
@gospodingospodinov9397
@gospodingospodinov9397 2 года назад
Здравейте! Направих сирене по Вашата технология (без липаза и кефир, че не съм подготвен с тях засега) и може би, се получи доста по добро на вкус и консистенция сирене от рецептата по БДС, с която си правих досега. Докато осолявах контролирано количеството сирене 2-3 дни, се заех да направя саламура от суроватката по Вашият метод. Преварих суроватката и след охлаждане я прецедих( излезе малко извара). Оставих я така 3 дена на стайна температура, до днес. Като я отворих тази вечер за да добавя сол за 8% р-р и калциев двухлорид, установих, че е леко блудкава и се проточва, все едно зехтин наливам. :) Въпреки това, така я забърках и сложих сиренето в нея. Според Вас, ще се получи ли зреенето с тази саламура или да правя нова с вода, бял оцет и двухлорид?
@tsvetomirstoyanov8829
@tsvetomirstoyanov8829 2 года назад
Здрасти, Има контаминация със вид бактерии, които водят до "олигавяне" . По принцип трябва да се смени тъй като има визуален дефект, но и в нея ще узрее сиренето.
@gospodingospodinov9397
@gospodingospodinov9397 2 года назад
Всъщност, имам и по-детайлни въпроси, но не е редно да се води вид чат тук. Ако може някакъв друг начин за комуникация, ще помоля да ми напишете.
@SPGermanov
@SPGermanov 2 года назад
И други могат да имат вашите въпроси, така че задайте си ги тук. Така отговорите ще са полезни не само на вас.
@gospodingospodinov9397
@gospodingospodinov9397 2 года назад
Оо, далеч съм от мисълта, че искам информация само за себе си. На други канали не обичат да им се спами с много въпроси. :) Както и да е. Та , към въпросите: 1. Ако искам да направя кашкавал по БДС, т.е. с изпарване на изпечената сиренина, същият ли е процеса до пресоване на сиренината? 2. От суроватката която остава, може ли да се ползва за саламура на сирене? Благодаря предвариително! 3. Не съм ползвал липаза и кефир досега, но ако направя рецептата за кашкавал без тях, възможно ли е да не се получи изпарването на сиренината?
@tsvetomirstoyanov8829
@tsvetomirstoyanov8829 2 года назад
@@gospodingospodinov9397 1) Кашкавалът по БДС претърпява няколко различни от показаните процеса, чедаризация и изпарване. В този ред на мисли показаната технология е неприложима. 2) Да.
@gospodingospodinov9397
@gospodingospodinov9397 2 года назад
​@@tsvetomirstoyanov8829 Благодаря Ви за отговорите! Всъщност, направих два опита да направя кашкавал по БДС, но частта с изпарването не се получи - т.е. съвсем слабо се размекна при температура 73-74 гр. и не можа да се омеси. Хапнахме го де, като полу-твърдо сирене и кашкавал :) Възможно ли е, да Ви напиша как го правя и да ми кажете къде бъркам?
@tsvetomirstoyanov8829
@tsvetomirstoyanov8829 2 года назад
@@gospodingospodinov9397 ДА :)
@gospodingospodinov9397
@gospodingospodinov9397 2 года назад
Здравейте! Чудесни видеа сте направили! Чест и почитания! От известно време опитвам да правя (по аматьорски) БСС и кашкавал, по различни "рецепти", но не съм прибягвал до използването на липаза и кефир. Другата разлика е, в температурата за подквасване - лятно време охлаждам млякото до 32-33 гр. Относно неизползването на липаза и кефир - фатално ли е, ако сиренето и кашкавала ще зреят повече от два месеца? Благодаря предварително за отговора!
@tsvetomirstoyanov8829
@tsvetomirstoyanov8829 2 года назад
Здравейте, Не е фатално да не се слага липаза, просто сиренето/кашкавала няма да имат "пикантен" вкус :) Относно кефира, тъй като той има над 30 щама млечнокисели бактерии той допринася за богатството на вкуса. И в двата случая на липса няма нищо страшно.
@gospodingospodinov9397
@gospodingospodinov9397 2 года назад
@@tsvetomirstoyanov8829 Благодаря Ви!
@nikiko4392
@nikiko4392 2 года назад
Здравейте,Благодаря Ви за "рецептите"Да разбирам ли ,че кауколанта за саламуреното сирене е Липаза (Lipase),а за твърдото сирене е Химосин(Chymosin)?Във видеото за саламурено сирене,не разбрах последната част за осоляването.(сигурно съм глупав)Може ли повече информация.Благодаря Ви предварително.
@tsvetomirstoyanov8829
@tsvetomirstoyanov8829 2 года назад
Здравейте, коагулант и в двата случая е маята заа сирене, която е съставена от химозин. Липазата е ензим разграждащ мазнините. Осоляването на твърдото сирене се прави или в солен разтвор, например 22 процента сол и 4 часа за всеки 500гр. сиренина + сухо доосоляване, или сухо осоляване 4-5% сол.
@nikiko4392
@nikiko4392 2 года назад
@@tsvetomirstoyanov8829 Благодаря.
@ИванГоранов-ь7г
@ИванГоранов-ь7г 2 года назад
Здрасти майсторе:)от къде взе стъкалцата.Специално ли ти ги отрязаха?Много тихо се чува накрая на видеото за осоляването.Моля направете видео за осоляване на сиренето ше бъде от полза на всички.Обяснението е едно,друго си е видеото от момента който вадиш бучкаъа сирене... Поздрави
@tsvetomirstoyanov8829
@tsvetomirstoyanov8829 2 года назад
Здрасти. Това са стъклени плочи за бъркане на стоматологични смеси. Има ги в във всички магазини за стоматологични принадлежности, взимах ги около 2лв.( сега не знам с тази инфлация....). Иначе благодаря за препоръката, ще направим смециално кратко виедо за наичните на осоляване на сирена.
@ИванГоранов-ь7г
@ИванГоранов-ь7г 2 года назад
@@tsvetomirstoyanov8829 Специализирах се в правенето на сирена,правя си и аз записки в тетрадка и сиренето се получава уникално след като зрее 45 дни.Единствено не съм пробвал с липаза.Предстои да купя и да добавям липаза.Има ли разлика във вкуса добавяйки липаза или по скоро се получава полезен продукт,какво е усещането ти относно липазата майсторе?Престои ми да купя и витрина за зреене.Доста са скъпи но мисля ще си струва.Твоя хладилник който си измайсторил също върши работа.
@ИванГоранов-ь7г
@ИванГоранов-ь7г 2 года назад
@@tsvetomirstoyanov8829 Дай ми някакъв линк за тия стъкла.Неуспях да намеря такива като твоите...:)Мерси
@tsvetomirstoyanov8829
@tsvetomirstoyanov8829 2 года назад
@@ИванГоранов-ь7г Здрасти, Има разлика осезаема във вкуса( освен полезния продукт). Сиренето става по пикантно, така да се каже. Даже има разлика каква липаза се изпозлва от агънце, теленце или яре.
@ИванГоранов-ь7г
@ИванГоранов-ь7г 2 года назад
@@tsvetomirstoyanov8829 Интересно...само в един сайт в България се предлага и скоро мосля да купя.Понеже малкия грамаж беше свършил ми предложиха по-големия със съответно доста по-висока цена,казаха че ще заредят до няколко седмици.Въпроса ми е как съхраняваш пакетчето?Ако взема по-големия грамаж и го изчолзвам ще имам за повече от година.Ще ли е годен този продукт по-дълго време...къде го съхраняваш...
@ИванГоранов-ь7г
@ИванГоранов-ь7г 2 года назад
Браво за всички видеа с майстора на сирена!
@timitm5073
@timitm5073 2 года назад
Здравейте. От къде може да се закупи калциев двухлорид? В аптеките не са чували за него.
@nikolaynikolov5026
@nikolaynikolov5026 2 года назад
Здравейте, гледах с интерес майсторлъка за приготвяне на саламурено сирене.Въпросът ми е, за приготвянето на саламурата от отделената суроватка,как е цялата процедура?
@veselinaatanasova9427
@veselinaatanasova9427 2 года назад
Поздравления за добрата работа.Искам да попитам,с козе мляко рецептата съща ли е?
@SPGermanov
@SPGermanov 2 года назад
Да, но за единица краен продукт ще ви трябва повече мляко, съответно корекция в дозите.
@peshogp
@peshogp 2 года назад
За 54' повече информация от 4 години образование в хранително вкусовия!
@peshogp
@peshogp 2 года назад
Може ли контакт с този любител?
@emitodorova2472
@emitodorova2472 2 года назад
Здравейте. Благодаря за детайлите и тънкостите, които споделяте. От години подквасвам мляко, но не знаех това, което вие показахте. Ще изпробвам и вашия метод.