ИБП для роутера Marsriva Smart Mini DC UPS KP3 стоит порядка 800 гривен, при потребляемом выходном токе 1А работает примерно 9 часов. Зачем это собирать? Никто не знает.., 900 запчасти, доставка ещё 500 сдерут. И будет работать криво, косо и непонятно.
Цікаве відео для новачків!!! Але хочу зауважити щодо пластикової зарядки: видно що вона працює так як треба і заявлений струм видає, можливо навіть більше. Якщо нема значного перегріву то вона якісна. А напруга зменшується тому що там обмеження по струму ( СС ) на першому этапі заряду, як і треба для літієвих акумів. Якби вона не працювала коректно то вона б просто перезапускалась тобто скидувала напругу до нуля при значно менших струмах.
Потрібно розрізняти зарядний пристрій і блок живлення. Ви порівнюєте одне з іншим що не є коректним. Якщо заряджати аккуми блоком живлення потрібен модуль для контролю зарядки який буде зменшувати/збільшувати струм/напругу на певних етапах зарядки, так як бмс цього не буде робити, в неї інші задачі. І загальна помилка всих таких збірок - не має рішення яке б відключало аккуми при наявності мережі, ставило їх на зарядку, а мережа живила пристрій в цей час. І навпаки підключав аккуми коли мережа зникала. Наразі аккуми будуть постійно заряджатися, а при наявності мережі ще й віддавати заряд, що не є вірно. Для довготривалого використання аккуми повинні працювати в одному режимі за раз. Або розряд або заряд. Окрема подяка за Україномовний контент. 😊
@@evgeniy2307 На Алі зараз ціни попростішали на "router ups". Там буде повноцінний "pass through" (вище я помилково назвав це "by pass"), і акумулятори будуть використовуватися лише в момент зникнення світла. Або, як варіанти, гляньте на Алі "diy 6x 18650 router ups", докупіть до нього 3 або 6 акумуляторів 18650, БЖ (якщо немає 12V-2/3A), розгалужувач DC на два пристрої якщо маєте ще ONU, і ця конструкція триматиме 10-15 годин. RU-vid завалений відео "ДБЖ для роутера", в якому автори, з різних причин, не реалізовують pass through, а постійне юзання акумуляторів намагаються компенсувати збільшеною кількістю циклів розраду LiFePo4. Ну таке собі рішення.
@@evgeniy2307на відео є майже готове рішення, але, як зверху вже зауважили, я зочу додати, що краще для саме цієї схеми взяти не зарядний пристрій для ліфепо4, а саме блок живлення напругою 15-19 Вольт та модуль cc cv, яким виставити обмеження максимальної напруги бля буферного режиму роботи ліфепо4 (яке складає 4×3,4=13,6 Вольт). Також, на вихід би поставив LC фільтр з сінфазним дроселем, який захищатиме мережеве обладнання від пульсацій на визоді, через що конденсатори в роутері та ону гріются і визодять з ладу на багато швидше, ніж при роботі від оригинального блока живлення. Якщо у вас є питання, пишіть, не соромтися. Адже, саме безглузде питання, це питання, яке не було задано.
Дай Боже. Гарне відео! На мою думку, перевірка на навантаження була не дуже коректна, бп в пластику може і видає заявлені 14.5 в 5 амперів, але перерізу провідника не вистачає щоб його донести до навантаженя. А в металевому корпусі видно що дріт короче та товстіший, від цього і не така просадка!
я можу помилятися, але заряджання акума повинно йте в режимах: спочатку СС, потім CV. І в режимі СV акум (згідно статей в інтернеті і моїх спостережень на Літокаоівському заряднику для акумів) заряджається десь приблизно з 70% до 100%. І саме в цьому режимі CV зарядник пластиковий видає малий струм і намагається пітримувати постійну напругу на акумі. Відповідно якщо використовувати спеціальний зарядник (у вас це зарядка у пластику), то тоді акуми будуть вимушені постійно віддавати струм на навантаження в режимі CV. Відповідно вони ніколи не зарядяться до 100%. У випадку з блоком живлення (у вас це металевий блок з сіткою) ніякого ре;има CC-CV немає, і блок живлення намагається одночасно підтримувати і постійну напругу і струм на акумах. Виходить що звичайний блок живлення начебто і дивить навантаження і одночасно постійно заряджає постійною напругою акум, бо він не обмежує струм як спеціальний зарядник.Цікаво як себе ведуть акуми в такому режимі і скільки вони по факту накопичують енергії в порівнянні з класичним алгоритмом CC-CV.
помиляєшся. немає ніякого "спочатку CC потім CV". CC-CV це постійний струм і постійна напруга весь час зарядки. тобто просто постійна напруга і обмеження струму. струм під кінець зарядки падає сам.
Підтримаю! Маю чуть іншу топологію. Випробовувалось більше року (22-24рр): БП (напруга більша) + CCCV (до напруги 14.4) + Шотткі + запобіжниик на аккуму, на навантаження від діода. Аккума з БМС звісно.
cccv як в відео ? Неможу зрозуміти, сссv як раз для зарядки, а не для пониження сили струму споживачу. Який сенс обмежувати окрім напруги силу струму роутеру.
@@Symbol_great CCCV інший, але це не важлииво. Будьякиий БП що тягне все, 19,5В від ноутбука, чі 24В для освітлення, аккума 24В, PV панель 18В, etc. Для обмеження струму як батареї, так і споживання пристроями, все що не на навантаження, то в аккуму. Коли аккумулятор заряджений, то тільки навантаження споживає, а БМС вимикає струм на аккумулятор. В мене той випадок що не подобается автору, більше 14В на пристрій. Але роутер MikroTik, тобто до 28В. А оптика (xPON) теж схоже толерантна до невеликої перенапруги... 16 вольт конденсатор мабудь. PS. запобіжник важливіше, бо в акке багато єнергії ,)
@@chatbotte1838 підскажіть будь ласка, є блок живлення від пк на 750В хороший, можу я якось використати його у схемі для безперебійного живлення для роутера?
Вітаю. Займаюсь збирання ДБЖ дуже часто . Вибачте але я напишу про недоліки в обох схемах. Схема перша стара - коли є мережа понижайка споживає весь час струм холостого ходу з батареї. В момент зарядки то не важливо але коли зарядний пристрій закінчив зарядку та засвітився зеленим споживання йде з акума. А чи заряний дійсно закінчує зарядку ? Чи переходить на зелену індикацію ? Схема друга - ви намалювали БЖ 15в сіточкою через діод на акум . А де контроль стуму заряду ? При розряджених акумах початок зарядки з 10 вольт ! Стум заряду може перевищити номінальний у БЖ і навіть БЖ може впасти в захист ! В понеділок планую почати збирати ДБЖ теж на ліферах але 3S . BMS така сама . Ставитиму і понижайку і повишайку. Контроль струму заряду теж на xl 4015 правда поставлю рдіатор і кулер з термодатчиком. БЖ один сіточкою на 3.5 А . Акуми по 6000 мА 32700 нові.Також вхід для зарядки з сонячної панелі та автівки. Корпус ABS пластик польский. Аот діодів Шотки в мене буде біля 10 шт. Схему не малював ще але в умі прикидав. Ставлю лайк ! Удачі вам !
02:48 не забуваємо про падіння напруги на діодах в модулі ну і всього модуля. То до споживачів буде доходити вже 11вольт а може і менше. Бачив такі модулі 2в1 підвищувач/понижувач. Так що якщо напруга просяде то на сподивачах так і залишиться 12в. На мою думку це як варіант
Круто! 1) А перфорований БЖ який брати? 15V? 2) BMS комплектації Color: 4S 3.2V - Lithium Iron Phosphate 4 series ? 3) Я ж так розумію напруга зарядки 14.0~14.6V, а зарядка буде 15В, де він буде той 1-0,4 В гасити?
Здравствуйте. Скажите пожалуйста а чем ограничивается ток заряда аккумулятора при использовании сеточного блока? Если я подключу к аккумулятору блок сетку с максимальным рабочим током 10А, то аккумулятор будет заряжаться каким током?
Дуже дякую) У мене одне запитання. Хіба можна заряджати звичайним блоком живлення, який у вас зліва на відео Lifepo4 або li-ion акумулятори? До них треба спеціальні метод зарядки у два етапи - CC/CV. Виправте якщо це не так) Або поясніть будь ласка чому звичайним блоком живлення можна? Дуже часто бачу, як на вході таких саморобок ставлять плату типу XL4015, і навіть щось подібне з різною вхідною напругою (від 9 до 36вольт)
Підкажуть будь-ласка, якщо замість нікельової стрічки взяти монолітний мідний кабель, якого січення краще взяти? якщо такого плану акумулятор використовувати як дбж для роутера, або для комп'ютерного дбж.
У кошторис ще забули добавити 3д прінтер, паяльник та зварювальний апарат для стрічки. Ну і мультіметр з міліомметром до купи. А усяка мілочовка накшталт розʼємів, самої стрічки, мідних проводів, припою та флюсу навіть не рахується. Але за термоусадку з пет-пляшки однозначний лайк!
Не забув, бо подібний акумулятор легко збирається на двосторонній стрічці без холдерів і з паяльником замість точкової зварки. Відео про це є на каналі ;)
Дякую, відео цікаве, але в останню калькуляцію варто включити вартість апарату для точкової зварки, будівельний фен, паяльник та 3Д-принтер😁 Бо для пересічного не-електронінджя це буде коштувати саме стільки
Звісно рішення робоче, але далеке від оптимальності. Трохи критики. 1. АКБ постійно під напругою навіть без натяку на якийсь контрольований заряд, треба контролер. 2. Де обвідний ланцюг при роботі від мережі? Нащо це все насилувати коли є мережа? 2. Зайва дісішка, вона просто жере 15-25% вашої АКБ. Ви збираєте прилад з нуля і АКБ нові, камон ну це навіть не смішно.
Гарне відео! Хоч хтось нормально про LiFePo4 безперебійник розказав, а то всі якусь туфту на літій-іонах збирають. А для чого обмежувати струм на роутер? він же візьме собі скільки треба і все... чи я не правий? тільки сьогодні купив собі знижуючий LM2596. хочу збірку 5s щоб адекватно понижувати до 12 вольт та і запас потужності трішки більший. а в якості зарядки хочу компютерний блок живлення (є декілька від старих компів) і підвищуючий 250 Вт TL494
В цій схемі роутер буде постійно живитися від акума, який буде періодично підзаряджатися. І з часом так сильно зноситься акумулятор. Чи я не правий, і в режимі, коли є мережа - вона напряму йде на роутер, обходячи (заряджений) акумулятор?
Походу так і є, але я не впевнений. Я хотів інше сказати. Враховуючи вартість 4х акумів 240грн і дуже довгий ресурс літійзалізофосфату на кілька років повинно вистачить...
@@tourist.vision.official даремно ви думаєте, що я експерт. Це питання я вимушено почав вивчати кілька тижнів тому. Я вважаю, що струм буде в такому напрямку: блок живлення -> акумулятор -> навантаження. Тоді виходить, що акум не деградує якщо заряджений і є мережа.
Одного не зрозумів, чому перфорований бж не йшов у захист при прямому підключені до батареї? Адже батарея може попросити і 10А в блока на 3А, у схемі жодного обмеження по току немає.
Класно. Хоча тим хто погано дружить з паяльником - це головний біль та морока. А що до коробочок під акб, що у розділі монети називають ДБЖ? Бачив подібні у суперзнижках за монети взагалі по 25 грн, але затупив та не придбав. Там сказано у описі що це начебто вже готовий корпус дбж для роутера тільки встав 18650.
Підкажіть, чи можна такий аккумулятор використовувати разом з UPS замість кислотного акума, шоб зробити 12 в 220 вольт з маленьким порогом навантаження
Ага, i будеш ловити розрив інтернету і перезавантаження роутеру при кожному включенні - виключені світла. Повербанків з чесною наскрізною зарядкою на ринку одиці, в це будуть дорогі пристрої, точно не дешевше збірки
Якщо до БЖ окрім батареї буде під'єднано навантаженням то зарядка акумуляторів буде відбуватись довше, особливо при повному розряді акумулятора, чи може хтось поділитись ідеями як це вирішувати окрім використання потужніших блоків живлення?
Чи вартує до цієї схеми додати реле щоб при появі живлення із мережі роутер переключався на рідний бж а дбж відключався від живлення роутера і повноцінно заряджався ?
Спеціально викинув зі схеми рідний бж, бо це зайві елементи в схемі, які не дають жодних переваг. Мій роутер з ону споживають 500-600 мА, це зовсім не проблема для 3-5А зарядного
Павербанку всё равно понадобится 1-2 секунды что-бы запуститься, диод не поможет. Нужен всё так DC-DC и два диода, тогда можно сделать из павербанка бесперебойник..
@@Putin-Lox Спасибо за ответ. А Можно по подробнее? Какие надо детали, чтобы я на Али посмотрел и примерную схему подключения. Я в пайке туповат, поэтому спрашиваю. Хочу научиться, сейчас гуглю. Спасибо.
@@andriyresh9933 акумулятори самі по собі по ходу заряду беруть все менше і менше струму, а раптом буде напруга вища за потрібну, то плата bms захистить і відключить акумулятор
@@andriyresh9933 так і я про те, bms відключає акумулятори при повному заряді. Можна звичайно заряджати напругою ~13.2V, щоб був повноцінний буферний режим, але конкретно з цією bms, при такій напрузі не буде балансування, тому потрібно трохи пожертвувати ресурсом
Ви вводите людей в оману. 1. Блок живлення це не зарядка. Для заряду треба окремий блок який вміє cc/cv. Ваше підключення це хибно. 2. Діодів має бути більше щоб зробити коректну розвʼязку типу байпас. 3. Все ж таки зайвим радіатор не буде. 4. Додати хоча б «копійчаного» індикатора заряду було добре.
@@JohnDonko більшість зарядних, як та чорна у відео, теж не вміють cc/cc а мають лише обмеження по максимальному струму. Але cc/cv тут критично і не потрібен - акумулятор сам по ходу заряду братиме все менше і менше струму. Не вірите? Перевірте лабораторним бж
@@rio_diy тобто ви хочете сказати що ми усі дурні, виробники акумуляторів нас обманюють? Ні. Це не так працює. Для такого щоб заряджати акумулятор без модуля cc cv, потрібно заряджати кожну комірку окремо через підібраний баластний резистор враховуючи внутрішній опір кожної комірки. Те що ваш акум ще живий не говорить про те що ви праві.
@@JohnDonko я хотів сказати, те що сказав. Не вигадуйте зайвого... Можна нагородити схему з окремим бж під роутер, зарядкою для акумулятора, з модулями дбж, які це все переключатимуть, але щоб що? Щоб акумулятор прожив не умовних 4 роки, а 5?
@@JohnDonko збірка 4s1p ємністю 3Ah і без обмеження не упиралася в захист бж з відео. Більша збірка без проблем заряджалася цим бж через резистор 5Вт з підібраним опором
@@rio_diy взагалі не бачу проблем з цим. Ще особисте питання, на замовлення друкуєте корпуси? Хочу замовити для своїх на передку декілька корпусів під збірку цікавих та необхідних штук
Взагалі xl4015 вміє заряджати акамулятори, тому можна використовувати qc-тригер на 15 або 20 вольт та платку xl4015 як зарядку. Знайти qc блок на 35 ват у китайців можна гривень за 200, а якщо пощастить - то і 65 ватний за ці гроші можна взяти. В мене інше питання. xl4015 - понижуючий перетворювач. Як він буде працювати від напруги, близької до 12 вольт? Взагалі ж залізофосфат можна розряджати до 2.5В, тобто до 10В збірку 4s?
ніяк не будє. буде з 13.6В до 12.5В на акумі працювати, тобто ніколи не візмє всю ємність. якщо вже з такою схемою (мені не подобаеться вона, бо зарядка без стаб. току, а навіщо стаб. току для роутера??), то треба на вих. DC-DC зробити 10В (роутер буде працювати). або хз як вона себе поведе ))
у мене э більш дешевий та простіший спосіб: купуємо на аліку два кабелі USB 5V -> DC 9V (для роутера, можна просто ДС приматати до ЮСБ, роутеру 5 В достатньо) та USB 5V -> DC 12V для оптоволокна, підключаємо павер банк (тестував на 5000 мАг - вистачає на чотири години) і насолоджуємось інтернетом спосіб 2: беремо АКБ від електроінструменту, ті ж самі два кабелі вказані вище за один доллар, купуємо перетворювач на аліку за 182 грн. та насолоджуємось інтернетом добу, заряджаємо від однієї години до трох-чотирьох (залежно від ємності), або купуємо насадку за 800 гривень та насолоджуємось щей телевізором, або підзарядкою ноута і т.д.... або на тому ж аліку купуємо відразу під чотири акума за 2 800 грн та взагалі забуваємо про проблеми...
Коротка відповідь- так можна. Але чи потрібно - це вже інше питання. Краще звісно ж використовувати блок живлення на 9в, або понижуючий модуль. Щоб роутер працював без проблем і довго. Що станеться з конкретним роутером 9в, при вхідній напрузі 12, ніхто вам точно не скаже. Згорить відразу чи пізніше чи буде працювати довго - ніхто не знає.
от добре що коробочки можна друкувати а я злидень в картонну коробку від цукерок напхав. БЖ від принтера на 24 в, 7 банок, понижуючий модуль і стару юсб косічку. А на 2 ампери в тебе коробочка поплавиться загориться і токсинами пластику всіх потруїть. Та мікросхема навітьз тепловідводом 2 ампери не довго витримає.
як на мене, то з зеленою чи червоною платою дбж за 60 і 160 грн відповідно, це простіше і дешевше. 3 акуми самсунг на 2600мА тримають 4 години ону і 2 діапазонний роутер. Єдине що зарядка 1А в тих платах
@@rio_diy Я купив дешеву платку на IP2312 и параллельно її до зеленої UPS підпаяв, там зверху зручно. Тож у мене тепер 4А струм заряду, 6 аккумів 18650 висить, за 2 години заряджає. Доречі прикол, зарядка від POCO тягне 4А, не вирубається. Якщо б не вона, довелось дві використовувати. І так можна скільки хочеш у параллель паяти.
Зібрав подібну схему але зарядка отака чорна гріється просто страшно. То зарядка крива чи так задумано? Тримати в руках неможливо ту зарядку за 5 хвилин.
Зарядка (коробочка, на якої написано, що вона зарядка) обмежує струм, до вказаного на ній, якщо напруга на акумі замала. Блок живлення гарантує струм, який на ньому написаний і його перевищення - це аварійна робота БЖ. Чи на металевому БЖ десь написано, що він зарядка?
Прошу поясніть мені чому тут наче блок живлення позиціонується як альтернатива зарядному пристрою? Блок живлення не розрахований під конкретну хімію акумів. Чи я щось не догледів у відео?
За умови підібраної потужності блоку під акумулятор (наприклад 3А бж та акумулятор на 3Ah) та підлаштованої напруги бж під нашу хімію (в себе я виставляв щоб на роз'ємі акумулятора було 14V виходить - 3.5V на елемент) працює адекватно. З великою ємністю акумулятора потрібно ще обмежити струм, щоб бж не йшов у помилку
@@rio_diy мабуть так . плату перетворювача модифікував дросель стоя там дуже грітися дод і транзистор я наклев радіатори щоб збільшити ток зарядки . в цілому гарний пристрій
Для холодильника звідси хіба що елементи 32700 підійдуть для збірки акумулятора, а підключати холодильник потрібно через інвертор з чистим синусом на 1+ кВт
Все це добре, але акумів по 60 гривень уже не знайдеш на олх. Ціни на lifepo полетіли в космос, як завжди. Мабуть справжня "українська щедрість" спрацьовує😅 Але проект гарний, дякую за роботу, приємно дивитись
Не бачив павербанків, які за годину заряджаються. Це мабуть якісь по 6к+? А ще у павербанків проблеми якраз з наскрізною зарядкою без перезавантаження. Тобто як ups це не буде працювати А ще треба, щоб у павербанків було два незалежні typec виходи, бо інакше доведеться замість pd тригера колхозити щось на qc Я намагався знайти банку на 20Ah з усіма цими плюшками до 2к грн і в результаті здався. Якщо у вас є приклад моделі, яка коштує людських грошей, то було б круто, якщо поділитесь (бо тут потрібна не так банка, як ups, тобто пристрій використовується не за призначенням)
ИБП для роутера Marsriva Smart Mini DC UPS KP3 стоит порядка 800 гривен, при потребляемом выходном токе 1А работает примерно 9 часов. Зачем это собирать? Никто не знает.., 900 запчасти, доставка ещё 500 сдерут. И будет работать криво, косо и непонятно.
странно, на Хотлайне цена этого упса от 2650 до 3000 грн, динамика цен за 1,5 года показывает, что ниже 1200 не стоил. Да и там стоят аккумы намного хуже - литий ионные.
@@Mark_Familiy_Titan Провайдер, як правило, під оптику вішає розподільчу коробку, де вистачає місця для акумулятора та всього іншого. Якщо немає, можна купити будь-яку розподільчу коробку, під свої розміри😉
А чого не зробить збірку з перемикаючим реле, щоб коли є світло живлення йшло не з акумулятора а з мережі а коли нема з акума, акуми в вашому випадку швидко не деградують?
@@rsimenok так затримка є, але для більшості це не критично, як для мене критичніше деградація, от я і питаю на такому типу акумуляторів деградація висока?
@user-fk6cw2in7y.Для чого Вам реле ?Берете мінус блока живлення,мінус акумулятора,мінус роутера. Зєднуєте в одну точку.Плюс від блока живлення через діод на плюс акумулятора і плюс роутера(катод на + блока, анод на + АКБ)Ще один діод катодом на + АКБ, анод і послідовно опір на 5-10 Ом теж на плюс роутера.
После отключения электричества проводной интернет пропадает через 30 мин , мобильный через 4 часа перестаёт грузиться. Смысл в этих условиях заморачиваться можно взять мленкий 12 в свинец.
Збирав подібну схему і моніжайка не може зробити як ти кажеш там одинадцять і туди одинадцять....ніфіга не так....десь на два вольти різниця через поніжайку....то така специфіка модуля
Надіюсь автор прочитає мій коментар....чому у вас такі скромні показники 5 годин в мене акумулятор 3s 3p на 2600 mah без перетворювачів 12v роутер працює 10 годин, да і перетворювач не потрібен дванадцяти вольовий роутер працює і від 9 волт і нормально розряджає до відключення бмс....
Бо якщо створити "лабораторні" умови, взяти економний роутер і не навантажувати його взагалі, то можна і 10 годинин на цьому акумуляторі витиснути, але ж мова про реальне життя