Тёмный

Дохід від продажу нерухомого майна ВРАХОВУЄТЬСЯ чи НІ для визначення розміру аліментів? 

Адвокат Олена Коваль
Подписаться 748
Просмотров 355
50% 1

Колегія суддів суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду 31 липня 2020 року по справі № 234/15413/17 дійшла висновку, що аналіз положень ст. 81, ч.3 ст. 181, ч.2 ст.182, ст. 183 СК України, свідчить про те, що законодавець ототожнює поняття «заробітку» та «доходу», передбачаючи можливість стягнення на користь дитини мінімального рекомендованого розміру аліментів з обох джерел отримання грошових коштів. Аналогічна ситуація відображена і в положеннях ЦК України, який також ототожнює поняття «заробітку» та «доходу», зокрема у відносинах щодо відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю.
Відповідно до статті 81 СК України перелік видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб, затверджується Кабінетом Міністрів України. Постановою Кабінету Міністрів України від 26 лютого 1993 року № 146 затверджено Перелік видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб. Зміст положень Переліку видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів включає до поняття «заробітку» також і виплати, які не є заробітною платою, зокрема доходи від підприємницької діяльності, кооперативів, тощо, що свідчить про більш широке тлумачення змісту поняття «заробіток», ніж виплати, які виплачуються в межах трудових правовідносин. Крім того, у пункті 13 Переліку видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів вказується, що утримання аліментів провадиться з суми заробітку (доходу), що належить особі, яка сплачує аліменти, після утримання з цього заробітку (доходу) податків. Вживання терміну «дохід» у дужках після поняття «заробіток» може розумітися як визнання цих понять синонімами в контексті приписів Переліку видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів. Отже, Перелік видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів не є вичерпним. Таким чином, дохід від відчуження нерухомого майна належного боржникові нерухомого майна, набутого ним до укладення шлюбу та народження дитини, відноситься до Переліку видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів, а тому на такий дохід може бути здійснено нарахування аліментів у межах виконавчого провадження.
.
Натомість 25 січня 2021 року Об`єднана палата Касаційного цивільного суду у складі Верховного суду по справі № 758/10761/13-ц, зазначаючи про тотожність понять «заробітку» та «доходу» звернула увагу на те, що має вирішальне значення для визначення видів заробітку/доходу, які ураховуються при визначенні розміру аліментів, це відповідь на питання:
- чи відбулося отримання боржником доходу від використання належного йому на праві приватної власності нерухомого майна, наслідком чого стало отримання ним прибутку (доходу), на який у розумінні положень статті 81, частини першої статті 195 СК України нараховуються аліменти (заборгованість)?,
- чи наслідком такого використання є отримання грошового еквіваленту вартості нерухомого майна, що існувало до його продажу?
.
Колегія суддів зауважила, що у разі нарахування аліментів на отримані боржником кошти від продажу квартири, він не тільки не отримає дохід, а й буде позбавлений можливості придбати інше рівноцінне житло. Тому під час визначення розміру аліментів має враховуватись дохід, який збільшує майно платника, натомість, грошовий дохід, який є еквівалентом відчуженого майна, враховуватись не повинен.
.
Отже, доходи боржника, які звільнені від оподаткування, не належать до бази відрахувань із заробітної плати, пенсії, стипендії та інших доходів боржника, які підлягають стягненню у виконавчому провадженні.
.
Виручення боржником грошових коштів від продажу нерухомого майна, в обмін на передачу покупцю права власності на зазначене нерухоме майно, не має наслідком отримання доходу платником аліментів, а є грошовим еквівалентом вартості цього майна та не є видом заробітку (доходу), з якого стягуються аліментні платежі, у розумінні Переліку видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів.
#аліменти​, #аліментніплатежі, #продажнерухомостінезаробіток, #продажнерухомогомайна, #продажнерухомостінедохід, #правонааліменти​, #аліментинадітей​, #правовіконсультації​​, #юридичніконсультації​​, #правові_консультації​​, #юридичні_консультації​​, #pravovi_porady

Опубликовано:

 

4 мар 2021

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 1   
@0382S
@0382S Год назад
Дякую, дуже сподобалося. Як суд встановить наявність нерухомості у платника аліментів? Тобто я маю це відповісти в суді не приховуючи усіх видів нерухомості, або це лягає на позивача? Як я розумію наявність в мене нерухомого майна це важіль в сторону збільшення аліментів, та як мені діяти щоб не нашкодити собі?
Далее
Qizim 58-qism | Anons |Nimaga meni bolam o'ladi ?
00:47
Strong cat !! 😱😱
00:19
Просмотров 885 тыс.
Qizim 58-qism | Anons |Nimaga meni bolam o'ladi ?
00:47