Тёмный

Зварювання в авто: як уникнути проблем з електрообладнанням? (Андрій Шульгін в гостях) 

Eugene Irimia
Подписаться 277 тыс.
Просмотров 36 тыс.
50% 1

Опубликовано:

 

18 сен 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 283   
@ManovarTube
@ManovarTube Год назад
Кращий спосіб навчитися чогось, це спробувати розповісти про це іншим. Дякуємо за чергове унікальне вузькоспеціалізоване відео! Було б цікаво побачити відео на тему як не спалити електроніку виконуючи електричні вимірювання, особливо радіопродзвоном.
@user-xy3if8dm4g
@user-xy3if8dm4g Год назад
Отличный формат. Мне очень понравилось. Приятно слушать двух грамотных специалистов. Евгений, Андрей, спасибо Вам.
@SLAVKINSON
@SLAVKINSON Год назад
Скорее всего провод массы и сварочный рукав расположились по двум сторонам катушки в бампере, что вызвало генерацию высоковольтного напряжения на катушке. Не раз обращал внимание, что разложенные по полу рукав и масса притягивали к себе металлическую стружку и оставался характерный след из стружки -это доказывает наличие достаточно мощного эл. магнитного поля вокруг каждого элемента (проводника). Большое спасибо за освещение такого нетипичного случая. Мира Всем людям!
@ВладимирГелых
@ВладимирГелых Год назад
На старих трансформаторних сварочних апаратах на 380в. При зварюванні біля апарата силові провода смикались .
@PsyhoBelka
@PsyhoBelka Год назад
возвращение волшебного дыма обратно - то очень сильное колдунство, не всем дано) спасибо за просвещение, интересно получилось)
@tarasshepel5676
@tarasshepel5676 Год назад
скоріше за все схема виходила з ладу в два етапи. перший коли електромагнітний імпульс пошкодив елемент керування антеною (вихідні ключі , а можливо і вхідні якшо є передавальна частина повинен бути і приймач, він якось спілкуються з ключами). другий етап почався коли подали живлення. пошкоджений елемент викликав збільшений струм, як наслідок розігрів мікросхеми і вихід на зовню "чарівного диму"))
@Usher-vitalii.
@Usher-vitalii. Год назад
У мене знайомий варив глушник. Відключив мінус і спалив блок гбо. Потрібно 2 клемы відключати і все буде добре. 😅
@shurkoss
@shurkoss Год назад
Теж схиляюсь до такої думки. Зробити таку дірку в мікросхемі за допомогою наведеного ЕРС від дротів зварювального апарату - дуже малоймовірно. Хіба що блискавка поруч вдарила.
@RusIra79
@RusIra79 10 дней назад
Є спецпристрій для захисту бортової електромережі автівки при проведенні на ній зварювальних робіт. Просто чипляються крокодили до клем акумулятора (не від'єднанного від авто) і все. Півроку вже користуюся таким пристроєм майже кожен день. Проблем не було.
@максМИКА-ф5т
@максМИКА-ф5т Год назад
Дякую за ваші відео . Приємно бачити освічених людей в одному місці. Ви робите велику роботу для того щоб ми, ваші глядачі, навчались на чужих помилках. Спочатку злякався, що відео довге та буде не цікаво. Насправді, для мене, промайнуло не більше 5 хвилин. Дуже цікаво. Дізнався багато нового. Наприклад: про те що знімаючи клеми треба їх з'єднати, про те що краще зварювальні проводи треба робити витою парою. Сподіваюсь що життя дасть шанс особисто познайомитися з Вами. Приємно дивитись та слухати освічених людей, котрі не лише в теорії, а на практиці вміють. В котре довели, що колективний досвід та розум дає більше результатів. Не пошкодували час та зробили тести, хоч не дуже результативні. Але які дали певні відповіді. Евген краще висловлює свої думки, але разом Ви Сила. Знаю, що це не можливо, але якщо зібрати разом : Віталіка Каховка гараж, з Херсона Сто КОВШ, Шульгіна, Евгена, Канал теорія ДВЗ - можна відкривати краще СТО в світі.
@ЮрийАндреев-ю2ж
Поражает глубина анализа. Приятно слышать разговор двух профессионалов.
@Avilmas
@Avilmas Год назад
Еще бы меньше суржика и больше соловьиной - было бы вообще шикарно. Из разряда не можешь ... не мучай ... Тем кто не понял о чем речь - ребята, в вас украинского даже меньше чем во мне.
@sergeiaaa7031
@sergeiaaa7031 Год назад
@@Avilmas у цих хлопцях в сто, двісті разів більше українського з їх суржиками, ніж у поціновувачі вільної солов’їної, що розмовляє російською та його фє. Краще затри свій комент, він аж вимагає нагадати афтару про напрямок славнозвісного корабля
@Avilmas
@Avilmas Год назад
@@sergeiaaa7031 так много украинского, что они коверкают русские слова, пытаясь выдать их за украинские. Логика обалдеть.
@СергійШклярук-е3х
@@Avilmas їх суржик з часом перетвориться на чисту українську мову, а ти, як був хохлом-малоросом так ним і залишишся. Відчуваєш різницю?
@ІванВасилашко
@ІванВасилашко Год назад
Хлопці молодці, що розмовляють українською мовою, а не мовою орків!!!
@fogol
@fogol Год назад
👍а запиши ще відео про правильну, безпечну мийку двигуна
@sergeiaaa7031
@sergeiaaa7031 Год назад
Дякую за гарно виконану дослідницьку роботу!!! Гарне поєднання теоретичних припущень, практичних навичок та досвіду.
@Alex_Volkov_Lucky
@Alex_Volkov_Lucky Год назад
Молодцы! Делиться опытом-развивать прогресс.
@volodymyrkarasiuk6620
@volodymyrkarasiuk6620 Год назад
Дуже грамотний розбір ситуації. Корисно! Подобається такий формат. Приємно послухати досвічених спеціалістів.
@SLAVKINSON
@SLAVKINSON Год назад
Якщо хтось не зрозумів, то :"Хутчэй за ўсё провад масы і зварачны рукаў размясціліся па двух баках шпулькі ў бамперы, што выклікала генерацыю высакавольтнага напружання на шпульцы. Не раз звяртаў увагу, што раскладзеныя па падлозе рукаў і маса прыцягвалі да сябе металічную габлюшку і заставаўся характэрны след з габлюшкі-гэта даказвае наяўнасць досыць магутнага эл. магнітнага поля вакол кожнага элемента (правадыра). Вялікі дзякуй за асвятленне такога нетыповага выпадку. Свету ўсім людзям!"
@Nikita-yf6uq
@Nikita-yf6uq Год назад
Звідки я знаю я білоруську мову😅
@tasjatasja3313
@tasjatasja3313 Год назад
@@Nikita-yf6uq i чому ïï не розумiють нашi "брати"?😀
@Tyhonov_Vadym
@Tyhonov_Vadym Год назад
Зате Ви стали краще і нас навчаєте ставати кращими. Дякую Вам!
@user-sz7xz4jv3i
@user-sz7xz4jv3i Год назад
Спасибо вам парни за видео!Жду следующего!
@Paul-cs2je
@Paul-cs2je Год назад
хлопці дякую за інформацію, дуже важлива тема. а за дим окремий лайк😅
@bohdanrypyk5853
@bohdanrypyk5853 Год назад
Як завжди best of the bests) Дякую Вам!!!
@plahotin
@plahotin Год назад
для проверки свечей сделал тестер: компрессор с холодильника накачивал в прозрачную колбу давление, в колбе была свеча. Искру брал 2метровыми проводами с катушки, установленной в авто. Команду на искру давал сканером. Так вот - при искре мигали лампочки в гараже)
@user-cr4st6ph3y
@user-cr4st6ph3y Год назад
Я коли синтетических одяг знімаю в сухому приміщені, також газорозрядні лампи блимають також. статика . А у Вас електромагні випромінювання.
@viktorprodan5064
@viktorprodan5064 Год назад
Приємно слухати двох розумних спеців своєї справи! Дякую
@user-ct1iq5fg5r
@user-ct1iq5fg5r Год назад
Спасибо. Удачи и дальнейших успехов. Мира над головой!!!
@РостиславСкорик-ф2с
Як би там не було, я всеодно довірив би свою машину таким спеціалістам як ви👍
@s.l.s5971
@s.l.s5971 Год назад
таккую дыру в микрухе способен прожечь довольно сильный ток никогда наводка от сварочных кабелей не даст такого тока считаю проблема произошла в момент подключения батареи питания после сварочных работ так как был неудачно в результате наводок от сварочных кабелей открыт какой то полевик вот как то так но это не точно видео очень полезное и доброе спасибо.
@VyacheslavKVTN
@VyacheslavKVTN Год назад
Сумнівно, що якийсь польовик був відкритий, бо у них всіх, як правило, затвори зашунтовані резистором. А навіть якщо і не зашунтований, то саморозряд затвора ніхто не відміняв. А ось пробитий польовик міг бути.
@andriy-filonenko
@andriy-filonenko Год назад
Надзвичайно цінна інформація. Давно шукав як зварювання впливає на авто, і як уникнути проблем при зварюванні. Щиро дякую за інформацію.
@ЮрійЖуравель-о9ш
@ЮрійЖуравель-о9ш 3 месяца назад
Для п. Андрія Як варіант, варто зробити: 1 - екранувати зварювальний рукав мідною сітчатою панчохою, від руків,я до корпусу; 2 - цей екран з,єднати з корпусом зварювального апарату; через корпус і мережевий кабель екран буде заземлений + маса самого звар. апарату 3 - під час зварювальних робіт на авто = заземляти і сам кузов авто.
@gapkaroman1829
@gapkaroman1829 Год назад
Гарно висвітлили тему. Дякую за відео, дякую за Українську мову. Миру та злагоди. Привіт з Львівської обл., м. Городок.
@user-rm9um1dj9y
@user-rm9um1dj9y Год назад
Велике, дякую за надану інформацію. Вік живи, вік навчайся!
@resoursa
@resoursa Год назад
Цікава історія, дякую хлопці! 🥰🥰
@vadzimmatsiushkou5179
@vadzimmatsiushkou5179 Год назад
Я поддерживаю Вашы предположения о том, что микросхема была испорчена за счёт электромагнитной индукции Хочу дополнить Ваши рассуждения и высказать замечание по поводу Вашего эксперимента. Гармоники достаточной амплитуды и необходимой частоты скорее всего возникали не от стандартной частоты работы инвертора (120кГц если я не ошибся), а от искровых разрядов при образовании дуги. Искровой разряд имеет сплошной (непрерывный) спектр, а не дискретный, как гармонический сигнал. 120кГц- это очень длинная волна и наводить значительное напряжение в столь малой антенне она не сможет, хотя если антенна представляет собой многовитковую катушку с ферритом, то может что-то и будет. По поводу эксперимента. Я считаю, что эксперимент был проведён не совсем чисто или корректно, так как Вы брали толко одну катушку и подносили её к проводам. Надо учесть, что когда сварку делали на автомобиле, то наводки шли сразу на все катушки, а не на одну. Более того, сам металлический кузов автомобиля мог выступать в роли ферритового сердечника, магнитопровода, что могло усиливать интуицию в катушка. Да и ещё один момент: сама микросхема могла иметь внутренний дефект, который раньше никак не проявлялся. По поводу разных ёмкостей и сопротивлений, могу предположить, что они подстраивали таким образом волновое сопротивление (как Вы уже заметили, там разная длина проводов), возможно, ограничивали коэффициент усиления антенн или избавлялись от взаимной интерференции, может всё вместе. Спасибо за видео. Вы очень грамотные парни и я смотрю Ваши выпуски с интересом.👍
@EugeneIrimia
@EugeneIrimia Год назад
Спасибо!
@ВиталийСергеевич-в4с
Есть мысль по поводу разных сопротивлений в антеннах по аналогии пультов ДУ или кнопок руля. Управление идёт по двум проводам, но выполнение различных команд определяется нажатием кнопки определенного номинала резистора. Тем самым блок может понимать какая антенна сработала и какую команду от него хотят сделать. Возможно эти резисторы в антеннах являются для блока эдинтификаторы - как MAC ,IР. Или подобного рода.
@АндрійМенделюк-ъ4л
огооооо Дякую. Дуже корисна інформаці. Колективний розум "СИЛА"
@romanveselovskyi5596
@romanveselovskyi5596 Год назад
Молодці!!! Приємно бачити і чути! Так тримати.
@andre323ff
@andre323ff Год назад
Дякую що по пунктам розжували цю, актуальну для багатьох, тему. Шкода що не торкнулись великоємносних акустичних кондюків,які доволі часто зустрічаються в багажніках меломанів..
@ingr6889
@ingr6889 Год назад
Щодо знімання акумулятора. Коли доводиться щось варити на УРАЛі (велетенське авто, головний комп'ютер якого має вагу 5 кілограмів і метрову дерев'яну ручку) шофер знімає клему з акумулятора... Я не заперечую. Але, колись давно, коли інтернет тягнули між будинками кабелями типу вита пара, то дуже гострою була проблема грозозахисту. Грозозахисти будували за принципом багатофазного діодного моста - з кожної жили по одному діоду на "плюс" і на "мінус", а між тим "плюсом" і "мінусом" - сапресор (потужний стабілітрон). В якийсь момент хтось подав початкове зміщення на ту схему (умовно живлення). Виявилося, що надійність такого грозозахисту значно зросла. (швидкість спрацювання сапресора нормують на рівні одиниць наносекунд - ймовірно, зворотньо зміщений діод переходить у відкритий стан швидше через меншу внутрішню ємність при тому зміщенні) Кожен чіп має такі діоди на мінусову і плюсову шини живлення. Ті діоди не рекомендують використовувати, але вони є, і їх можна використати, наприклад, при діагностиці цілісності доріжок до чіпа. Найбільш ймовірно, що ті діоди "встановлені" як захист від перенапруги (можливо, статики). І, якщо діод на мінус є "паразитним", то діод на плюс інколи буває відсутній (наприклад на окремих виходах з "відкритим колектором" чи "відкритим стоком"). Як висновок. Якщо всі фактори небезпеки при зварюванні усунуті (легкозаймисті матеріали, дроти, трубки, антени бездротових систем, як виявилося), то скоріше не варто відключати акумулятор. Але, якщо є сумніви то краще зняти живлення, оскільки воно може бути другим або третім фактором в розгорянні пожежі. Звичайно, поза варіантами підключення маси на двері при зварюванні вихлопної ;) Тобто, якщо зварювальний струм якимось чином потече через дроти авто, то "це фіаско".
@snifferpetrovic8692
@snifferpetrovic8692 Год назад
Система Кесси, это своего рода многоканальный приёмник, с большим колличеством антенн. Для того чтобы не сгорела микросхема - приёмник, нужно было отключить все антены от блока, и лучше зашунтировать входы блока. Сгорание произошло из-за резонанса, который возник из-за большой напряжённости электрического поля и частоты на которой работает полупроводниковый аппарат. Частота может напрямую не совпадала, но есть понятие, гармоники от частоты, и скорее всего они то и вошли в резонанс с антенами автомобиля. Другое дело, почему производитель не позаботился о конструктивной защите этого блока-приёмника так как обычно в приёмниках для связи всегда применяют розрядники. Которые настроены таким образом, чтобы при больших напряжённостях эл магнитных полей, шунтировать вход приёмника. Кто хоть когда-то был связан с радиосвязью, меня поймут. Итак, почему вышло из строя: 1. Большой уровень эл. магнитного поля 2. Резонанс , частоты либо гармоники этих частот от сварочника, совпали с частотой работы Кесси. Что делать: 1. Снимать клему с плюса и минуса акб 2. Закорачивать их между собой 3. Если автомобиль снабжён подобными блоками, отключать антенны , и желательно шунтировать входы 4. Надёжно заземлять кузов автомобиля. 5. Желательно внести изменения в сварочный аппарат, сделать экранирование проводов сварочного аппарата, обязательно заземлить сам сварочник и экраны проводов. Спасибо спецам, что подняли эту тему.
@EugeneIrimia
@EugeneIrimia Год назад
Спасибо за разъяснения!
@alexs4963
@alexs4963 Год назад
Минус жирный фольксвагену. Возможно выгорание от удара молнии за несколько сотен метров от автомобиля. А тут. по большому счету. производитель уже в ответе за свой товар.
@РоманМалярчук-н4с
Формат відео класний😮, дуже цікаво і інформативно, дякую
@ОлександрСтецюк-з7ф
Дякую за Вашу працю.Привіт з Франківська 👍
@МихаилУльман
@МихаилУльман Год назад
Наконец увидел любимых специалистов. Изучаю понемногуваш язык и почти все понял. Успехов вам в работе. За подсказки большое спасибо.
@СашаЗавальный-е9й
Привіт колегам із міста Канів. Дуже цікава інфа. В мене теж були неприємні випадки. Я чекав це відео. Успіхів.
@alexandr_84
@alexandr_84 Год назад
Спрацювала безпровідна зарядка драйвера через антену від сварки)) І від цього не врятує ні відключений, ні підключений акум, ні замкнуті клеми
@andrijfebi4632
@andrijfebi4632 Год назад
Цікава і корисна інфа. Дякую Вам.
@Saykes1994
@Saykes1994 Год назад
34:45 Вітаю Евген та Андрій, може вийшло так що антена стала діпольною антеною різної довжини для антен довжиною
@Saykes1994
@Saykes1994 Год назад
en.wikipedia.org/wiki/Dipole_antenna#Hertzian_dipole
@yuriy8991
@yuriy8991 Год назад
Дякую за відео. Заекраную свої зварювальні дроти, про всяк випадок. Робоча напруга на антенах не більше вольта , навідь 5В на вхід приймача це забагато.
@viktorvovk172
@viktorvovk172 Год назад
тестр вимірюе середнеквадратичне значення... потрібно булу дивитись осцилографом(з дуже великою частотою діскретізації)... пікі пожуть буть дуже великі але невеликою довжиною... при знеструмленні в вас все ще залишаються конденсатори(можливо іоністори) які все ще живлять блок безпеки для закінчення программи по оновленню ключей доступу... тобто навіть після зняття акуму та з'еднання клем (витягнути ключ, або покласти у клітку фарадея), потрібно ще почекати 5-10 хв... (тоді мабуть в 99,8% це спрацює)
@vitalij_ukr
@vitalij_ukr Год назад
🌠 Чарівний дим✌
@БобБоб-н8з
@БобБоб-н8з Год назад
Євгену і Андрію величезний привіт. Чекаємо частіше випусків
@DenBozhok
@DenBozhok Год назад
Більшість радіоприймачів згорять, якщо поруч з антенною або в/ч частиною пустите струм такої потужності як у зварювальному апараті - саме тому і вигоріла мікруха на блоці В цьому випадку не допомогло би ані зняття аккума, ані зняття з замиканням клем :) Тому вагу треба точно оновити ельзу з рекомендацією від'єднати всі антенни від приймачів 😂
@user-qj4sl2ty4e
@user-qj4sl2ty4e Год назад
Ролiк корисний для технарiв,хоча процентiв 10 слив я чув перший раз...особисто для себе взнав що треба перемикати обидвi клеми. Ситуация с дядьком Андрiем - це просто торба:( Росповiдае вiн так спокiйно,що поки додивився ролик - два раза прикорнув:)))
@Andriy991
@Andriy991 Год назад
Я думаю, що Ельза радить відключити всі маси блоків тому, що при зварюванні кузов стає "резистором", і між точками маси може бути напруга
@kirilmelnychuk8775
@kirilmelnychuk8775 Год назад
Дуже пізнавально та цікаво. Дякую за українську
@maksgiller9361
@maksgiller9361 Год назад
Ещё учтите момент,что все жгуты электропроводки в авто (десятки метров) при сварке то же являются антеннами!!!
@ИгорьГончарук-т6щ
@ИгорьГончарук-т6щ 2 месяца назад
Ви були близькі але ніхто не додумався. Проблема в тім що чарівний дим в мікросхемі був просрочений😊
@TRomanO
@TRomanO Год назад
Одразу підпишусь. Нарешті знайшов цікавий україномовний контент👍
@любимыйчеловек-р5х
Сама дуга має широкий спектр радіовипромінювання. Теоретично можна зварювальні 2 кабелі положити разом і засунути у рубашку із фольги це має трохи потушити електричне поле. а магнітне можна зменшити (витою парою) 2 кабелів.
@Влад_С
@Влад_С Год назад
38:53 умови не відтворення не вірні. викинута уся масса металлу яка теж реагує на єлектромагнитні імпульси. На мій погляд усе більш менш зрозуміло, при сварці на антенах виникла напруга яка перевершила вхідні рівні на мікросхемі. і ще питання, а сама машина була заземлена? може просто не було куди скидати напругу по землі і ток пішов по меншому спротиву.
@user-lv5lj6ei1d
@user-lv5lj6ei1d Год назад
Блоки всі зняти , скласти в коробку і заховати ,тоді варити😀. Інструкцію писали коли акумулятор і генератор були самі дорогі електрокомпоненти на автомобілі , на сучасних авто акумулятор не найдороща деталь. Висновок не знімати клему або знімати і зєднати між собою.
@YARASHEVICHSergey
@YARASHEVICHSergey Год назад
Как меня учил один старый электрик, что минусовую клему снимать обязательно. А если снимаешь АКБ то плюсовая клема не должна касаться кузова.
@РоманГарматюк-ч4о
На мою думку, яскравою ілюстрацією причин, які сприяли виникненню цієї проблеми, є експеримент, який провів Андрій. Цей експеримент сам за себе говорить і я повністю погоджуюся з висновком. Мені імпонує такий глибокий аналіз, він економить нерви та гроші ВСІМ. Також, слушною є думка Євгена щодо фото і відео фіксації дій майстра при підготовці до якоїсь конкретної ремонтної дії, але це - утопія :) У вас просто не вистачить часу на складання всіх "протоколів" ремонтних робіт для звіту перед клієнтом. Але виникло інше запитання: зняли клеми з акума і замкнули їх. Зразу ж, чи через певний час ? Відомо, що в електричних та електронних схемах авто задіяно багато елементів, які після зняття з них живлення ще якийсь час утримують певний електричний потенціал ( як конденсатор класичний). Треба дати часу їм обнулитися? Не заіскрить, якщо часу не дати ? :) Чи може такий залишковий електричний потенціал десь на умовних контактах якогось електронного ключа дати пробій і створити приблизно схожу проблему, тільки вже не таку очевидну у вигляді дирки у мікросхемі ?
@full_null
@full_null Год назад
Давно ждал данное видео. Все даки в схемотехники антенн, должны стоять супрессоры или подобные ограничители напряжения на входе микросхем драйвера. Если блок антенн стоял в багажнике, возможно на массе при присоединении к кузову было переходное сопротивление, и часть сварочного тока пошло через массу блока управления, затем минусовые пины микросхемы. Одно из требований сварки, обеспечить хорошую массу сварочного аппарата и хорошей электрический контакт свариваемых деталей
@maiklcvetkov5683
@maiklcvetkov5683 Год назад
Наступал на такие грабли. Infinity g37 , АКБ отключали, 1000% ! Подварили крепеж глушителя. Результат плачевный, умер блок кейлес. Машина не видела свой ключ , не реагировала на кнопки брелка и не запускалась. Танцы с бубном не помогли. Замена блока не прокатила. Замена проца в блоке кейлес чудным образом все решила.
@academia_diag
@academia_diag Год назад
saudações ao povo da Ucrânia.
@Temur81
@Temur81 Год назад
Как всега шиарное видео, актуально и интересно. Спасибо Вам большое!!!
@user-td9sz7si8k
@user-td9sz7si8k Год назад
Повторюсь. Насколько приятный и грамотный человек! Андрею диктором работать!
@ingr6889
@ingr6889 Год назад
Однозначно, що чіп вийшов з ладу через взаємодію антени з дротами зварювального апарата. При тому, півавтомат працює на постійнму струмі (на виході зазвичай є доволі масивний дросель), але форма струму має дуже гострі фронти через принцип дії зварювального апарата (коротке замикання - розплав - перенесення металу). Відповідно спектр того імпульсу дуже широкий, амплітуда гігантська (під 100А). А тут в нас ще й котушка, яка має відкрите магнітне коло для взаємодії з ключем і чимало витків. Отримуємо відкритий підвищувальний трансформатор (майже той самий "осцилятор" для алюмінію).
@ingr6889
@ingr6889 Год назад
Для перевірки такої ідеї я би загрубив вхід социлографа по чутливості і поставив синхронізацію в режим очікування (рівень на 5-10В). Добре би, щоб осцилограф був з достатньою частотою виборок (можливо, що той восьмиканальний не достатньо швидкий).
@ОлексаШумейко-ш5р
@ОлексаШумейко-ш5р 4 месяца назад
Постійно дивлюся Ваші відео. Практично все розумію, але ремонтом і діагностикою займаюся тільки свого автомобіля, це в мене, як хобі.
@Rulesky777
@Rulesky777 Год назад
Дякую Вам за Вашу роботу!
@roygrey4231
@roygrey4231 Год назад
Підтримую, на власному досвіді спостерігав як стружка при варці чудово проявляє електромагнітні поля, і так доходило десь до 50см з кожної сторони провода, так що сумарно виходить 1м. Я вважаю що сили поля було достатньо щоб випустити " Чарівний дим" з мікросхеми. 😁
@VyacheslavKVTN
@VyacheslavKVTN Год назад
Що стосовно резонансу в антені: антену по своїй природі можна порівняти із дзвоном. Якщо по дзвону вдарити, то він дзвенить на своїй частоті, тобто резонує. Так само і антена, від різкої зміни електромагнітного поля антена починає резонувати. Цікаво те, що стрибкоподібна зміна магнітного поля, як і удар по своїй природі формують нескінченний ряд гармонік (по суті, гармонічні коливання на всіх частотах). Одна з цих частот чітко співпадає з резонансною частотою контуру.
@BanderaLutsk
@BanderaLutsk Год назад
А тепер друга частина відео, з розбором зварювання тіг з високовальтним підпалом😁
@user-wf5vw8kq9u
@user-wf5vw8kq9u Год назад
Вітаю. Причиною згоряння мікросхеми вважаю наведена напруга в антені за рахунок індукції від зварювальних кабелів. Крім цього міг бути резонанс в коливальному контурі : котушка антени- конденсатор.
@холмс-ь4т
@холмс-ь4т Год назад
В даному випадку допоміг би трансформаторний трьохфазний сварочний апарат , бо у нього на виході біля 3-х воль пульсацій і частота 300 гц. Хоча дуга це дуже широкий спектр частот і резонанс може бути саме з нею, а не зі сварочником.
@user-cr4st6ph3y
@user-cr4st6ph3y Год назад
А коли стартер включаеться, струм не меньше чим при зварюванні.
@user-gq3uk9pw9s
@user-gq3uk9pw9s Год назад
Дякую. Було дуже інформативно.
@Esfil_SVB
@Esfil_SVB Год назад
Моя думка така. Скоріш за все зварювальний апарат стояв біля багажника автомобіля, і зварювальні кабелі були заведені через багажник. А як згадувалось, в бампері була котушка відкриття багажника. І мені здається через сильне електромагнітне поле яке утворилось навколо зварювального кабелю, а кабель в свою чергу був близько біля вище згаданої катушки Утворився в катушці якась напруга яка й вбила драйвер катушок.
@user-td9sz7si8k
@user-td9sz7si8k Год назад
Женя ты тоже не опускаешь планку! Респект!
@adyckbordiyanu5337
@adyckbordiyanu5337 Год назад
Лічно моя думка така, наводка від провода сварки, може силовий провід був близко антени, де первічна обмотка це провід сварки під великим струмом, а вторична то антена. Ось і трансформатор, може велика напруга пішла в ЄБУ, і плюс конденсатор підняв напугу...
@adyckbordiyanu5337
@adyckbordiyanu5337 Год назад
Ого, я вгадав, на 28 хвилині я написав коментар) просто іншого пояснення нема)
@max_i_mus
@max_i_mus Год назад
Якщо зварювання тіг заваркою зі зміною +- де на кузов іде + то знімати обов'язково АКБ а ще краще зняти елемент зварювання.
@ИванИсаенко-у5ш
У TIG основным риском будет осциллятор
@user-oi6xm6rc2h
@user-oi6xm6rc2h Год назад
Зробіть відео як вірно "підкурювати" авто. А то зараз багато чую що новими авто в яких багато блоків не можна підкурювати. Дякую Вам за Український контент. Мирного неба!
@metelkov76
@metelkov76 Год назад
I’m glad to see both of you) thank you for your job!
@Sashko555
@Sashko555 Год назад
35:51 Панове вдячний Вам за якісний контент, за інтеліґентну розмову двох інтелектуалів. Але "сварка" це дієслово- коли незгода, емоції і галас😂.
@EugeneIrimia
@EugeneIrimia Год назад
Ну, не дієслово, але ви маєте рацію)
@АлексейДовженко-ю5ъ
Андрій Шульгін! ,в гостях у Євгена!мега інформативне відео Дякую!
@user-dq7ec6ll4j
@user-dq7ec6ll4j Год назад
Благодаря момчета!❤
@IGOR-fr2hy
@IGOR-fr2hy Год назад
ДВА СПЕЦИАЛИСТА В ОДНОМ ВИДЕО!!!)
@miua1018
@miua1018 Год назад
Дякую за інформацію, забув лайк поставити після перегляду, довелось повертатися ;)
@pavlokmet173
@pavlokmet173 Год назад
Екранувати зварювальні дроти і екран зєднати з корпусом зварювального апарату. І щоб в розетці були L, N, PE.
@MARYKMOTO
@MARYKMOTO Год назад
Цікаво яку силу струму можуть дати ці катушки при зварці?
@annabunin4333
@annabunin4333 Год назад
ви найкращи так тримати на позитиви
@alikola4356
@alikola4356 Год назад
так як ви зварювали тонкий метал, та ще й проволокою 0,8 то там напруга була десь до 20В, а сила току до 40-60А, це я так думаю, скоріш за все у вас вийшов ще один трансформатор, який і дав тюлей через котушки антен, но це не точно, дуже приємно вас бачити, а ще краще слухати, особливо Андрійка, не очікувано, хоч вроді у вас уже було спілкування з ним мовою, ну звичайно не язиком😉
@CarRepair-b9h
@CarRepair-b9h Год назад
Рятуйте, товариші електрики. Не можу розібратись з т4 2.5 тді. Не поступає солярка з тнвд до форсунок. Тнвд замінив по маркуванню але ситуація та ж сама. Машину роблю військовим. Підкажіть як розібратися з управлінням тнвд ( на ефірі двигун працює ). Помилки : p1354, p1654; p1563; p1247
@igoaba
@igoaba Год назад
Спасибо! Почаще бы так!
@Kucher_Sergey
@Kucher_Sergey Год назад
дело в том что раньше использовалась TTL логика ( биполярные транзисторы ), она более защищённая для внешнего воздействия электромагнитного излучения. Ныне используют МОП транзисторы ( полевики ), но они имеют такую особенность что при отсутствии запирающего напряжения на затворе легко могут самооткрываться благодаря ёмкости затвора. В микросхеме вход для катушек имеет заявленное входное напряжение, в сегодняшних реалиях питание занижают ( 3,3В и 1,8В ) для уменьшения потребления и нагрева и 5вольт наводки от инвертора уже есть выше номинала входного напряжения, и входы микросхемы могут защищать внутренними стабилитронами для защиты входов, но при бОльшем входном напряжении эти внутренние стабилитроны могут пробиваться. нужно смотреть даташит на пробитую микросхему для определения максимального входного напряжения данных входов. Можно на сварочные провода вешать металорукав, но это в теории, на практике не проверял. Дякую за гідний контент українською, на жаль робочі питання не обговорюю українською, совок учил ремеслу на русском языке
@EugeneIrimia
@EugeneIrimia Год назад
Дякую за роз'яснення!
@MoxnatiyUA
@MoxnatiyUA Год назад
Дуже крутий формат!
@romanantoshchenkov
@romanantoshchenkov Год назад
Причина: високочастотні токи, що утворені інвертором. Більш чікаве питання як запобігти? Я пропоную або відключати антени та/або блок керування безключового доступу. А які ще є блоки з антенами? В тому сигналі знятого інвертора частота дійсно 55 кГц, однак там багато гармонік! які можуть бути на частоті 120 кГц.
@user-he4xt1we6p
@user-he4xt1we6p Год назад
Спасибі за подану інформацію.
@AutoFixElectric
@AutoFixElectric Год назад
Не хотів би розчаровувати, але теорія з магнітною індукцією не вяжеться. Все просто, припустимо що антена згенерувала напругу і струм, але це такий мізер що ніяк не призведе до того що сталось з мікросхемою. Якби вона була настільки ніжною то від статики при роботі двигуна, від тертя ременів, від тертя пасажирів об сидіння... Уже б давно тачка трупом стояла. Якби зварювальний апарат видавав настільки сильне електромагнітне поле, то камера, телефон та інша електроніка поблизу не працювали б. Тому ця теорія відпадає. Більше правдоподібний варіант, це співпадіння. Зараз поясню: Щоб так рванула мікруха струм через неї повинен бути в десятки-сотню разів перевищений чим її робочий. А де такий взяти? Швидше за все був згладжуючий смд конденсатор, або резистор, по лінії виходу з мікросхеми, при черговому підключенні акумулятора він просто не витримав, його закоротило, великий струм потік через мікросхему і чарівний дим вийшов. Якщо відкрити даташит на дану мікросхему то можна прочитати такий абзац: "Coil Current Sensing (Zero Cross, Sample and Hold, Integrator)The coil current flows through an external shunt resistor, causing a current-dependant voltage,which is fed into the IC via the VSHS pin. By monitoring the zero crossing events of this signal,the phase of the coil current is known and hence the positive peak value can be sampled.The peak coil current is then subtracted from an internal reference voltage that is dependanton the selected coil current, which results in the regulation difference.An amplifier stage converts this difference into a current, which is then fed into an externallyapplied integration capacitor connected to the CINT pin. The resulting voltage on this capaci-tor directly influences the amplitude of the sine wave signal. It also determines the supplyvoltage generated by the boost converter, if the necessary coil supply voltage exceeds theactual supply voltage level. Note that during an active transmission, this voltage is internallylimited to VCINT,max.Note that in idle mode, the voltage on the integration capacitor is kept at a value that corre-sponds to the battery supply voltage. This ensures that the boost converter, if needed, alwaysperforms a soft start from the battery voltage level on.The desired current can be selected via the SPI. A total of 20 predefined steps are available,divided into the following sections:• The lower four steps (50mA to 200mA) are intended for the low-current coils only• The next ten steps (250mA to 700mA) are intended for both types of coils• The upper six steps (750mA to 1A) are intended only for the high-current " Тобто струм доволі не малий який протікає через шунтуючий резистор, протікає через зовнішній конденстор та повертаються для порівняння в мікросхему. Щось у цьому ланцюгу проб'ється накоротко і мікросхема вилітає. Звісно не виключений інший варінт, від різниці потенціалів при зварюванні мікруха рванула, але знову ж таки, тоді би пів машини не працювало, а не лише бесключовий доступ. Тому скажу що це співпадіння. "Das auto".
@user-Alexus_78
@user-Alexus_78 Год назад
А самі антени keyless системи не можуть бути причиною виникнення обратного струму при наявності в контурі цих антен потужного пристрою з потужним магнітним полем? upd: додивився до 35хв - дякую за інфо
@ФедірЛещук
@ФедірЛещук Год назад
знімати клеми це з "радянщини" . Для виконаня будьяких зварювальних робіт на автомобілі не відєднуються клеми від батареї, а на клеми акумуляторної батареї підєднується прилад "Sealey PROSAF/12 12V Auto Electronics Protection Device"
@hfgyv64
@hfgyv64 Год назад
Привіт. Скажи техн.параметри твоєї фабії. Цікавить таке авто.дякую
@Sashko555
@Sashko555 Год назад
Євгене, дуже пииємно слухати твою чисту українську мову. (Завади електромагнітні)😊 25:31.
@EugeneIrimia
@EugeneIrimia Год назад
Дякую, мені автоперекладач видав поміхи..
@user-we2fj1pg9s
@user-we2fj1pg9s Год назад
Я більше ніж впевнений, що Ваші кабеля від зварки проходили над цими антенами тому вони просто перетворилися в приймачі, частота при таких сильних струмах не є основним, тому вигорів драйвер антен а не мікропроцесор блоку
@user-je9ck5ln3q
@user-je9ck5ln3q Год назад
Всі мікросхеми працюють завдяки страшному чаклунству. То не чарівний дим - то джин, навчений виконувати усілякі функції. У нужні моменти він або коротить виводи на масу, або подає на них + живлення.
@JT.......
@JT....... Год назад
Євген привіт. Чи є можливість зараз купити онлайн курс навчання? Писав тобі на фейсбук, відповді не отримав, дякую
Далее