Тёмный

К.Тищенко про походження української мови (частина 1) 

Український тиждень
Подписаться 10 тыс.
Просмотров 41 тыс.
50% 1

Костянтин Тищенко - професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор філології. Автор понад 180 праць із загального мовознавства, романістики, іраністики, кельтології, баскології, арабістики тощо, зокрема: «Метатеорія мовознавства» (2000), «Мовні контакти: свідки формування українців» (2006), «Етномовна історія прадавньої України» (2008) та ін. Засновник першого в світі Лінгвістичного навчального музею.

Опубликовано:

 

11 сен 2012

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 112   
@milamila9445
@milamila9445 Год назад
Славна Велика Істоична Украінська Мова ! Спасибі !
@user-yc1to9sh6t
@user-yc1to9sh6t Год назад
Доброго дня, велика подяка за ефір. Запоріжжя разом з вами.
@valivali4845
@valivali4845 Год назад
Дуже цікаво, дякую. Чекаємо на дальші відомості.
@Oleksa-Derevianchenko
@Oleksa-Derevianchenko 10 месяцев назад
Світла та вічна пам'ять! 🕯️ Костянтин Миколайович Тищенко (30.07.1941 - 23.07.2023) назавжди в наших серцях
@user-dv2ts6hv4x
@user-dv2ts6hv4x 3 года назад
Без сумніву ,що т.зв. новгородські грамоти є українськими(руськими).Подяка автору.
@georgtetring5758
@georgtetring5758 3 года назад
так называемые "украинские " грамоты в сравнении с новгородскими это фарш в сравнении с колбасой или пирожками. т.е типа сырой полуфабрикат в сравнении с готовым продуктом.
@user-dv2ts6hv4x
@user-dv2ts6hv4x 3 года назад
@@georgtetring5758 Вы недооцениваете этот "фарш" на котором,на ряду со старогреческим говорил высший свет Константинополя,и вся южная Галилея,и Московия до 1812 года,когда окончательно запретили этот"фарш".Но и после запрещения люди разговаривали на нем из-за его милозвучности и удобства.Последний раз я услышал этот "фарш"от своей бабушки в возрасте 6 лет под Херсоном и впоследствии исследую этот вопрос.У Вас есть ,что сказать по существу или может есть новые сведения по этому вопросу.Благодарю.
@georgtetring5758
@georgtetring5758 3 года назад
@@user-dv2ts6hv4x обращайте внимание на мелочи.В частности еще при Геродоте град Гелон бывший центром Будинов гелонов и невров.говорил на чем то похожем на общерусский диалект.Во всяком случае Геродот прямым текстом указывал на смешанный язык присутствие греческих богов и занкомство греков из Ольвии с языком Гелонобудинов.В то время жители другого обьединения состоявшего из аротеров георгоев в целом сколотов говорили на другом языке близком к неврскому. ориентировочно невры это что то старобелорусское аротеры и георгои скорее всего хорвато хорутанское а гелоны и будины индоаланское. костяки языков остались почти нетронуты.Невры так и остались белоруссами украина втянулась в о фракийскую романскую этносферу а великоруссы остались индоаланами.Влияние греческого было массированным как культурно так и языково. украинская часть сильно смешана с фракийцамиособенно в районе Галичины великоруссы состалены из индийцев алан и балтов.Причем Русский язык сохранил мощную архаику котору южные соседи уже потеряли.(в частности греческую)
@user-dv2ts6hv4x
@user-dv2ts6hv4x 3 года назад
@@georgtetring5758 Мне сложно поверить,что древнегреческий(на котором якобы писал Геродот)является словесным,он иероглифический,как и остальные письменности до появления эксперимента "глаголица"после,которого возникли "фарш" и старогреческая письменность организованные на рисунках речевого аппарата во время произношения звуков.Однако часть сведений данных через Геродота несомненно правдива,хотя должен заметить,что в части его мелочей скорее скрыт диавол,чем правда.Но что касается русского созданного на фундаменте "фарша" во время Ломоносова(составителя грамматики),то кроме него авторами мощной архаики видимо были шведские и немецкие умы.
@georgtetring5758
@georgtetring5758 3 года назад
@@user-dv2ts6hv4x Глаголица это отпрыск тюркского(хазарского) иероглифичесеого письма (по форме)а по сути древнерусское письмо давно известно.Это письмо этрусков -расена там кстати и развитая мифология.Наиболее близкий алфавит находится у Этика Истера в Истрии рядом с Венецией.Возник он раньше кирилловской "глаголицы" вероятно из не совсем понятных"роушских" писмен. во всяком случае Кириил их исползовал. Что касается украинского извода древнерусского письма то он не мог возникнуть раньше распада Древенерусского государства.точнее это было в северной Беларуссии гдне то на территории Острожского княжества. во всяком случае первые образцы укромовы оттуда. не раньще 15 века.Острожские летописи дают прямую картину перерождения древнерусского языка в мову Впрочем я уже говорил что на территории Руси в древности существовало минимум два крупных ьязыковых обьединения .Аротеро-георгойское и невро гелонское. с своими центрами.Первое формировалось на Юге и тяготело к Карпатам а второе на севере с центром где то в районе Чернигово-северского княжесьтва Первое обьединение дало приблизительно украинскую этносферу второе великорусско-белорусскую.
@UeArtemis2
@UeArtemis2 5 лет назад
Відео треба білорусам треба показати. Їм буде "приємно" почути про свою мову.
@user-bl1lt8rx7i
@user-bl1lt8rx7i Год назад
Огромное спасибо за видео, раньше качал шею по другой методики ,сейчас попробывал по вашему видео нагрузка коласальная просто супер.Щиро Дякую з України.
@user-tk6co1xk8z
@user-tk6co1xk8z Год назад
Про таємниці українського письма та мови. Стаття "УКРАЇНСЬКА АБЕТКА - БЕЗЦІННА САКРАЛЬНА СПАДЩИНА ТИСЯЧОЛІТЬ" в блозі Святояр UAmodna. Чому нічого не знаємо про велесовичну основу української мови? Чому відкинули слов'янське докириличне письмо? Чому не розуміємо сакральності текстів яким 2-3 тисячі років? Варто знати...
@user-qv2ww4gn6p
@user-qv2ww4gn6p Год назад
Може тому, що ніяких письмових зразків не існує? Хоч кілька експонатів, як берестяних грямот, чи софіївських графіті, від велесових ''книг'' існує?
@lyubovsh372
@lyubovsh372 Год назад
Залізняк мав українське прізвище, а служив імперії. Залізняк - це лопата на Поліссі. Моя мама з Смоленської обл, вона розказувала, що, коли приїхала в невістки і бабуся їй сказала: "Валю, принеси залізняка." То вона не зрозуміла, що їй потрібно принести.
@mkua6121
@mkua6121 7 лет назад
цікаво. але не додивився - зла не хватило! Невже така проблема зробити нормальний звук? Hy нічого не чутно.
@donhanter9702
@donhanter9702 3 года назад
Те саме
@jerrypet7917
@jerrypet7917 6 лет назад
А чому виклали лише обрубок відео?
@mykoladetuk5027
@mykoladetuk5027 10 лет назад
Була прословянська мова і найдавніша проукраїнська і проросійська мови вже існували у ті далекі часи. Чітко доказано що не було на Русі єдиного народу. Різні корені мають українці і росіяни.
@georgtetring3777
@georgtetring3777 4 года назад
Ты вероятно какой-то другой
@user-ys8sj1zf1j
@user-ys8sj1zf1j 4 года назад
ты баран россиянский язик выдумка болгарских попов и искуственный язик ему всего 300 лет.
@user-vu1sf2nf2i
@user-vu1sf2nf2i 4 года назад
була пра-українська мова.....московська-суржик церковнослов'янської ((староболгарської Яка в свою чергу мікс праукраїнської і тюркської(мови кочових булгар)))), та угро-фіно-татарської-штучна мова рабів...
@user-lh3mv8kg6u
@user-lh3mv8kg6u 2 года назад
Так, коли кияни казали виверка, то новгородці, вєкша і т.д.
@allalitvinenko2062
@allalitvinenko2062 10 месяцев назад
Велич особистості. Незабутній
@user-tk6co1xk8z
@user-tk6co1xk8z Месяц назад
Давньослов'янське, праукраїнське письмо до нашої ери. Статті: - "РАХМАНСЬКІ САКРАЛЬНІ ТЕКСТИ ВЕЛЕСОВИЦЕЮ"; - " ДАВНЯ УКРАЇНСЬКА ДЕРЖАВА РОСЬ ТА ЇЇ ВЕЛЕСОВИЧНІ СИМВОЛИ" в блозі Святояр UAmodna. Скільки тисячоліть праукраїнському письму та мові? Про що пишуть давні велесовичні тексти на металі? Чому велесовиця - це сакральна азбука Рахманів? Варто прочитати і знати...
@jerrypet7917
@jerrypet7917 6 лет назад
А де можна знайти повну версію відео?
@alekshukhevych2644
@alekshukhevych2644 5 лет назад
Chy vy znajshly jiji?
@atomhydrogen
@atomhydrogen 9 месяцев назад
В якому сторіччі ці записи зроблені? 14-15 сторіччя?
@varjatlytuj67
@varjatlytuj67 6 лет назад
А в мене відтворює без звуку.
@2ovob4ehko
@2ovob4ehko 5 лет назад
Мову розуміти по писемності - дивно. Тому що так само, як в Європі всі науковці і священники писали латиною, а не живою мовою, так само на Русі писали болгарською церковною. Яке відношення має болгарська церковна до української чи російської? Тільки починаючи з Котляревського почали писати не церковною, а живою українською мовою. Про аналіз живої української і живої російської можна почитати Грушевського.
@unounounoq
@unounounoq Год назад
немає звуку
@ssserafima1369
@ssserafima1369 4 года назад
ДУЖЕ ПАГАНИЙ ЗВУК...!!!
@MqMmaps
@MqMmaps 10 лет назад
що за сайт
@vmdrot
@vmdrot 4 года назад
gramoty.ru
@user-yw3ht8wb1p
@user-yw3ht8wb1p 5 лет назад
++
@user-wi6mt5br1w
@user-wi6mt5br1w 11 месяцев назад
Ну блін чому звук такий слабкий?
@user-ky7mo2gc2x
@user-ky7mo2gc2x 11 месяцев назад
Чому македонська мова дуже близька українській? Чому українську мову можуть зрозуміти народності в Пакестані , в штаті кашмір?
@grandcrocus4125
@grandcrocus4125 Год назад
Професор Залізняк ще той манкрут був, до своєї смерті не міг признати свого українського походження.
@user-nv7zm8gq4c
@user-nv7zm8gq4c Год назад
А за це йому гарне бабло в кишеьках подзвякувало та академічні призначення плюс найвищі премії від мордору!!! Хто від цього відмовиться?!! 🤔🙄😳
@IhoPissulyajnen
@IhoPissulyajnen 5 лет назад
Не слышно ! Громкость давай !
@anatoliybezpalenko1109
@anatoliybezpalenko1109 Год назад
руцька говірка - то діалект української мови.
@user-gk7qe4vq3f
@user-gk7qe4vq3f Год назад
Вікіпедія приписує українській мові московитські матюки: uk.m.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%B5%D0%BD%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%BD%D0%B0_%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%B8%D0%BA%D0%B0
@user-ys8sj1zf1j
@user-ys8sj1zf1j 3 года назад
Русино-Украiнська мова прамова всiх Европейских мов.От нее произошли все европейские и индоарийские языки Древнегреческий,Римский и Санскрит.В дальнейшем от римского появились романизированные европейские языки.Первое государство Европы Етрурия с этрусками говорящие на русино-украинском языке дало толчок в развитии Римской империи перенявших технические достижения этрусков и греков.Греки развили свою цивилизацию с помощью Микенской из острова Крит и Трои говорившие тоже на русино-украинском языке.
@antonboichenko8805
@antonboichenko8805 3 года назад
звук досить поганий
@snowvoredude
@snowvoredude Год назад
шуе
@user-xx7tw3wj7s
@user-xx7tw3wj7s 11 лет назад
Цікавий та неординарний науковець
@goldenpichkurtv6385
@goldenpichkurtv6385 3 года назад
Пан Кость ще напочатку 90-х знав понад 40 мов, ми студентами ходили до нього в лінгвістичний музей. І справді, це унікальний лінгвіст і поліглот, тоді він опановував мову басків і фінську, і загалом він унікум як людина.
@user-xx7tw3wj7s
@user-xx7tw3wj7s 3 года назад
@@goldenpichkurtv6385 я розумію, що він навчена людина, тільки не робить висновки зі своїх знань. Наприклад поляк Красуський який жив та навчався в Одесі в часи Російської імперії писав: Займаючись довший час порівнянням арійських мов, я прийшов до висновку, що українська мова є старшою не лише за усі слов'янські, не виключаючи й так звану старослов'янську, але й за санскрит, давньо-грецьку, латину та інші арійські (індо-європейські). Тобто знання мають переходити у висновки.
@goldenpichkurtv6385
@goldenpichkurtv6385 3 года назад
@@user-xx7tw3wj7s не розумію, про що Ви... Ага, ясно. Не переживайте, в нього висновки не менш ґрунтовні ;)
@voron36rus18
@voron36rus18 10 лет назад
Згоден. А як націі українці, білоруси, та русские формувались вже у 20 ст. Тільки при Советах.
@user-gf8wd3hx7r
@user-gf8wd3hx7r Год назад
То есть это не украинский, русский, белорусский произошли от славянских языков, впитав их черты, а славянские языки впитали черты украинского. Игла снесла яйцо ☝
@Oleksa-Derevianchenko
@Oleksa-Derevianchenko Год назад
Ні. Діалекти сучасних слов'янських мов тягнуться напряму від *праслов'янської.* Вони формувалися у групи. Від взаємодії двох таких груп діалектів, протоукраїнських та проторосійських, сформувалися білоруські діалекти. Лідсько-Лоївське пасмо ізоглос є слід тих процесів. В інших слов'янських мовах цілком могли відбутися подібні процеси інтеграції діалектних масивів. Але при цьому слов'янські мови походять від спільної для них всіх прамови (праслов'янської), а не одна від одної. Українська *не походить* від польської, російська *не походить* від болгарської, словацька *не походить* від чеської - попри усі впливи.
@user-gf8wd3hx7r
@user-gf8wd3hx7r Год назад
@@Oleksa-Derevianchenko Так ведь Тищенко в видео говорит - в новгородских берестяных грамотах черты украинского языка. Выводы поставлены так, словно язык берестяных грамот, в результате развития, уже на то время перенял в себя некоторые черты существовавшего в то время украинского языка. Праславянский - это который гипотетический, и существованию которого нет достоверных фактов?
@user-jx4xj8sm7m
@user-jx4xj8sm7m Год назад
Московитська маячня. Литвини були Слов'янського збору,Росичі Скіфського роду. Те, що обидві мови пішли від санскриту не дає жодного права стверджувати промосковську ідеологію. Ви ВСІ "академіки" отримали свої регалії виключно з дозволу московито-більшовистської влади,прислужуюяи її офіційній ідеологічний історичний фейк. Маячня.
@Tavrida.Oleksandr
@Tavrida.Oleksandr Год назад
Немає ґ в Білорусі.
@Tavrida.Oleksandr
@Tavrida.Oleksandr Год назад
Це суто українська етнічна група...Навіщо брехати.
@Tavrida.Oleksandr
@Tavrida.Oleksandr Год назад
Білорусь ви ж Ливіни,що ти нісеш...
@Tavrida.Oleksandr
@Tavrida.Oleksandr Год назад
Фрікативна ґ є тільки на 1ій частині це суто північна Україна.
@Tavrida.Oleksandr
@Tavrida.Oleksandr Год назад
Скифська.
@Oleksa-Derevianchenko
@Oleksa-Derevianchenko Год назад
Фрікативне Г в білоруських діалектах - це дійсно вплив української мови. Точніше, слід праукраїнських діалектів, з яких білоруська мова частково постала, - як і численні подібні до української слова та їх форми. Однак це пасмо ізоглос та інших мовних явищ розділяє Білорусь навпіл ПІВНІЧНІШЕ за території розселення етнічних українців та територіяльних претензій УНР. Принаймні частина земель з цим явищем (якщо вважати південь Білорусі етнічно українськими землями) беззаперечно належить до етнічно білоруських земель. І, тим не менш, там продовжуються мовні явища, що постали з протоукраїнських говірок. Ось у цьому полягає значущість цієї реалії та дослідження Юрія Шевельова.
@voron36rus18
@voron36rus18 10 лет назад
Нагадує російського професора Чудінова. Навіть інтонації схожі. І теми теж.
@wawrzyniec3653
@wawrzyniec3653 4 года назад
попри все, легко, без будь-яких перешкод і попередньої підготовки розуміють один одного українець, білорус та росіянин, чого не можна сказати про інші слов'янські мови, особливо південно-слов'янські
@dmytrohromov3767
@dmytrohromov3767 3 года назад
Росіяни ні української, ні білоруської не розуміють. Помічено неодноразово.
@wawrzyniec3653
@wawrzyniec3653 3 года назад
@@dmytrohromov3767 вы что есть не понимать по-русски, бывают же такие умельцы
@user-fh7ek4ro7i
@user-fh7ek4ro7i 3 года назад
Дивись мої предки Поліщуки, я східний подоляк за народженням , але вчися на Батьківщині Шевченка,Чорновола і Шкляра. Йой небо кундубаситься мабуть моква буде'. То Лисянщина. Жив в Станіславові, працював в Празі. Розумів всіх, лише просив: Проше пане нерозумі вас. Промінте просім, мовте повол. І мова моєї бабусі та батьків дала мені розуміти Ляха і Чеха. Певно за 1 тиждень порозумівся б з Югославами. То лиш Ка цапи нічево не панімают. Ну і яничари падражателі... Руську ми вчили 7 років + теле+оточення котре без тарабарщини(суржика) не може жити. Якось так
@Nikitos19831
@Nikitos19831 3 года назад
@@dmytrohromov3767 да неужели)))
@Oleksa-Derevianchenko
@Oleksa-Derevianchenko Год назад
Це цілком можна сказати і про інші слов'янські мови. Я був здивований, що словенську мову настільки легко зрозуміти, принаймні на письмі. Стосовно легкості порозуміння російської (саме так, бо росіяни з РФ білоруську й українську часто не розуміють) - це пояснимо тяглій та домінуючий присутності російської мови в інформаційному просторі України та Білорусі. Сучасний український мовознавець та письменник Остап Українець зізнавався, що російську вивчив завдяки її постійній присутності на телебаченні.
@voron36rus18
@voron36rus18 10 лет назад
Черговий доказ того, що росіяни, українці і білоруси раніше були одним народом і говорили одною мовою.
@samaranch09
@samaranch09 4 года назад
@@user-ve4qo1nr7o они и сейчас свои изучают и на них разговаривают.
@user-pm2ex6en3y
@user-pm2ex6en3y 3 года назад
Як угро -фінські племена з русинами можуть бути одним народом? Ваше прізвище -Толочко? ...
@zorenkovaleriy4795
@zorenkovaleriy4795 3 года назад
Саме так - росіяни, татари, українці, тувинці та узбеки (не кажучи вже про євреїв, якутів, бурят та чеченців) були одним народом.
@user-pm2ex6en3y
@user-pm2ex6en3y 3 года назад
@@zorenkovaleriy4795 в ті часи національностей ще не існувало! Не підігруй московитським шовіністам!
@zorenkovaleriy4795
@zorenkovaleriy4795 3 года назад
@@user-pm2ex6en3y Справа не в національностях, а в правах людей. Всі люди - браття, але з цього аж ніяк не випливає, що всі повинні сидіти в московських бараках та слухатись "старшОго". Так би мовити, брата.
@user-sw8oo7ge5v
@user-sw8oo7ge5v Год назад
Не так давно знайдена ( якась сота береста у Новгороді,не пом'ятаю точно номер) буквально - " Цвіте квітка" так москалі брешуть,що це польська мова!(((
@Oleksa-Derevianchenko
@Oleksa-Derevianchenko Год назад
Костянтин Тищенко проводив дослідження берестяних грамот на початку 2000-х. Окрім маніпуляцій з боку російських дослідників (інтерпретація мовних явищ з точку зору їх властивості майбутній рос. мові), було знайдено й помітні впливи києвської вимови через перших осіб держави, насамперед, очільника міста. ДОДАЮ: про цю тему йдеться і в нещодавній статті Костянтина Тищенка у "Віснику НТШ", число 67.
Далее
В STEAM вышел преемник Null
00:30
Просмотров 62 тыс.
Dynamic #gadgets for math genius! #maths
00:29
Просмотров 663 тыс.