Тёмный

Наследство по закон | АДВОКАСТ - Епизод 30 

АДВОКАСТ
Подписаться 4,6 тыс.
Просмотров 4,4 тыс.
50% 1

Опубликовано:

 

17 окт 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 12   
@aleksandarmetodiev9280
@aleksandarmetodiev9280 16 дней назад
Здравейте, Издаването на свидетелство за наследници счита ли се за приемане на наследство? Брат/сестра на починалия приемат ли и задълженията ако има такива? Поздрави!
@advocast_bg
@advocast_bg 14 дней назад
Не, със снабдяването с удостоверение за наследници не може да се приеме наследство. Приемане може да се извърши само с писмено заявление до районния съд или с конклудентни действия (напр. ако се разпоредите с имот от наследството). И в двата случая се приемат както правата, така и задълженията на починалия. Съществува възможността наследството да се приеме по опис. Тогава наслидникът отговаря за задълженията само до размера на активите, които е придобил от наследството.
@aleksandarmetodiev9280
@aleksandarmetodiev9280 13 дней назад
@@advocast_bg Благодаря!
3 месяца назад
Да, ще бъде интересно да кажете на следващото видео - при продажба на наследствен имот, колко време трябва парите да стоят по сметката на продавача преди да се изтеглят? Също така и за данъчната оценка, ако тя е 20 000 лв (пазарната цена е 100 000 евро), а сделката е на 30 000 лв дали се смята за дарение и може ли да се развали в съда ?
@spursis
@spursis 3 месяца назад
Искам предаване на тема кое е по-добре спрямо "логичния" законодател. Ако съм пушил трева преди месец да спирам ли на полицейска палка, или просто да се направя, че не съм е видял, за да не ме занимават с глупости, за нещо, което дори трябва да е законно, а те не ловят и активното вещество?
@ekaterinadimitrova2287
@ekaterinadimitrova2287 16 дней назад
Трудно ли може да се оспори фиктивна сделка за покупко продажба направена преди над 33 години
@vaskamihailova7938
@vaskamihailova7938 Месяц назад
Закона за наследството е един закон недоносче, защото има много специфични казуси, като втори брак, и това е премахнато в новото законодателство. И т.нататък.Както и когато имота е дарен преди брака, не може да се счита че е обща имуществена общност.
@МариетаКолева-с6р
@МариетаКолева-с6р 3 месяца назад
Здравейте,как мога да се откажа от наследство,както и моят съпруг и децата ми при още жива моя майка.
@advocast_bg
@advocast_bg 3 месяца назад
Здравейте! За да говорим за отказ от наследство, трябва такова да е вече открито - т.е. наследодателят да е починал. Чак тогава наследниците могат да се откажат с писмено изявление до районния съд, в района на който е открито наследството.
@МариетаКолева-с6р
@МариетаКолева-с6р 3 месяца назад
@@advocast_bgБлагодаря за отговора!!!Майка ми е жива.Имам сестра с която нямам контакт повече от 10 години.Не искам аз и моите наследници да наследят апартамента на майка ми.Моля ,ако може да ме посъветвате как да постъпя!!!
@ПавелТутурилов-ы7э
@ПавелТутурилов-ы7э 3 месяца назад
Идете си доучете и тогава елате да обяснявате!
Далее
Пряный осенний баббл чай
00:44
Просмотров 393 тыс.
ОТКАЗ ОТ НАСЛЕДСТВО!
6:16
Просмотров 1,7 тыс.