На този ден: България 3:2 Германия 🇧🇬🇩🇪👏

FC CSKA 1948
Подписаться 2,7 тыс.
Просмотров 11 тыс.
50% 1

На 7 юни 1995 г. националният ни отбор преподаде втори пореден урок на Германия след незабравимия успех с 2:1 на четвъртфинала от световното първенство в САЩ през 1994 г.
"Лъвовете" и "Бундестима" се срещат отново в квалификациите за Евро 96, като България сътворява пълен обрат пред над 40 хиляди зрители на стадион "Васил Левски" и побеждава с 3:2!
⚽🔴 Головете отбелязват двама велики Армейци - Христо Стоичков и Емил Костадинов! Припомнете си тази хубава българска вечер!

@SKa-tt9nm 17 дней назад
Cheers! We rooted for a Romania - Bulgaria World Cup final in ‘94 😀 Good luck at the euros this month!
@zarni000
@zarni000 16 дней назад
Should have been 4:2
@banevbobobanev9054
@banevbobobanev9054 24 дня назад
Как да няма значение най важните голове за националния отбор ги вкара Емил Костадинов а не Христо Стоичков
@SKa-tt9nm
Стойчковия гол изравни срещу Германия на първенството. Също така, без Стоичковия гол нямаше да победим Мексико. И гола на Стоичков ни помогна да бием аржентинците когато се нуждаехме от 3 важни точки за да минем в следващия кръг. Явно че не си го гледал този целия мач срещу Германия в който бихме 3-2. Ако си го гледал щеше да знаеш че Костадинов не игра в първата половина, беше резерва. Защото след като спечели футболист номер 1 на България в 1993та, във следващите 18 месеца той вкара само 3 гола за националния отбор. Просто не играеше добре момчето в този период. За това прекара първите 63 минути на скамейката. Не казвам че Костадинов е лош играч. Беше чудесно дясно крило. Но това което ти направи - да хвалиш един само за да оплюваш друг - е един от наѝ неприятните аспекти на нашия народ. За това не можем да прокопсаме.