Тёмный

Оцінювання діагностувальних робіт з курсу Я досліджую світ 

Алла Євтушок
Подписаться 324
Просмотров 633
50% 1

У межах формувального оцінювання за результатами опанування певної програмової теми/частини теми (якщо тема велика), кількох тем чи розділу протягом навчального року проводяться тематичні діагностувальні роботи. Їх кількість учитель визначає самостійно.
Тематичні діагностувальні роботи містять систему навчальних завдань різних рівнів, за результатами виконання яких можна отримати об'єктивну інформацію про досягнення очікуваних результатів навчання.
Обсяг завдань у тематичній діагностувальній роботі визначається з урахуванням вікових можливостей учнів виконати завдання упродовж уроку, а зміст завдань та види навчальної діяльності добирають з урахуванням готовності ваших учнів виконати ці завдання.
З інтегрованого курсу «Я досліджую світ», який охоплює кілька освітніх галузей, не є обов’язковим укладання комплексних робіт з включенням завдань мовно-літературної та математичної освітніх галузей. Якщо ви використовуєте готові зошити діагностувальних робіт, які містять такі завдання, то маєте право виконувати, не виконувати їх взагалі або виконувати в інший час.
Діагностувальні роботи можуть містити завдання, які виконують усно (переказ, власне висловлення тощо), письмово (списування, диктант, тестові завдання тощо), практично (дослід, моделювання/ конструювання, виконання практичної роботи тощо) та завдання, що передбачають виконання роботи з допомогою електронних освітніх ресурсів.
Тематичні діагностувальні роботи можуть містити тестові завдання закритого і відкритого типів, практичні роботи з картами, приладами, моделями, а також графічні роботи, (за допомогою яких перевіряється вміння інтерпретувати інформацію за допомогою моделі, малюнка, схеми тощо).
Завдання діагностувальних робіт потрібно добирати таким чином, щоб результат навчання, який оцінюють, можна було чітко визначити за результатами виконання завдання.
Давайте розглянемо, які результати навчання, що підлягають оцінюванню, зазначені у Свідоцтві досягнень по кожній освітній галузі інтегрованого курсу «Я досліджую світ».
У лівій колонці - формулювання із зразка Свідоцтва. У середній - відредагований варіант (у рамках академічної свободи вчителя). Ви маєте право обрати будь-який, або розробити власний варіант. Пам’ятаємо, що форма Свідоцтва досягнень схвалюється педагогічною радою.
Постає питання, як записати результати діагностувальної роботи у класному журналі. Справа фіксуємо факт проведення діагностувальної роботи. Записуємо дату, тему. Внизу під темою - очікувані результати навчання, які діагностуємо у даній роботі (кожен результат (беремо із навчальної програми), співвідносимо до певного результату Свідоцтва) - в окремому рядку).
Зліва фіксуємо результати виконання завдань учнями:
при формувальному оцінюванні - за допомогою позначки сформовано  (якщо результат вище початкового рівня)
при рівневому - за допомогою букв (В., Д., С., П.), що позначають відповідний рівень.
Так оцінюємо кожен результат навчання. Навпроти прізвища дитини буде стільки позначок, скільки очікуваних результатів діагностувалося у даній роботі.
Зверху у колонці зазначаємо або номер результату (такий, як справа), або записуємо відповідним словом (скороченим записом), як було у таблицях вище.
Важливо відслідковувати наявність у діагностувальних роботах завдань для відстеження усіх результатів навчання з природничої, соціальної, здоров’язбережувальної, громадянської та історичної освітніх галузей, зазначених у Свідоцтві досягнень. Для цього можна створити відповідну таблицю.
Пам’ятаємо, що оцінюється не робота в цілому, а кожне завдання, яке ми співвідносимо з очікуваними результатами, визначеними у Свідоцтві.
У зошиті для діагностувальних робіт або на інших носіях зворотного зв’язку з учнями/батьками записуємо оцінювальне судження щодо виконання кожного окремого завдання.
У кінці роботи записують коротке оцінювальне судження з орієнтирами щодо покращення результатів. Оцінювальне судження має бути чітким, конкретним, лаконічним, конструктивним щодо подальших дій учня, записаним з дотриманням культури писемного мовлення.
Для підсумкового оцінювання (семестрового, річного) достатньо мати записи оцінювальних суджень у робочих зошитах, зошитах для діагностувальних робіт, носіях зворотного зв’язку з батьками (бланках оцінювання), або ж мати всі необхідні записи у класному журналі.

Опубликовано:

 

15 окт 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии    
Далее