Тёмный

Оцінювання учнів 5 класу та записи у класних журналах 

Алла Євтушок
Подписаться 326
Просмотров 34 тыс.
50% 1

Закінчення семестру не за горами, тому саме час поговорити про те, як правильно виставляти підсумкові та семестрові оцінки і заповнювати класні журнали за вимогами НУШ. Пропоную короткий огляд основних положень, які допоможуть упорядкувати сторінки класного журналу тим, хто в цьому навчальному році почав працювати в 5-х класах.
Пригадаємо види оцінювання, визначені Законом Україну «Про повну загальну середню освіту»
Оцінювання результатів навчання учнів 5 класів НУШ здійснюється відповідно до Методичних рекомендацій, затверджених наказом МОН від 01.04.2022 №289.
Усі записи щодо оцінювання різних видів діяльності та контролю роблять у формі називного відмінка:
«Тематична», «І семестр», «Річна», а не «за І семестр» чи «Семестрова». Після семестрової оцінки є «Скоригована».
Упродовж адаптаційного періоду, визначеного педагогічною радою вашого закладу (1-2 місяці чи більше), поточне та тематичне оцінювання не здійснювалося. Колонки «Тематична» доцільно було відводити лише з метою відокремлення тем. Але якщо хтось цього не зробив - не робіть з цього проблеми.
Після завершення адаптаційного періоду оцінювання навчальних досягнень учнів 5-их класів здійснюється (знову ж таки за рішення педагогічної ради) або за рівневою (високий….) або 12-бальною системою.
Тематичне оцінювання здійснюється на основі поточного. Для його проведення враховуються всі види навчальної діяльності, що підлягали оцінюванню протягом вивчення теми, з урахуванням динаміки навчальних досягнень учня.
Тематичне оцінювання може здійснюватися із урахуванням проведеної діагностичної (чи контрольної) роботи або без проведення такої роботи залежно від специфіки навчального предмета. Під час виставлення оцінки за тему результати перевірки робочих зошитів, як правило, не враховуються.
Фіксація записів тематичного оцінювання проводиться в окремій колонці без зазначення дати.
Систему діагностувальних і контрольних робіт, у тому числі для перевірки рівня сформованості умінь певної групи загальних результатів, визначених у свідоцтві досягнень, учитель планує і розробляє самостійно.
Тобто, коли вчитель здійснює поточне оцінювання чи пропонує учням певні завдання у діагностувальних, контрольних чи самостійних роботах, він повинен розуміти, які групи загальних результатів навчання оцінюються.
Отже, під час семестрового оцінювання виставляється оцінка (бал або рівень) за кожну групу загальних результатів та «загальна оцінка результатів навчання». Ці групи загальних результатів навчання записуються в кінці семестру перед семестровою оцінкою.
Семестрове оцінювання здійснюється на основі результатів тематичного оцінювання та результатів контролю груп загальних результатів навчання, відображених у Свідоцтві досягнень. Для кожного предмету визначено свої групи загальних результатів навчання, наприклад
У разі неатестації учня робиться відповідний запис: «н/а» (не атестований(а)).
Механізм виведення загальної оцінки результатів навчання визначається закладом освіти і описується в інструментарії оцінювання в освітній програмі.
Якщо оцінювання проводилось у І семестрі за рівневою шкалою, а в ІІ семестрі буде за бальною, при виставленні річної оцінки рекомендується орієнтуватись на оцінку за ІІ семестр.

Опубликовано:

 

7 дек 2022

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 13   
@user-iz3sn7ru7g
@user-iz3sn7ru7g Год назад
дякую, стисло, конкретно, з опорою на нормативну базу, все зрозуміло. Ви прибрали всі мої сумніви щодо правильності дій з оцінювання п'ятикласників. Ще раз величезна подяка за вашу працю і ефективний результат
@user-bs8sr2mo8q
@user-bs8sr2mo8q Год назад
Щиро ДЯКУЮ 🤗
@user-xr9nx7qs5u
@user-xr9nx7qs5u Год назад
Як заповнювати журнал з предмету "зарубіжна література"? Там порібні таки види робіт як "диктант " та "пераказ"?
@user-hk5dm4ih5f
@user-hk5dm4ih5f Год назад
Доброго часу доби, підкажіть, будь ласка, як правильно писати у календарному плані ,,Діагностувальна робота,, чи ,,Діагностична робота,, Тому що у е-журналі запис колонки ,,Діагностувальна робота,, Буду щиро вдячна за інформацію
@natash_n
@natash_n Год назад
Теж цікавить це питання. Бо в початкових класах спочатку були діагностичні, потім стали діагностувальні. В чому різниця - не зрозуміло.
@user-wz5kt8td5j
@user-wz5kt8td5j Год назад
у нас початківців за НУШ -діагностувальна...
@user-wi2fu2mn9e
@user-wi2fu2mn9e Год назад
У Методичних рекомендаціях для 5-6 класів - діагностична, в електронному щоденнику - діагностувальна (ми не можемо самостійно це змінити), але у паперовому журналі можемо писати ДІАГНОСТИЧНА, так, як у методичних рекомендаціях. Хоча у початкових класах - діагностувальна. От така каша, на жаль. Тому варто було б цей нюанс чітко прописати в Освітній програмі, яка схвалюється у серпні. Або прийняти рішення на педагогічній раді, як краще, однаково для усього колективу. А в цілому, думаю, це не дуже принципово. Як зовнішній експерт Служби якості освіти скажу, що на ці речі уваги ніхто особливо не звертає.
@user-wi2fu2mn9e
@user-wi2fu2mn9e Год назад
@@natash_n У Методичних рекомендаціях для 5-6 класів - діагностична, в електронному щоденнику - діагностувальна (ми не можемо самостійно це змінити), але у паперовому журналі можемо писати ДІАГНОСТИЧНА, так, як у методичних рекомендаціях. Хоча у початкових класах - діагностувальна. От така каша, на жаль. Тому варто було б цей нюанс чітко прописати в Освітній програмі, яка схвалюється у серпні. Або прийняти рішення на педагогічній раді, як краще, однаково для усього колективу. А в цілому, думаю, це не дуже принципово. Як зовнішній експерт Служби якості освіти скажу, що на ці речі уваги ніхто особливо не звертає.
@user-wi2fu2mn9e
@user-wi2fu2mn9e Год назад
@@user-wz5kt8td5j У Методичних рекомендаціях для 5-6 класів - діагностична, в електронному щоденнику - діагностувальна (ми не можемо самостійно це змінити), але у паперовому журналі можемо писати ДІАГНОСТИЧНА, так, як у методичних рекомендаціях. Хоча у початкових класах - діагностувальна. От така каша, на жаль. Тому варто було б цей нюанс чітко прописати в Освітній програмі, яка схвалюється у серпні. Або прийняти рішення на педагогічній раді, як краще, однаково для усього колективу. А в цілому, думаю, це не дуже принципово. Як зовнішній експерт Служби якості освіти скажу, що на ці речі уваги ніхто особливо не звертає.
@user-sj3sz4sg4k
@user-sj3sz4sg4k Год назад
Доброго дня. Підкажіть , будь ласка, що потрібно ставити в індексах в 5 класі з фізичної культури для спец. групи. Заздлегіть вдячна
@user-wi2fu2mn9e
@user-wi2fu2mn9e Год назад
В електронному журналі платформи "Нові знання" передбачено "зар.", тобто зараховано. Вважаю, групи результатів навчання теж можуть бути зараховані.
@user-pi4hb9vx6q
@user-pi4hb9vx6q 9 месяцев назад
Практично, при виставленні поточних оцінок, нехай і літерами, ми нівелюємо формувальне оцінювання та поверта,ємося до чотирибальної системи оцінювання. Тобто, повертаємося до "совкової" системи... Оце вам і "нуш". Але відео прекрасне, до автора претензій немає.
@youtubecreators964
@youtubecreators964 6 месяцев назад
Навіщо ці ребуси??? А якщо в 5 класі до 30-ти учнів і 1,5 год. навантаження? Раніше все було просто і зрозуміло. І діти читали, мислили, вміли говорити. А цими новшествами чого досягли? Ще більше на голову вчителя роботи. А діти ні читати, ні писати, ні говорити не вміють.
Далее