Тёмный

Підключаємо ДБЖ в щиток на всю квартиру. Інвертор PowMr, акумулятори GreenCell. 

Sergii Andriichuk
Подписаться 43
Просмотров 6 тыс.
50% 1

Коротко про те, як я підключив квартиру до ДБЖ системи.
Які обрав акумулятори, як порахувати їх ємність. Інвертор та схема його підключення в щиток.
При організації системи використовував досвід з цієї статті - diy.manko.pro/2022/11/28/unin...
Тут все структуровано і розказується про різні варіанти забезпечення безперебійного живлення.
Акумулятори - Green Cell® AGM 12V 100Ah VRLA Battery Gel deep cycle
greencell.global/en/agm-accum...
00:00 Вступ
00:48 Компоненти для створення ДБЖ системи
04:05 Підключення в щиток квартири.
05:44 Спільний нуль.

Развлечения

Опубликовано:

 

27 июн 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 44   
@viktorcherniy
@viktorcherniy 24 дня назад
«Вимкнення світла припинилися» Хе-хе, привіт з 2024))
@moi-pryhody
@moi-pryhody 23 дня назад
Хто ж знав )
@g-ua
@g-ua Год назад
Дякую за досвід. Дуже цікаве і практичне рішення розділити автомати на різні групи споживачів!
@vigilcoma
@vigilcoma Год назад
Так, це дійсно дуже практично і зручно.
@igorkvachun3572
@igorkvachun3572 Год назад
Вітаю 👍☀⚡🔌🔋💡Автономна система живлення добре що є.
@autostartcars8273
@autostartcars8273 6 дней назад
Красавчик!😊
@viacheslavdybuna7107
@viacheslavdybuna7107 Год назад
Зараз читуація змінилась з відключеннями, але таке рішення буде напевно актуальним завжди.
@vigilcoma
@vigilcoma Год назад
Так, якщо є гроші, то зайвим не буде :)
@porokhonja
@porokhonja 4 дня назад
З ваших слів виходить АВР потрібен? А ще краще автоматичний?
@moi-pryhody
@moi-pryhody 2 дня назад
Я собі поставив ручний перемикач вводу резерву (якщо це АВР, про який Ви говорите). Автоматичний є сенс, якщо планується постійна робота ДБЖ. Але я не впевенний, що автоматичний перемикач працює так само швидко, як дбж. Із того, що я бачив - заявляється перемикання за 40мс, тоді як дбж має перемкнутися за 4-10мс. Це значить, що буде стрибок і деякі прилади відключаться. Тоді від цього автомата мало користі.
@MykolaKML
@MykolaKML Год назад
Я раніше часто сперечався з автором каналу про технічні нюанси. Але цього разу його похвалю з кінцеве рішення. Зокреме за наступне: 1. Поділ всіх споживачів на ті що мають резервне живлення і це в основному мало потужні споживачі. Освітлення (світлодіодне звісно на 95%), ноутбуки і подібне. А нетак я деякі хочуть заживити всю квартиру і 6-8 годин живити її на повну потужність якби нічого не сталось. Навіть самі відповідальні споживачі як АЕС, Ракетні бази чи Центри обробки даних такого собі не позволяють. Як правило споживачів ділять на три групи. Перша ті які живляться виключно від мереж з АВР від різних ліній живлення. Ті що заживлюся від резервних дизелів. І ті які взагалі не допускають перериву живлення не на мілісекунду. Ці як правило живляться від акумуляторів на постійній напрузі або через БПЖ. При тому запасу енергії в акумуляторах від 30 хвилин при використані повної потужності і до кількох годин в нормальному споживані. А основне резервне живлення все ж здійснюється від дизель генераторів. Є варіанти що виключно від дизелів. Але з подвійним перетворенням двигун-генератор + маховик як джерело енергії до однієї...двох хвилин максимум. І дизель на цьому валу який запускається зазвичай не біліше ніж за 20 секунд і підхвалює навантаження. З точки економіки як звичайне джерело енергії це дуже невигідне ККД такої системи 70%. Але зато вирішує дуже багато питань. Зокрема і вплив зовнішньої мережі на роботу пристроїв, бо електрично повністю роз'єднане. Такого навіть БПЖ з подвійним перетворенням не забезпечить. Тому застосовують виключно для живлення ЦОД і ракетних баз, жодне ЕМІ зброя втім від вибуху ядрової боби через таке дежрело не проникне в середину приміщення. 2. Те що в якості джерела накопичення енергії використав два кислотні акумулятори з напругою в 24 вольти. Що при потужностях БПЖ(інвертора) потужністю 500...1000 Ват є оптимальне. Правд для потужності в 2000 ват це теж замало. Але вданому випадку середнє навантаження є в межах 200...50О ват зазвичай. Бо коли цієї важкої зими масово продали і встановлювали інвертори на потужність 1,5-2,5 кіловати з розрахунку на один акумулятор 12 вольт це повна бздура. Використання літієвих батарей (різного виду) в якості виключно резервного джерела живлення ніякими аргументами не виправдано передусім економічно і технічно теж. Теж повсюдно використовую для цієї мети виключно кислотні батареї. Літієві батареї використовують тільки у випадку їх постійного застосування зарядив вдень від "сонечка" спожив у вечорі, чи машинка на "батарейках". Навіть в якості стартерних акумуляторів для машин з ДВЗ ніхто не застосовує літієві батареї. Виключення наданий час є авіація де зараз літієві акумулятори застосовують замість ДСД (допоміжного/пускового джерела енергії, зазвичай це маленька турбіна з генератором на 400 Гц). Тут дійсно є певна перевага, менша маса, менше затрат на обслуговування. Хоча і це не є сильно розповюдженим у авіації.
@vigilcoma
@vigilcoma Год назад
Дякую
@alexeykhmara4723
@alexeykhmara4723 7 дней назад
Ну економічно - я розумію (але це вже хто що може собі дозволити). А ось технічно чим вони вам не сподобались? І, доречі, для квартирного споживання з ними можна як раз на групи не ділити - просто духовку і подібне не включати від акумулятора, а ту ж свч вже без проблем
@MykolaKML
@MykolaKML 6 дней назад
@@alexeykhmara4723 З точки техніку мені не подобається використання напруги акумуляторів 24 а інколи і навіть в 12 воль. при потужності споживання 1,5...3,0 кіловати. Якщо брати професійну техніку. Навіть той самий EcoFlo. То при таких потужностях використовують акумулятори напругою не менше 48 вольт. відповідно менші струми і менші втрати в провідниках. Бо проблема не просто підібрати січення проводу, а втрати які є превеликих струмах в провідниках та на контактах . Ту все банально з школи втрати нагрів це квадрат струмі помножену на опір провідника. Тобто в першому приближені в втрати при напрузі в 12 вольт є в два рази більше ніж при 24 вольтах навіть якщо січення проводу збільшити вдвічі. А якщо порівнювати з 48 вольт вже вже в чотири рази більше. Це також стосується роботи самого інвертора. Чим менша напруга тим більші втрати. Думаєте просто так ще 100 років тому стали піднімати напругу в розетках з 110 (127) вольт до 220 вольт. Я вже не кажу про більшу енергетику. Це одна з причин через що постійний струм програв змінному в "віні струмів". Правда ця віна була виключно в межах США де постійний струм просував Едісон бо він одни мав патенти на нього. В Європі вже з 1905 року стали впроваджувати виключно змінну напругу для побутових споживачів та промисловості. Постійна лишилась тільки для електричного транспорту - трамваїв, електровозів і не більше. Все через перевагу двигунів на постійній напрузі, як тягових порівняно з двигунами на зміні напрузі. Виключення була хіба що Німеччина з наругою 15кВ та частотою 1//3 від 50 герц тобто 16,667 Гц. Але притому всерівно використовували в електровозах/електричках колекторні двигуни як на постійну напругу. Друга технічна причина. Це явно занижена ємність акумулятора .Вона має бути як мінімум м дівичі більше за добову потребу в електроенергії. Тут все просто неможна кожний день розряджати акумулятор навіть до 30% його ємності, тобто використовувати на 70% . В такому режимові він скоро помре максимум це три.. прять років якщо це крутий дрогий літій-ферум-фосфатний. Дешевий кислотний помре максимум за два роки, а то і за рік. ал є ще втрати холостого ходу і підчас інвертування енергії. Це мінімум 1,5...2,5 кіловати тільки холостого ходу без підзаряджу, якщо інвертор і акумулятор постійно ввімкнені протягом доби. От для моєї квартири яка споживає економні 3...4 кіловати на добу акумуляторна батарея має бути ємністю не менше 8кВт. А це зараз мінімум 50 тисяч гривень тільки на один акумулятор з примою поставкою з Китаю.
@CarpathiansTV
@CarpathiansTV Год назад
чувак, там в інструкції ж пише, по 20 см з кожної сторони має бути простір для вентиляції і гелеві акуми по 100А навіть глибокого циклу довго тобі не прослужать і не дадуть 2400 ватт, максимум безпечний шо можна з них взяти, це 60-80% від ємності і заряджатись вони будуть дуже довго
@vigilcoma
@vigilcoma Год назад
Так, я читав інструкцію. І для вентиляції місце є. До того ж, коли інвертор працює - шафа у мене привідкрита, вентиляторам є звідки брати повітря. Щодо акумів. 2400 ват мені і не потрібно, але згідно специфікації ці акуми можуть видати таку потужність протягом 30 хвилин. В штатному режимі роботі з розрядкою в 10-15А матиму 5-10 годин роботи. Срок роботи акумів заявлений в 5 років. Заряджаються струмом до 25А. Годин за 5 батарея повністю зарядиться. Трохи довго, але для мого графіку відключення на той момент цілком достатньо.
@CarpathiansTV
@CarpathiansTV Год назад
@@vigilcoma я замовив собі такий же інвертор але на 3000ватт і взяв 2 акуми Lifepo4 по 100Аг, ти пробував режим байпас ?
@Vinylarchive
@Vinylarchive Год назад
@@CarpathiansTV байпас пробував. Що саме цікавить?
@CarpathiansTV
@CarpathiansTV Год назад
@@Vinylarchive в режимі байпас він тягне напряму з мережі більше свого ліміту ?
@vigilcoma
@vigilcoma Год назад
@@CarpathiansTV ось це я не перевіряв, але думаю, що має видавати 2.4кВт. Щоб при перемиканні на батареї бути здатним підтримувати навантаження.
@Tarjjaturunnen
@Tarjjaturunnen 16 дней назад
Ви нуль мережі з'єднали з нулем інвертора? ... на нулі мережі фактично (із-за перекосу фаз) ніколи не буває нуля. Тобто ви якусь напругу (40-50 вольт) подали на нуль інвертора і все ок??? Я можу щось не розуміти, але мені здається це дещо ризиковано.
@moi-pryhody
@moi-pryhody 14 дней назад
Так, нуль мережі зʼєднаний з нулем інвертора. Я спочатку перевірив інструкцію, потім протестував це. Жодних проблем немає. Я можливо не до кінця розумію фізику процесу, але чому тут мають бути проблеми? Цей інвертор це ж ціла система. Коли на вході зʼявляється напруга від мережі, то сам інвертор вимикається і перемикає свій вихід на вхідну напругу, що подається з мережі, тобто, працює як ДБЖ. Неможлива ситуація, щоб на виході була одночасно напруга від мережі і від інвертора (акумуляторів).
@solovey.dp.ua.120
@solovey.dp.ua.120 2 дня назад
Можна до нього підключати акб 2*24в?
@moi-pryhody
@moi-pryhody 2 дня назад
Можна, якщо акумулятори підключити паралельно. Загальна напруга акумуляторної батареї має бути 24В.
@solovey.dp.ua.120
@solovey.dp.ua.120 2 дня назад
@@moi-pryhody треба щоб було 48
@moi-pryhody
@moi-pryhody 2 дня назад
@@solovey.dp.ua.120 до цього інвертора не можна, потрібно купити саме інвертор на 48В
@denyadroid2713
@denyadroid2713 Год назад
помилки у розрахунках: по перше інвертор має своє живлення, і навіть при наявності мережі бере з акумулятора напругу, і потім підзаряджає. в цьому є логіка, підтримує останній завжди "підігрітим". власне навантаження, це для підтримки роботи процесора і електронних компонентів складає: у пасивному стані від 32 до 70 Вт, у активному від 70 до 440 Вт. КПД на перетворення 10%, тобто якщо віддається 200 вт, 20Вт складають саме втрати ДС на АС. відповідно, якщо немає світла, то за 1 добу такий інвертор на власні потреби витрать мінімум 1 кВт. залишок з 1400 Вт "чистими" будуть 1250. друге - пікове навантаження: більшість приладів під час підключення споживають набагато більше, наприклад то же холодильник 300 Вт, при запуску візьме мінімум 1600 Вт впродовж майже 1 секунди. от саме такі навантаження дуже погано впливають на стан гелевих, або свинцевих батарей, бо внутрішній опір різко зростає всередині банок і відбувається нагрів до 60-90 градусів що знижує КПД останніх на 30%. для "вирівнювання" опору і температури піде порядка 5-20 хв. і останнє: гелевим, як і свинцевим банкам не бажано давати навантаження більше 10-15% від їх ємності. інакше почнеться швидка деградація батарей. розряд також не має бути більшим 50% від загальної ємності, бо інакше почнеться процес сульфації. висновок: з 2400 Вт батареї чистий залишок у гелю або свинцю в АС приблизно 800-900 Вт.
@vigilcoma
@vigilcoma Год назад
Щось Ви намішали. Перше: віднімаєте власне споживання інвертора за добу від його максимальної вихідної потуєності. Це абсолютно різні величини. І так, у відео я зазначив, що для простоти наводжу грубі підрахунки без врахування втрат. Друге: конкретно ці батареї мають маркування depp cycle, вони набагато краще переносять розряд. І мова не про 50%, а й до нуля. Але звісно, час покаже, як ці акумулятори працюватимуть. І висновок у Вас теж якийсь намішаний. Звідкись взалась потужність батареї в 2400Вт, це ви плутаєте з потужністю інвертора. Все не так сумно, як описуєте. Акумулятори здатні видати 2кВт енергії, але на котороткий проміжок часу - десь 30хв. Але в такому режимі вони і не будуть використовуватися. Навіть, якщо захочу підключити холодильник - то таке пікове навантаження триватиме, як Ви сказали, кілька секунд. І акуми готові до цього.
@denyadroid2713
@denyadroid2713 Год назад
@@vigilcoma нічого не плутаю. вимкніть мережу, і через 24 години, в кращому випадку в батареї залишиться 1400-1500 вт. все інше зкушає інвертор, в його інструкції чітко вказано 32-52в. але рахувати треба на 10-15% більше, бо у геля\свинцю є особливість - з кожним падінням 1 вольта зростає сила струму. 22вольт*100А і 29,2вольт*100А це дві різні величини. в стані повного заряду аккум при 29,2 вольта 100А потребує 42А силу струму для вироблення потужності 500 Вт змінно струму. а при 22 вольта потрібно майже 62А сила струму для тих самих 500 Вт. до нуля (не повного, а значень граничної крапки роботи інвертора) розряд витримують лише літій-залізо\тітанат, рулонні АГМ, і кислотні акумулятори. у мене ці батареї, окрім кислотних є у наявності, і, деяким більше 6 років. 10 розрядів до "нуля" гелевих і максимум місяць вони після цього протягнуть. повна деградація пластин. мав в експлуатації з 20 шт різних типів. навіть ті що на срібних пластинах, в дуже м'якому варіанті роботи це 2 роки максимум! в середньому від 1, до 1,5 роки.
@denyadroid2713
@denyadroid2713 Год назад
@@vigilcoma звідки взялись 2400 Вт. якщо батарея 100А, 24 вольта, множимо 24в на 100А і маємо 2400 Вт- це і є максимальну потужність яку може віддати батарея від максимального заряду до мінімального розряду. з цих 2400 Вт треба вираховувати КПД перетворювача інвертора ДС в АС , у вашого PowMr він складає 92% згідно інструкцій. 2400 множимо на 0,92 і отримуємо чистими 2200 Вт змінного струму (не враховуючи потреб інвертора). все просто.
@denyadroid2713
@denyadroid2713 Год назад
@@vigilcoma висновок: якщо у вас вимкнуть світло, то впродовж доби інвертор на власні потреби майже до нуля висадить батарею. те що залишиться максимум на освітлення 3-6 годин вистачить. от така вона зла штукенція ця реальність.
@vigilcoma
@vigilcoma Год назад
@@denyadroid2713 Видно, що Ви не дуже розбираєтеся в темі, бо плутаєте цифри і поняття. Але дуже впевнені в собі і не хочете нічого слухати. Взагалі розберіться, що таке ємність акумулятора (у мене це 100А*г) і струм розряду (наприклад, 20А, якщо потрібно отримати 500Вт енергії від батареї).
Далее
🎤Пою РЕТРО Песни ✧˖°
3:04:48
Просмотров 1,7 млн
Что произошло в ресторане!
0:16