Доброго дня, Дуже цікаво про Ту95. Стрибок технологій совка був за рахунок крадіжки технологій у німців та союзників. Раскажіть ще буд ласка про Міг 27 та Су24. Здається вони дуже схожі по задачах. Навіщо було робити 2 подібних літаки? В чьому сенс? Міг дешевша альтернатива з одним двигуном до Су де їх два?
До чього тут взагалі амеріканці? Таємниці звісно вивчали, але не вивозили цілковиті заводи, не воровали вчених та інженерів разом із сім'ями. Wernher Magnus Maximilian Freiherr von Braun відомий вчений, на Місяць людину доставив, а про Корольова, котрого ледве не вбили у тюрмі, та щелепу нквдешні потвори зламали, дізналися тільки після його смерті.
Міг-29 зробили раніше і він пішов на озброєння.А перший варіант Су-27 ,заводський шифр Т-10,виявився невдалим.Не показав ТТХ по тех завданню.А двигун вже зробили.Тоді КБ провело зменшення масштабу розмірів на 10% і змогло зробити ефективний літак.Саме тому зараз двигуни Су-27 виглядають позаду на декілька метрів.Це видно одразу.Після цього він показав кращі ТТХ ,ніж у Міг-29.Так і літають 2 типи літака,схожі між собою.
@@knoglyad Вертикальное оперение смещено вперёд относительно стабилизатора для вывода его из зоны аэродинамической тени от крыла и стабилизатора на больших углах атаки.Точно также сделано на американских F/A-18 и Супер Хорнет.Скажите где я не прав.
@@JimRaynor-h6y Может потомучто у них не было пол страны разрушено ? А самый главный бой это высодка в нормандии где у немцев которые уже знали что проиграли осталось сто единиц техники включая мотоцыклы...
Вітаю. сересер крав усе що можна та що не можна. Але ту-95 хочь і вдалий літак, він "бледная тень" від B-52. Дякую Вам пане Леоніду за працю. 👍👍👍 👍👍👍 Слава Україні !!! 🇺🇦💙💛 🇺🇦❤️🖤 Слава ЗСУ !!! 🇺🇦💪 👍 Слава Героям !!! 🇺🇦❤️ Смерть ворогам !!! 😡💀☠️
про копіювання В-29 розповів у 1989 році Кербер - зам Туполева по приладам, там ще й про особливості амеровської документації, де використовувались сленгові поняття, що приходилось довго розбирати і розшифровувати, про підставку для кави та інші деталі
Шановний пане Леоніде! До Вашої дуже, як завжди, цікавої, розповіді, маю декілька уточнень. Наприклад, Латинська конференція була не в 1944-му, а на початку 1945-го р. ТБ-7, насправді, звався АНТ-42. АНТ-24 - то сумнозвісний відомий "максім Горькій", втрачений совєтами по-дебільному. Чкалов розбився на І-180, на якому стояв двигун М-88. На І-185 стояв М-71. АШ-73 - його подальший розвиток. З повагою...
Дядя Лёня, вы как всегда красавчик и вас приятно слушать ❤💪. Очень интересные истории. У меня как у человека который увлекается авиаций возникают вопросы. Ту 95 летает 70 лет, но если мы посмотрим на современные самолёты то там технологии не особо развиваются, я имею ввиду малую и частную авиацию. Там тоже используются технологии(двигатели на карбюраторах,конструкция) которым уже по 30-50 лет и ничего не меняется десятилетиями и стоит это счастье по несколько сотен тысяч долларов.Плюс как не крути дорогие эксплуатационные расходы.Я понимаю, что в авиации все зависит от надёжности ,но в тоже время в мире автомобилей за этот период времени столько всего нового было произведено и столько всего усовершенствовано,я имею ввиду двигатели и агрегаты в целом. Вам не кажется, что мир авиации искусственно стоит на месте и доступен только для избранных? Ведь давно нужно пользоваться готовой коммуникацией ввиде воздушного пространства и спокойной перемещаться , и это должно быть доступно каждому прям как перемещаться на автомобиле. Ведь дорогу нужно строить, а воздушное пространство уже построено , бери и летай. Интересно услышать вашу мысль по этому вопросу.✌
Доброго дня! Дякую! Контент прикольний. Ви як авіаційний дід Панас. Дуже невимушено і добре. Нам зараз такого потрібно. Але є одне прохання: багато нічим непідтвердженої інформації використовуєте. На рівні пліток. Якщо будуть діти слухати, то будуть погано історію знати. А так - прикольно. І до речі, підписався на Вас.
В Полтаву літали B-17 "Flying Fortress" з аеродромів Південної Італії. Це були операції Френтік -І та Френтік -ІІ. Але B-29 однозначно кращій літак Другої Світової, це точно!
Дуже цікаво. Аргументовано . Актуально і сьогодні. Змушує думать, порівнювать та робить висновки. Може, ці уроки минулого допоможуть правильно зорієнтуваться в сучасному.
Щоб зробити чи побудувати станки - треба дуже багацько терпіння, наполегливості, людей, часу тощо! Ще й не гребувати вимогами до створення для цього технічних умов.
Цікаве відео пане Леоніде! Дякую за відео! Лайк! Мені робітник КБ на КРЗ, ще на початку 80х років розповідав що верстати з ЧПУ які виробляли у срср почали свое існування ще у гітлеровській Німеччині. Тоді ще не існувало транзисторів, і система керування була зроблена з використанням реле. Верстати працювали пошагово, вже була перфострічка, і їм не було потрібно багато майстрів. Робітник виставляв у верстат заготівку, перфостічку перематував на початок та запускав верстат. Електроніку до верстатів серії Н22 виробляли на КРЗ, вони були подальшім розвитком верстатів скопійованих з німецьких . Хто був розробник верстатів Н22- токарні, та Н33- фрезерні мені невідомо, скоріше за все десь у рсфср, Н33, на КРЗ не виробляли, ці верстати були зроблені на мікросхемах К155 серії. Я на КРЗ працював з середини 1979 року. Пане Леоніде, ваше відео буде більш цікавим якщо зробити як у Марка Солоніна, у нього відео про технологію та техніку має попередньу назву "Технікум Марка Солоніна". Ще раз дякую за відео, велика подяка! Слава Україні!
Вітаю. Дякую за своєрідний історичний екскурс. Хоча мої дитинство і юність минули за радянських часів, спогади про ту країну у мене викликають лише злість і огиду. Для розуміння- в дитинстві на новий рік чи 9 травня ми запускали не феєрверки, а "трасери" від ПКТ, виміняні за пляшку горілки у якогось із "дємбєлів"... Нехай все буде добре.
На підпиємстві, де я працюю є такі станки: токарний Niles, строгальний Сincinatti, сверлильний ще старіший з універсальним шкивом під широкий ремінь на кшталт пожежного рукава...
Вітаю! Дякую за відео. В началі відео Ви розповідаєте про операцію френтік (Operation Frantic). Про ці операції написано в книзі українського історика Сергія Плохій «Забуті покидьки східного фронту», а також в циклі статей в журналі "Авиация и Время". Наскільки памʼятаю там були B-17 не B-29.
Доброго здоров'я пане Леонід! Гарний огляд. Мені здається що путлер копіює гітлера,як срср все остальне. Дуже добре виходить аналоговнонетное. Дякую Вам за працю.
Такий стояв на Миколаївському авіаремонтному заводі. Ходив слух, что росіяні відправили нам його на ремонт і не заплатили, тож він так на заводі і стояв, але то не точно. Но один такий справний у нас був
На НАРПі там дійсно стояв але не Ту-95 а Ту-142 - його протичовнова модифікація, він ще з часів базування в Кульбакіно залишився, але годився тільки в музей... А ще в Полтаві є, також в музеї.
З бомбардувальниками похибка. В Полтаві,Миргороді та Пирятині використовували лише B-17, та операція «Франтік» і радянське ППО епічно обісралось, коли німці вистежили де базуються американські літаки. B-29 воював лише на тихому океані.
Бажаю здоров'я, пане Леонід. Дякую за відео. Мій батько в 1973-1975 роках служив в бомбардувальному полку на далекому сході, десь під Білогорськом. На озброєнні полка були літаки М3 (КБ Мясищева). Так батько казав, що то були такі гроби, що розвалювались в повітрі, но я не знаю, це фігуральний вираз, чи реальний (батько з юмором був). Ви щось про це чули?
Трохі ні так. Операція Франтик припускала переліт з Англії до аеродромів в Південній Італії, а вже з Італії до Полтави,а потім знов в Велику Британію. Такім чином вони тричі бомбили фашістів- перший раз при перельоті до Італії , другий- нафто переробні заводи та аеродроми у Румунії і Угорщині третій- заводи у Польщі та знов у Немечіні
Німці відслідкували аеродром в Полтаві і бомбордували його. На цьому операція і закінчилась. А скопіювали В-52, який вимушено приземлився на Далекому Сході.
Дякую пане Леоніде за таку цікавинку,а від себе ще під кажу , що Нікопольский завод випускав труби на космічну,авіаційну галузь,цей завод запустили чи у 1967 році,брехати не буду,дуже малий був так ось 7цех запускала моя мама і тато,от вам і німці,бо уся лінія була німецька
Так,були такі.В Тегерані в 1943р домовились про війну до перемоги і суд над головними фашистами,а в Ялті 1944р домовились про післявоєнний устрій світу.
Мені здається, ви трохи помилилися. Під Полтаву прилітали В-17 та В-24. В-29 потрапив в СССР тільки після того, як американці почали бомбити Японію на Далекому Сході в 44, 45 роках і декілька літаків аварійно сідали на територію Союзу. З них Туполєв і зробив Ту-4.