Тёмный

Українське Ельдорадо, Колумб і Україна, українська нація I Ярослав Грицак 

Espreso
Подписаться 2,2 млн
Просмотров 15 тыс.
50% 1

Роль християнства в формуванні національної української ідентичності. Без відкриття Христофором Колумбом Америки не було б України. Глобальні цивілізації. Українське Ельдорадо. Загрози та виклики перед Україною. Україна є наслідком вестернізації Росії. Формування української національної ідеї та культури. Презентація-дискусія книги Ярослава Грицака Подолати минуле. Глобальна історія України в етері телеканалу Еспресо.
#Еспресо #Українське_Ельдорадо #Колумб #українська_нація #Ярослав_Грицак
Еспресо в смартфоні - espreso.tv/4mobile/
Наш сайт - espreso.tv/
Facebook - / espreso.tv
Twitter - / espresotv
Telegram - t.me/espresotb
Підписуйтесь на канал, щоб завжди бути в курсі подій!

Опубликовано:

 

26 дек 2021

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 50   
@ARHONT777
@ARHONT777 2 года назад
Боже, благослови Україну!
@Avrora277
@Avrora277 2 года назад
Прекрасно, що у нас є такі інтелектуали! Дякуємо пану Грицаку за розмову та книгу)
@user-of5ob9tq9d
@user-of5ob9tq9d 2 года назад
пане Грицак дякуемо за вашу працю.
@halynahryb5711
@halynahryb5711 2 года назад
Браво пану Грицаку. Краще лекції слухати, може таки щось в голови та залізи. Аніж слухати цей квартальний брєд.
@martlus
@martlus 2 года назад
Дякую за лекцію! Все в нас буде добре! :)
@user-pj8rr5vk3f
@user-pj8rr5vk3f 2 года назад
"Україні не вдається але вона не здається" - це круто!
@petroromanovych6327
@petroromanovych6327 2 года назад
Дуже розумна лекція.
@user-zf1ud8ep7p
@user-zf1ud8ep7p 2 года назад
Несподівано попала на такий цікавий етер. Буду шукати книгу пана Грицака👏👍👌
@user-ol5hc6hq3o
@user-ol5hc6hq3o 2 года назад
Історію пишуть і переписують,але достовірна історія -в кожному з нас, історія роду нашого...
@s.s.4467
@s.s.4467 2 года назад
Дуже легко знайти :) Заводите в ґуґлі назву і вона перед вами.
@valentinasekirina215
@valentinasekirina215 2 года назад
Передзамовила у книгарні Є
@annabarabanna7668
@annabarabanna7668 2 года назад
Чудова лекція. Дякую арсеналу і пані Лесі за чудовий інтелектуальний захід, змістовну бесіду, промоцію обговорення важливих наративів та цієї праці професора Грицака. З прийдешніми вас святами.
@romanroman1850
@romanroman1850 2 года назад
Дуже цікава і корисна розповідь! 👍
@Rysnipuzdaa
@Rysnipuzdaa 2 года назад
Дякую! Чудовий фахівець!👏🏻
@annabarabanna7668
@annabarabanna7668 2 года назад
Дякую. Із задоволенням послухала. Книжка надзвичайна. За неї окрема подяка. Собі маю і дорогим друзям подарую.
@luydmilaoliynik2391
@luydmilaoliynik2391 2 года назад
Відповідно до Розділу I Декларації про державний суверенітет України, будь-які насильницькі дії проти національної державності та народу України з боку політичних партій, інших угруповань чи окремих осіб є категорично недопустимими та мають переслідуватись законом. Слава Україні ! Героям Слава !
@taraskutnyi4507
@taraskutnyi4507 Месяц назад
Наївний Грицак зі своєю книжкою ПИТАННЯ якщо встоїмо внайближчі 6 років і втримаємо таку територію як Польща це буде наша перемога
@sadovnikari2153
@sadovnikari2153 2 года назад
Дякую каналу за трансляцію даної лекції на своїй платформі. Більше такого формату! Пана Грицака завжди приємно слухати, просвітлення настає. Легких і швидких рішень бути не може) Все має наслідки більш глобальні та далекотериторіальні. Ще раз дякую!
@designermb7320
@designermb7320 2 года назад
Дуже прикольно
@user-pt7jw3rj7p
@user-pt7jw3rj7p 2 года назад
Такий твір потрібно вивчати в куосі української літератури середньої школи і вишів.і
@vladyslavsamoilenko249
@vladyslavsamoilenko249 2 года назад
дяка. цікаво
@ViktoriyaKrasovska
@ViktoriyaKrasovska 2 года назад
Дякую за фахову змістовну та вельми корисну бесіду.
@oleksiifrolov4074
@oleksiifrolov4074 2 года назад
цікаво
@vadymrud4462
@vadymrud4462 2 года назад
Чому ми досі не маємо самостійність? Не в нас діло, хочь воно і в нас, а у часі. Якщо це сумління було стільки часу під ігом то зрозуміло треба час щоб вийти з тієї летаргії. Питання обьективне, хочь ми можемо говорити про те як ворогі заважають і які ми корупційні і т д. А прийде наш час то й ніхто не заважатиме. Тут дві лінії.
@valentinasekirina215
@valentinasekirina215 2 года назад
Отже, питання Вишневого сада та садка вишневого коло хати все ще актуальні
@valentinasekirina215
@valentinasekirina215 2 года назад
Троянди й виноград
@olele36
@olele36 2 года назад
Україна для московії якраз не колонія, а метрополія... тому російську імперію злагоджувати могилянські клірики, німецькі адміністратори й татарські та грецькі негоціанти.
@user-lv5qi4ry9y
@user-lv5qi4ry9y 2 года назад
Де можна купити книгу?
@Milamare59
@Milamare59 2 года назад
Яка колосальна пророблена робота.Дякую за працю.Як можна придбати книгу?
@valentinasekirina215
@valentinasekirina215 2 года назад
Книгарня Є
@oleksakoledinsky5325
@oleksakoledinsky5325 2 года назад
Я це відчував------в нас не було свого протестантизму!!
@user-cr9xd6qh9h
@user-cr9xd6qh9h 2 года назад
Як раз антична спадщина і зберігалась у Візантії, де й почалося насправді Палеологове Відродження, яке греки занесли в Італію. Без візантийських греків італьянського Відродження не було б.
@user-qm6mq2gp8k
@user-qm6mq2gp8k 2 года назад
Багато цікавих, непересічних, провокуючих думок згенеровано у репрезентації! Проблема тільки в тому, що ціна книги коло 700грн., розумію, що робота тривала 15 років, але... дорого😎
@user-re1nz6lh1f
@user-re1nz6lh1f 2 года назад
Якісна річ коштує,безплатним є сир в мишоловці!
@irinewest5377
@irinewest5377 2 года назад
Іван Мазепа говорив українською та писав вірші українською, але він вівчив п'яту мову- московську і його знову - зрадили , бо приниження і є зрада. Якщо цього не розуміють люди, то вони це приниження ковтають кожний День на роботі...Іван Степанович Мазепа не захотів ковтати, тому і пішов проти Петра 1 - бо це і є рівновага, як колись дуель
@vitaliydarmits4680
@vitaliydarmits4680 2 года назад
Чи планує п.Шевчук долучатись до прогресивних молодих греко-католицьких сімей , що почали святкувати Різдво Христове разом з усіма людьми світу , без команди від Гуні Московського ?
@TVideocrytyka
@TVideocrytyka 2 года назад
Біда не в тім, що ми від Візантії взяли християнство...та й наукову культуру, а в тім, що Візантія сама розпалась занадто швидко не передавши тієї школи нам ! П.С. Як відомо це сталось під тиском турок після того як німацюри зрадили християн, відмовившись від своєї місії у хрестових походах, що полягала у охороні Візантії !
@user-nu9jp4vh4s
@user-nu9jp4vh4s 2 года назад
Західна Римська імперія припинила своє існування набагато раніше, але католицька церква зберегла і передала римську культуру завдяки латинській мові.
@luydmilaoliynik2391
@luydmilaoliynik2391 2 года назад
З 16 по 28 травня 2014 року відбулися круглі столи національного діалогу представників формувань Майдану, окремих його учасників, правників, науковців, діячів культури, громадських правозахисних об'єднань (Ініціатив), представників територіальних громад міста Києва та інших міст України, тобто Об`єднаних Сил Майдану та громадськості України на яких було підтримано та схвалено наступний документ: Заява Про опанування Українським Народом своєю власністю «… запануєм і ми, браття, у своїй сторонці…» (Слова Гімну України).
@Anatoliy_Yurenko
@Anatoliy_Yurenko 2 года назад
Обов'язково прочитаю книгу. Не опоную, але відчувається однобокий погляд гуманітарія. Що потрібно? 1) Ще в 50-х міста Усср були форпостами російського окупаційного панування над підкореними територіями. На 1991 рік міста вже були українськими. Ще не за мовою, але містянами стали ті ліміта з навколишніх сіл, яких потребувала промисловість. Де досліджено вплив наукового прогресу на визволення від поневолення московитської імперії? 2) Де описано процес знищення критично важливої промисловості стараннями надпотужного агента-амбасадора Черномирдіна? А його стараннями Україна стала слабкою і набула властивості жертви для агресії. 3) Лівацькі, комуняцько-соціалістичні ідеї були і є ПОПУЛІСТТЧНИМИ за суттю, і цим популізмом задурили мізки українцям сторіччя тому, дурять і нині. Якщо 100 років тому українців обдурили наживкою: "землю селянам, заводи робочим", то 30 років тому українців дурили: "українські заводи та землю загарбають іноземні мафіозні клани, тому треба не допускати іноземців ні з їх промисловістю, ні в аграрний сектор, а на землю накласти мораторій на продаж". Що врешті маємо? Ці страшилки дозволили нашим бандоті за безцінь відібрати у людей всі активи. Найгірше, що ці бандити-монополісти роблять неможливим хазяйнування західних бізнесменів, неможливим будівництво тут заводів та виробництв товарів. І люди тікають гастарбайтерами з країни від безвиході. Хто опише історію з точки зору виробничих напрямків по галузям, виробничих відносин та їх вплив на наш шлях розвитку як суспільства та держави?
@vitaliyvit3176
@vitaliyvit3176 2 года назад
Цікаво зкоментувати про силу запиту народу до змін - цей прояв виборчого радикалізму 2019 з експериментом Зе-політики без політичної програми!
@KodyTC
@KodyTC 2 года назад
Теза, що це є громадянська війна чи має ознаки громадянської мені здається схематична, не глибока. Громадянська війна це та що йде за Україну. А ми маємо війну з того боку проти України. Наявність з того боку родичів не робить її громадянською. Тут Грицак як на мене абсолютно не пропрацював це питання і дав його скороспізом
@user-og7on1vj4s
@user-og7on1vj4s 2 года назад
Ржачка
@serhiipovisenko
@serhiipovisenko 2 года назад
Грицак є дійсно цікавим науковцем, чи не єдиним істориком сучасності якого яскраво помітно в інфопросторі. Велика дяка та шана. Але суть науковців, більше того істориків, що вони створюють суперечливі наративи. Тому хочу сказати декілька слів про деякі із його тверджень які для мене особисто не витримують критику. Термін “неправильна імперія” і мало того, коли така правильність вимірюється технологією (мореплавством в океані) і географією, а не самою ідеєю поневолення одних іншими заради ресурсів (у широкому сенсі). Тут мені аргументи Грицака здається слабкими, бо Римська імперія, Грецькі міста-поліси з метрополіями існувала задовго до Великих географічних відкриттів і технологій які уможливили створеня таких імперій як Іспанська, Британська та інші. Глобальність України. Тут він дещо неоднозначно говорить на початку, але більше до кінця я знаходжу раціо - все ж таки Україна була полем, об'єктом глобальних ігор, і мала звичайно якусь вагу в тих балансах що існували і ця вага була суттєвою, але Україна була далеко від суб'єктності і це дуже важливо не замовчувати, не намагатися сховати за іншими сенсами, бо хоч (свідому) історію нашої нації ми можемо почати з 17 століття, періодів суб'єктності було замало, для ствердження України як глобальної сили в будь-який період минувшини.
@serhiipovisenko
@serhiipovisenko 2 года назад
Колонія чи не колонія. Не почув я від Грицака тут чіткої відповіді і його фінальної думки. То він каже, що не колонія (бо неправильна імперія), то каже що колоніальне минуле все ж таки є - можна заплутатися. Мені здається, що приклад Сполученого Королівства й англійський колоніалізм над ірландцями, шотландцями та уельсцями є аналогією того відношення що склалося між Росією та Україною. І під кінець розмови я виходжу з думкою, що все ж таки Україна була колонією і нічого страшного це визнати і сказати ствердно немає, це різні форми, але ж сенси то ті самі, ні? Одна із причин існування імперій - це боротьба за ресурси і їх концентрації в метрополії. На цей рахунок можна звернутися до роботи Микити Шаповала початку 30-х років “Міжнаціональне становище українського народу” в якій власне є статистичні економічні дані по розподілу багатств та грабунку тогочасних українських територій у складі інших держав, і на мою думку тут все однозначно - Україна це постколонія. І ніякі Кочубєї, чи хоч весь малоросійський гербовик, який на половину складається з полтавської козацької старшини, ні Брєжнєв з Хрущовим не роблять розуміння цього факту складним, навпаки - мені здається будь яка неоднозначність на цю тематику є заграванням з кремлівськими наративами однонароддя та подібних речей.
@serhiipovisenko
@serhiipovisenko 2 года назад
Національність, еліти та імперія. Все ж таки, але аргументи, що важко уявити алжирців на керівних посадах у Франції є заслабкими. По-перше, той самий приклад з Британією - шотландські, уельсці, ірландські - національні еліти брали безпосередню участь в управлінні імперію і в наступному поколінні їхні діти вже не були національними елітами, а ставали елітами імперськими: чи то британськими, чи то руськими, чи то радянськими, чи то американськими, а якби війна Наполеона закінчилася інакше - то була б і французька у менш національному розумінні ніж ми розуміємо сьогодні. По-друге, мені здається що будь-яка імперія вона намагається одночасно існувати поза національністю, але і базується на розумінні нації, чи то титульної, чи то синтетично створеної, але імперія розширює цей концепт, і як показує історія, щоб потім його девальвувати. Що це означає? Це означає, що імперії не важлива національність як така - важлива консолідація будь-яких еліт навколо владної системи, накопичення ресурсів заради отримання нових.
@serhiipovisenko
@serhiipovisenko 2 года назад
Україну дійсно можна уявити як пограниччя, фрактальна подоба, в яку можна нескінченно заглиблюватися і не осягнути кінця. І тут я резоную з Грицаком - гра на підвищення суб'єктності проростає саме з розуміння цієї глибини й багатогранності нашої історії, нашої культури, того нового що ми можемо принести у глобальний світ. А чи зможемо - це питання залишаться на порядку денному. І це прекрасно. В кінці, після слів що він чекав на цю книгу 15 років - відразу пішов її замовляти) Пане Ярославе дякую!
Далее
Shu bahormi ? | Million jamoasi
00:57
Просмотров 1,1 млн
When you know she has a wig 💇🏻‍♀️ #shorts
00:19
Shu bahormi ? | Million jamoasi
00:57
Просмотров 1,1 млн