Тёмный

Українські біженці будуть платити податки закордоном? 

YANKIV - ФОП, податки та суди
Подписаться 161 тыс.
Просмотров 12 тыс.
50% 1

Потрібен адвокат? ✅ YANKIV.com
ℹ️ℹ️ℹ️ ПОТРІБНІ ЮРИДИЧНІ ПОСЛУГИ?
Подай запит 🔥 YANKIV.com (контакти: yankiv.bohdan@gmail.com // +38 098 42 36 368)
Ціни на послуги 💰 www.notion.so/yankiv/4d488517...
Бланки типових документів 📃 yankiv.com/ua/magazyn-dokumen...
🧑‍🎓🧑‍🎓🧑‍🎓 ОНЛАЙН-ШКОЛА ДЛЯ ПІДПРИЄМЦІВ, ЮРИСТІВ ТА БУХГАЛТЕРІВ
Онлайн-школа Янківа Богдана 📝 YANKIV.com/kursy/
✅✅✅ ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ
Telegram канал 💬 t.me/YANKIV_law
Instagram 📸 / yankiv.bogdan
Facebook 💻 yankiv.bohdan
Адвокат Богдан Янків в реєстрі адвокатів України 👨🏻‍⚖️ erau.unba.org.ua/profile/79509
ℹ️ℹ️ℹ️ ПІДПИШИСЬ
НОВЕ ВІДЕО ЩОВІВТОРКА ТА ЩОСУБОТИ 🔥
ПІДПИСАТИСЬ НА КАНАЛ ➡️ ru-vid.com?sub...
КАНАЛ СІМЕЙНОГО АДВОКАТА ВІКТОРІЇ ЧОХРІЙ 💘 ru-vid.com?sub_...
✅✅✅ ПЕРЕГЛЯНЬ ІНШІ ВІДЕО В ПЛЕЙЛИСТАХ ru-vid.com...
ТАЙМ-КОД ⏯
00:00 - 01:42 Вступ до відео про податкове резиденство
01:43 - 04:57 Як дізнатися чи я є податковим резидентом України?
04:58 - 07:16 Які наслідки податкового резиденства України?
07:17 - 09:51 Чи треба закордоном заплатити за українські доходи
09:52 - 11:29 Чи треба в Україні заплатити за закордонні доходи?
11:30 Завершення відео про податкове резиденство
ТЕГИ ⚠️
#бізнес #україна
________________
Потрібен монтаж? Я роблю тут! 📹 t.me/dzvinka_yankiv

Опубликовано:

 

28 июн 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 149   
@yankivbohdan
@yankivbohdan Год назад
Дякую за перегляд! Оплатні юридичні послуги та консультації за контактами: +38 098 42 36 368🔸yankiv.bohdan@gmail.com🔸YANKIV.com🔸ІНШЕ ВІДЕО - ЧИ ТРЕБА СТАВАТИ ЖІНКАМ-ФОПАМ НА ВІЙСЬКОВИЙ ОБЛІК? ru-vid.com/video/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-bqEH6GzCAS0.html
@user-eg1xe7ii7z
@user-eg1xe7ii7z Год назад
Військовий збір 1.5% - це, звичайно, патріотично, і не так багато. Але, з 2014р було зібрано 130 млрд. грн військового збору. Питання "де гроші?" - риторичне. Тому, якщо немає можливості не платити - то потрібно платити, але як показує практика війни - сенсу в цьму не багато. Нажаль...
@lochocost
@lochocost Год назад
Як де? Пархата зграя розграбувала!!!
@user-sn6bo8ft9w
@user-sn6bo8ft9w Год назад
Дякую! Дуже змістовно і доступно.
@yuriibuinytskiy2963
@yuriibuinytskiy2963 Год назад
Резидент 1. Для цілей цієї Конвенції термін "резидент Договірної Держави" означає будь-яку особу, яка за законодавством цієї Держави підлягає оподаткуванню в ній на підставі постійного місця проживання, постійного місцеперебування, місцезнаходження керівного органу, місця реєстрації або будь-якого іншого аналогічного критерію. Але цей термін не включає будь-яку особу, яка підлягає оподаткуванню в цій Державі, тільки на підставі одержання доходів з джерел у цій Державі або стосовно майна, що в ній знаходиться. 2. Якщо відповідно до положень пункту 1 цієї статті фізична особа є резидентом обох Договірних Держав, її статус визначається таким чином: а) вона вважається резидентом тієї Держави, де вона має у своєму розпорядженні постійне житло; якщо вона має у своєму розпорядженні постійне житло в обох Договірних Державах, вона вважається резидентом тієї Договірної Держави, в якій вона має більш тісні особисті й економічні зв'язки (центр життєвих інтересів); b) у разі, якщо Договірна Держава, в якій вона має центр життєвих інтересів, не може бути визначена або коли вона не має постійного житла в жодній з Договірних Держав, вона вважається резидентом тієї Договірної Держави, де вона звичайно проживає; c) якщо вона звичайно проживає в обох Договірних Державах або коли вона звичайно не проживає в жодній з них, вона вважається резидентом тієї Договірної Держави, національною особою якої вона є; d) якщо вона є національною особою обох Договірних Держав або якщо вона не є національною особою жодної з них, тоді компетентні органи Договірних Держав вирішують питання за взаємною згодою. 3. У разі, коли відповідно до положень пункту 1 цієї статті особа, що не є фізичною особою, є резидентом обох Договірних Держав, вона буде вважатися резидентом тієї Договірної Держави, де міститься її фактичний керівний орган.
@user-we3ey1xt9n
@user-we3ey1xt9n Год назад
Подвійне оподаткування суперечить Міжнародному праву і Конституції України, не в залежності від того, чи є договір про уникнення подвійного оподаткування. Наш податковий кодекс є злочинним, як і всі наші чиновники.
@user-sd4ui7gk8k
@user-sd4ui7gk8k Год назад
Якщо я не помиляюсь то конвенція про уникнення подвійного оподаткування має пріоритет над Українським законодавством
@nataliiamelnyk8309
@nataliiamelnyk8309 Год назад
Дуже цікавить питання КІК.
@aniji8255
@aniji8255 Год назад
Доброго дня! Чому ви не розглядаєте також ситуації, коли українці працювали онлайн на українські компанії знаходячись в країнах ЕС, як наймані працівники? В них тепер ще більше проблем!, ніж коли просто працюешь в країні ЕС і змішений подавати декларацію в Україні та сплачувати додатково податки. Цікаво, наша влада мабуть спала всі 183 дні летаргічним сном...
@chokoboom6175
@chokoboom6175 Год назад
Дуже вас здивую, але більшість українців які зараз виїхали якраз мріють поскоріше повернутись в ту «діру»
@user-hj4it4tc4n
@user-hj4it4tc4n Год назад
@Олег Ковтун збираюсь повертатись, бо в Україні я фахівець, заміжня жінка, опікун батьків. А тут хто жопомийка, сирота?
@user-hj4it4tc4n
@user-hj4it4tc4n Год назад
@Олег Ковтун про те і кажу, йти на важку некваліфіковану працю, розуміючи, що вже не на квартиру ні на пенсію не заробиш. Чоловік в Україні. Майно в Україні. Головний бухгалтер у Києві перетворюється на жопомия в европейській провінції, вінець карьери. Якщо вам 30, може це шанс. А мені 50 і таких, як я не мало тут. Такі і хочуть додому.
@user-lw7du5qy7l
@user-lw7du5qy7l Год назад
А яка практика судів з податкового резиденства? Я, жінка та дитина прописані в Україні. Жінка та дитина вже прописана в польщі пів року, дитина вчиться в польському технікумі. 1ше - вони там більше півроку 2ге - центр їхніх інтересів в польщі (робота, друзі, навчання дитини) 3тє - вони там проживають і прописані Ну а я в ЗСУ плачу свій податок І центр моїх інтересів вивчіти дитину в польщі Чи можна оскаржити вимогу податкової зі сплати податків моєю дружиною в Україні і її податкове резиденство?
@user-ji4rz6rm6s
@user-ji4rz6rm6s Год назад
@Олег Ковтун ні, потрібно стаж 25р. Якщо менше, то соц. допомога, на яку не проживешь.
@Sweet_Sill
@Sweet_Sill Год назад
Підкажіть, будь-ласка, як тоді почати сплачувати податки за кордоном ФОПу(конкретно IT сектор, 3 група)? Треба самому йти й питати в їх податкову, чи чекати поки вони отримають доступ до бази України? Бо поки що в них фактично немає інструментів до встановлення чи ти ФОП крім того, що ти сам про це скажеш. Якщо говорити конкретно про Швецію, то в інформації для біженців під Директивою вони навіть не прописують подібний варіант і що робити.
@didanoff
@didanoff Год назад
ФОП 3й групи. Підкажіть будьласка, чи потрібно платити податки в Німеччині?
@fannys22
@fannys22 Год назад
Доброго дня! Якщо зараз фоп (є.п. 2 гр) перебуває та отримує допомогу від німеччини, то йому потрібно сплачувати податки чи це стосується лише заробітної плати? І якщо з початку 2023 року потрібно звітувати про доходи фопа то з якого періоду починати відлік? Наприклад був дохід в березні2022, а фоп уже був закордоном) дякую!
@didanoff
@didanoff Год назад
Дуже цікаве питання, дізнались щось?
@light-boxx
@light-boxx Год назад
Дякую за огляд. Допоможіть розібратися, будь ласка: 1. чи маю я звітувати і платити податки в Україну і закордоном, якщо я є найманим працівником закордоном? 2. Теж саме, але живу закордоном і працюю в Україні. 3. Чи вірно я розумію, що якщо мати ФОП в Україні і отримувати доходи в Україні, при цьому жити закордоном, тоді податки сплачуються тільки до бюджету України? 4. Якщо мати бізнес закордоном, вести діяльність закордоном, тоді податковій нашій потрібно звітувати? 5. Скільки коштує ваша індивідуальна консультація?
@nataliiazhovtobriukh9496
@nataliiazhovtobriukh9496 Год назад
А що ж мені держава дала? А нічого. Я коли переіхала з окуп. Криму до Львова, хто мені що дав? Жодной копійки, жодной підтримки. Цє було дужє важко.
@user-lr1lt3jn8e
@user-lr1lt3jn8e Год назад
🤝
@katelev7243
@katelev7243 4 месяца назад
Доброго дня якщо відкрив LLC і маєш ФОП подаю інформацію, плачу військовий збір і тут головне зрозуміти додаткові податки в Україну платити з доходу чи прибутку від llc ?
@Stanislav1240
@Stanislav1240 Год назад
Добрый День. Спасибо за выпуск. Про торговлю на зарубежных рынках (типа Etsy, Ebay) думал давно. Сейчас, в Украине, ситуация ещё хуже. Как Вы оцениваете смысл получения электронного гражданства Эстонии, для легальной торговли на зарубежных рынках? Какие могут быть проблемы в результате оформления такого гражданства?
@yankivbohdan
@yankivbohdan Год назад
Я думаю це адекватний спосіб, але не обовязковий. На Етсі-Ебей можна торгувати і з українськими документами. Але, якщо будете використовувати Естонія - про естонську компанію треба буде звітувати.
@Stanislav1240
@Stanislav1240 Год назад
@@yankivbohdan Спасибо
@qwertylina
@qwertylina Год назад
лучше торговать через посредниками
@natalycoding
@natalycoding Год назад
@@yankivbohdan На Etsy неможливо зареєструвати новий магазин з українськими документами ще з минулого року. Це пов'язано з платіжною системою, котра там використовується.
@TheProStop
@TheProStop Год назад
Добрый день, подскажите если моряк? И в европейском банке требуют "налоговкю информацию".
@nataliph1108
@nataliph1108 Год назад
Добрый вечер. Спасибо за видео. Является ли социальная помощь от государства зарубежом доходами, за которые нужно платить военный сбор? Как это сделать ?
@yankivbohdan
@yankivbohdan Год назад
Залежить від типу доходу. Але зазвичай треба. Здаєте декларацію річну і платите.
@lenakzcova9540
@lenakzcova9540 Год назад
@@yankivbohdan але ж відповідно до п.14.1.56 Податкового кодексу, доходи - загальна сума доходу платника податків від усіх видів діяльності... Соціальна допомога - це ж не дохід від виду діяльності, і в Україні не оподатковується. То як українська податкова може затребувати оплати податків за доходи, які не оподатковуються на її території?
@andriiborysov5847
@andriiborysov5847 Год назад
Есть неточность. в Германии налоговым резидентом становишься с дня прописки.
@r4_serega
@r4_serega Год назад
Может ли фоп 3 группы получать доход от оказанных услуг наличными без кассового апарата?
@user-nr3cw3pd3h
@user-nr3cw3pd3h Год назад
Доброго дня!Я з України, виїхала в наслідок бойових дій у Польщу 29.03.22.Зараз перебуваю у Польщі,але працюю онлайн в Україні не офіційно!Звертаюсь на рахунок податків,чи потрібно мені їх сплачувати якщо кошти мені надходять на картку?В Польщі не працюю,отримую на дитину 500зл .
@user-yb9od8ws4t
@user-yb9od8ws4t Год назад
Дохід отриманий в євро, яким чином звітувати в гривнях. Курс постійно змінюється? Від якого курсу відштовхуватись?
@yankivbohdan
@yankivbohdan Год назад
Курс нацбанку вже від липня не міняється, по ньому і рахується
@user-hu2so6jn3l
@user-hu2so6jn3l Год назад
Подскажите, до 2022 года многие украинцы работали в Европе, но почему то не декларировали свои доходы в Украину по итогам за год, почему сейчас начинают трактовать этот вопрос. И обьясните трактовку слова "резидент"
@darkavenger226
@darkavenger226 Год назад
Українці заважають в Україні?? Для чого це все. Розкидати та перемішати всіх українців по світу??
@elenaantukh8977
@elenaantukh8977 Год назад
Порозкыдаты по всьому свиту и здыраты бабло. Заплатыты кругом податкы и ты знову без грошей.
@user-lo6pp3sb1k
@user-lo6pp3sb1k Год назад
Добрий день, Богдане! Тож якщо я була в Польщі 3 місяці і отримала там допомогу, я не повинна звітувати про це в Полщі . А в Україні я повинна звітувати про цю допомогу?
@yankivbohdan
@yankivbohdan Год назад
Якщо закон не змінять - так.
@ukr-pf3fm
@ukr-pf3fm Год назад
Скажу більше. Щей податок ПДФО І 1.5 %військового сплатити. Наша влада сама не допомагає нічим громадянам які виїхали, бо немає де жити, і щей дере гроші з тих хто виїхав. На чолі з Д.Гетьманцевим це злочинна банда
@user-sd4ui7gk8k
@user-sd4ui7gk8k Год назад
Богдан, а конвенція про уникнення подвійного оподаткування яка була підписана між Польщею і Україною якщо я не помиляюсь має мати пріоритет над Українським законодавством? Вона ж якраз і створена для таких випадків у яких виникають спірні ситуації з тим що обидві країни претендують на податки. Я помиляюсь?🤔
@yankivbohdan
@yankivbohdan Год назад
Завжди міжнародні конвенції мають пріоритет над законодавством (окрім Конституції)
@user-sd4ui7gk8k
@user-sd4ui7gk8k Год назад
@@yankivbohdan Богдан, дякую за відповідь. Але виходить що 67 стаття КУ ссилається на законодавство, а конвенція має пріоритет над законодавством. Виходить що у конвенції немає жодного сенсу? Але ж такого не може бути. Могли б дати свою думку про це?🤔
@yankivbohdan
@yankivbohdan Год назад
Насправді тут треба розглядати кожну ситуацію персонально тому важко сказати.
@olgafesenko9578
@olgafesenko9578 Год назад
Для уникнення подвійного оподаткування треба подавати пакет документів легалізований. Документи, ше раз документи..
@witalij_r2
@witalij_r2 Год назад
Продавливания незаконного подхода налоговой о том что украинский паспорт это автоматом налоговое резиденство.
@Aurelius441
@Aurelius441 Год назад
кстати постоянній житель США автоматом стает налоговім резидентом с первого дня пребівания.
@witalij_r2
@witalij_r2 Год назад
@@Aurelius441 де саме стає резидентом? В США? Так, бо він постоянний мешканець. А як ще має бути? Але якщо він приїде в Німеччину чи Тайланд, чи в Україну - він не буде податковим резидентом деяких час.
@Aurelius441
@Aurelius441 Год назад
@@witalij_r2 як раз ні. Якщо громадянин США або особа зі статусом постійного мешканця США навіть не проживають на території США, то всерівно мають звітуватись і платити податки за всі свї доходи зі всього світу.
@witalij_r2
@witalij_r2 Год назад
@@Aurelius441 бо в США прийняли такий закон. В інших країнах, в тому числі в Україні є поняття податкового резиденства яка дає право не платити податки в країні громадянства та не звітувати до податкової. Депутати хочуть всупереч закону заставити українців робити так як це відбувається в США. Хай спочатку закон змінять. А ми це врахуємо на наступних виборах.
@veronikaomelchuk4067
@veronikaomelchuk4067 Год назад
Добрий день! А якщо це не соціальна допомога за кордоном, а, наприклад, стипендія за мовні курси в розмірі 500 евро в місяць (на обіди і транспорт). То теж потрібного декларувати і платити військовий збір?
@yankivbohdan
@yankivbohdan Год назад
Стипендія ні
@veronikaomelchuk4067
@veronikaomelchuk4067 Год назад
@@yankivbohdan дякую!
@yankivbohdan
@yankivbohdan Год назад
Будь ласка!
@ef_geniy
@ef_geniy Год назад
Як що батьки перебувають в Німеччині отримують там допомогу , та в Україні отримують доход у вигляді пенсії. Чи треба подавати податкову декларацію в Україні чи в Німеччині?
@user-hx3pc2ln8l
@user-hx3pc2ln8l Год назад
А члму б не зробити так щоб під час війни кожен українець який не має можливості зарееструватись на роботі, платив скільки зможе за власним бажанням податок з заробітку. Бо під час війни буває просто неможливо оформити ЧП
@ukr-pf3fm
@ukr-pf3fm Год назад
В Україні маю ФОП 3 група. Бізнес не веду. Виїхав в Німеччину після війни, отримав ВНЖ на 3 роки. На Україну не збираюся. Маю тут гарну роботу, але ФОП закримати теж не маю бажання (перевірка при закритті). Які наслідки для мене коли немає оборотів по ФОП , але є обороти по кредитній картці привата Питання 2. Щоб в Україні не платити податки з зарплати потрібно стати на консульський облік в країні перебування?
@yankivbohdan
@yankivbohdan Год назад
Зараз нема в основному перевірок при закритті
@20nails_school
@20nails_school Год назад
Добрый вечер! 1.Если я получаю доходы в Украине Фоп 2 група, можно ли мне не платить налоги в Польше? 2.Или нужно ли мне платить налоги и в Польше за полученные доходы в Украине как фоп? 3.И если я работаю официально в Польше, нужно ли мне платить налоги и задавать отчеты в Украине о полученных доходах в Польше? Спасибо за ответ)
@yankivbohdan
@yankivbohdan Год назад
1. Так 2. Ні 3. Так
@Aurelius441
@Aurelius441 Год назад
@@yankivbohdan теж саме стосується і найманого працівника на українській фірмі?
@ninashevtsova511
@ninashevtsova511 Год назад
Доброго дня. Я переїхала до Польщі з дитиною у зв'язку із війною. Наразі я офіційно працевлаштовуюсь у Польщі. Буду отримувати заробітню плату, з якої відповідно сплачуватиму податки у Польщі. Правильно я зрозуміла, що на основі угоди про уникнення подвійного оподаткування я не повинна платити податок на дохід 18% в Україні зі своєї зп, яку отримуватиму в Польщі? І що для цього потрібно? Чи достатньо просто декларувати дохід і просто не платити такий податок, нікому нічого не пояснюючи чи потрібно якісь довідки показувати для України про сплату податку в Польщі. Якщо так, то як правильно вчинити, куди звертатися, які документи потрібно і т.д?
@aleksandradanishevskaya7555
Багато заробітчан десятиліттями є податковими резидентами інших країн. Не звітують бо нетзобовязані, бо не резиденти якщо живуть за кордоном. Навіщо ви хочете звітувати?
@lkvasiuk
@lkvasiuk Год назад
чи маєте оновлення за цією темою станом на нині?
@yankivbohdan
@yankivbohdan Год назад
Поки нічого суттєвого не змінилося, але як буде то зніму нове відео. Слідкуйте
@user-ht7nr7jh2t
@user-ht7nr7jh2t Год назад
А якщо пенсіонер в німетчині, то німетчина може оштрафувати його за те що він не платив податок з пенсії? Чи перше попередить що потрібно платити?
@yankivbohdan
@yankivbohdan Год назад
Пенсійні виплати скоріш за все в кожному законодавстві не оподатковуються, але точно не знаю за Німеччину
@qwertylina
@qwertylina Год назад
в Германии все кто оформил параграф 24 при прописке стали налоговыми резидентами Германии и мало кто это знает, работает удаленно в Украине, а должны уже платить налог немецкий
@yankivbohdan
@yankivbohdan Год назад
Є таке
@user-lk5om6so5z
@user-lk5om6so5z Год назад
Якщо людина працює за кордоном і сплачує всі податки (Німеччині),то чи потрібно сплатити податки в Україні?Дякую.
@yankivbohdan
@yankivbohdan Год назад
Залежить від типу доходу, але зазвичай так. Потрібно.
@aleksandradanishevskaya7555
Ні. Після 183 днів це вже резидент іншої країни і Україна не має права вимагати податки. Закон ще не змінили.
@witalij_r2
@witalij_r2 Год назад
Военный сбор это тоже налог на доход, потому он считается вместе с основным налогом на доход. Соответсвенно если в европейской стране налог на доход 19,5% или больше - доплачивать военный сбор не нужно.
@yankivbohdan
@yankivbohdan Год назад
Військовий збір - це військовий збір. Податок на дохід - це податок на дохід. Це різні види податків.
@witalij_r2
@witalij_r2 Год назад
@@yankivbohdan это такая же манипуляция со стороны налоговой как и попытка вымагать налоги с людей которые утратили налоговое резиденство Украины и приобрели налоговое резиденство другой страны. Военный сбор это дополнительны налог на доход. Его специально держат как отдельную сущность вместо того чтобы просто увеличить ставку с 18 до 19,5% достигнув ровно тот же результат.
@iryna5644
@iryna5644 Год назад
а якщо зарегівся як фрілансер (дизайнер) в німечинні, це буде вважатися як відкрив бізнес закордоном і маєшь сповістити україну? а якщо ні - штраф 700 тисяч?
@yankivbohdan
@yankivbohdan Год назад
Так
@iryna5644
@iryna5644 Год назад
@@yankivbohdan жєсть( а коли треба їм це говорити? Зразу? В річній декларації? На протязі якогось часу після відкриття?
@yankivbohdan
@yankivbohdan Год назад
60 днів з моменту реєстрації і потім щороку в річній декларації
@vitaliirotar6603
@vitaliirotar6603 Год назад
@Iryna це тільки якщо ви податковий резидент України,то ви про щось маєте звітувати.Якщо ні то не маєте.В крайньому випадку ви зможете судитись з податковою по факту того на якій основі вас визнали податаовим резидентом України в конкретному році.
@vitaliirotar6603
@vitaliirotar6603 Год назад
@@iryna5644 Штрафів за не сповіщення податкової(60 днів) немає за період 2022-2023.Просто треба подати декларацію в 2023му(хоча до того часу багато що може змінитися,кожен день щось дописують,або до того часу Зе,з Гетьманцевим на вилах винесуть :)
@user-ht7nr7jh2t
@user-ht7nr7jh2t Год назад
Богдан, а якщо людина вже другий рік проживає в Німетчині і офіційно там працювала, а декларації в Україну почне подавати тільки з даного моменту, то її оштрафують за те що 2 роки до цього не подавала?
@yankivbohdan
@yankivbohdan Год назад
Чесно кажучи наврядчи. Але по факту це порушення.
@user-ht7nr7jh2t
@user-ht7nr7jh2t Год назад
@@yankivbohdan Богдан, останнє питання. А біжанцям коли подавати декларацію в Україну якщо вони отримують допомогу з березня в Німетчині?
@yankivbohdan
@yankivbohdan Год назад
Січень-травень 2023
@user-ht7nr7jh2t
@user-ht7nr7jh2t Год назад
@@yankivbohdan дякую
@oleksandran.1959
@oleksandran.1959 Год назад
А як бути тим, хто ФОП ніколи в Україні не мав, працевлаштований не був, але є працевлаштованим і прописаним у Польщі (і живу більше 180 днів)? При цьому на консульський облік в Україні не ставала і відміну своєї української прописки я не робила.
@yankivbohdan
@yankivbohdan Год назад
Формально, по закону, треба здавати звіт про іноземний дохід. До тепер цього ніхто не перевіряв.
@natalyakiporenko6350
@natalyakiporenko6350 Год назад
Многие украинцы получают сейчас социальные деньги в стране проживания. Нужно ли их декларировать и подлежат ли они налоогооблажению, ведь это не является работой.
@yankivbohdan
@yankivbohdan Год назад
Поки так
@Aurelius441
@Aurelius441 Год назад
@@yankivbohdan тіж 500+ , пенсію в Україні або допомогу від ООН пв Польщі отрібно декларувати і в ПІТ-37 і в україні? я правильно зрозумів?
@vitaliirotar6603
@vitaliirotar6603 Год назад
В мене питання. Чи може фізична особа бути визнана податковим резидентом одразу двох країн.В Україні і в їншій країні одночасно? В обміні даними між податковими який запрацює з 2023 року є пункт де податкова країни яка передає дані зазначає чи вважає вона своїм податковим резидентом особу про яку передає дані. Я бачу що Україна кров зноса хоче визнати всіх громадян України податковими резидентами України.Але в той же час,інші держави також визнають українців своїми податковими резидентами.
@yankivbohdan
@yankivbohdan Год назад
Так. Може обох країн одразу.
@Lily-ei6ff
@Lily-ei6ff Год назад
Якщо згідно з нормами законодавства обох країн людина є податковим резидентом обох країн, то тоді застосовується конвенція про уникнення подвійного оподаткування, а саме стаття, яка визначає податкове резиденство. Але з Україною головне питання - чи є насправді людина її податковим резидентом згідно з законодавством України. Податкова намагається трактувати податковий кодекс так, що будь-яка людина, яка має прописку в Україні є її податковим резидентом. Але це омана. Податковий кодекс говорить про фактичне місце проживання, а не про формальну реєстрацію за адресою. Якщо людина не проживає постійно в Україні, вона не є її податковим резидентом. На цьому все. Немає тоді ніякого подвійного резиденства. Людина є резидентом іншої країни, де вона фактично постійно проживає.
@Aurelius441
@Aurelius441 Год назад
@@Lily-ei6ff тут не усе так просто. Є ще область життєвих інтересів, сім"я і тд. Самого проживання за кордоном може ьути мало
@Lily-ei6ff
@Lily-ei6ff Год назад
@@Aurelius441 Якщо людина постійно проживає в іншій країні, вона не є податковим резидентом України згідно з другим критерієм (постійне проживання) і наступний, третій, критерій (центр життєвих інтересів) не застосовується.
@Aurelius441
@Aurelius441 Год назад
@@Lily-ei6ff але прим цьому така людина може бути українським ФОПом чи працювати віддалено на українську фірму та мати нерухомість в Україні. Саме тому укрпаїнський фіскус буде вважати таку людину українським резидентом.
@qwertylina
@qwertylina Год назад
не совсем понятно про работу за границей и оплату военного сбора, я работаю в Германии, налоговое резидество при прописке, по закону о двойном налогооблажении я плачу налоги только в Германии
@yankivbohdan
@yankivbohdan Год назад
дякую, що підняли це питання, якраз у пятницю вийде відео на цю тему і зможете детально розібратися!
@aleksandradanishevskaya7555
Я колись читала тему податків і вам раджу. Не хочете не платіть той збір. Після 183 днів нічого Україні платити не зобов’язані. Тому збір за бажанням
@user-ht7nr7jh2t
@user-ht7nr7jh2t Год назад
А як із за кордону подавати декларацію в україну?
@yankivbohdan
@yankivbohdan Год назад
Так
@yankivbohdan
@yankivbohdan Год назад
Через кабінет платника
@user-hu2so6jn3l
@user-hu2so6jn3l Год назад
@@yankivbohdan при этом нужна электронная подпись?
@Lily-ei6ff
@Lily-ei6ff Год назад
Навіщо ви вводите в оману людей?? Згідно з податковим кодексом, податковий резидент - це людина, яка має місце проживання в Україні. Кодекс ніде не говорить ані про прописку, ані про постійну реєстрацію в іншій країні, як ви видумали . Багато українців виїхали до війни працювати в інші країни і жили там по декілька років. Вони не знімалися з української прописки, бо реєстрація ніяк не впливає на податкову резидентність. Їх фактичне місце проживання - це інша країна, а не Україна, і вони не є резидентами Україні. Досить доїти людей и видумувати правил, яких немає, щоб штрафувати людей і заробляти на них!!!
@yankivbohdan
@yankivbohdan Год назад
А мені здається що це ви собі видумали ) читайте податковий кодекс уважніше.
@Lily-ei6ff
@Lily-ei6ff Год назад
@@yankivbohdan А мени здається, що ви не є взагалі експертом в податковому праві, вибачте. Тому що те, що ви кажете - на голову не налазить. Ви повторюєте за податковою її нісенітниці, не роблячи аналізу і не звертаючись до Кодексу. А якщо ви хочете зі мною подискутувати на тему податкового резиденства, то давайте подискутуємо. Пишіть по темі, я відповім, якщо те, що я написала є чогось незрозумілим.
@yankivbohdan
@yankivbohdan Год назад
коли "мени здається" - то, по перше, писати треба навчитися, а по друге, наврядчи є сенс дискотувати з людиною, яка токлом і писати не вміє, наврядчи вийде продуктивна дискусія.
@Lily-ei6ff
@Lily-ei6ff Год назад
@@yankivbohdan тобто по суті сказати немає що. що я і думала
@user-xk8jg4nx9k
@user-xk8jg4nx9k Год назад
​@@yankivbohdan Ви також пишете з помилками. Вже п'ять нарахувала.
@chokoboom6175
@chokoboom6175 Год назад
Є свіжі новини, що обмін податковою інформацією з іншими країнами Україна перенесла і долучиться до цієї системи в 2024 році
@chokoboom6175
@chokoboom6175 Год назад
Тобто перший обмін даними відбудеться у 2024 (за 2023й рік)
@yankivbohdan
@yankivbohdan Год назад
Так, все вірно фізично обмін буде в 2024 році, але сама інформація що передасться буде за 2023 рік
@chokoboom6175
@chokoboom6175 Год назад
Дякую вам за змістовне відео і корисний канал!
@alex_n47d20a
@alex_n47d20a Год назад
А яким чином країна, у якій перебуває наш український фоп може дізнатися про його доходи на український рахунок? Я так розумію, це не перевіряється для кожного українця на території ЄС, адже це купа людей і купа перевірок. Який шанс, що податкова служба зацікавиться окремо взятою людиною та почне її "пробивати" по базам та звертатися до укр. податкової та банків, щоб дізнатися, отримує вона там дохід, чи ні? Дякую.
@Aurelius441
@Aurelius441 Год назад
вони звернуться до дипустанови, а не напряму до податкової та банків
@alex_n47d20a
@alex_n47d20a Год назад
@@Aurelius441 зрозуміло, нехай так але моє питання залишилося тим самим, цей випадок же не буде відслідковуватися в автоматичному режимі? А отже, тільки окремо обраним пощастить, як я розумію
@Aurelius441
@Aurelius441 Год назад
@@alex_n47d20a з цього року мала запрацювати система автоматичного обміну податковою інформацією, але її впровадження перенесли на наступний рік. Таким чином вже за 2023 рік повинно бути
@alex_n47d20a
@alex_n47d20a Год назад
@@Aurelius441 CRS це трохи інше. Україна буде знати про іноземні доходи своїх резидентів, наприклад Якщо українець заробляє в Німеччині. І навпаки, Німеччина буде отримувати інфу про рахунки своїх громадян в Україні
@Aurelius441
@Aurelius441 Год назад
@@alex_n47d20a не громадян, а резидентів податкових
@galinabagan5699
@galinabagan5699 Год назад
Америку відкрив😀
@Lily-ei6ff
@Lily-ei6ff Год назад
Дуже розчаровують подібні відео, коли податковий консультант просто хоче заробити гроші на своїх послугах і повторює всі забаганки податкової - тобто платити українцям треба все що треба і не треба - а не намагається дійсно розібратися в законодавстві і допомогти українцям згідно з законом. Якщо закон говорить про фактичне місце проживання і не говорить про прописку, і це є забаганкою податкової, то треба так і казати - «кодекс говорить так, а податкова говорить так» і не вводити людей в оману. Податковий консультант повинен думати в першу чергу про інтереси клієнта, а не думати, як на ньому заробити побільше 👎
@yankivbohdan
@yankivbohdan Год назад
Зазвичай такі коментарі пишуть ті хто поняття зеленого не має і не бачив як взагалі виглядає податковий кодекс, не те що читав його.
@Lily-ei6ff
@Lily-ei6ff Год назад
@@yankivbohdan А по суті сказати немає чого? Досить видумувати якби навязати свої послуги і заробити грошей
@yankivbohdan
@yankivbohdan Год назад
в якому конкретно місці я нав'язую комусь хоч щось? якщо Вам не подобається - сміло закриваєте відео і більше не заходите.
@bohdan.vorona
@bohdan.vorona Год назад
Як Німеччина дізнається про українського фопа?…
@yankivbohdan
@yankivbohdan Год назад
Через автоматичний обмін податковою інформацією, розповів це у ролику.
@andreypererva9562
@andreypererva9562 Год назад
@@yankivbohdan Доброго дня. Для ФОП 2гр ЄП немає звітності про прибутки та витрати. Що в цьому разі отримає Нимеччина? Рух коштів по банківському рахунку ФОПа?
@yankivbohdan
@yankivbohdan Год назад
Так. Оборот
@bohdan.vorona
@bohdan.vorona Год назад
@@yankivbohdan а хіба це законно взагалі? Без дозволу людини.
@qwertylina
@qwertylina Год назад
@@bohdan.vorona это законно, crs стандарт называется
Далее
Задержали в аэропорту
00:56
Просмотров 553 тыс.