Тёмный

Феминизм и либертарианство. Владимир Золоторев 

Free Economy Institute
Подписаться 7 тыс.
Просмотров 813
50% 1

В либертарианской среде иногда возникают дискуссии на тему феминизма, но часто за ними нужно следить на разных страницах и площадках. Целью данного стрима был полноценный анализ феминизма в контексте либертарианства, чтобы объёмное и цельное представление об этом вопросе можно было получить в одном эфире, не бегая по разрозненным постам и комментариям.
📌Тайм-коды:
00:00 Введение
01:30 Что самое главное для либертарианства в содержании той или иной идеологии?
02:38 О противоположных течениях феминизма
04:54 Актуальное определение феминизма
06:25 Феминизм в форме борьбы за права в развитых странах сегодня исчерпан
09:11 Где для феминизма сегодня есть фронт работ?
13:08 Поддерживается ли женщинами положение дел в мусульманских странах?
15:40 Об особенностях мусульманского права
19:49 Разница между нарушением прав в рамках государства и в рамках общества
25:02 Влияет ли на факт наличия нарушения прав женщины государственный статус агрессора?
26:03 Предполагает ли либертарианство в своей базе какие-либо нормы поведения для женщин и мужчин (кроме соблюдения права частной собственности)?
27:21 О мужских и женских метафорах
34:32 На какие две большие группы делятся политические идеологии?
38:15 Является ли более опасным для рынка тот этатизм, который открыто провозглашает "буржуев" главными врагами? Почему в концепциях этатизма периодически меняется образ врага?
40:41 Почему "зеленая повестка" для этатистов является наиболее перспективной?
42:48 О толпе и дебилизации людей
46:45 Образованный класс и преимущества Украины
48:35 Верен ли тезис, что успех социализма во многом связан с тем, что он целевым образом обращался и обращается к женщинам?
52:49 Почему в либертарианстве мало женщин? Риторика и цели либертарианства
1:02:53 О современной инквизиции
👍Канал Владимира Золоторева: t.me/Libertarianism_with_VZ
🎓 Канал директора первого в Украине института Австрийской школы экономики: t.me/+BThLvCeR27ZlZjYy
😎В прямом эфире стримы проходят тут: t.me/issleduya_obshchestvo
📚Лучшие книги по экономике: wellbooks.com.ua
🕊️Twitter: is.gd/KIIyXa
✍️ Facebook: is.gd/zwQXYS
📸 Instagram: is.gd/yXgcnZ
🎓Сайт института: is.gd/23m1cb

Опубликовано:

 

4 июл 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 37   
@mariay.1662
@mariay.1662 Год назад
Можу зауважити, що жінок-лібетаріанців варто шукати серед жінок-підприємців, які рахують свої гроші і знають, від чого залежить дохід.
@mariay.1662
@mariay.1662 Год назад
Дуже цікавий погляд на фемінізм з точки зору лібертаріанства, дякую за цей ефір!
@user-xy3yy2ig3v
@user-xy3yy2ig3v Год назад
О, дякую за розмову. Цікава тема)
@user-yl2pb8lp9g
@user-yl2pb8lp9g Год назад
Тема так себе, но Золотарева слушать надо.
@barma1309
@barma1309 Год назад
Тоже актуальная, эти фемки многих достали. Институт семьи и у нас добили
@eddictta
@eddictta Год назад
До питання 48:35 Верен ли тезис, что успех социализма во многом связан с тем, что он целевым образом обращался и обращается к женщинам? Пан Золоторьов каже, що ні. А я про це читала у статті сайту mises, яку Афончина переклала, а Золоторьов редагував. Оригінал "Why Marxism Shifted from Economics to Culture", у перекладі "Почему марксизм перебрался из экономики в культуру". У цій статті якраз доводиться, що залучення жінок і кооптація фемінізму була довгостроковою стратегією соціалістів і їм прекрасно вдалося.
@eddictta
@eddictta Год назад
Ніяк не можу погодитись з тим, що в лібертаріанстві мало жінок, бо лібертаріанство говорить мовою політики, а жінок не цікавить політика. Жінок не цікавить саме лібертаріанство. Чому? Ну от якраз на це питання і нема відповіді. А політика частину жінок цікавить - зараз в Європі купа жінок в політиці, купа феміністок та активісток інших рухів хочуть прийти до влади або повпливати на владу, публічно обговорюють законодавство, різні ідеї і політики.
@user-qp9xo9jw2n
@user-qp9xo9jw2n Год назад
Владимир, пожалуй, единственный адекватный мыслитель на территории "незалежной".
@user-nr6ks3wr8n
@user-nr6ks3wr8n Год назад
А вот на расии адекватных нет по определению. Если ты там то ты в любом случае платишь там налоги, налоги в любом случае частично идут на агрессивную войну развязанной руководством и жителями федерации говна и водки против незалежной и людей которые живут в Украине. Логика говорит о том, что кто не уехал из федерации тот соучастник преступной агрессии. Мизес и Хаек тоже могли прекрасно устроится в фашистской Германии (у них там было имущество, родные, работа и т д)но у них была совесть и они не хотели быть соучастниками преступлений агрессора и как адекватные люди вынуждено уехали от фашистов подальше.
@barma1309
@barma1309 Год назад
​@@user-nr6ks3wr8n есть, но там лучше молчать если хочешь живым оставаться
@barma1309
@barma1309 Год назад
Скорее один из немногих
@user-qp9xo9jw2n
@user-qp9xo9jw2n Год назад
@@barma1309 Прошу адрес (адреса), пожалуйста.
@eddictta
@eddictta Год назад
Про метафори. Ведучий каже "один раз в эфире использовали и такой вой поднялся!". Не один раз, а в багатьох розмовах, постах, книжках, які обговорюють лібертаріанці. І який вой? Одна людина - я - один раз підняла цю тему, а потім не один раз пояснила, що справа в не метафорах як таких, а у ставленні до жінок і риториці популяризаторів в цілому; в консервативності лібертаріанців. Не вдалося пояснити ні так, ні сяк, бо критика не сприймається, а точніше сприймається в штики. Ну ОК. "На наш человек", - каже Золоторьов про того, кому все це ставлення не подобається. Ну не ваш, так не ваш, піду повідписуюсь від каналів і груп, в тому числі від цього каналу.
@baron_razboynik
@baron_razboynik Год назад
@eddictta 1. Эфир о феминизме мне сделать как раз и захотелось по той причине, что обсуждение началось между "своими людьми". Если бы было не из либертарианской тусовки, то было бы не так интересно. Так что не знаю зачем вы мне приписываете мнение "не свой человек" и на этом основании хотите отписаться от данного канала, если эфир потому и делался , что "человек свой". 2. Такой вой, что это запустило череду множества комментариев и постов у нескольких либертарианцев о теме феминизма и либертарианства (и темы метафор в частности) . Ну можно назвать это не вой, а "тема активных дискуссий", если "вой" звучит грубо. 3. Я у Золоторева не слышал раньше таких метафор на эфирах, поэтому и сказал про один раз (возможно я где-то пропустил и вы захотите указать где именно). Если же дело касается не метафор, а "отношения в целом", то если множество раз проявлялось "отношение в целом", то это не значит, что множество раз проявлялись метафоры, ведь такое отношение не сводится к метафорам о женщине и государстве. А вы тут говорите про "не один раз" именно о метафорах.
@eddictta
@eddictta Год назад
@@baron_razboynik Я не приписувала вам ніяку думку. Я написала, що "не наш человек" сказав ваш гість, пан Золоторьов, а раніше він написав мені те саме в одному з фейсбучних обговорень. Що стосується метафор, то у фейсбучних обговореннях я писала і цитувала інших лібертаріанців, які використовують ці метафори, бо від початку мова йшла не про одного Золотьорова, а про те що лібертаріанці, різні мої френди, наприклад, використовують ці метафори. Плюс розмова з метафор перейшла до ширшої теми популяризації ідей лібертаріанства і теми жінок в лібертаріанстві. І в цих розмовах багато всього прозвучало, у тому числі мені пояснили, що я не справжня лібертаріанка, бо справжня думала б точно так само як вони з усіх цих питань, які я підняла. Обговорення уже стихли, цей запис я послухала як підсумковий, де ще раз почула, хто наш, а хто не наш человек. Ну ОК.
@baron_razboynik
@baron_razboynik Год назад
@@eddictta 1. Все таки приписали, ведь вы, упомянув о Золотореве, сказали: "Ну не ваш, так не ваш, пiду повiдписуюсь вiд каналiв i груп, в тому числi вiд цього каналу." То есть вы прямо распространяете мнение "не ваш" и на этот канал, оттого и отписка. Хотя я эфир делал как раз потому, что среди своих завязался диалог. 2. Если речь не про одного Золоторева, то мое утверждение в качестве ведущего о том, что Золоторев такое в эфирах только раз сказал, не является ложью (хотя я допускаю что где-то может я и пропустил). Вы же сказали , что не один раз такое было, и перешли на других либертарианцев. Но я же утверждал в эфире о Золотореве, а не о всех. 3. Если говорить от себя лично, то я не считаю вас "не нашей" на основании этой мутной темы с метафорами (может еще есть какие-то темы, о которых я не знаю). В частности поэтому я и вынес вопрос о том, есть ли для женщин какие то обязанности, кроме соблюдения прав собственности. Владимир ответил, что право для всех одинаково. То есть женщина может быть (как и мужчина) кем угодно. Меня эта позиция устраивает. Думаю и вас, так что я не знаю на какой почве у меня могли бы возникнуть с вами противоречия.
@eddictta
@eddictta Год назад
@@baron_razboynik == право для всех одинаково. То есть женщина может быть (как и мужчина) кем угодно. Меня эта позиция устраивает. Думаю и вас, так что я не знаю на какой почве у меня могли бы возникнуть с вами противоречия. == ОК, піду назад попідписуюсь на Free Economy Institute ) Що стосується всього іншого, то це надто довга і складна розмова, щоб зараз знову її починати.
@baron_razboynik
@baron_razboynik Год назад
@@eddictta Ура! Подписывайтесь ;)
@eddictta
@eddictta Год назад
(Написала для фейсбука, хай і тут буде) Спочатку два загальних зауваження. 1. Підміна теми. Все почалось з питання, чому в лібертаріанстві мало жінок і як його популяризувати серед жінок. Я написала, що треба говорити на теми, які цікаві жінкам і не використовувати негативні метафори про жіноче начало, які жінок можуть відлякувати. На це мені відповіли, що я неправомірно виступаю від імені всіх жінок, а це етатизм / колективізм / фемінізм, тому далі розмова перейшла на фемінізм, який суперечить лібертаріанству (бо фемінізм за державний примус, а лібертаріанство за добровільні угоди). Я не говорила про державний примус, тому не було підстав переводити розмову про лібертаріанок на розмову про феміністок. 2. Це не той випадок, коли можна запросити одного експерта, який все розкладе по поличках і закриє тему. Якби ведучий поставив ті самі питання жінкам, то отримав би інші відповіді. Взагалі чим більше різних людей він би опитав, тим більше різних відповідей би отримав.
@baron_razboynik
@baron_razboynik Год назад
1. а) "Підміна теми. Все почалось з питання, чому в лібертаріанстві мало жінок і як його популяризувати серед жінок." Ну, вы тут сразу противоречите сами себе же, потому что вопрос малого количества женщин и популяризации, с которого по вашему мнению все началось, как раз то обсуждается в этом эфире (например на 52:49 или на 48:35 ). Что качается темы метафор, то конечно же я ее не взял, потому что я как ведущий не могу вести дебаты от вашего имени - в таком случае вы бы с таким же успехом могли бы написать , что я подменяю вашу позицию, неверно ее передаю и вообще не то сказал. Так что в мутной теме метафор честными были бы только дебаты. Но подобная честность никак не означает подмены темы, потому что я сюда внес почти все обсуждавшиеся там общие вопросы (насколько это позволяет формат подобного стрима). Тем не менее , даже тема метафор была поднята, хоть и не в формате дебатов 27:21 . Так что о какой вообще подмене темы может идти речь - непонятно. б) "Далі розмова перейшла на фемінізм, який суперечить лібертаріанству." Ну так если у вас пошел разговор про феминизм, то почему же вы тогда говорите, что эфир подменяет тему ваших диалогов? Получается опять вы противоречите сами себе. в) "Я не говорила про державний примус, тому не було підстав переводити розмову про лібертаріанок на розмову про феміністок." Даже если в ваших диалогах не было причин переходить на феминизм, то это не значит, что в ваших диалогах эта тема не поднималась. Поднималась, поэтому тема данного эфира не противоречит поднятым ранее обсуждениям и не подменяет их. 2. "Це не той випадок, коли можна запросити одного експерта, який все розкладе по поличках і закриє тему. Якби ведучий поставив ті самі питання жінкам, то отримав би інші відповіді. Взагалі чим більше різних людей він би опитав, тим більше різних відповідей би отримав." - Ну конечно, кто же будет с этим спорить - если бы я спросил разных Петю, Васю или Машу, то конечно ответы были бы разные. Но тема эфира то "Феминизм в контексте либертарианства", а не "Феминизм в контексте буддистов , случайных прохожих, шиномонтажников, христиан, официантов и курьеров" ))) В контексте либертарианства вполне логично и корректно пригласить того, кого сообщество считает одним из наиболее компетентных людей. Все логично. При этом никто не говорит, что не должно быть сомнений - они могут и должны быть, но это никак не противоречит "раскладыванию по полочкам" названной темы. Так что у вашей критики нет никаких оснований , но за отзыв спасибо.
@eddictta
@eddictta Год назад
@@baron_razboynik Я ніде собі не протирічу. 1. Я говорю не про окремі питання, а про основну тему. Основна тема, з якої все почалось: популяризація лібертаріанства серед жінок і все, що стосується теми популяризації і жінок в лібертаріанстві. Фемінізм, фемінізм і лібертаріанство - це підміна теми. "Тема метафор" - це не окрема тема, а одне дрібне питання в рамках основної теми. Можна процитувати різні думки і обговорити, але, повторюсь, що це одне дрібне питання, не більше. Спочатку мова зайшла про те, як залучити в лібертаріанство більше жінок. В процесі цього я сказала, що не треба використовувати негативні метафори про жіноче начало, після чого тему в обговоренні перевели на фемінізм, бо це, мовляв, лише феміністкам такі метафори і сексистські висловлювання не подобаються. Оце і є підміна тема - далі уже говорили про те, що не так з фемінізмом, а не про те, як залучити більше жінок у лібертаріанство.. 2. = = Ну так если у вас пошел разговор про феминизм == Не у мене. Розмова велася у фейсбуці, де я писала про популяризацію лібертаріанства серед жінок, а чоловіки-лібертаріанці почали відповідати про те, який поганий фемінізм. І от ваш подкаст на тему фемінізму і лібертаріанства. Звідки тут взявся фемінізм? Як фемінізм стосується популяризації лібертаріанства серед жінок? 3. ==Но тема эфира то "Феминизм в контексте либертарианства"== Ну так, так. Цікаво, звідки вона взялася? ) 4. ==В контексте либертарианства вполне логично и корректно пригласить того, кого сообщество считает одним из наиболее компетентных людей. == Найбільш компетентних в чому? У питанні чому в лібертаріанстві мало жінок? Або як популяризувати лібертаріанство серед жінок? Ніхто в цьому питанні не компетентний, бо ніхто його не досліджував. І логічно було б спитати думки жінок про жінок. Коли ви питаєте одного чоловіка з консервативними поглядами, то відповіді немножко предсказуємі. 5. = Так что у вашей критики нет никаких оснований , но за отзыв спасибо. = Та просто нуль основаній )
@baron_razboynik
@baron_razboynik Год назад
@@eddictta Та у вас противоречие на противоречии. Более того, вы еще и подменяете тему дискуссии, о которой этот стрим. Вы пишете, что "Фемінізм, фемінізм і лібертаріанство - це підміна теми.". И при этом вы в контексте дискуссии, о которой был этот стрим, даже у себя на стене делали пост о феминизме ответом Владимиру, который он делал в контексте данного спора. И это еще не считая просто комментариев о феминизме под постами. Я дискутировала и писала на тему феминизма в рамках данной дискуссии, но в эфире об этой самой дискуссии феминизм является подменой темы - даа, вообще нет противоречий ни разу :)))) "Ну так, так. Цікаво, звідки вона взялася? )" Вопрос не в том, откуда она взялась, а была ли она в ваших обсуждениях. Если вы слушали эфир, то должны знать, что я делал эфир о проходившей дискуссии - это меня привлекло. И тема феминизма там присутствовала, причем вы даже у себя на стене отвечали Владимиру. Так что зачем вы мне пишите о подмене темы, если я делал эфир о ваших обсуждениях и там эта тема безусловно присутствовала - загадка) Получается именно вы подменяете тему. "Я говорю не про окремі питання, а про основну тему." -Ага, то есть вы все таки признаете, что в эфире есть темы, с которых по вашему мнению все началось, но просто не согласны с их объёмом в общем эфире. Но это объясняется очень просто: тема феминизма, которую вы обсуждали в той дискуссии, требует гораздо больше вопросов с точки зрения принципов либертариансства, чем тот же вопрос о количестве женщин в движении (учитывая то, что это довольно субьективный момент), которые тем не менее были заданы. Да вы же САМИ дальше пишите, что: "Найбільш компетентних в чому? У питанні чому в лібертаріанстві мало жінок? Або як популяризувати лібертаріанство серед жінок? Ніхто в цьому питанні не компетентний, бо ніхто його не досліджував. І логічно було б спитати думки жінок про жінок. Коли ви питаєте одного чоловіка з консервативними поглядами, то відповіді немножко предсказуємі." То есть вы сами понимаете, что с точки зрения принципов тут вопросов может быть не особо то много, но при этом предъявляете мне за то, что это на основная тема эфира. Получается я на "відповіді немножко предсказуємі" должен делать часовой эфир главной темой. ЛОЛ)))))))) ""Тема метафор" - це не окрема тема, а одне дрібне питання в рамках основної теми." - Ну вот и хорошо, такое место она в эфире и заняла. Но повторюсь, что тема метафор это такой не общий специфический вопрос, где нужны дебаты. Я от вашего лица дебаты вести не могу. "Спочатку мова зайшла про те, як залучити в лібертаріанство більше жінок." - И эта тема присутствует в эфире, перечитайте мое прошлое смс, я старался брать все вопросы и они в принципе все и вошли (может я что-то и пропустил, но уж точно не то, за что вы этот эфир критикуете - пруфы я привел). На счет доли в эфире выше ответил. "Та просто нуль основаній" - Именно так, абсолютно никаких оснований. Вы занимаетесь только подменой тем и нагромождаете противоречия.
@eddictta
@eddictta Год назад
​@@baron_razboynik === делали пост о феминизме ответом Владимиру === Ответом Владимиру. Тому що Володимир і підмінив тему з лібертаріанства на фемінізм. === я делал эфир о проходившей дискуссии - это меня привлекло. === А у дискусії була підміна теми. Тому ваш стрім - це стрім не по тій темі, з якої все почалося, а по іншій. Почалося все з теми популяризації лібертаріанства серед жінок. До чого тут фемінізм? Ні до чого. === Получается именно вы подменяете тему. === ))) === тема феминизма, которую вы обсуждали в той дискуссии === Я не обговорювала тему фемінізму. Я обговорювала тему популяризації лібертаріанства серед жінок. Володимир (і не тільки він) відповідав про фемінізм. Так і відбулася підміни теми. === что с точки зрения принципов тут вопросов может быть не особо то много === Тема популяризації лібертаріанства серед жінок це взагалі не тема про принципи лібертаріанства. Вона про методи популяризації, про питання, які цікавлять жінок і т. д. Це окрема велика тема, яку треба обговорювати у першу чергу з жінками, бо жінки краще розуміють жінок. Питань для обговорення дуже багато, просто ви їх не знаєте і вам навіть не спало на думку, що про ці питання треба говорити з жінками. === Вы занимаетесь только подменой тем и нагромождаете противоречия. === Вам там здається, бо ви не зрозуміли, що мене цікавила лише тема популяризації лібертаріанства серед жінок, а так як чоловікам-лібертаріанцям нема чого про це сказати, то вони як студент на екзамені відповідають не про те, що їх питають, а про те, що знають. А знають вони тільки про те, який поганий фемінізм. Чують слово "жінка" і давай розповідати про фемінізм. А про фемінізм ніхто не питав. Не було такого запиту ні в мене, ні ще в когось. Це просто знайома і тригерна для чоловіків тема, на яку легко переключитися.
@eddictta
@eddictta Год назад
​@@baron_razboynik Дивно, що найважче пояснити лібертаріанцям підміну тему. Я питаю про методи популяризації лібертаріанства серед жінок, вони відповідають, що фемінізм суперечить лібертаріанству. Я кажу «ви підмінили тему», мені кажуть «це ви підмінили тему, бо почали у відповідь писати коменти про фемінізм». Коли пояснюють про агресію, то кажуть, що має значення, хто першим почав, а коли підмінюють тему, то у підміні винен той, хто відповів на підмінену тему? Іспанський стид.
@eddictta
@eddictta Год назад
1. Справді, в сім’ях із традиційним розподілом ролей жінки делегують чоловікам політичні питання, але таких сімей тепер меншість. Зараз багато жінок пишуть і говорять про політику, той же фемінізм - масовий жіночий політичний рух. Те, що жінки менше за чоловіків цікавляться політикою, ніяк не пояснює того, чому саме в лібертаріанстві жінок майже нема. 2. Те що жінки «менше пишуть, але не менше читають і не менше думають про лібертаріанство» не підтверджується статистикою. У найбільшій українській лібертаріанській групі лише 10% жінок (десь три роки тому я перевіряла), а коментують зрідка там одна-дві жінки. Ще можна поцікавитись статистикою каналів Free Economy Institute і Libertarian Site (це теж українські канали). Буквально одиниці жінок пишуть про лібертаріанство в соцмережах, а тих, які досліджують і серйозно популяризують лібертаріанство на рівні статей, книжок, лекцій взагалі нема - ні в Україні, ні на Заході. Подивіться на статті Інституту Мізеса, наприклад, там нема авторок. 3. Справді, дві українки на ютюбі розповідали про лібертаріанство - Яна Матвійчук і Маргарита Овчаренко. Обидві мінархістки (нагадаю, що анархісти не вважають мінархістів лібертаріанцями). Уже роки два Маргариту не видно, може річ в тому, що вона вийшла заміж і народила дитину? Не знаю, тим цікавіше було б послухати подкаст з нею. Яна Матвійчук недавно скаржилася на сексизм і написала, що «існування сексизму щодо жінок в українському суспільстві - неприпустиме». Мені Золоторьов у коменті писав «Человек, верящий в "сексизм" не может быть либертарианцем». То чи справді в Україні є лібертаріанки, які популяризують лібертаріанство? Схоже, питання відкрите ) 4. Бачу суперечність в тому, що в контексті розмови про жінок пан Володимир каже «досить формальної рівності з чоловіками», а в контексті розмови про розлучення каже, що жінки мають привілей залишити дітей з собою. Хіба це законодавчий привілей? Якщо ні, то чому чоловікам не досить формальної рівності батьків? І далеко не всі чоловіки і жінки вважають це жіночим привілеєм. 5. В середині сім'ї не завжди можна домовитись, традиції тримаються найдовше. Галицьке село 1980-х: коли мій тато прав одяг на подвір'ї, баба казала, щоб він сховався за хату, бо сусіди сміються, що чоловік сам пере. Тим часом баба зранку починала працювати раніше за діда і ввечері працювала довше за нього, перемучувалась, злилась, але не знала, що може бути інакше, бо ніхто їй не казав. І дідові ніхто не казав. А коли нині хтось каже, то лібертаріанці називають це руйнівною лівацькою пропагандою.
@eddictta
@eddictta Год назад
Моя думка про те, чому в лібертаріанстві мало жінок. 1. У жінок менше часу, ніж у чоловіків, щоб цікавитись політикою, популяризувати ідеї (або грати в комп'ютерні ігри), бо жінки або за малими дітьми пильнують 24/7, або працюють у дві зміни: робота; дім-діти. З цієї ж причини жінки частіше обирають професії, які потребують меншого часу на професійну підготовку. Найчастіше жінки займаються домом і дітьми, бо більше нема кому, а не тому, що в них така природа (як вважають лібертаріанці) і займатись чимось іншим вони в більшості своїй не хочуть. «Тому що більше нема кому» і «тому що така природа» - це два різних пояснення. Пам’ятаю, якось лібертаріанці сміялись з того, що мейстрімні економісти не розуміють очевидних речей, коли йдеться те, як люди роблять вибір. Коли людині пропонують обрати між яблуком і бананом, вона може обрати банан, але коли після цього їй пропонують обрати між бананом і апельсином, то нормально що вона обере апельсин, бо набір альтернатив змінився. Жінкам апельсин ніхто не пропонує. На власному прикладі: між доглядом за дитиною і кар’єрою / бізнесом я обрала догляд за дитиною. Але якби у віці дитини 1+ чоловік був готовий замінити мене в догляді за дитиною і домашніми справами, то я була б дуже рада. Чоловік не хоче займатися домом і дитиною, тому я займаюся, бо більше нема кому. У яку статистику я потрапляю? У статистику жінок, які за своєю природою обирають займатися домом і дитиною? А-ха-ха. 2. Лібертаріанство консервативне в риториці, в аргументах, в уявленнях про вищу економічну ефективність сім'ї, де ролі жінок і чоловіків розподілені традиційно. А до консерваторів тягнуться лише консерватори. Що в лібертаріанстві робити жінкам, які мають час на популяризацію ідей і не вважають, що політика або бізнес - це чоловіча справа? Вислуховувати, що чоловіки кращі від них у всьому, крім догляду за дітьми, створенні домашнього затишку і тому подібному? Щас. 3. У лібертаріанства в цілому непривабливий публічний образ, бо лібертаріанці часто звучать як соціальні дарвіністи, сексисти, утопісти, конспірологи. Очевидно, причин багато, серед них і консервативність лібертаріанців, і брак популяризаторських текстів для широкої аудиторії, і недоречність коментарів до тих чи інших ситуацій виключно з точки зору лібертаріанства. Ви колись бачили, щоб під пост про те, як людина вистрибнула з десятого поверху і вбилась, прийшов фізик і сказав «а що ви хочете, так працює закон гравітації»? А лібертаріанці ходять фейсбуком і пишуть «а що ви хочете, це закон економіки», «а що ви хочете, людина має право». Господар хоче приспати здорових собак, бо їх дорого утримувати? Має право. Чоловік не хоче один день в тиждень побути з дітьми, щоб дружина попрацювала? Не зобов'язаний. Швачці платять копійки? Сама дура винна, що не вміє працювати. Це типові коментарі для лібертаріанців, а жінок такі коментарі зазвичай відштовхують. Та й не тільки жінок. Якось я написала пост про книжку Ротбарда, а френд під ним - «лібертаріанство бездушне як сам бог». Я подумала «от дурак, я ж чітко написала, що йдеться ж про закони права і економіки, ніхто не шукає душевності в рівнянні 2 + 2 = 4, то й у лібертаріанстві не треба шукати». Але люди сприймають як сприймають, і це треба враховувати. У реальному житті крім права і економіки ще є мораль, етикет, професійна етика, філософія, традиції і т. п. речі. Тому коли люди чують, що хтось формально право не порушив, але повівся як мудак, то кажуть «от мудак», а лібертаріанець каже «має право» і стає в очах публіки захисником різного мудацтва. Крім того, як мені здається, деяким лібертаріанцям формальне дотримання права дійсно замінює всю етику. Але цього мало, щоб бути хорошою людиною, з якою хочеться мати справу. До того ж люди часто не сповідують те, що проповідують. Чим лібертаріанці кращі? І не кращі, і не виглядають кращими, ніж є, а часто навпаки виглядають гіршими. Я думаю, що якби у тому ж фейсбуці разом із сотнею чоловіків-лібертаріанців активно писали коменти хоч п'ятдесять жінок-лібертаріанок, то лібертаріанство звучало б і сприймалось би широкою публікою значно краще. Але лібертаріанок хіба що п'ять, та й пишуть вони рідше, і частіше писати не будуть, бо див. п. 1 і 2.
Далее
FARUX RAIMOV AVJIGA CHIQDI - JAVOHIR🔥
01:01
Просмотров 1,2 млн