Тёмный

Чому меми, фейли і пранки такі популярні? | Психологія 

Enjoy The Science
Подписаться 8 тыс.
Просмотров 1,4 тыс.
50% 1

Популярні меми ширяться швидше за коронавірус. Підбіркам фейлів на Ютуб присвячена не одна тисяча відео. А слово “пранк” не без успіху намагається витіснити звичний “розіграш”.
І от питання: чому? У відео зануримося трохи глибше очевидного й з’ясуємо роль гумору, до чого тут стрес і психологічний захист.
00:26 Трохи про меми, фейли і пранки
1:16 Захисна і підтримуюча ролі гумору
2:10 “Постинг пустоти” і приховані меседжі в соцмережах
2:46 Про вплив гумору і сміху
3:27 До якого виду гумору схильні українці
3:36 Чому нас можуть приваблювати фейли і пранки?
Обіцяна додаткова інформація :)
Опитувальник стилів гумору Мартіна (Матеріал російською. Так-так, адаптації тестів українською - це ще одна больова точка. Просто переклад теста не є його адаптацією)
Пройти онлайн: psytests.org/coping/martin.html
Повна інформація по тесту: bit.ly/3cCJnXP
Матеріал для почитати англійською:
www.frontiersin.org/articles/...
Невеличка україномовна публікація про гумор (відмежовано від інших форм типу іронії) як психологічний захист. Підходить для теоретичного ознайомлення.
bit.ly/3wcXnPN
Якщо вам цікаво дізнатися про деякі розклади, пов'язані з гумором - дивіться далі або запитуйте в Гугла :) Мова про гелотофілію, гелотофобію і катагеластицизм. Стиль викладу не науково-популярний, підходить для теоретичного ознайомлення.
Стаття з електронної бази Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського про гелотофобію:
bit.ly/3rI2qUF
Результати дослідження того самого автора по всіх трьох розладах, але у людей з іншими видами психічних розладів (по тексту є загальні цікаві моменти):
bit.ly/2PNuwR6
Ну і так щоб взагалі... Повний текст дисертації з психології та патопсихології гумору: bit.ly/39utXms
Enjoy the Science - це команда людей, що горять наукою і хочуть нею ділитись. Ми створюємо україномовний освітній науково-популярний контент, бо хочемо показати, що наука - це круто, а навчання - це захопливо й драйвово.
Наш Patreon: / enjoythescience
Ми в соціальних мережах:
Facebook - / enjoythescienseua
Instagram - / enjoythescience.ua
TikTok - / enjoythescience

Опубликовано:

 

31 мар 2021

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 32   
@EnjoyTheScience
@EnjoyTheScience 3 года назад
Як часто ви помічаєте, що приколи у соціальних мережах ваших друзів, знайомих - не просто приколи? І пишіть, що ще вам цікаво по темі гумору або психологічного захисту ;)
@gottfriedlenz8071
@gottfriedlenz8071 3 года назад
Лайк за крапельку Монті Пайтона
@EnjoyTheScience
@EnjoyTheScience 3 года назад
🖤🖤🖤🖤
@klon_ua
@klon_ua 3 года назад
2:38 в моїх улюблених жартах йдеться про щось цікаве українськоютубне
@andrii.romaniuk
@andrii.romaniuk 3 года назад
Якщо говорити про мем за Докінзом, то це по суті аналог гену в інформаційній формі. Дякую за відео, гарна робота :)
@EnjoyTheScience
@EnjoyTheScience 3 года назад
Докінз говорив, наче, про мем в його загальному значенні 🤔 (Доповніть, якщо у вас є що доповнити ☺️ Це на зовсім точний спомин 🙈). Бо, насправді, це не тільки про картинки. Так сталося, що в україно- та російськомовному середовищах слово "мем" є синонімом смішних картинок (або гіф, відео). Ми говоримо в відео якраз про мем у вузькому розумінні
@EnjoyTheScience
@EnjoyTheScience 3 года назад
Дякуємо за відгук 💛✨
@andrii.romaniuk
@andrii.romaniuk 3 года назад
@@EnjoyTheScience Дякую вам за таку просвітницьку діяльність :)
@klon_ua
@klon_ua 3 года назад
Це чудово, ніколи не задумувався над цим. А чим я себе підтримую, коли гуглю всякі жахастики?
@EnjoyTheScience
@EnjoyTheScience 3 года назад
Чим? - Жахастиками :) Можливо, як? Про жахастики то вже інша тема. За всіма діями стоїть певна потреба. Можна, звичайно, говорити узагальнено. Але найбільш правильна відповівдь тут - та, яку сама собі дасть людина. Просто треба поставити правильні питання. Наприклад. Як я зазвичай себе почуваю, коли починаю хотіти гуглити жахастики? Як впливають на мене жахастики: що я відчуваю в процесі, що після? Як змінюється мій стан? Якщо більш звужено: мені краще, гірше? І якщо вже про потребу, то чого я хочу досягти, коли гуглю жахастики? Це якщо копатися. Аналізувати можна будь що, якщо це для вас важливо, або дає корисну інформацію :) Вам буде корисна інформація про роль жахастиків у вашому житті? 😁 Тоді подумайте на цю тему. Або просто зробіть це як корисну вправу для розвитку навичок самоаналізу 😄
@user-ek1wi2pv4o
@user-ek1wi2pv4o 3 года назад
"А у вас спина біла" для привернення уваги)
@EnjoyTheScience
@EnjoyTheScience 3 года назад
А у вас руки золоті кожен раз писати нам комент 😁✨💛
@user-ek1wi2pv4o
@user-ek1wi2pv4o 3 года назад
@@EnjoyTheScience Тружусь в потє ліца)
@pocosandenom
@pocosandenom 3 года назад
тобто якщо не шукаєш гумор, то значить в житті все ОК?
@EnjoyTheScience
@EnjoyTheScience 3 года назад
Це означає, що прямо зараз у людини немає потреби шукати щось смішне. Хай там для чого вона його шукає 😄 Можливо, гумор узагалі не зовсім робоча стратегія самопідтримки для конкретної людини. Або не в цей момент. Веселощі досить часто спрацьовують для знаття напруги, але ж не для всіх без виключення це так. Схильність використовувати гумор лише схильність 🤷🏻‍♀️ В українців така схильність проявляється значною мірою 😁
@pocosandenom
@pocosandenom 3 года назад
@@EnjoyTheScience дякую за вичерпну відповідь 👍👍
@oleksaderzybis9052
@oleksaderzybis9052 3 года назад
Маю рівно два типи приколів що викладаю в мережу. Або складні національно / айтішно / релігійно / фандомно-забарвлені, або надтупі й тому непереможні.
@EnjoyTheScience
@EnjoyTheScience 3 года назад
Отак одразу і окреслилося коло дотичних інтересів 😂😂😂 А, може, й сфер діяльності. Про надтупі - тру сторі 🙈
@user-wv2rw7yu2w
@user-wv2rw7yu2w 3 года назад
Не постю мемасиків і приколясиків, то як це мене характерезує? Як черствого сухаря?
@EnjoyTheScience
@EnjoyTheScience 3 года назад
В жодному разі не можемо цього стверджувати 😄 Ми говорили саме про популярність. Навіть популярні речі популярні тільки за рахунок частини людей, яких вони приваблюють. Мова йде про узагальнену тенденцію, а не про характеристику окремих конкретних осіб. І не варто прагнути "отримати діагноз" 😁, себто одразу характеризувати себе якось за певною ознакою. (Навіть дуже досвідченому психологу може знадобитися не одна година, щоб сказати про людину щось більш-менш впевнено). Тут на меті, скоріше, підкинути трохи інформації для розумів. Ви ось уже задумалися: а це взагалі про мене (або когось, кого я знаю)? Якщо ні, то ні. Якщо так, то... І далі вже може бути якась своя стежка роздумів в кожної людини. Радимо звикати, що в рубриці "Психологія" завжди залишається місце імовірностям і "не це зовсім про мене" (але це може бути корисним як загальна інфо). Важливо, що глядач в принципі здійснює аналіз, самоспостереження. Часом цього достатньо, щоб певні процеси в голові людини зрушили з місця ☺️
@user-wv2rw7yu2w
@user-wv2rw7yu2w 3 года назад
@@EnjoyTheScience та, власне я жартував. Але дякую за змістовну відповідь. Тому вас і дивлюся, щоб задумуватися над своєю поведінкою і над поведінкою людей котрих знаю.
@EnjoyTheScience
@EnjoyTheScience 3 года назад
Це превентивні міри 😂😂😂
@volodymyrtkachuk2809
@volodymyrtkachuk2809 3 года назад
Пройшов тест по стилям гумору. Не замислювався, що він буває таким різним. Треба працювати над самопідтримуючим гумором і частіше листати меми :)
@EnjoyTheScience
@EnjoyTheScience 3 года назад
Вау, дуже приємно, що вас зацікавив тест 🤩 А ви як відчуваєте: результати "про вас"? І чи це саме ваш висновок, що треба працювати над самопідтримуючим гумором? ☺️
@volodymyrtkachuk2809
@volodymyrtkachuk2809 3 года назад
​@@EnjoyTheScience так, я б сказав, що результати схожі на відчуття самого себе. Це враження від запитань про самопідтримуючий тип, тому що в скрутні моменти не використовую гумор як підтримку. Ще читав англомовну статтю про відмінність сприйняття та використання гумору на Сході та Заході. Доволі цікавий огляд, хоча дуже спрощується система поглядів для різних країн. Наприклад, китайці -- колективісти, американці -- індивідуалісти. Набагато захопливіше була стаття про гелотофобію, гелотофілію та катагеластицизм. Найбільше був вражений статевими відмінностями використання гумору, наприклад, що "у здорових чоловіків катагеластицизм, гелотофілія є значно вищими, ніж у здорових жінок". Багато визначень понять довелось шукати, але наскільки більше дізнався!
@EnjoyTheScience
@EnjoyTheScience 3 года назад
Гумор - це один з приємних способів себе підтримати. Коли всього в міру, воно завжди іде на користь. Тож долучайтеся до гумористичних самопідтримників 😁 Там у кінці статті (тієї, що про відмінності сприйняття гумору) якраз про проблеми і обмеження щодо дослідження теми. Автори відмітили багатенько їх.
@EnjoyTheScience
@EnjoyTheScience 3 года назад
Про захоплення видами рекцій на гумор, що їх заряз виділяють (в загальному як різновиди розладів) - як бальзам на серденько ❤
@user-zk9rn1op5v
@user-zk9rn1op5v 3 года назад
Вв просто немного не толлерантны к русскому языку
@user-ul3zb8iq8h
@user-ul3zb8iq8h 3 года назад
Русский язык 👅 это херня😈
@user-zk9rn1op5v
@user-zk9rn1op5v 3 года назад
@@user-ul3zb8iq8h тогда по вашей логике я могу сказать тоже самое и о украиеском языке. Но нужно помнииь, что мы живем в цивилизованном обществе, и даже если люде не понимают какой-то язык, то как мимнимум они должны проявить к нему толлерантность, и ни в коем случаи не принижать его!
@EnjoyTheScience
@EnjoyTheScience 3 года назад
Прикро, що у вас склалося таке враження 😔 Ми маємо наразі за мету розвивати саме україномовний Ютуб, оскільки російськомовного контенту достатньо багато
@oksanamymohid2509
@oksanamymohid2509 2 года назад
@@user-zk9rn1op5v Ви просто нємного українофоб.
Далее
What Should Be Next? 👀🤯
00:56
Просмотров 3,2 млн
NAYEON "ABCD" M/V
03:42
Просмотров 20 млн
Smart Sigma Kid #funny #sigma #comedy
00:19
Просмотров 7 млн
БОРАТ. ЯК ЦЕ ВЗАГАЛІ ЗНЯЛИ?
10:54
Просмотров 153 тыс.
What Should Be Next? 👀🤯
00:56
Просмотров 3,2 млн