Тёмный

Що варто знати про рейтарів Речі Посполитої. 

Haiduk Kamieniec
Подписаться 11 тыс.
Просмотров 5 тыс.
50% 1

Продовжуємо цикл відео що коротко знайомлять з військами Речі Посполитої XVII століття.
В минулих відео ми вже говорили про угорську піхоту, гусарію, легку кавалерію ( панцерних, лісовчиків тощо). Черга дійшла до формацій іноземного аутораменту.
В цьому ролику мова про рейтарів - важку кавалерію що вживала вогнепальну зброю ледь не як основний вид своєї зброї. З'явившись в середині XVI в німецьких землях рейтари дуже швидко поширились майже по всій Європі. Їх поява відчутно вплинула на тактику, а згодом і на структуру піхотних підрозділів.

Опубликовано:

 

9 ноя 2020

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 51   
@wertyhzazawertyhzaza4641
@wertyhzazawertyhzaza4641 3 года назад
Лайк в підтримку українського ютубу
@KozakMedia
@KozakMedia 3 года назад
Дякую за цікаву інформацію! Дивлюся на рівень жолду кавалеристів і зітхаю)
@JarKosovic
@JarKosovic Год назад
Нещодавно натрапив на ваш канал.Ви просто робите неймовірну освітню працю, розповідаючи про Величні часи Речі Посполитої частиною якої ми Русини-Українці були і понад декількох століть приймали активну участь у захисті цієї могутньої держави! Шкода що ці часи у нашій історії не так докладно висвітлені....тож вам красно дякую за цю працю!
@user-ic2oe7jy4o
@user-ic2oe7jy4o 3 года назад
Вдячні глядачі дуже просють відео про Камянець і Смоленську кампанію)
@Haiduk_Kamieniec
@Haiduk_Kamieniec 3 года назад
Сдєлаєм раз просють, закінчив з військами і перейдемо до епізодів з їх застосуванням :)
@user-ig2fj6pz7j
@user-ig2fj6pz7j 3 года назад
Звичайно цікаво Про участь Кам'янця у Смоленській війні
@bundes_ua
@bundes_ua 8 месяцев назад
Най квітне український ютуб!💚
@Devydyvo
@Devydyvo 3 года назад
Підсів на ваш канал) Дякую, страшенно цікаво!!!
@Haiduk_Kamieniec
@Haiduk_Kamieniec 3 года назад
Дякую, приємно :)
@user-bn6ey3wu1i
@user-bn6ey3wu1i 3 месяца назад
Дякую.
@kokakrem
@kokakrem 3 года назад
Дякую. Дуже цікаво
@ocshelep7844
@ocshelep7844 3 года назад
ДЯКУЮ!!!! Вже дивлюся певно четвертий чи п"ятий матеріал - подобається дууууже! Ще раз дяка! Але маю кілька питань: 1) коли буде матеріал про уланів(до сих пір не розумію різницю між кирасирами, гусарами та уланами, але то таке))))? 2) навіщо влаштовувати історичні реконструкції(коштовно, але які перспективи, мета)? 3) мапа якої території висить Вашим фоном, бекграундом? і останнє 4) чи відомі Вам якісь спільноти історичної реконструкції з Бердянська, Що на Запоріжжі? Дякую. Щасти.
@Haiduk_Kamieniec
@Haiduk_Kamieniec 3 года назад
1) по уланам конкретних планів наразі немає - буде час та натхнення... :) 2) в рамках відповіді під відо однозначно відповісти важко. якщо дуже коротко - туристичний евент; - освітньо виховний момент; - фан; 3) План Камянця Подільського 1672 року 4) Знаю шапочно пару людей з Запоріжжя.
@ocshelep7844
@ocshelep7844 3 года назад
@@Haiduk_Kamieniec красно дякую! Щасти Вам!
@kamilnovacgaming7692
@kamilnovacgaming7692 3 года назад
Prywit, ja Kamil, rajtar z Prus Królewskich ;-) Super ciekawe te filmiki, i ćwiczę przy okazji swoją ukraińską mowę, diakuju!
@Haiduk_Kamieniec
@Haiduk_Kamieniec 3 года назад
:)
@Haiduk_Kamieniec
@Haiduk_Kamieniec 3 года назад
Prosze. :)
@nadiadubyna2299
@nadiadubyna2299 3 года назад
Dziękuję serdecznie
@serhioyuzz3706
@serhioyuzz3706 3 года назад
В добру путь! Цікавий канал, передаю привіт від Армора!)
@ievgendesiatkin4202
@ievgendesiatkin4202 3 года назад
Чудове відео) чекаємо на наступні)
@Haiduk_Kamieniec
@Haiduk_Kamieniec 3 года назад
дякую
@privetsober5715
@privetsober5715 3 года назад
Дуже цікава та гарноструктурована інформація. Дякую за проведену роботу!!
@nazarostrovskiy8233
@nazarostrovskiy8233 3 года назад
Дякую
@taraslion
@taraslion 3 года назад
Дяка Гайдуче. Дуже цікаво все .хотіломя б більш часу під час розпоаіді на розгляд зброї спорядж.іконогр джерел
@alexandrseliscev7188
@alexandrseliscev7188 3 года назад
Vřele děkuji za práci.
@platiepudraparanozhnic
@platiepudraparanozhnic 3 года назад
Трохи несподівано так - я звикла, що чорний одяг це навпаки, ознака протестантів. Але, мабуть, на початку двіжу все могло бути інакше )
@Haiduk_Kamieniec
@Haiduk_Kamieniec 3 года назад
Ну логічно, але саме про католиків згадуються в кількох з не дуже чисельних джерелах інформації про рейтарів. А дійсно чому так?
@YuriyPavliv
@YuriyPavliv 11 месяцев назад
Структура Рейтарського батальйону схожа до сучасних механізованих та штурмових батальйонів. Думаю це була дуже ефективна структура на той час, бо дозволяє підрозділу бути самодостатньому та воювати як в складі комбінованих армій так і самостійно в локальних сутичках. І це дуже потужно на ті часи.
@Sergius1201
@Sergius1201 2 года назад
От що значить вершник! Виходить, що для рейтарів якість сідел була в більшому приоритеті ніж якість головної зброї, раз ремонт сідел коштував у два рази більше ніж ремонт пістолів)
@user-oc6eu6fh2j
@user-oc6eu6fh2j 3 года назад
+
@ivanhalayda8179
@ivanhalayda8179 3 года назад
щодо вигідности служби в кавалерії - так і навички вимагаються більші. І володіння зброєю, і верхова їзда, і догляд за конем. Ті ж таки лимарі (сідельники) мали дбати про інструмент, матеріали та бути достатньо кваліфіковані, бо ж погано коли кінь натре спину сідлом ... а коли таких коней сотня ... Та й витрати могли бути різні. Питання у тому, хто оплачував ремонт кінської збруї і корм коням? Взагалі, як була поставлена господарська служба?
@beshen4970
@beshen4970 Год назад
А цікаво ,чи є данні про час зарядкі пістоля і арбукези ?
@user-od3iw9kw6c
@user-od3iw9kw6c 3 года назад
Дякую за ролик. Выходить до 1618 року рейтары та кірасири були в 3/4 обладунку. Але ж кірасирів створив Максиміліан 1 Габсбург. У 1480 роках. Основною їх зброєю був спис чи піка. Коли ж вони встигли переозброїтись на пістолети? Як думаєте, коли з'явилися кінні аркебузири, а 15 си 16 столітті? А Карабінери? А Драгуни? Є ще питання. В минулих відео Ви вказували, що з реформою Стефана Баторія піхота массово перешла на вогнепальну зброю. А були пікінери в війську Рп вже тоді? Чи вони з' явилися лише при Владиславу 4?
@Haiduk_Kamieniec
@Haiduk_Kamieniec 3 года назад
дякую, мені приємно, що мій ролик так уважно дивляться. по черзі - кірасири Максиміліана ( як і рейтари Карла) спроба розширити мобілізаційну базу важкої кавалерії за рахунок здешевлення обладунків і озброєння що дозволяло набирати в важку кавалерію тих, хто раніше не міг собі дозволити (з фінансових міркувань в першу чергу) служити там. Максимільян почав перший і в кірасири потрапляли як правило - не багаті дворяни. Карл вже крім бідних дворян набрав в рейтари також відносно багатих бюргерів. На початкових етапах свого існування і кірасири і рейтари - воювали списами. Пістолети масово почали вироблятись в 1540х - тоді і потрапили на озброєння. А вже на початку 1550х бачимо що в важкій кавалерії починають відмовлятись від пік переходячи переважно на огнистий бій ( можливість атаки холодною зброєю зберігається) В подальшому все залежало від армій і країни про яку йде мова. Але взагалі, як я вже казав, це досить близькі формації. Щодо стрільців на конях - аркебузирів, карабінерів, драгунів - думаю справа в різниці між стрільцями на конях і власне кіннотою в якої стрільба основна тактика. Що до драгунів - планую якраз новий ролик про них. Щодо піхоти РП - до Стефана Баторія - до реформи в польскій піхоті в десятку були - павезник, два товариша з списами (або один з списом один з алебардою) і 6-7 стрільців (до 1540х - з арбалетами, після 1540 майже виключно з аркебузами). Під час реформи відмовились від списників і павезників. Плутати їх з пікінерами не варто - різні функції. в списників завдання основне - оборона стрільців від кавалерії. Пікінери в 16 ст - основна ударна сила, наступальна. Крім того власне пікінери в західноєвропейському розумінні - могли бути в військах РП до 1630х в якості найманих захіних частин, після 1630х в якості частин піхоти іноземного аутораменту. - про західну піхоту теж буде розмова.
@user-od3iw9kw6c
@user-od3iw9kw6c 3 года назад
@@Haiduk_Kamieniec дякую за відповідь. Середньовіччя та Ренессанс входять до кола моїх інтересів. І тут нове запитання: до реформи Стефана Баторія у Польщі та Литві була тяжка кавалерія на броньованих конях - кінні копійники, вони ж паны хоруговні. Якому типу обладунку вони давали перевагу, італійському чи німецькому? Чи багато серед них було Українських магнатів та шляхти?
@Haiduk_Kamieniec
@Haiduk_Kamieniec 3 года назад
@@user-od3iw9kw6c трохи не мійчвже період, по обладунках скажу - в нас в камянці місцевого походження армет а-ля бургукський є (не опублікований поки). Як на мене німецький. Щодо національності - в той бік поки не шукав ніц :(
@user-od3iw9kw6c
@user-od3iw9kw6c 3 года назад
@@Haiduk_Kamieniec цікаво було би розвіяти міф, що магнати та шляхта то тільки поляки і литовці, а українці лише козаки та ополчення. Як і міф про те, що начебто, період ВКЛ та РП є періодом окупації. Хоча якраз ці періоди для українців був кращим, ніж минулі та майбутні століття аж до 1991 року.
@user-od3iw9kw6c
@user-od3iw9kw6c 3 года назад
@@Haiduk_Kamieniec значит є бургінйон. Цікаво. Можливо Бохан мав рацію, що в Литві та Польщі не було повних комплектів, а суміш різних стилів.
@Istoria-Movy
@Istoria-Movy 3 года назад
чо так мало лайків?
@user-kh4uj5rn3o
@user-kh4uj5rn3o 3 года назад
Цікаво
@publopublo160
@publopublo160 3 года назад
Гайдук -це нащадок гайдуків?)
@Haiduk_Kamieniec
@Haiduk_Kamieniec 3 года назад
Ні, це нік який майже випадково зявився більше 20 років тому і, яким я, весь цей час користуюсь.
@volonsevich913
@volonsevich913 3 года назад
А рейтари були ефективні проти татар чи інших кочівників?
@Haiduk_Kamieniec
@Haiduk_Kamieniec 3 года назад
думаю що не дуже..
@user-tg1ye4mp3t
@user-tg1ye4mp3t 3 года назад
Сучасні мотострілки.
@tatotapetro
@tatotapetro 3 года назад
Дякую
Далее
когда повзрослела // EVA mash
00:40
Просмотров 1,9 млн
POV: Spain vs Italia
00:11
Просмотров 353 тыс.
Руїни замку в Кудринцях.
27:22
Просмотров 3,1 тыс.
Татари липки і не лише спроба 2
1:40:30
когда повзрослела // EVA mash
00:40
Просмотров 1,9 млн