Тёмный

Як змінюватиметься шкільна освіта? 

VoxUkraine
Подписаться 144 тыс.
Просмотров 5 тыс.
50% 1

Навіщо потрібна реформа освіти?
Відомий освітянин Кен Робінсон у своїй книзі “Школа майбутнього” пише, що в більшості європейських країн сучасна система освіти зародилася 100-150 років тому. Вона була націлена на те, щоб виховати працівників заводів і фабрик, які стрімко розвивалися в той час.
Ці системи створили на основі принципів масового виробництва: подібно до того, як завод виробляв однакові деталі чи машини, так і школи мали випускати схожих одне на одних людей. А люди, які не вписувалися в еталон, вважалися “бракованими”. Українська школа - не виняток.
Європейські країни зрозуміли хибність збереження освіти в старому вигляді ще кілька десятків років тому. Україна стала на шлях реформування лише зараз - запровадивши Концепцію Нової української школи.
Як по-новому навчатимуть українських дітей?
З 2018го року українська шкільна система почала реформу, вона називається - Нова українська школа.. Головна мета цієї реформи - створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й вміння застосовувати їх у житті.
Відтепер головне завдання для учнів українських шкіл - опанувати за 12 років навчання не просто окремі предмети, але так звані «компетентності». Серед яких, крім звичних також інноваційна, екологічна, культурна, інформаційна та фінансово-підприємницька компетенції.
Кожна з них - це комбінація знань, умінь, навичок, а також способу мислення.
Крім цього НУШ передбачає створення нового освітнього простору та інклюзивність. Це означає, що діти з особливими освітніми потребами, котрі раніше навчалися вдома, або в інтернатах - тепер зможуть навчатися в загальних школах. Для того аби допомогти вчителеві, у таких класах працюватимуть асистенти.
Що змінюється для вчителів?
Відтепер ключове завдання вчителя - дати змогу учням засвоїти необхідний матеріал за допомогою ефективного підходу. Тобто школярі частіше щось робитимуть, а не просто замість сидіння за партами і слухаючи вчителя. Йдеться про найрізноманітніші форми, серед яких можуть бути навчальні ігри, екскурсії, експерименти, групові проекти, моделювання життєвих ситуацій тощо.
Проте аби робити це, учитель мусить отримати певну свободу. Раніше він мав не лише виконувати програму, а й викладати навчальний матеріал чітко так, як вказали районний методист, завуч і директор школи. Тепер же закон «Про освіту» надав учителю свободу обирати методи навчання. Головне - аби він досягав результату, який вимагає від нього стандарт освіти.
Також спрощуються стосунки між учителем і освітньою програмою. Міністерство пропонує типові освітні програми, які школа має право видозмінювати під свої потреби.
Окрім того, новий закон демонополізовує ринок підвищення кваліфікації. Раніше офіційно навчати вчителів могли лише інститути післядипломної освіти. Тепер же вчителю дозволено обирати місце підвищення кваліфікації. Це означає, що державні кошти, що виділяються на його навчання, можуть спрямувати в недержавну структуру - тому що вчитель її обрав.
Серед відчутних змін також можна назвати те, що директор школи сам наймає педагогів і своїх заступників. При цьому система, за якої одна людина могла обіймати посаду керівника школи протягом понад 20-ти років, іде в минуле. Тепер кожен директор призначається за результатами конкурсу, а не за рішенням керівника управління освіти. Одна людина може бути директором однієї школи не більше двох термінів по 6 років.
Чого чекати ще?
Також школи мають можливіть організовувати для учнів мережеві форми освіти - тобто окремі дисципліни можуть викладати не шкільні вчителі, а фахівці профільних організацій та установ культури, спорту тощо.
Джерела:
mon.gov.ua/sto...
mon.gov.ua/sto...

Опубликовано:

 

28 сен 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 34   
@Layla-sd1rq
@Layla-sd1rq 5 лет назад
Ой, поки стара генерація вчителів буде, то нова реформа не відбудеться повністю. Пам'ятаю, як наші вчителі дозволяли собі принижувати учнів на уроках.
@Nata_Belka
@Nata_Belka 5 лет назад
Зараз так само . Забрали 6 річну дитину із школи , бо сама вчителька організовувала булінг .
@marinayusyn7206
@marinayusyn7206 5 лет назад
Чудове відео! Поділилася ним з мамою, вона вчителька в ЗОШ. Дякую!
@bobpendolf5162
@bobpendolf5162 4 года назад
просто жопа зараз виховують солдатів патріотів і людей які не вміють думати.. може щось зміниться?? хер там вибрали наприклад історію, хер знае ,якого автора.. чувак, підняв гроші, директори тупо в долях. а діти не можуть зрозуміти написане ... бо я з вищою освітою розумію але не 6 клас діти, видавництво і видавники при бабках а діти як завжди там де вже згадувалось. в 3му класі були задачі з матиматики з вищоі школи міліції. ви що суки думаєте що діти вам простять ваші експеременти над свідомістью ..???????????????
@Vectum1
@Vectum1 5 лет назад
Культ-карго
@gab....
@gab.... 4 года назад
моя думка- освіту в україні вбили.нуш безперечно повинна бути як явище, про те неможна було відсівати всі інші програми. діти різні, різні здібності, різний розвиток і цілі в житті, різне виховання...моя дитина в нуш точно не піде. залишається тільки домашня освіта
@МаксимКравчик-ш6ж
@МаксимКравчик-ш6ж 4 года назад
Вона буде обирати предмети які хоче
@gab....
@gab.... 4 года назад
@@МаксимКравчик-ш6ж ви хоч самі зрозуміли що сказали, або просто повторили як мантру тє що кажуть наші міністри?
@Frunze91
@Frunze91 5 лет назад
Цікаво…
@olpkol
@olpkol 5 лет назад
Ваш "освітянин" ПРИДУРОК! Саме та якість життя при, які вони і трохи ми живемо, саме вона і є результатом тієї "старої освіти"! Ракети та комп'ютери з пральними машинами вам будували випускники старої школи! Чи ви думаєте що "пральні машини" падають з неба то тепер ми будемо вивчати "толерантність" чи "гендерну рівність" чи ще яку новомодну маячню від тупих єврокомуняк!
@tlikgitlerenk1623
@tlikgitlerenk1623 5 лет назад
Какие стиральные машины? Мрия м2 что ли?)))
@olpkol
@olpkol 5 лет назад
@@tlikgitlerenk1623 мова була не про толіка а про "експерта" кена робінсона".
@VoxUkraineChannel
@VoxUkraineChannel 4 года назад
а що поганого у толерантності?)
@olpkol
@olpkol 4 года назад
@@VoxUkraineChannel Нічого поганого, як в уроках малювання чи уроках співів в школах до 12 класу, наприклад.... Погано коли міняють акценти та приховують смисли не розуміючи наслідків та історичних змін.
@VoxUkraineChannel
@VoxUkraineChannel 4 года назад
@@olpkol а які історичні зміни, від толерантності?
@РудасДмитро
@РудасДмитро 3 года назад
Комент на підтримку каналу!
@kotvaska
@kotvaska 5 лет назад
Любая реформа образования, где отсутствует обучение логике - будет производить биомассу. В данной реформе отсутствуют уроки логики - Украинские школы продолжат производить биомассу. При Сталине в школах были уроки логики - СССР искренне желал интеллектуализации населения ради победы коммунизма(!!!!!!!!!!!!). Я не утверждаю, что в совке было хорошо, а Сталин молодец. Я утверждаю, что сейчас с образованием всё настолько плохо, что фундаментальную науку - логику, не преподают - не желают интеллектуализации населения.
@Vyacheslav_
@Vyacheslav_ 5 лет назад
Якби сталінська логіка давала б суттєву інтелектуалізацію, то у кінці 80-х старше б покоління не заряджало банки від телевізора.
@kotvaska
@kotvaska 5 лет назад
@@Vyacheslav_ Логіка викладалась в 600-х школах, ~6 років перед смертю Сталіна. Після його смерті все звернули. Факт заряджання води біля телевізору, старшим поколінням - не є аргументом проти викладання логіки у школах. Якщо логіка є найбільш фундаментальною наукою, за якої слідують всі інші, то відсутність викладання цього предмету у школах - є ознакою небажання влади інтелектуалізувати населення. Враховуючи те що ці реформи підтримуються пінгвінами - захід не бажає інтелектуалізувати населення України. З цього слідує, що захід не безкорисно допомагає. Сам здогадаєшся яку користь має захід від підтримки реформ?
@Vyacheslav_
@Vyacheslav_ 5 лет назад
@@kotvaska Факт заряджання води не є аргументом проти викладання логіки у школах, але він є аргументом проти того, що таке викладання робить людей розумнішим або хоча б менш вразливим до усілякої дурні (я бачив радянські підручники з логіки - вони були відірвані від реальності і зосереджувались на формальних правилах, а не на реальному житті... у цьому плані зарубіжні і навіть дореволюційні аналоги кращі). А у сучасних стандартах освіти, на які мають переходити школи в процесі реформ, одною з ключових задач є розвиток критичного мислення. Сам здогадаєшся яку користь має захід від підтримки реформ? :)
@kotvaska
@kotvaska 5 лет назад
@@Vyacheslav_ >але він є аргументом проти того, що таке викладання робить людей розумнішим або хоча б менш вразливим до усілякої дурні -Логіка викладалась у 600 школах, скільки шкіл було у СССР при Сталіні? Якщо логіка викладалась у меншості шкіл, то ваш аргумент - НЕ АРГУМЕНТ. Якщо ще підрахувати кількість учнів які встигли навчитись цьому предмету і зрівняти з населенням СССР. ... >я бачив радянські підручники з логіки - вони були відірвані від реальності -Суб'єктивний досвід якості аргументу? чи ви просто вкинули ЦЕ, щоб читач на емоційному рівні сприйняв і зафіксував ваш досвід? - подібне є порушенням законів логіки. >розвиток критичного мислення -Критичне мислення - це тип сприйняття інформації. Логіка - це метод аналізу інформації. Відчуження критичного мислення від логіки - це по вашому нормально? Чи у вас є кращі методи аналізу, ніж логіка?
@Vyacheslav_
@Vyacheslav_ 5 лет назад
@@kotvaska "Суб'єктивний досвід якості аргументу? (...) подібне є порушенням законів логіки." То Ви ніколи не чули про таку штуку як індукція? "Критичне мислення - це тип сприйняття інформації." Сприйняття і подальша обробка з формуванням висновків. Аналіз інформації, її джерел і контексту - частина критичного мислення. " Відчуження критичного мислення від логіки - це по вашому нормально?" А хто Вам сказав, що там іде відчуження? З допомогою якого саме логічного методу Ви отримали такий висновок? :) Певні галузі знання можна вчити і не в рамках окремого предмету, який би носив би відповідну назву (логіку у рамках предмету "Логіка"). Але точно не є нормальним відчуження логіки від реальності, зведення тренування до "деякі чучу є туту, у всіх туту є прумпрум, отже деякі чучу мають прумпрум". "Чи у вас є кращі методи аналізу, ніж логіка?" Ніж арістотелева логіка? Так. Бо навіть логіка розвинулась за останні дві тисячі років. Чи є у мене кращі методи пізнання реальності, ніж логіка? Так, наприклад науковий метод, який не зводиться до суто логіки.
Далее
Китайка и Максим Крипер😂😆
00:21
We finally APPROVED @ZachChoi
00:31
Просмотров 7 млн
Офицер, я всё объясню
01:00
Просмотров 3,3 млн