Вышел из положения, вот и молодец. Но сделаю пару замечаний технического характера. 1. Укорачивание (истирание) молотков - неизбежное зло молотковых дробилок. Лучше менять на заводской комплект. "Самопально" можно попробовать подобрать рым-болты с проушиной, которую удастся расточить под палец дробилки. Это не на долго (они не калёные), но концы можно наваривать по мере износа 2. Стоящее на дробилке решето бол-мен нормально работало бы и дальше на хрупком зерне (пшенице к примеру). У кукурузы жесткая кожистая оболочка и липкая, жирноватая мучка. По совокупности это и забивает сито. Нужно поиграться с ситом с увелич отверстиями. (4,0 /4,2 /4,5мм) 3. Идея с цепь не плохая. Но! Варить тонкий калёный металл - очень рискованно: сварной шов хрупкий и склонен к трещинообразованию. Если сорвется такой "молоточек", то двигателю кранты. Да и одноразовое это все. Гораздо разумней было бы взять отрезки цепи длинной в 2-2,5 раза больше (одинаковые разумеется!), ими ОБОГНУТЬ ПАЛЕЦ и зафиксировать петлю винтом с гайкой. Гайку тщательно раскернить - никаких гроверов! Во первых это разборно, во вторых, по мере износа цепи можно переставлять винт удлинняя конец "молоточка". П.С. В нижней части дробилки, с обоих сторон есть щели из которых прямо струей бьет мучка. Мелочь, но обидно: за сезон высыпаешь под ноги несколько вёдер муки.
Молоточки круглі , тобто затуплені . Звідси і мука . Треба зняти закругленість . Болгаркою зробити кути молоточків "східцями" , чи "ступеньками" щоб зрозуміліше . Таким чином молоточки будуть загострені і поява муки знизиться до мінімуму. Або замінити новими . І на мою думку , решета 3,5 недостатньо . Мінімум 4 . І цепом меле по краях барабана , тоді як молоточками - по всій площі . Тобто продуктивність знижена . А молоти почало , бо кути цепу , обрізаного болгаркою - гострі , а не круглі , як на зношених молоточках
@@MEHANIZATOR1 можливо , решето мале у діда . У будь-якому разі повинно бути не менше 4мм . І все залежить від гостроти кутів . Навіть невелике закруглення знижує продуктивність . Молоточки бажано зробити самому з твердого металу (сегменти з коси комбайна підходять)
Добре що подивився це відео , розібрав своє ДКУ - а там шплінти на пальцях майже стерлися , і зносилась одна сторона молотків це за 3 роки експлуатації . Переставив молотки іншою стороною - Все супергуд - Америка - ЗАРАБОТАЛО !
Добре, що вмієте виходити з положення, але я б не так робив. Перше, що зауважив - молоточки круглі, що свідчить, що вони зносились. Раніше ж мололо добре, а перестало після того, як молоточки зносились, вірно? Я б або купував заводський ремкомплект, або виготовляв би щось подібне до нього по параметрах, можливо щось би змінив конструктивно, наприклад довжину молоточка, якщо це необхідно і форму, наприклад щоб край був у формі "Т" і при зносі, щоб можна було просто вирівняти кут до прямого за рахунок виступу, це б збільшило життя молоточка до заміни на новий вдвічі. Але, якщо вже мали твердий намір використати саме ланцюг, то я б не став приварювати його до самої вісі молоточків, бо якби ідея з ланцюгами не спрацювала, то ви б не могли вже вийти зі становища навіть заміною молоточків на заводські, бо осі вже пошкоджені. Я б радив підібрати по діаметру втулки, щоб одягались на вісі молоточків, приварювати ланцюг до втулки, а вже втулку одягати на вісі молоточків, якщо щось було б не так - то просто зняли б їх і все було б ок.
За відео лайк. Краще зробити нові молотки з твердої сталі. Мінуси викладеної конструкції - дисбаланс по вазі ланцюгів, вага ланцюгів більша - навантаження на двигун, ремонтопридатність нових молоточків, клин у разі відриву одного з ланцюгів.
У меня млин3 на 2.5 кВатт с молотками и решето практически по кругу и дерть выдувает и нужно привязать мешок а у вас просто в ведро и ничего не выдувает это плюс
Я,по такому принципу тоже сделал но у меня 380 движок 3 кв ременная передача,из трубы 300мм в трубе приварены уголки 15мм ширина примерно 100мм молотки форма и заточка под прямым углом,зазор между молотками и уголками 2-4мм. Молотки свободно вращаются между молотками шайбы 1.5 мм сетки нет за 1 час мелет 4 мешка зерна .Если качаны высушить то мелет тоже,по моему мнению толщина молотков должна быть 1.5-2.5 мм не толще ,по поводу влажности зерна чем суше тем лучше сырое только гоняет. Такие вот дела может кому и помог.
В мене схожий в селі. Але працює дуже швидко. До пластин питань немає. Тільки в нас вони мають гострі кути. А у вас закругленні. Може в цьому проблема... А ось сітки різні я наробив. Бо ті що були занадто дрібно перебивали. Майже все в муку. Тепер коли треба то просто сіточки міняємо. А так в цілому його роботою задоволені.
Молодцы,да это основная проблема таких дробилок:либо большой зазор между ножами(молоточками) надо не 2(3) мм.,либо плохая закалка ножей(молоточков).,тоже переделывал такие дробилки, только механизм делал как лопасти(см. На моем канале)..
Бич барабана на молотки наварить. Он в колхозах до замены бичей проходит по 5 год и больше. А это десятки тысяч тонн зерна обмолоченого. Вам хватит на всю жизнь
🙏🙏🙏🙏🌽 Якщо молоточки не викинув в лом,🤔🤔🤔 то це 👍👍👍 Купи електроди для наплава і буде томі щастя, 🌽🌽🌽 мелю в початках, Тільки після того як наплавив угли молотків, дуже тяжко піддається обробітку наждака, і обовязково Палець + штопор +молоток= на електронні кухонні ваги. І так зробиш 4 комплекта.😀😀😀 Де комлект легчий , то наварював збоку молоточків звичайним електродом.👍👍👍👍👍👍👍
Це чудо млин робили в Бириславі для часного господарства проще піднятти решито для цього під ре шито підложити пластиу по ширіні і дліні з виирізом щоб уменьнити за зор і не треба заморачуватися х молотками
@@MEHANIZATOR1 ні ще не бачив але обов'язково подивлюсь. Також хочу обійтися без токаря вони такі дорогі та щей де які капризні як дівчатка . Я механізатор і не вмію правильно креслити если токаря який спитає пояснить мені а інші фиркають їхіднічачають.
Здрастуйте пане Петро! Підкажіть будь ласка, хочу зробити подібного млина для пшеничного борошна. Потрібна фракція найдрібніша. Якщо я вірно розумію, то потрібно в даній конструкції все залишити без змін, тільки вихідне сито підібрати якомога дрібніше?
Так,усе правильно ви зрозуміли.І ударні бичі якомога блище до сита щоб був мінімальний зазор між ситом і бичем.Бо якщо буде великий зазор то дрібну фракцію не викине,не видме,а просто заб'є сито)
Потрібно було взяти 2 молотки(бичі)вкоротити їх,наростити необхідну довжину цепком,і не варити а просто приклепати,а в загальному ідея супер,лайк однозначно
По моєму автор дуже перемудрував.Такий млин треба перевернути на 90 %.Залишити відкритим решето.Зробити конусний злив щоб можна було надіти мішок.У мене такий був.Як і у автора ,залишки цілого зерна ( незначні)є.Але це спрощує конструкцію.Ніколи не забивалось.Треба правильно підібрати решето.
Потрібно до пальців надіти втулки,а вже до втулок приварити цепки.Це дасть можливість в майбутньому розбирати та ремонтувати цей пристрій.А те,що цепи приварили до пальців це не вірно.Але хазяїн барин.
Це такий млин як наше життя. Візьміть бортову з Т-150 і зробіть собі млин на все життя. І ніякі молоточки та зазори не потрібно буде виставляти. Бо те що робить промисловість - це для того щоб після них все життя щоденно удосконалювати.
Ідея то класна. Я мульчер зробив з мотоциклетного ланцюга але час від часу ланцюг вириває біля шва так от цікаво чи надовго вони будуть триматися? Я б напевно до молотків доварив стальні пластини. Але з ланцюгами теж непогана ідея. З мене 👍 і підписка
Доброго дня.У мене єсть саморобний млин із бцм там на каналі якщо хочете погляньте,і я ним уже змолов 650 кг проблем ніяких не було молов ячмінь пшеницю,кукурудзу.Якось так.Тому і вирішили переробить заводський млин.
@@MEHANIZATOR1 Ок. Зайду і подивлюся. Ну я думаю що на мульчер навантаження більше чим в млину і якщо млин меле ячмінь чотко то 👍. От тільки якщо мій млин переробляти то потрібно буде або три ланцюга в ряду ставити або повністю переробляти млин.
@@MEHANIZATOR1 Млин в мене саморобний з ведомого барабана гусеничного трактора всередині звичайні молотки з кду. Кукурудзу меле чотко і швидко а от ячмінь не дуже добре.
Если оторвётся оно не заклинит он там всё расхуярит у меня млин3 на 2.5кВатт попало кусок проволоки 4 мм так она там погнула всё к ебеням а грохот был пиздец.
Більше 20років назад я тоже так по ложці молов а робив шофером був колгосп і привіз я овес тоді ж було так усе колгоспне все моє думаю биків підгодую но не меле приходю в гараж і хвалюсь так і так не меле. Один і каже подивись зазор між бичами і роби мінімальний зозор я зробив так підогнав решето щоб тільки не зачіпало пробую меле сам овес отак мені було я конечно могорич виставив за підсказку тепер меле пока бичі до половини зітре тоді перевертаю і зроби отак як я совітую і забудеш про те що не меле я і табак корінці перебиваю меле все ну давай чоловіче добрий удачі тобі і мирного неба з Різдвом!
Дурня повна, зніми ще відео коли воно відірветься і поб’є сито. В цьому млині недопрацювання з заводу, як можна зробити таку кришку. Треба зробити нормальну кишку, щоб був вільний доступ. Можна поставит чотири Т- образні молотки, відцентрувати шайбами, або виточили втулки. Щоб не терло, з чотирма молотками буде нагрузка на мотор менша. І наварити ребер по кругу. Бо коли багато тупих молотків воно не меле, а працює як вентилятор.