Тёмный

11.Відступ Османів. російська сила. Українське народництво."Становлення сучасної України" Т.СНАЙДЕРА 

Хмаринка Science
Подписаться 184 тыс.
Просмотров 94 тыс.
50% 1

Як Російська імперія стирала національну ідентичність півдня України та Криму
Подякувати авторам за якісний переклад можна тут:
💳 Картка Приват: 5168 7521 0180 7652
💳 Картка МОНО: 5408 8100 4000 6347
🏦 Переказ з будь якої картки: flandings.io/khmarynka_scienc...
☕ Coffee - www.buymeacoffee.com/KhmarynkaUA
🍩 Patreon - / khmarynkaua
💸 Pay Pal: tuchenko_s.a@meta.ua
У своїй лекції Тімоті Снайдер розглядає важливі історичні події, пов'язані з південною частиною України та Кримським півостровом. Він відзначає значний вплив греків, які заснували колонії на цих територіях ще задовго до нашої ери, завдяки багатству узбережжя Чорного моря.
Професор розглядає етапи історії, коли Київська Русь, а потім Монгольська імперія, володіли цими землями. Звертає увагу на утворення Кримського Ханства, в якому важливу роль відігравали нащадки Чингісхана, що прибули з Золотої Орди.
Крім того, професор описує політичну систему Кримського Ханства та його зв'язки з Великим князівством Литовським. Він показує, як укладення союзів та конфлікти з іншими державами, зокрема з московією, вплинули на історію Кримського Ханства.
Нарешті, професор описує події, які призвели до приєднання південної частини України та Криму до Російської імперії. Він розглядає роль козаків у цих подіях та наслідки для українського суспільства, такі як втрата автономії та зникнення інституту козацтва.
Ця лекція надає унікальний погляд на історію південної частини України та Кримського півострова, допомагаючи зрозуміти складні взаємозв'язки між різними державами та народами на цих територіях у минулому.
00:00 Вступ та загальні питання курсу
03:44 Занепад колишніх імперій
11:50 Монгольські держави: Золота Орда та Кримське Ханство
14:35 Взаємодія Кримського Ханства з Поляками та Литовцями
18:10 Кримське Ханство та Османська Імперія
27:30 Українська Козацька Держава
34:40 Розквіт російської імперії
37:30 Мазапа та його спроба захистити Україну
38:30 Знищення Козацтва, депортація Кримських татар та викревлення історії
Наші соціальні мережі:
Facebook: / scienceua1
Telegram: t.me/UA_Science1
Twitter: / ua_science
Дякуємо за озвучку студії RadioSound
linktr.ee/rspro.studio
e-mail: audioreklama@gmail.com
#історія #україна #снайдер
Зазначаємо, що оригінальне відео належить Yale University та знаходиться за посиланням - • Timothy Snyder: Making...
Переклад не перевірявся та не затверджувався правовласником. Обробка та поширення відповідає вимогам ліцензії CC BY-NC-SA 3.0 US. Відповідна ліцензія зберігається і на наш переклад у цьому відео.

Опубликовано:

 

9 июн 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 203   
@vladbojkiv3895
@vladbojkiv3895 Год назад
У четвер іспит, а я в середу тільки лекцію слухаю. Хвилююся
@MrSerro1990
@MrSerro1990 Год назад
Забий, якось воно буде) на есе вивезеш, як завжди, гггг
@kyivstuff
@kyivstuff Год назад
:)
@boogieman_ua
@boogieman_ua Год назад
1699 рік запам’ятай 😂
@vladbojkiv3895
@vladbojkiv3895 Год назад
@@boogieman_ua Рік запамʼятав, але успішно встиг забути, що саме тоді відбулося :)
@user-ij5si2nn8u
@user-ij5si2nn8u Год назад
Дякую за цікавений курс лекцій з історії України. Надзвичайно цікаво почути як сприймають й як вчать сприймати історію України в західному світі. Однак тут криється й одне дуже важливе зауваження: в погляді поважного пана Тімоті Снайдера Україна та українці чомусь майже завжди сприймаються об'єктом, а не суб'єктом історичних процесів. Приділено значну роль впливу історичних подій зовні на перебіг в середині Україні, але майже зовсім проігноровано зворотні процеси. Часи найбільшої суб'єктності українського народу: період розквіту Русі, Галицько-Волинської держави, гетьманщини Богдана Хмельницького тощо висвітлені дуже побіжно. Хоча вони мали надзвичайний вплив на історичний поступ усього східноєвропейського регіону. У цьому напрямку ще дуже багато роботи, щоб в усьому світі нас почали сприймати суб'єктом. А так маємо лише початок. Дякую
@olgakolisnichenko5122
@olgakolisnichenko5122 Год назад
Повністю згодна з вами! Дуже стисло та й не значуще Тімоті Снайдер говорить про саму Україну! Цікаво послухати про геополітику, але це не зовсім історія України!
@artem.ua.
@artem.ua. Год назад
Сказано саме те, що треба знати учням Єльського університету про Україну. Інший матеріал не забороняється, але він є вторинним. Хоча не сказане не рідко стає вирішальним і формує зовсім інше бачення.
@ChaikaThink
@ChaikaThink Год назад
Важливо розуміти, що це лекція не для українців, що дивитимуться його відео на ютубі, а для американських студентів, що вчили в школі історію головно Америки, а інші материки для них були побіжні та вторинні. Якщо не знати того, що коїться в той чи інший час довкола України, студенти не зрозуміють становлення України. Нагадую, що лекції лише половина, якщо не третина курсу. Решту вони опрацьовують на семінарах та самостійно, де вже наповну розбирають і внутрішні процеси в Україні.
@doctorbrown2169
@doctorbrown2169 Год назад
Курс лекцій називається Становлення сучасної України, а не Історія України, Історія Українсько етносу, або Історія Київської Русі. Зміст лекцій точно відповідає темі. Крім того, як вже хтось вище писав, лекції це далеко не весь об'єм інформації опрацьований студентами. І їх суть структуризувати сирі знання
@annagetman99
@annagetman99 Год назад
Величезна дяка за переклади лекцій! Наче знаходжусь там) Дуже цікаві взаємозв'зки, про які під час вивчення історії в школі не говорять, а без цього пазли не складаються в картинку. Історія - це життя, чиїсь амбіції, а не купка сухих фактів. І пан Снайдер кожного разу це підтверджує
@Kwerd
@Kwerd Год назад
У нас вчать історії держав, а не людей
@Zefir561
@Zefir561 Год назад
Ніколи особливо не цікавилась історією, але всі лекції про Україну Снайдера дивлюсь з задоволенням. Дякую за таку можливість, за переклад❤
@lesia8810
@lesia8810 Год назад
Подяка авторам каналу, донейтерам і всім причетним за можливість дивитись цю лекцію. Дуже цікаво
@user-tf9zz2hz8c
@user-tf9zz2hz8c 8 месяцев назад
А вам не здалося що він зовсім не приділив уваги українцям
@user-rc7sn3nr8p
@user-rc7sn3nr8p Год назад
Українські історики значно глибше знають і розуміють історію нашої України. Снайдер зазнав надто великого впливу російських наративів і в деяких моментах відверто зневажає нашу державність і націю.
@palindrompalindrom5674
@palindrompalindrom5674 Год назад
Знову же, в стилі Тімоті. Максимально про мотиви росії, євреїв, поляків, османів, австрійців, і мінімум про мотиви українців. Навіть ліквідацію Січі не згадав. Навіть чому Мазепа так боровся за суверенітет України 0 уваги. Ну і Херсон виник не на пустому місці, а на місці занепалого або зруйнованого міста Білоховичи(Білісховища) яке згадується в давньоруських літописах, як одне з останніх місцин де русинам можна безпершкодно знаходитися. На карті 1794 це місце називалось Бьла вежа.
@user-vv4gw3wo5o
@user-vv4gw3wo5o Год назад
Не знав про Херсон, цікаво.
@artpost854
@artpost854 Год назад
Он описывает историю в этой части мира с точки мотивов и действий субъектов политики, а украинцы и крымские татары к тому времени уже стали объектами политики и их мнение никого не интересовало при принятии тех или иных решений.
@InzPasha
@InzPasha Год назад
Так тільки він лектор, він описував загальну картину для людей які вивчають цю тему. Потрібно розуміти що ті студенти які там сидять вони не вчать історію України по його курсу, тобто він як професор просто направляє студентів і +- зорієнтовую в просторі щоб вони знали базу , що і чуму . А відповідно попри ці лекції багато в них є лабораторних та практичних занять з його помічниками і т.д. ну і в більшості студент сам має вивчати тему, його надали напрямок цією лекцією а далі сам шукаєш книги і т.д.
@user-xi3ej1oi7q
@user-xi3ej1oi7q Год назад
Якщо мати мінімум знань з історії, то ця інформація доволі цікава та змістовна. Маючи більше уявлення про події того часу, виникають запитання до почутого. Швидше за все це загальні відомості і мають спонукати до подальшого вивчення історії України.
@user-hi8qn3dr4d
@user-hi8qn3dr4d Год назад
Лекция интересна тем, что идёт обзор всех стран в опреденое время истории. То чего нет у нас в школе.
@moyoredmi9308
@moyoredmi9308 Год назад
Дякую. Лекції Снайдера вважаю цікавими саме за їх геополітичний акцент. Але для українців ці лекції будуть ні про що, якщо вони не вивчатимуть свою історію зі своїх джерел
@user-tf9zz2hz8c
@user-tf9zz2hz8c 8 месяцев назад
Це про інші народи, а українці якась гомогенна маса, про яку інколи згадують
@1610dim
@1610dim Год назад
У лекцій Снайдера є один серйозний недолік. Професор постійно біжить, він не робить паузи і рощмовляє дуже швидко. Він увесь час поспішає, ніби йому не вистачає часу, і це створює неприємну, напружену атмосферу. Заважає вчитися.
@user-tf9zz2hz8c
@user-tf9zz2hz8c 8 месяцев назад
Ні не біжить дуже ретельно розбирає хасидизм
@kseniakravchuk2129
@kseniakravchuk2129 Год назад
Дякую! Як завжди, дуже цікаво. Окрема подяка за гарний переклад та озвучку!
@AirinEngin
@AirinEngin Год назад
Дякую за переклад! Лекція цікава. Тільки в кожній лекції все менше про українців, і все більше про інші народи. Про те, що половці це кримські татари взагалі дивина. Половецькі баби є в Дніпрі біля музею, є в інших місцях південної України - всі вони мають круглі обличчя і трошки завужені очі. У нас таких людей багато, тільки розріз очей збільшився! Але це не татари! Татари і турки - так, це споріднені народи. Але поняття Крим Наш дійсно саме з того часу. Для кримських татар це ще більш болюча тема, ніж для нас. В боях 17ст. кримські хани підводили козаків, зраджували. А сьогодні тільки українці, нащадки козаків, взяли цих потомків хана під свою опіку! Дуже хочеться, щоб вони це запам'ятали на сотні років наперед і жили з нами мирно!
@exlibrisua
@exlibrisua Год назад
половці - це тюрки. Тюрки - не татари?
@svitlanaradzevych1153
@svitlanaradzevych1153 Год назад
Дякую дорогоцінній хмариночці за чергову лекцію Тімоті Снайдера!
@user-xo1tm4yd8h
@user-xo1tm4yd8h 2 месяца назад
Дякую за американський погляд на історію україни
@svitlana1534
@svitlana1534 Год назад
величезна подяка за цю надзвичайно цікаву лекцію!!! дякую за Вашу працю, за переклад, за розповсюдження важливоі інформаціі про Украіну!
@mykolamelnychuk1523
@mykolamelnychuk1523 Год назад
Дякую! Цікаво було слухати оригінал, а українською - ще цікавіше!
@user-jb7jl1cf4c
@user-jb7jl1cf4c Год назад
Дякую Вам за просвітницьку діяльність. Дуже цікаво
@dmytrobaryshnuik4860
@dmytrobaryshnuik4860 Год назад
Низькій поклін та вдячність за підтримку та продовження розвитку даного проекту.
@user-rt4im8us7e
@user-rt4im8us7e Год назад
Цікава лекція, якісний переклад, дякую Вам.
@user-pw6bf1sk5o
@user-pw6bf1sk5o Год назад
Дякую за Вашу діяльність! Ці лекції будуть актуальними ще досить довго.
@user-nz8pm7ed4u
@user-nz8pm7ed4u Год назад
Дякую за просвітницьку діяльність
@stephanpantera
@stephanpantera Год назад
Дякую! З нетерпінням чекаю на наступні переклади ☺️
@user-nk6ks7qz9u
@user-nk6ks7qz9u Год назад
Щиро дякую пану Тімоті за просвітницьку працю заради висвітлення правдивої історії і руйнування міфів Російської Імперії.Правда переможе неодмінно!
@user-tf9zz2hz8c
@user-tf9zz2hz8c 8 месяцев назад
Правдивої історії євреїв і османів, а де тут українці:(
@ukraina9096
@ukraina9096 9 месяцев назад
Дуже цікаво. Дякую❤
@ksushavit
@ksushavit Год назад
Дякую за лекцію, хоча вона дуже поверхнева! Забув сказати пан Снайдер що Катерина була рідкісною бл@діною, мала безліч коханців, і що один із іі коханців правив країною, а ій постачав любовників щоб баба Катя не сумувала! А то він іі виставляє в світі як майже розумну й порядну жінку!
@lileya6476
@lileya6476 Год назад
Можливо він не знайшов підтверджень того що її постільні її втіхи вплинули на її геополітичні погляди чи спрямування, розслаблялася жіночка після виснажливих міркувань про те які накази видавати 💁🏻‍♀
@ksushavit
@ksushavit Год назад
@@lileya6476 то будьте ласкаві, послухайте лекції наших не менш видатних істориків Олександра Палія, чи «Історію без міфів»,також «Історія для дорослих», в них є докази що так і було,і що є зв‘язок між тим і тим))) Особливо Палій про це чудово розповідає! А у пана Снайдера лекції поверхневі, і я не в одного нашого історика бачила критику в його бік! Та й таке!
@ChaikaThink
@ChaikaThink Год назад
@@ksushavit важливо не забувати, що це лекція не для українців, що дивитимуться його відео на ютубі, а для студентів американців, які до цього в школі вивчали історію головно Америки, а на інші материки не звертали таку велику увагу. Ми вчили історію в школі й також нам не розказували про сексуальне життя Катерини. Дізнаватися такі подробиці можна уже після цілковитого освоєння історії України. Пан Снайдер же дає студентам уявлення про становлення України та на додачу розказує про процеси довкола неї, щоб студенти мали цілковите розуміння всіх процесів, що вплинули на становлення сучасної України. Очевидно, що не можна в такий короткий курс лекцій внести все. Очевидно, що такі речі, як сексуальне життя Катерини якоїсь там надлишкові та непотрібні. Це для нас, людей, що і так знають все те, про що говорить Снайдер, в лекціях бракує деталей і тонкощів. Але ж ця лекція не для нас. Це лекція для студентів, що гадки не мають про історію України. Прошу це не забувати. Також прошу не забувати, що лекція лиш третина курсу: решту студенти опрацьовують самостійно та на семінарських заняттях.
@igoroks6515
@igoroks6515 Год назад
Не будь ханжой! "Баба Катя"- как ты ее назвал, была действительно Великой, а ее личная жизнь была не ментше и не больше другой, чем жизнь , да хотя бы такого урода , как ты. Сколько у тебя или любого среднестатистического человека секс.партнеров за жизнь? Завидуй молча!!!
@exlibrisua
@exlibrisua Год назад
@@ksushavit який зв'язок між коханцями імператриці і поразкою Османів?
@olenashaidaiuk6008
@olenashaidaiuk6008 Год назад
Українці, які слухають цей курс, звертаюсь до вас. Нам потрібна НАША історія, а не історія "ТЕРИТОРІЇ СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ" від московитів, поляків, американців та інших. Деякий позитив є, принаймні про Україну хоч щось говорять в західних університетах. Однак, важливо ЩО САМЕ ВОНИ ДОНОСЯТЬ ДО СЛУХАЧІВ подібних курсів.
@user-dy7fs8oh6v
@user-dy7fs8oh6v Год назад
Дякую!
@dmitrokotelnikov
@dmitrokotelnikov Год назад
Дякуємо Вам за роботу. Дуже цікавий переклад.
@serhii1509
@serhii1509 Год назад
Дякую, за чудовий українськомовний контент!
@natmaren989
@natmaren989 Год назад
Тімоті Снайдер робить велику рроботу для України. По ідеї, наша держава має сама створювати і просувати подібні лекції у закордонних університетах.
@user-wi2ls2cf9g
@user-wi2ls2cf9g Год назад
Тімоті - крутий історик,хвала йому!
@vkuzan
@vkuzan Год назад
Це неймовірно цікаво, дякую, що переклали!
@88Maxwells
@88Maxwells Год назад
Дякую за переклад і за Вашу роботу, як по цьому, так по іншим.
@oresiadavydiv2545
@oresiadavydiv2545 9 месяцев назад
Супер цікаво ! Респект! Дуже повчально для усіх! З цих лекцій дуже зрозуміло, за таке Московія і які люди живуть там! Смерть клятим ворогам ! Слава Україні! 💛💙
@gitariso
@gitariso Год назад
Дякую за чудовий переклад!!!! Я ніби знову почав любити історію як предмет
@oleksiivarvarov3838
@oleksiivarvarov3838 Год назад
Дякую
@kostukov
@kostukov Год назад
Дякую за ці лекції
@viacheslavyanchenko9154
@viacheslavyanchenko9154 Год назад
Цікава лекція та гарний переклад. Дякую З нетерпінням чекаю на наступні
@byljakis6701
@byljakis6701 Год назад
Дякую за лекцію!
@apocalypseae
@apocalypseae Год назад
Дякую вам за роботу, її складно перелцінити
@user-fe1fi7zw2w
@user-fe1fi7zw2w Год назад
Дякую за переклад . Дійсно круто)
@user-uk8io1eu4p
@user-uk8io1eu4p Год назад
Дуже дякую за переклад, ви супер!!!
@iva_iva7111
@iva_iva7111 Год назад
Дякуємо
@user-br3gv1ls5c
@user-br3gv1ls5c Год назад
Подяка та вподобайка за Вашу працю
@andriianatolich6030
@andriianatolich6030 Год назад
Дуже цікаві лекції. Дякую
@tanya575
@tanya575 Год назад
Дякую за Вашу роботу!
@user-co7zt3tz4u
@user-co7zt3tz4u Год назад
Щира подяка за чудовий контент.
@Natali-xv1fx
@Natali-xv1fx Год назад
Дякую! Чудова лекція
@user-po8zh9pn9z
@user-po8zh9pn9z Год назад
Дякую за Вашу роботу.
@user-rw9kp7ux7o
@user-rw9kp7ux7o Год назад
Дуже схематичний виклад позиції Мазепи і Петра І. Викладено погляд з боку московії та ігноровано виклад з погляду Мазепи і України в цілому. Ігнорування і недотримання обіцянок з боку московитів ( і це вже традиційно з часів Хмельницького) призводить до кардинальної зміни позиції Мазепи і з його позиції це не є зрада, а пошук рішення вивільнитись з під імперського впливу московитів. І дивне поняття "вікно в Європу" для московитів, тоді коли українці ходили до Європи через двері.
@Elli_mood
@Elli_mood Год назад
Подяка за переклад! Це дуже важливо!
@Kwerd
@Kwerd Год назад
Чому? Снайдер посередньо знає історію України
@user-kl2rm1cs2k
@user-kl2rm1cs2k 9 месяцев назад
Щира подяка за ТАКУ гарну роботу!!!
@user-ss9xj1ds7x
@user-ss9xj1ds7x Год назад
Дякую Вам
@kamel_
@kamel_ Год назад
«Про те що Україна «завжди була» росією виникають сумніви, тому що історію України знищували успішно, але те що Крим «завжди був» росією сумнівів майже немає, тому шо історію кримських татар знищували ДУЖЕ успішно»
@igorvysnevskyi7025
@igorvysnevskyi7025 Год назад
Дуже круто!)
@igoroks6515
@igoroks6515 Год назад
Особая благодарность мистеру Снайдеру!
@ytsyts93
@ytsyts93 Год назад
Thanks
@victoriamushtey7671
@victoriamushtey7671 9 месяцев назад
Дякую за вашу роботу! ❤
@user-dg1sw1sn8q
@user-dg1sw1sn8q Год назад
Дякую за роботу!
@alexrevol1
@alexrevol1 Год назад
Дяка
@bctbct606
@bctbct606 Год назад
Thanks very much
@user-hs1te9sd9s
@user-hs1te9sd9s Год назад
Подяка за Вашу роботу. У мене запитання до перекладачів, чи не прийшов час, нарешті, повернути кримським татарам і Особисте ім'я? Кримці, або Киримли.
@genyklemberg
@genyklemberg Год назад
Бігом, бігом. Це звичайно круто слухати історію України в контексті інших подій у Європі, але блін, мені от цікаво все решта йде на самостійне опрацювання студентів чи як?
@ChaikaThink
@ChaikaThink Год назад
Так і є. Лекція лише третина курсу. Інше студенти вивчають самостійно, готуючись до семінарів та працюючи (а не слухаючи, як на лекції) на семінарах.
@user-ou1lg6bu1c
@user-ou1lg6bu1c Год назад
👍🇺🇦
@MsMelodyofthesoul
@MsMelodyofthesoul Год назад
Чекаю вже на той іспит )))
@Kwerd
@Kwerd Год назад
І як там?
@user-sc1ek3mi8x
@user-sc1ek3mi8x Год назад
Дякую каналу за можливість почути лекцію в перекладі. До самого пана Тімоті Снайдера є питання. Перше з них - невже так важко періодично демонструвати карту?
@Kwerd
@Kwerd Год назад
У них немає нової української школи)
@aktibuhs_true
@aktibuhs_true Год назад
20:09 Навпаки правий берег контролювали поляки, а лівий - росіяни. Просто на карті правий берег ліворуч, а лівий - праворуч
@Ybvvv
@Ybvvv Год назад
Так. Мабуть обмовився
@artem.ua.
@artem.ua. Год назад
Карту земель українських розгорнув би на лекції і такого б не сталося
@i.vanych
@i.vanych Год назад
Так, тільки хотів написати:) Або обмовився, або переклад. Бо в попередніх лекціях він сам пояснював що правий та лівий берег визначаємо за течією річки Дніпро, яка впадає в Чорне море. Та й взагалі, так визначаються береги.
@thinkingoutloud5523
@thinkingoutloud5523 Год назад
38:55 У 1709 році було Московське Государство(!) яке переіменувало себе в Росію тільки через 12(!) років.
@yadvigayura2813
@yadvigayura2813 Год назад
Після перемоги кримські татари повинні стати основними мешканцями півострова і отримати автономію, це буде історичною справедливістю
@yuryodesa7564
@yuryodesa7564 Год назад
Вітання з Одеси) "... За допомогою карти я можу подорожувати з Парижа до Калькутти; без карти я можу опинитися в Одесі."Колін Вілсон "Паразити свідомості"
@Pavlo-Shatohin
@Pavlo-Shatohin Год назад
Реально почав непокоїтися, що не запам’ятаю дати, а професор Снайдер на іспиті питатиме…
@UA_Science
@UA_Science Год назад
Робіть шпаргалки )))
@mari_lado
@mari_lado Год назад
Дякую за відео 2023.03.31.
@delphinobapul
@delphinobapul Год назад
29:08 навпаки, правий берег - поляки, лівий - московити.
@TomBombadil01
@TomBombadil01 Год назад
"російська" з маленької букви - за це вд мене ще оберемок вподобайок!!!
@user-md9hx6zw3o
@user-md9hx6zw3o Год назад
👍
@schlossgleichenberg1400
@schlossgleichenberg1400 Год назад
В цьому контексті не "кримчани", а КРИМЦІ, зауважте наперед, будь ласка!
@RosavaDo
@RosavaDo Год назад
Не знаю, чи це сильно важливо, але для козацької держави XVII ст. все ж більш вживаною назвою є Гетьманщина, а не Гетьманат. Гетьманат пов'язують більше з правлінням Павла Скоропадського у ХХ ст.
@olgatomenko1828
@olgatomenko1828 Год назад
Дякую за переклад. Поки 2 питання: 1) не зовсім зрозуміло, чому Османська імперія - європейська сила? 2) Поляки встромлчли в шолом соломини (як в перекладі) чи все ж пір'я, що більш логічно
@Kwerd
@Kwerd Год назад
1. Балкани це Європа, а Османія їх контролювала і через них проводила кампанії, так що ось так 2. Мабуть таки пір'я
@olgatomenko1828
@olgatomenko1828 Год назад
@@Kwerd дякую!
@vitaliyvyntu4566
@vitaliyvyntu4566 Год назад
Tribunal for russia!
@user-my2hc5qp1b
@user-my2hc5qp1b Год назад
Норм відео
@wlasov1
@wlasov1 4 месяца назад
+
@user-hi1ke5gp6n
@user-hi1ke5gp6n 18 дней назад
Travel to the Quad Cities, a great American crossroads along the border of Iowa and Illinois, to explore the lives of children living in the suburbs of the nation’s heartland and growing up poor. Told from the point of view of the children themselves, this one-hour documentary offers perspective on the impact of unemployment, foreclosure and financial distress as seen through the eyes of the children affected.
@carolinebodnia5509
@carolinebodnia5509 Год назад
Спочатку сказав думати як ріка, а потім, що поляки на лівому березі, а росіяни на правому:)))
@VolodOkar
@VolodOkar Год назад
Дуже цікаво! Хоч і є кілька неточностей. Але от до чого тут "Українське народництво"? В лекції про це нема жодного слова. Труднощі перекладу?)))
@user-pc7nl8og8l
@user-pc7nl8og8l Год назад
Росіїї в 1699 році не існувало. Було Княжєсво Московскоє.
@PaulDits
@PaulDits Год назад
Коментар
@user-tf9zz2hz8c
@user-tf9zz2hz8c 8 месяцев назад
42:52 ніхто не жив...принаймі по річці Дніпро постійно були поселення ! Про історію Запорізької СІчі та Гетьманщину навіть не згадує :(
@hannacherkaska7624
@hannacherkaska7624 Год назад
Crimea is Ukraine! Glory to Ukraine!
@thinkingoutloud5523
@thinkingoutloud5523 Год назад
Киримли‼ а не кримські татари📛
@panb299
@panb299 Год назад
Пагорб у Відні називається Калінберґ.
@dariuszmalagowski4045
@dariuszmalagowski4045 Год назад
Zdrada nigdy się nie opłaca nawet jeśli następuje z najlepszymi zamiarami Mazepa w przykład Tatarzy w przykład Kozacy w przykład
@Korolvideos
@Korolvideos Год назад
Как-то про Мазепу жиденько вышло.По моему мнению это был ход конем Петра чтоб не платить козакам за службу.Слово дал слово взял это характерно и Петру и Екатерине.
@user-gj2ut3yz7l
@user-gj2ut3yz7l Год назад
Як би не українські казаки,чиїми жизнями розпорядилась орда,то не було б і орди російської!чому ж вони своїми рускімі воїнами не воювали?????бо не було?де було їх ординське військо?????вся слава ,благодаря українцям!
@SerikMandarinovich
@SerikMandarinovich Год назад
Форма слова «татарин» у родовому відмінку множини - «татар», не «татарів». У перекладі цієї лекції використовується хибна форма «татарів».
@user-el5gk9up6r
@user-el5gk9up6r Год назад
Для мене принципово, щоб в історії розглядались факти, а не версія переможців. В 1709 р. Мазепа прийняв своє рішення тому, що притримувався саме європейської системи відносин: на його запит до Петра про допомогу військом проти Карла, Петро відмовив васалу, як господин- саме тому Мазепа обрав іншого господина. І хто зрадник?
@vitaliyvyntu4566
@vitaliyvyntu4566 Год назад
Криваві землі / Тімоті Снайдер
@Kwerd
@Kwerd Год назад
Для тих, кому було байдуже на історію України підійде, хоч не буде так соромно. А для тих хто гідно знає історію, то це лише втрата часу, він практично нічого унікального для Америки не розказує(вони так собі розуміють історію України)
@Librand0110
@Librand0110 Год назад
Сучасні греки в Киримі з'явилися за часів екатерини, після того як вона депортувала урумів та румеїв, нащадків еллінів ( як раз вони і жили 2000 років) , та заселила греками. Етногенез Киримських Татар не заснований тільки на половцях... В етногенезі кримських татар взяли участь таври, кіммерійці, скіфи, частково елліни з Мілета, сармати, булгари, готи, гуни, хозари, печеніги, кипчаки (половці), італійці, ординці, турки-сельджуки, адиги (черкеси). Протягом століть народи, які приходили до Криму, асимілювалися з місцевим населенням...
@artpost854
@artpost854 Год назад
Страшно себе представить этногенез украинцев, через земли которых шлялись туда-суда все коме не лень, в том числе и все варварские народы разорившие Рим.
@user-pe8cy7ui6p
@user-pe8cy7ui6p 10 месяцев назад
29.10 Переплутані контроль берегів Дніпра.
@Volodymyr_GlaVy
@Volodymyr_GlaVy Год назад
29:30 Це що, якийсь американський хлопчина буде знати дату Андрусівського миру, а я ні?... Тімоті, зупинись!
@johnterran2152
@johnterran2152 Год назад
1699:)
Далее
Редакция. News: 120-я неделя
52:26
Просмотров 1,7 млн
Редакция. News: 120-я неделя
52:26
Просмотров 1,7 млн