Тёмный
No video :(

230V 50Hz "bármiből" - Napenergia - napelem - hibrid inverter 

Ordasi Gábor
Подписаться 37 тыс.
Просмотров 28 тыс.
50% 1

MPPT funkció alap, és milyen más extrát tud egy ilyen szolár inverter? A napelemeken kívül tartó szerkezet is kell, a túlfeszültség védelemről sem árt gondoskodni. Az akkumulátor egy drága mulatság, amit 5-6 évente nem árt cserélni.

Опубликовано:

 

27 авг 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 149   
@gyurivarga2781
@gyurivarga2781 2 года назад
Sok hasznos információt kaptam ebből a videóból. Köszönet érte!
@nagysandor3070
@nagysandor3070 2 года назад
Udvozollek ! Gratulalok es koszonom a sok hasznos infot ! A segitsegeddel megepitettem egy 2kW- os rendszert ami a muhelyemet taplalja es most epitek egy 5kW-osat a lakasnak. En is kinai invertert vettem , amugy meg mindegyiket ott gyartjak, ami nem kinai az nem eredeti ! Egy hozzafuzni valom volna, a savas akumulatorok hosszabb elettartamaert erdemes egy tolteskieggyenlitot beszerelni (lead acid battery balancer) 25-65 dollar kozott mozog az aruk es kis szerencsevel van az aliexpress valameik europai raktaraban is igy az arban benne az afa es a szallitas ingyenes, a max toltesfeszultseget 14 Voltra allitani es a max kisutest 10 voltra, igy akumulatoros szakik szerint akar 5 evig is szolgalhat egy savas aksi. Koszi megegyszer !
@torpemonguz
@torpemonguz 2 года назад
Szia, hasonlón kattogok. Iroda project + utána a lakás.. Milyen akksikat használtál fel?
@ferencharmat7793
@ferencharmat7793 2 года назад
Gábor! Nincs hova fejlődnöd! Ez a tökéletes! Kívánok,a következő ezerhez erőt,energiát! Gratulálok!!!
@auroraszabo4168
@auroraszabo4168 2 года назад
Üdv, nagy figyelemmel kovetem a videóit, mindig érdekes, tartalmas... Csak így tovább 👍👍👍
@ordasigabor
@ordasigabor 2 года назад
Kösz!
@mrzed6597
@mrzed6597 2 года назад
Gratula a videóhoz :) Hibrid inverter az amely visszafele is táplál. Amelyik nem, az "hálózatos szigetüzemű" inverter (off-grid with grid support). Biztosítékból késeset ajánlott, pláne ha lítium aksi van. Ugyanis rövidzárlati áram megszakító képessége ennek nagyon pici (ív marad, elég). Szigetüzemű inverter, szolgáltató felé max bejelentési kötelezettség van.
@imrejuhasz3107
@imrejuhasz3107 2 года назад
Kedves Gábor. Újra köszönöm a válaszodat! Talán sokakat érdekelne, hogy a hálózatra termelő rendszer hogyan működtethető leválasztás vagy automata leválás után. Van e erre mód, milyen megoldások képzelhetők el a használathoz, hamár az embernek van egy drága rendszere, de a hálózat cserben hagyta. Szerintem ez a téma általad körbejárva megérne egy videót. Előre is köszönöm, ha érdemesnek tartod az üggyel való foglalkozást.
@sandor78toth
@sandor78toth 2 года назад
Üdv! nagyon jók a videóid! Igazi profi előadás, nagyon korrekt. Csak így tovább. Köszi
@e46touringalain
@e46touringalain 2 года назад
Köszi jó volt Mikor bejött és népszerűvé vált feltűnt hogy lehet valami nyereséges ha előre kifizetem a 20 éves villanyszámlát sztem sehogy és ezt azért meg is erősítetted nem beszélve arról mennyi a karbantartása és milyen rohamos ütemben fejlődik ami azt jelenti kb 10 évet mondanak megtérülését de addigra valószínű már korszerűtlen az egész úgy érzem még mindig csak gyerekcipőben jár és a fejlesztést keményen mi fizetjük meg...
@maradokmagamura2494
@maradokmagamura2494 2 года назад
Amennyiben hűtés-fűtés-szellőztetés-világítás-főzés elektromos akkor sem⁉️
@e46touringalain
@e46touringalain 2 года назад
@@maradokmagamura2494 pl húsz ezer a villany havi átlag télen több nyáron kevesebb évi 250e húsz év alatt 5milla ugye elvileg az van H használod a rendszert is és van hogy visszatoltesz ami annyira nem biznisz de a kettő közötti különbséget kell kifizetni még akkor is úgy jön ki a végösszeg H neked kell befizetni elszamolaskor... De az egész törtenet 5millaba kerül amit kitesznek az ablakba és a szakik elviszik utána még mindig én fizetek bár kevesebbet de pluszba nem kerülök sosem addigra tönkre megy a ketyere Inkább vegyél rajta egy garázst ad ki és a bevételből fedezd a villanyszámlát és garázs megmarad de a villanyszámla fedezve van...
@alfae-lab8289
@alfae-lab8289 2 года назад
Király rendszer! Én is építettem már egy kb 400W töltőteljesítménnyel és egy 1500w-s inverterrel rendelkező rendszert ami főként alkalmi használatra van, Az akku ban kb 35Ah ami kb 0.25 kW-ra elég.
@voxluke
@voxluke 2 года назад
Nagyon jó a videó, köszönjük! Annyit tennék hozzá, ami nem hangzott el a videóban, hogy lehet vásárolni DC kismegszakítót is. Valamint DC oldalra mindenféleképpen szoktak javasolni valamilyen leválasztót a napelem és az inverter közé, hogy bármi probléma esetén megtudjuk szakítani a napelem felől érkező kraftot. Vagy akár csak szereléskor.
@Gpety3355
@Gpety3355 2 года назад
Szuper jó lett ez a bemutató is, végre nem egy fizetett promóciós videó a témában. Ez jelenleg nettó ráfizetés, inkább műszaki szempontból érdekes. Sajnos az ólom-savas akkuk élettartama bármennyire is vigyázunk rájuk rájuk nem hinném, hogy 5-6 évtől hosszabb lenne, így folyamatosan lehet belelapátolni a pénzt, a napelemek azért kibírják vagy két évtizedig, habár azzal is számolni kell, hogy azoknak is csökken idővel a teljesítményük, de akár a szuper töltésvezérlő elektronika is tönkremehet garanciaidőn túl és jó eséllyel nem vág haza mindent a rendszerben, hanem csak újat kell venni helyette.
@ordasigabor
@ordasigabor 2 года назад
Simán lehet, hogy idővel lesznek olyan rendelkezések, hogy pl. új házaknál kötelező... mégpedig olyan, amit a szolgáltató tud vezérelni, hogy mikor szeretné a közműbe az akkuból az energiát. Akku kapcsán pedig használt hibrid autók akkujával is érdemes lenne megoldani... De ahogy mondtad: "nettó ráfizetés". Mondjuk a Zöldeket utóbbi nem érdekli.
@janigtz
@janigtz 2 года назад
@@ordasigabor Kedves Gábor, mi a véleményed a LiFePO4 telepekről? Köszönettel.
@tirszin
@tirszin 2 года назад
Nálam az autóban még az újkori, 11 éves akku van. Picit lomhábban, de még jól indítja télen is a 2.5 L-es diesel motort. Ha nincsenek túlmerítve/töltve, sztem 10+ évet simán jól teljesítenek az ólomakkuk is. Persze nyilván máshogy alakul a kisáramú kapacitása, de sztem azzal sincs nagy gond.
@leigyula
@leigyula Год назад
Szia Gábor, nagyon jók a videóid, és jól érthetök.😊 Én olyan kérdéssel jöttem, hogy ilyen invertelnél oda van írva, hogy mppt üzemi feszültség 120-450 vagy 500Vdc, nekem sorbakötött 6db 410W-os panelom lenne aminek a Vmp: 187.5V-ja van. Rosszi időben vagy télen például van rá esély hogy elsem indul?😔
@patkolttojas
@patkolttojas Год назад
Kedves Gábor! Tudom nem egészen ide tartozik, de talán mégis egy kicsit. Most, hogy korlátozták a hálózatra betáplálás lehetőségét szerintem sokakban felmerül a kérdés, hogy mit kezdjek a tisztán betáplálós inverteremmel. Mondok egy példát: adva egy eddig elfogadott típus, legyen az ASTRASUN ALFA 3600TL, régebben is engedélyezett típus volt, de már nem lehet szerződést kötni betáplálásra. Mi legyen a sorsa? Kuka? De miért is? Oldjuk meg, hogy lehessen használni tiszta sziget üzemben! Mit is kér? Hálózatot, hogy felismerje, 230V 50 Hz. Ez gondolom elég is neki, de hogyan? Egy önállóan induló UPS megoldhatná a gondot, de az sem szereti, ha az induló inverter visszatáplálná a kemenetét. De szerintem tegye meg nyugodtan, csakhogy mégse tudja terhelni az UPS kimenetét, ezért eleve egy hagyományos izzón keresztül adom neki a referencia hálózatot, onnan eldöntheti, hogy van, vagy nincs. Ha meg bekapcsol, akkor önellátó a rendszer, ad is ki feszt, meg kap is ha kell. A plusz terheléseket pedig nyilván csak akkor tudom rákötni a már működő inverter kimenetére, ha terhelés mentesen sikerült elindítani. Persze ezt is lehet automatizálni, hogy ne kelljen figyelni és kézzel kapcsolgatni. Lehet, hogy rosszul okoskodom? Mi a véleményed? Tudsz jobb megoldást? Szerintem sokakat érdekelhet a téma, mert nem biztos, hogy mindenki korábban kötött szerződést, s a szaldó rendszer is veszélyben van már, ha jól gondolom. Most jöhet majd a teljes szigetüzem létrehozása, de ha az invertert el lehet indítani ily módon, akkor az akkuval sem lesz gond, mert szerintem arra is van megfelelő megoldás, de ezt csak akkor részletezném, ha ezzel a megoldással Te is egyetértesz és úgy találod, hogy működő képes lenne. Sajnos nálam ez csak egyenlőre elméleti kérdés, de szerintem Te ki is tudod próbálni, mert van hozzá mindened. Várom megtisztelő válaszod!
@ordasigabor
@ordasigabor Год назад
Nincs hozzá mindenem :) Pl. inverter nincs, amivel kísérletezni lehet. UPS nem lesz jó, rommá fog égni. Az egyetlen jó megoldás az, ha egy villanymotor hajt egy generátort, úgy , hogy a generátor kimenete 230V 50Hz legyen. Ezt meg lehet táplálni akár egy inverterrel is nem lesz semmi baja. Persze a generátor legyen mondjuk 5kW-os, és akkor sz inverter lehet 4kW-os. Veszteséges a dolog, pocsékba megy az az energia, amit a generátor külső motorral történő hajtása okoz. Cserébe az inverter kb. azt látja ami kell.... mintha az utcai kábelt tápláló transzformátort látná.
@koborkutya7338
@koborkutya7338 Год назад
@@ordasigabor az kicsit a kockázat, hogy pl a Fronius kézikönyvében kifejezetten azt írták, hogy ha bármi másra használják, mint hálózatba dolgozásra, akkor nem érvényes a garancia. :(
@istvanhangay1643
@istvanhangay1643 2 года назад
A megéri, nem éri kérdést hamarosan a muszáj váltja fel.
@szabolcskoszegi192
@szabolcskoszegi192 2 года назад
Én csak annyit tudok mondani erre, hogy az ismerőseim között, aki ezt az eonos rendszert megcsináltatta, mindegyik szidja, vissza akarják csináltatni. Nekem próbaként elég kezdetleges szigem van, ami ellátja az udvari, a terasz, a garázs világítását, plusz a biztonsági kamera rendszert, hibátlanul non-stop. Én biztos nem csináltatok visszatáplálóssat.
@zoltanbiro6388
@zoltanbiro6388 2 года назад
@@szabolcskoszegi192 de miért szidják?
@szabolcskoszegi192
@szabolcskoszegi192 2 года назад
@@zoltanbiro6388 kw-onkét kevesebbért veszi tőlük az eon. Ha viszont meg meg vételeznek, akkor drágábban adja vissza. Ezt számolták ki. De mondom én csak ezt hallottam tőlük.
@jozsefkovacs6343
@jozsefkovacs6343 2 года назад
Az igazán jó megoldás az, hogy a napelemes rendszert kombináljuk egy földhő kinyerő berendezéssel. Ezzal biztosítani lehet a fűtés és a hűtés energiaigényét.A beruházási költség arányok. Napelem és inverter : 4 , a hókinyerő kút és hőszivattyú ( jósági tényező 2,5) : 1 . Tehát a hőkinyerő rendszer hegyedannyiba kerül, mint a napelemes. Ha akkumulátorral is tupirozzuk a dolgot, akkor az arány még jobb.
@LuighiOne
@LuighiOne 2 года назад
@@szabolcskoszegi192 A mindegyik szidja sajnos nem segít sokat. Mi a konkrét problémájuk vele? Nem spórolnak? Nem úgy működik ahogy ígérték? Nem süt eleget a nap (ez mondjuk nem eon specifikus, de a júzer gyakran "hülye"(olyat is akar/elvár ami csak a mesében létezik!), többe került mint ígérték, vagy micsoda?)
@drpacmanhu
@drpacmanhu Год назад
Kedves Gábor! Koszonet a videokert, de ennek kapcsan lenne is keresem. :) Probaltam talalni olyan boltot a net-en ahol mindent meg lehet venni egy helyen. Sajnos nem talaltam... Esetleg tudnal ajanlani? Vezetek, tulfesz, biztik minden ami az inverteren kivul szukseges. Nagyon koszonom! Szep napot!
@ordasigabor
@ordasigabor Год назад
Ezeket nézd meg: www.napelemmarket.hu/dc_tulfeszultseg_vedelem_foldeletlen_napelemes_rendszerekhez ledlampahaz.hu/AC-tulfeszultseg-vedelem ipon.hu/shop/termek/hager-ac-doboz-3-fazis-t2-25a/1906613?gclid=Cj0KCQjwpeaYBhDXARIsAEzItbH7NTk7TPp0s8MyGLkwUEaM5Q6D8ewxpoFkIWeRMf38Ne9VDb5llvMaAkkgEALw_wcB Az interver DC és AC oldalát is védeni kell. Ezut pedig érdemes elolvasni: www.prosurge.com/hu/t%C3%BAlfesz%C3%BClts%C3%A9g-v%C3%A9delem-napenergia-rendszer-fotovoltaikus-pv-rendszer%C3%A9hez/
@gaborgabor6006
@gaborgabor6006 2 года назад
Én amire kíváncsi lennék, az egy pár valós dolog. Ha az aksik 50-75% merülnek de inkább 50% és ezt hálózatról kell tölteni a hálózatból,hány wattot vesz fel? Ugyan ez a szitu fordítottan hálózat nincs és csak nap elemről mennyit szív be amperban? És egy kombi próba,aksik le kapcsol hálózatról pl 1*1kw olaj radiátor mennyit vesz fel és inverteren keresztül mennyit fog fel venni ugyan úgy hálózatramérve? Kíváncsian várom a watt fogyasztásokat. Az 1 kw olaj radiátor bármi olyan lehet ami nem hirtelen melegszik fel és folyamatos az áram felvétele. Köszönöm Gábor ha ezt le írod vagy videót csinálsz róla.
@ordasigabor
@ordasigabor 2 года назад
Az akkut nem érdemes a hálózatról tölteni, ott van arra a napelem. Onnan kell tölteni. Az olaj radiátor szerintem csak azért jó, mert van tömege. Ha kikapcsol a fűtőszál, akkor még egy darabig meleget ad. De ezt korábban be kellett vinni a radiátor testébe. Szóval ha a szobát kell melegíteni, akkor az olajradiátorral pont annyiba fog kerülni, mint egy hajszárítóval (ha a teljesítményük azonos).
@gaborgabor6006
@gaborgabor6006 2 года назад
@@ordasigabor Nem arra vagyok kíváncsi y*x helyen mennyit fogyaszt 10óra alatt egy 1kw os olaj radiátor, hanem arra ,hogy az inverter mit csinál, pl. éjszaka a vihar le rendezte a nap elemet és az akkuk 50% töltöttségen vannak, mert itt még kb ugyan annyit vesznek fel mint üresen,és csak hálózatról tud vissza tölteni.Másik amikor áram szünet van napközben,és az akkukat a napelem tölti vissza. Első sorban erre a két bemeneti ampert vagy watt érdekelne. Ezen felül az üres járata az inverternek amikor nem tölt,kivétel sincs csak van készenlétiben, ugyan úgy hálóról és akkuról.A hajszárító is lehetne de amilyen gyorsan melegszik olyan gyorsan esik a watt is olaj radiátor meg nem tud gyorsan melegedni ezért 1-2 perc alatt lényegesen nem ugrik meg a watt száma itt ott tesztelésnél.Azt is értem .hogy nem mindegy mennyi napelem van fent és mekkora teljesítményűek és az akku kapacitás és db tól is el tér.Itt elég a jelenlegi abból elég sokat meg lehet tudni.
@bandmures4393
@bandmures4393 2 года назад
Ha például egy autó akkut csatolunk az egész rendszerhez amit meghekkeltel termelne-e annyi feszültséget hogy 12 voltos egyenaram termelődjőn és ezt az akkumulátor tárolja?
@peterkovacs1759
@peterkovacs1759 2 года назад
Nagyon jó videó köszönjük!!! 5,5 kw inverter ami a videódba van meg lehet táplálni 2 sor 10db 450watt os panellal úgy hogy a két sor panel a végén párhuzamosítva van? Mert a feszültség 500V alatt marad Áramerősség kb 22A de 9000watt teljesítmény megy az inverterbe. Na most ennek csak annyi értelme lenne, hogy télen rossz napfénynél hatékonyabb lenne a rendszer. Ha butaságot írtam elnézést, akkor csak annyi lenne a kérdésem, hogy 5,5kw invertert a videóban hány 450watt panellal lehet max megtáplálni sorosan ill párhuzamos kötéssel? Köszönöm.
@ordasigabor
@ordasigabor 2 года назад
párhuzamosan kapcsolni max 8.xA áramú modulokat lehet, a 22A sok lenne amit a 450W panelek párhuzamosan leadnának. 450W-bôl max 12 mehet sorba. A DC oldalon több teljesítmény kisebb modulokkal érhetô el.
@arpadhenrikgabrisdaddy3159
@arpadhenrikgabrisdaddy3159 2 года назад
Nagyon hasznos videó köszönjük) egy kérdésem lenne, ha az okosinverter tud maximum 4-5 Kw ot, de a házamban többet használok mint 5Kw pl elektromos sütő, villany bojler, hűtők stb. plusz mondjuk bekapcsolom a nagyfkexemet akkor mi fog történni? Mit jelent pontosan a 4-5Kw?
@ordasigabor
@ordasigabor 2 года назад
az 5kW azt jelenti, hogy ha a sütô meg pár egyéb dolog felvenne pl 6 kW-t, akkor az inverter lekapcsol és teljesen elmegy a túlterhelés miatt az áram
@arpadhenrikgabrisdaddy3159
@arpadhenrikgabrisdaddy3159 2 года назад
Tehát akkor ha jól értem az esetenként nagyobb áramfelvétel szükségletére nagyobbra kell tervezni a rendszert, vagy esetleg csak a ház egy részére tervezni a rendszert. Nagyon köszönöm a választ, ezt az információt nem tudtam)
@nagysandor3070
@nagysandor3070 2 года назад
@@ordasigabor erre az esetre be lehet iktatni egy kulso bypass kapcsolot amivel megkerulod az invertert es egyenesen a halozatra kapcsolsz
@hallohallo8146
@hallohallo8146 2 года назад
Van olyan 5kW inverter, amit be lehetne kötni a szolgáltató felé, bejelentési kötelezettség nelkül? Ami visszafelé nem táplál! Ez olyan?
@BaratBela
@BaratBela 2 года назад
Akkor lenne jobb a helyzet ahol lehetséges napelem mellé szélgenerátort kapcsolni. Akkor akár este is lenne áram ha fúj a szél.
@markhectares5478
@markhectares5478 2 года назад
azok a kellemes katanasok a hangfelvetelen mindent visznek.
@ordasigabor
@ordasigabor 2 года назад
Egy ideje keresem, hogy honnan jön. Csak mikrofonnal történő felvételen hallani. Nem a kamera a kamera okozza.... remélem megtalálom.
@imrejuhasz3107
@imrejuhasz3107 2 года назад
Kedves Gábor, köszönöm a válaszodat! Egy eretneknek tűnő tisztán elméleti kérdésem van még. Ha egy normál, hálózatra dolgozó rendszer esetén nincs hálózat, leáll minden. Ha ilyenkor egy off-grid invertert csatlakoztatok a napelemeimhez, a válaszod alapján működtethetem a rendszeremet akkuk nélkül, annak tudatában, hogy kevesebbet fogyasztok mint amit a rendszer termel. Pl. egy 4,5 kW-os rendszer tölthet 10 A-el egy autó akku pakkot?
@ordasigabor
@ordasigabor 2 года назад
Az a helyzet, hogy az legtöbb ember nincs tisztában azzal, hogy hibrid inverter is létezik. Tehát nem csak visszatáplálós és off grid van. Hanem a kettő ötvözete is. Az áramszolgáltatónak fontos, hogy ha az utcai hálózaton pl. javítást végeznek, akkor az ne tápláljon vissza. Ezért az emberek 99.99%-ban a "buta" invertert telepítették le. Ami nem ad a saját ottonunknak semmit, ha nincs utcai hálózatban áram/feszültség. A hibrid viszont ad. Ha akku van rajta, akkor a napelem és az akkuk együtt táplálják a családi házat. Ezzel együtt az off grid is jó, amikor a visszatápláló inverter leáll, akkor pl. egy relével át lehet kapcsolni a napelemeket erre. Ha van akku az jó, de ha nincs, akkor a fogyasztás ne legyen több, mint a pillanatnyi teljesítmény, amit a napelem lead. Ezeken be lehet állítani a töltőáramot, általában 2-80A között. Célszerű 48Voltos akku rendszert használni.
@imrejuhasz3107
@imrejuhasz3107 2 года назад
Kedves Gábor. működhet e egy megfelelő inverterrel ellátott "of grid" napelemes rendszer időlegesen akkumulátor nélkül, illetve -ilyen esetben- mik a megszoritó feltételek?
@ordasigabor
@ordasigabor 2 года назад
Szia, működhet egészen addig, míg a kevesebb a fogyasztás, mint amit megtermel a rendszer. Amint nagyobb a fogyasztás, mint a megtermelt leáll az inverter (le kellene, hogy álljon). Illetve a rendszer elindításához ideiglenesen csatlakoztatni kell az akkut.
@imrejuhasz3107
@imrejuhasz3107 2 года назад
Kedves Gábor. Engedélyeztetés alatt áll egy két lakásos családi házra 11 kW összteljesítményű 2 stringes napelem rendszer . Ennek kissebb, sorba kötött 11x40V-os, 4 kW-os ágát gondoltam hosszú hálózat kimaradás esetére sziget üzemben használni. MInt javasoltad, 48 V-os invertert lenne célszerű használni, persze akku nélkül. El tudod képzelni, hogy ilyen feszültséghez létezik megfelelő inverter, vagy valami más megoldás keresendő? Illetve el lehet felejteni az ötletet ilyen adatok mellett? Válaszodat előre is köszönöm.
@ordasigabor
@ordasigabor 2 года назад
szia, itthon szerintem nem találsz forgalmazót, aki ilyen invertert eladna. Ha nem táplál vissza, akkor egy relével át tudsz csoportosítani, ami a szigethez elég. ebay banggood aliexpress jó lehet, de a gari problémás www.google.hu/url?q=www.conrad.hu/p/-2251642&sa=U&ved=0ahUKEwjX2OPXldr4AhVmD0QIHRp8CUUQ5jEI7QI&usg=AOvVaw3Po_eSr80CXQ-WkXi1P9j_
@imrejuhasz3107
@imrejuhasz3107 2 года назад
Kedves Gábor. Köszönöm a válaszodat, szerintem az ajánlott Phocos hybrid termék nekem mindenben megfelel!! Köszönöm!
@levyciobanu
@levyciobanu Год назад
Szia én Romániában 8 napelemet szereltem fel egy 3 kW os inverter két 100 amperes akkumulátor minden ami kell hozzá 500000 én szereltem fel az egész ház erről megy
@torpemonguz
@torpemonguz 2 года назад
Szervusz Gábor. ilyesmi megoldást keresek, egy aggályom van, ha az inverterbem üzemzavar van, nem tud véletlenűl a hálózat irányába visszatölteni? Ez ugye nagyon nem kívánatos, esetleg tudsz erről valamit?
@ordasigabor
@ordasigabor 2 года назад
ez kizárt, a hybrid inverternek pl van egy 230V bemenete és egy kimenete. Ezt úgy képzeld el, h a 230V-ből az inverter készít pl 400V DC feszültséget. Ez egy tápegység. Itt 400V környékén adja hozzá a napelemek által megtermeltet. És van még egy fokozat, ami a 400v DC-bôl 230V-t készít, AC. Ezek az egységek fizikailag több centiméterre vannak egymástól. Ezek együtt garantálják, h az inverter 230V kimenete soha nem juthat rá az utcai hálózatra. Egyszerûen a kontrukció nem teszi lehetôvé
@torpemonguz
@torpemonguz 2 года назад
@@ordasigabor Köszönöm a válaszod! Csakhogy jól értem: Tehát 230V bemegy váltóáramként, a napelem egyenáramához azt akkor valami módon egyenirányítva a terhelés függvényében kipótolja, majd megint átalakít váltóárammá a fogyasztó felé. Ebbe ügyeskedi be az akksit is középpen, csakhogy teljes legyen a kép. Ezeket az eszközöket magyarországon lehet használni? Már úgy értem legálisan.. Szigetüzemet tudomásom szerint galvanikusan le kell választani. Ez vajon annak számít? Nem tudom, csak kérdem...
@voxluke
@voxluke 6 месяцев назад
@@ordasigaborSajnos ez nem igaz. Mikrosilver sokat tesztelt már, és a PowMR pont visszatermelt SBU módban is.
@robertsolar1517
@robertsolar1517 2 года назад
Szia A18650-es cellákon nincs biztositék vagy csak én nem látom? Nagyon szép szerelés gratulálok hozzá.
@ordasigabor
@ordasigabor 2 года назад
Van, de lehet, hogy a képeken nem látszódik.
@feri950
@feri950 2 года назад
Napelem helyett nem lehetne magfúzió? :) Kínában már több másodpercig működik. Érdekes, hogy 1960 körüli Univerzum című könyvben már orosz kísérletként említik.
@tirszin
@tirszin 2 года назад
Egyelőre örüljünk a fény energiájának. :)
@janosbondar287
@janosbondar287 2 года назад
Üdvözlöm. Mi történik akkor, mikor az akkumulátor már fel van töltve ,de a napelem még termeli az energiát? (Nincs áramszolgáltó 2.ábra)
@ordasigabor
@ordasigabor 2 года назад
3 beállítás lehet. 1 ha a napelem egyedül el tudja látni a fogyasztót, akkor az akkuból nem használ semmit. 2 ha a fogyasztás nagyobb, mint a napelem által leadott power, akkor az akkuból pótolja, h ne használja a közművet. 3 ha a fogyasztás kisebb, akkor az akkuból a közműbe is lehet irányítani az energiát.
@janosbondar287
@janosbondar287 2 года назад
@@ordasigabor 3. Nincsen közmű.
@janosbondar287
@janosbondar287 2 года назад
@@ordasigabor Megmondom őszintén azért kérdezem . Mivel most veszek tavasszal tanyát. És nincs áramszolgáltatás a közelben.
@gyorgymuskat
@gyorgymuskat 2 года назад
@@janosbondar287 ha a villamos hálózat "helyére" 2 kW-os fűtőtest kerül /10 000 / Ft, elnyeli a fölösleget
@KurtosMat
@KurtosMat 2 года назад
Nekünk van egy kisebb szigetüzemű rendszerünk és egyszerűen az inverter leszabályozza a bejövő energiát ha nincs rá szükség.
@Dreamerhu77
@Dreamerhu77 2 года назад
Részben javasolnám a GAO biztosítók cseréjét legalább GE-re. Aztán meg szeretném kérdezni, hogy mekkora rendszert kívánsz erre kapcsolni?
@ordasigabor
@ordasigabor 2 года назад
2kW-t tud a rákapcsolt napelem. Szerintem az egész háztartást érdemes rákapcsolni, ami max 5kW, mert így kevés akku kell, jobb azonnal felhasználni mindent. Miért cseréljem a biztosítót?
@davidmolnar6691
@davidmolnar6691 2 года назад
A ponthegesztőt vetted vagy építetted? Jó téma lenne egy jövőbeni videónak szerintem 🙂
@ordasigabor
@ordasigabor 2 года назад
Itt az infó: Zsebbika, ponthegesztő. ru-vid.com/video/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-p_1sJxwNh5I.html
@Bonewerkz
@Bonewerkz 2 года назад
Ma delutan a hosszu hajammal,meg a muszalas kabatommal is lehetett volna ponthegeszteni.😝💥⚡⚠️🎆✨ A kapucni konkretan csipett,meg athuzott.
@pappmihaly3322
@pappmihaly3322 2 года назад
Nagyon jók a videóid! A visszatáplálásos inverternél, hogyan oldják meg, hogy a ~áram fázishelyes legyen, vagyis hogyan lehet szinkronba hozni a két rendszert? .
@ordasigabor
@ordasigabor 2 года назад
Magától megcsinálja az inverter. Figyeli a hálózati jelet, és a szinuszos jelet, amit előállít szinkronizálja fázishelyesen. Nem komplikált, egyszerű szabályzás. A felhasználónak nincs ezzel dolga.
@pappmihaly3322
@pappmihaly3322 2 года назад
@@ordasigabor Köszi, Ilyesmire gondoltam, csak leírást nem találtam hozzá. most kisérletezek/ építek egy frekvencia konvertert 230-ról 3 fázisra. ott is hasonló módon kell szinkronba hozni a 3 fázist.
@janoshaasz5219
@janoshaasz5219 2 года назад
2:45 És ezt egy kifinomultabb-, intelligens-, valósidejű rendszer (GRID) tudja csak majd hatékonyan kezelni (országos/nemzetközi méretben). Ahogy a "torrent"-nél is a peer-to-peer hálózat "szétosztja"/menedzseli a fel-le töltéseket kis szeletekben, ugyanúgy itt is "energia csomagok mozgását" kell majd kontrollálni. Az elszámolást meg rá lehet bízni egy blokklánc-rendszerre (...ha már valaki a kriptótéma "barátságtalanságát" kommentelte alább.) S hajj, de messze vagyunk még mindezektől... :-(
@shipyard12
@shipyard12 2 года назад
Akkor úgy durván 2 millió Ft egy sziget üzemű rendszer kiépítése 4 fős család számára ezzel az inverterrel és 8db akkuval meg a védelmekkel és a napelem táblákkal.
@jozsefkovacs6343
@jozsefkovacs6343 2 года назад
Az igazán jó megoldás az, hogy a napelemes rendszert kombináljuk egy földhő kinyerő berendezéssel. Ezzal biztosítani lehet a fűtés és a hűtés energiaigényét.A beruházási költség arányok. Napelem és inverter : 3 , a hőkinyerő kút és hőszivattyú ( jósági tényező 4) : 1 . Tehát a hőkinyerő rendszer egyharmadába kerül, mint a napelemes. Ha akkumulátorral is tupirozzuk a dolgot, akkor az arány még jobb. Magyarországon a földhő kinyerés igen gazdaságos, mivel a Kárpát medencében a hőfeláramlás duplája a más területen lévőnél. Lényegileg a Föld egyik forró pontja.
@LuighiOne
@LuighiOne 2 года назад
A földhőt kinyerő hőszivattyútól nagyobb jósági tényezőt várnék! Nekem a sokkal olcsóbban kivitelezett (levegő-levegő hőszivattyú, lánykori nevén inverteres klíma) rendszer SCOP 3.2 vagy 3.6 (nem emlékszem pontosan). Nagyon kedvelem! Aki ilyenben gondolkozik azért (javaslom!) legyen tartalékja (B terve). Nekem pl. 5 éve december elején letérdelt (és úgy maradt) a klímafűtésem, és "csak" december 25-én sikerült az újat beüzemeltetni. Azért a SZUPER szintű hőszigetelés miatt nem úszott el az éves fűtésköltség nagyon. :-)
@jozsefkovacs6343
@jozsefkovacs6343 2 года назад
@@LuighiOne Utána néztem, tényleg egy ilyen rendszernek a jósági tényezője 4. Ezt majd javítom a hozzászólásomban. A megcsapolt környezet hőmérséklete télen - nyáron ( +) 12 C fok. A levegő hőjét hasznosító berendezések minusz C fokoknál befuccsolnak.
@LuighiOne
@LuighiOne 2 года назад
@@jozsefkovacs6343 NEM fuccsolnak be (az inverteresek)! Van olyan ami akár -25 fokig is simán dolgozik. Abban igazad van, hogy a jósági tényezőjük sok mínuszos hidegben lecsökken akár 2-2.5 körüli értékig is, de SOKKAL kevesebbe kerül a felszerelésük mint egy földhőt is hasznosító típusé(így is megéri használni őket jól szigetelt ingatlanoknál!). Ráadásul sokan vannak akinél az utóbbi szóba se jöhet híjján a lakóépület körülötti saját hasznosítható földterületnek. Egy inverteres klíma felszereléssel félmillió alatt összejön, a földhő típusú minimum a triplája (inkább több!)! Ráadásul időben is előbbi sokkal gyorsabban kivitelezhető!
@jozsefkovacs6343
@jozsefkovacs6343 2 года назад
@@LuighiOne Mondok konkrét számokat. egy 12 kW hőkinyerési teljesítményű kút költsége kb.1 millió Ft. A 12 kW hőkinyerési teljesítményű hőszivattyúé 1 millió Ft.( szereléssel együtt) És ez a rendszer télen fűt, nyáron hűt. Egy hasonló teljesítményű léghő szívíttyús rendszer mennyibe kerül ? Ezzel nyáron lehet hűteni a lakást ?
@LuighiOne
@LuighiOne 2 года назад
@@jozsefkovacs6343 Ha 12kW a hőigény egy családi ház (?) esetén, akkor én inkább DURVÁN hőszigetelnék először (15cm feletti vastagsággal, triplaüvegezésű ablakokkal. Mert a 12kW-os rendszer "etetése" még 4-es COP/SCOP (?) mellett se lesz kevés. Ha meg napelemek kerülnek a tetőre az pont duplázza a kétmilliós beruházást. Természetesen a levegő-levegő rendszer is hűt és fűt, de vannak akiknek mégse alkalmas, mert extrán huzatérzékenyek, és egy klíma forgatja, hajtja a levegőt (nekem szerencsére fel se tűnik), de ez a tény! Egy 7kW-os klíma 300eFt (www.kazanwebshop.hu/spd/KLI-PLUS24K/CONCEPT-Plus-24K-A-inverteres-split-klima-7-2-kW?gclid=CjwKCAiArOqOBhBmEiwAsgeLmeEgQ0pp60Nlq0ce_VOCVoBVUTgbuZMUY2AU7u0hKmJd-FffpCtvlRoCvEAQAvD_BwE) de gondolom célravezetőbb ha több kisebb egység van az ingatlan külömböző pontjain. A 3.5 kW-osak 150eFt körüli áron vannak plusz szerelés kb.30-50eFt A legolcsóbb energia mindig az lesz (nem a lopott, ezt már nyilvánvalóan tudjuk!), ami elfogyasztásra se kerül! Emiatt a passzív ház (közeli) szintű szigeteltség az első! Szerintem.
@Vatzekatya
@Vatzekatya 2 года назад
Ordasi mester, azt szeretném szépen megkérdezni, hogy mikor és hogyan alakult ki az az eléggé blikkfangos, slendrián "kifejezés," hogy belenyomok egy akkuba fél, egy kilowattórát...? 😐 Egy akkunak az oldszkúl időkben volt ugye kapocsfeszültsége és károsodás nélkül belőle kivehető üzemi árama... 😕A "kilowattóra" az ugye egységnyi idő alatt elfogyasztott elektromos energia mértéke volt... valamikor. Olykor még most is. 😛 Viszont egy napelemes rendszerben eléggé slendriánnak tartom, mint "dimenziót." 😞 Én úgy gondolom, hogy ennek mókusvakításon, parasztok elkápráztatásán kívül max. marketing szerepe van. Pont úgy, mint ahogy az orvos egyes betegségeknél nem azt írja a zárójelentésbe, hogy "fingunk sincs, mi a baja a betegnek," hanem hogy az "adott szimptómáknak terápiája nem ismert." 😕 Arra már rájöttem, hogy az általános iskola nyolcadik osztályának fizika tananyagában benne van Ohm első törvénye és teljesítmény számolás, mindazonáltal úgy látom, hogy a populáció 96 százaléka átaludta, ill. kihagyta, hiányzott ama bizonyos fizika órákon. 😛 Bármi meglátásod örömet okozna. ;-]
@ordasigabor
@ordasigabor 2 года назад
A telefon töltésre használt power bank oldalára mit írnak? pl. 5000mAh... ez kézzel fogható, ezt tudja magával vinni ez ember és ebből tud gazdálkodni. Ha valaki vesz egy napelemes rendszert és azt mondják neki, hogy 2kW az valójában 2kW óránként (kWh). Villanyóra kWh-t mér, emiatt fizetünk minden 1kWh-ért kb. 40Ft-ot. Elektromos autó akkuját is kWh-ban adják meg, mondjuk 35kWh. Szóval nagyon is értelmes dolog, ha az akkuban tárolt dologról beszélünk és kWh-t használunk. Mindenki úgy osztja be, ahogy akarja. Ha valaki 10 óra alatt veszi ki, az is egy dolog, ha valaki 10 perc alatt az is.
@Vatzekatya
@Vatzekatya 2 года назад
@@ordasigabor Nem mondom, hogy uraságod szándékosan terel, csúsztat de nekem sehogy sem jön ki a matek... :\ Maradjunk a power bankos példánál: a belelocsolt elektronyos energiát nem igazán lehet 1 az egyben kivenni. :( Tegyük félre, hogy valaki nem táki-mákizik össze egy USB-s T dugaljat, hogy egyszerre több telót is tudjon tölteni, vad példának hozom fel, de aki ilyet ki bír találni, megcsinálni az már valszeg már rég tudja is, mitől döglik a légy. :P Meg ott van a filológus nejem, az egységsugarú júzerre, elhasználóra eklatáns példa: boldogan hozott haza egy wireless töltőadaptert, hogy mekkora jóság már, hogy nem kell a tyúkbelekkel veszkődjön! :-] Kicsit méricskéltem, majd megnyugtattam, hogy marha jó bótot csinált, mert az induktív tappancs biza az energia felét, amit felvesz elfűti, megeszi, a másik fele valóban megy a telóba. :-| Nem is kerestem magyar nyelvű doksit a témában - valszeg a kugli a 32. oldalon hozná csak, ha talál(na) egyáltalán a mai világban infót a témáról. 😕 Úgy hogy, az angolt hagyom itt: powerbank20.com/en/actual-output-capacity/
@tirszin
@tirszin 2 года назад
A kWh a legtökéletesebb jellemzője egy akkunak, ill. energiatárolónak. Mi a gondod vele? Pl. egy 12V @ 55Ah akku, az jó közelítéssel 12*55= 660 Wh, tehát 0.66 kWh lesz. Ez mindent elmod az akku lényegéről.
@tirszin
@tirszin 2 года назад
@@Vatzekatya Utána kell keresni, de az akkuk és a hozzájuk tartozó töltőelektronika hatásfoka is adott. A gyakorlatban sztem ezeknel a mini házi erőműveknél 95-98% feletti. Egy kis powerbanknál is biztos felette van a 80-85%-nak. De ki kell mérni pl., mert az a legegyszerűbb, hisz DC a rendszer.
@istvanp21
@istvanp21 2 года назад
Helló és mi lenne ha egy agregátor lenne az akkupakk helyett ?! Egy átlagos családiházhoz milyen kéne és annak hogy jönne ki a költsége ???
@kovacsszilveszter749
@kovacsszilveszter749 2 года назад
Aggregátor nem energia tároló, hanem energia termelő, tehát inkább napelemhez hasonlít. Az integrálást meg kell vizsgálni, mert az aggregátornak emlékeim szerint 230 voltos kimenete van. Fordulj mindenképp szakemberhez. Biztos erre is vannak célberendezések.
@RSzGabor
@RSzGabor 2 года назад
Ez barátságosabb téma volt, mint a kriptobányászat energiapocsékolása.. 👍
@tamashuber4887
@tamashuber4887 2 года назад
Az pont nem a pocsékolásról szólt. Voltam a Gatyán irodaházban (ellőtte ott volt a stúdió) és láss csodát mindenfele bánya gépek voltak. Bizonyára nem telne neki "normális" fűtésre. 🙂
@LuighiOne
@LuighiOne 2 года назад
@@tamashuber4887 Gatyán, azkiaz?
@RSzGabor
@RSzGabor 2 года назад
@@tamashuber4887 nyilván nem a Gábor elmélete barátságtalan számomra a kidobott hő hasznosításáról..
@tamashuber4887
@tamashuber4887 2 года назад
@@LuighiOne Livejasmin féle kőgazdag pornókirály és most lehet indul a választásokon :-(
@LuighiOne
@LuighiOne 2 года назад
@@tamashuber4887 Akkor a kampánya az "örökélet, ingyen sör" mellé a magányos szívek részére TB költségen ingyen RIBIzli? Ha nem így van az én szavazatommal ne számoljon! :-D
2 года назад
Nekünk 1,5 millió Ft-ért ajánlottak rendszert, ami nekünk 20 év alatt térült volna meg. Persze a mai elektromos áram ára mellett, ami nyilván lesz drágább is, bár akkor azt is mondhatjuk, hogy az 1,5 millió mai áron 20 év múlva már lehet, hogy 15 millió Ft-nyi összeg lesz az infláció miatt, és ha most vesz valaki infláció követő állampapírt az 20 év alatt akár kamatozhat is annyit amennyi nyomán 15 millió lesz 20 év múlva (persze ez mind csak feltételezés, és nagyságrendi saccolás). Mindenki ítélje meg maga, és számolja ki a saját lehetőségeit. Mi úgy döntöttünk, hogy nekünk ez nem éri meg a kockázat, illetve ez is hozzá tartozik, hogy 20 év alatt mennyi lesz a karbantartásköltsége, ennyi idő alatt elhasználódik-e teljesen a rendszer, és örülhetünk ha egyáltalán nullára kijövünk a költségek tekintetében, és nem leszünk minuszban. Persze azon is sok múlik, hogy kinek mennyiért sikerül kiépíttetnie a rendszert. Mindenesetre ha gazdag lennék, és a pénz, a költségek nem számítanának, biztosan belevágnék.
@tirszin
@tirszin 2 года назад
Sok ilyen döntésnél nem a legolcsóbb megoldás a vezérelv. Pont azért is jutottunk ide, mivel a fosszilis tüzelőanyagok igen olcsók voltak, ezért arra állt rá mindenki. De azon kevesen gondolkodtak el, hogy tömegesen használva, ez mekkora CO2 kibocsátást jelent globálisan. Azt a szénhidrogént, ami évmilliók alatt keletkezett a földön, 100 év távlatában elégetni, nem biztos, hogy egyensúlyi helyzetet eredményez. :) Szóval bionyos döntésseinknél ne az anyagiak legyen az elsődleges szempont. Pl. én autóval olcsóbban és főleg kényelmesebben tudnám megoldani sok életterületemet, de az elveim miatt mégsem használom személyautózásra, csak áruszállításra.
2 года назад
@@tirszin Nyilván. Azonban mindannyiunknak mások az anyagi lehetőségei. Pl. mi most elköltünk annyi pénzt ami majd a nyugdijjas napjainkban hiányozni fog akkor bármennyire is környezetvédő szeretnék lenni , a majdani éhen nem halás fontosabb szempont. Nem mellesleg ezért jó lenne ha jobban menne anyagilag, mert maradna pénz a környezetvédelemre. Előző évben sehol sem nyaraltunk, gyakorlatilag már a hobbimat is felszámoltam, és egyelőre nincs itt a kánaán, bár én azért bizom a változásban, és igyekszem dolgozni érte, és hiszem, hogy egyszer beérik a munkánk gyümölcse. Mindezek mellett persze pályázunk napelem támogatásra
@zoltanbarcsay4440
@zoltanbarcsay4440 2 года назад
szia én is építenek meg adnád az email címed vagy itt is kérdezhetek
@imrejuhasz3107
@imrejuhasz3107 2 года назад
Kedves Gábor. Kétlakásos családiházunk egyik lakása napelemes kiserőművel rendelkezik, tehát csak az egyik villanyóra mér kétirányban. Kérdés: mi van ha a napelemes hálózatra -választókapcsolókkal- fogyasztókat kötök rá a másik lakásból? Közösítem a testet, és a nullát. Jó lesz ez így? Mit szól a normál fogyasztásmérő ehhez a beavatkozáshoz?
@ordasigabor
@ordasigabor 2 года назад
nem tudom, de szerintem a szolgáltató büntit helyezne kilátásba.... regisztrált villanyszerelônek kellene e-mail-t írni...
@zxy3927
@zxy3927 2 года назад
Nekem ez a Powmr márka nem jött be, az én inverterem akármilyen prioritás is van kiválasztva folyamatosan szívja az akkut kb 50 wattal, akkor is ha nulla terhelés van. Ez kb barátok közt is naponta 1kwh fogyasztás. Ha akkutöltésen van kb 2x annyit teljesítményt vesz fel a napelemből vagy a hálózatból mint amennyit az akkukba tölt. Az egész egység hatásfoka kb 50%. Az ügyfélszolgálatuk semmilyen megkeresésre nem reagál. De legalább olcsó volt. Inkább egy Mppsolar mellett döntöttem az tud akkumulátor nélkül üzemelni, van gari létező ügyffélszolgálat és nem a legsilányabb klónokat gyártják mint ezek.
@ordasigabor
@ordasigabor 2 года назад
A nálam lévő jól működik. Pontosan a beprogramozott töltőárammal tölt és csak akkor használja fel az akkut, ha be van kapcsolva "pótolja ki" funkció. Lakatfogóval mértem a felvett áramokat és 95% feletti hatásfok jött ki.
@zxy3927
@zxy3927 2 года назад
@@ordasigabor Nekem a beállított töltőáramból is levonta a 2 ampert amit elszipkázott, közben a hálozatból is vett fel meddőt. Mondjuk nekem nem pont ugyanez a tipus volt, hanem a HVM sorozatu. De örülök hogy neked jól müködik és a videó is nagyon érdekes.
@Snoopy-fo9wt
@Snoopy-fo9wt 2 года назад
A VAMOSOK MIT SZOLTAK AZ INVEERTEREDHEZ KINABOL ? MENNYIRE SAPOLTAK MEG ?
@ordasigabor
@ordasigabor 2 года назад
Semennyire, kínából tudják úgy küldeni, h itt már nincs költség és papírmunka.
@LuighiOne
@LuighiOne 2 года назад
Kérlek írd be ide az invertered típusát (típuskódját). THX!
@ordasigabor
@ordasigabor 2 года назад
PowMr 5.5KW 5.5KVA szolár inverter MPPT 80A 500VDC PV bemenet 220VAC 48V párhuzamos funkcióval 5500W 3 fázisú napelemes inverter POW-HVM5.5K-48V/POW-HVM5.5K-48V-P pow-hvm5.5k-48v
@LuighiOne
@LuighiOne 2 года назад
@@ordasigabor THX! Köszönet a gyors válaszért és a sok hasznos videódért nemkülömben! BÚÉK! ;-)
@matepeto7454
@matepeto7454 2 года назад
Szia. Egy hasonló videóra volnék kíváncsi tőled, hogy működhet-e. ru-vid.com/video/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-VzqsIcPb7ik.html
@makoado6010
@makoado6010 2 года назад
az aksi töltésével az a baj, hogy pl egy ólom akumulátor ah hatésfoka onyla 65-70%. és ebben nincs benne az töltő és az inverted vesztesége ami kb 10% lehet. ergo ha hlózatról töltöd az aksikat akkro olyan, mint ha 50%-al többet fizetnél a villanyért. mindezt egy olyan rendszerben ami milliókba került.
@ordasigabor
@ordasigabor 2 года назад
Ezért jobb a li-ion. Nissan leaf akku cella..,
@tamasdenem7892
@tamasdenem7892 2 года назад
Napelemmel töltjük az akkumulátort.
@belamiezaszar5878
@belamiezaszar5878 2 года назад
Esetleg a rádió antennákról (illetve adásról-vételről) is csinálnál majd később egy videót? Nekem van egy régi Orion 228-as rádióm aminek sajnos az antennája már nincs meg. Rengeteget nézelődtem a témában, de ez a rádiótechnika számomra elképesztően bonyolult és kicsit az az érzésem mintha semmire nem lenne konkrét válasz, úgyhogy inkább fel is adtam. Illetve ha ez rövid lenne egy videóhoz, engem az is érdekelne, hogyan lehetne készíteni egy olyan transmittert ami FM helyett KH/MH tartományban szór (direkt az ilyen régi rádiókhoz amik kilohertzes tartományban vettek csak). Előre is köszi! Ja és ez az inverteres videó is nagyon jó lett. Kevesen tudnak a hibridek létezéséről, pedig ezek a legjobbak.
@ordasigabor
@ordasigabor 2 года назад
Ez a kHz-es tartományú rádió érdekes. Elgondolkodom rajta mit és hogy lehetne. Kösz!
@davidnagy2894
@davidnagy2894 2 года назад
13 ezer forint a villanyszámla mikor fogja ezt megérni?
@laszi
@laszi 2 года назад
Kinek mennyi. Nekem 18 ezer pedig csak ketten vagyunk és minden energiatakarékos amit használunk.
@davidnagy2894
@davidnagy2894 2 года назад
@@laszi Nálunk is és mégis ennyi.
@zsakk1
@zsakk1 2 года назад
Majd ha megválasztjuk MZP-t! :)
@Bonewerkz
@Bonewerkz 2 года назад
Hamar meg fogja erni. Jonnek az elektromos autok,es megugrik az energia ara,mint a benzine. Es ez akkor huzni fogja a napelem,szelgenerator, inverter stb arat is felfele. Erdemes most belefektetni.
@laszlonagy5683
@laszlonagy5683 2 года назад
Ha nem amortizálódnának el a felsoroltak, akkor igen, megérné most ...
Далее
Reforged | Update 0.30.0 Trailer | Standoff 2
02:05
Просмотров 152 тыс.
C’est qui le plus fort 😂
00:18
Просмотров 10 млн
Szigetüzemű rendszer kicsitől a nagyig
26:31
Просмотров 125 тыс.
A szigetüzem fejlesztése nálunk
17:30
Просмотров 8 тыс.
Az off grid hibrid inverterek hátrányai
12:56
Просмотров 3,9 тыс.