Тёмный

Ajtómázolás 1. rész Felületelőkészítő munkák, csiszolás, impregnálás, tapaszolás, akrilozás. 

Festő Csaba
Подписаться 10 тыс.
Просмотров 36 тыс.
50% 1

Опубликовано:

 

26 окт 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 55   
@Barbara_Dukay
@Barbara_Dukay 10 месяцев назад
Nagyon hasznos volt, köszönöm, lementem!
@matyasnevarga4919
@matyasnevarga4919 3 года назад
Köszönöm a videòt . Màr 1hònapja azon gondolkodom hogy tudnàm megtanulni az ajtòk ablakok festèsèt , màzolàsàt. Sokat segitett . Vàrom a tovàbbi profi, szakszerű bemutatò videòt.
@festocsaba
@festocsaba 3 года назад
Nagyon szívesen! Örülök ha hasznát lehet venni! Köszönöm a visszajelzést! 💙💛❤️ Most érkezik a hétvégén az ajtómázolós sorozat 3. része, amiben soron következő munkafolyamatot, az ajtólap alapozását fogjuk szemügyre venni. Ha esetleg lenne nyitott kérdés, vagy olyan dolog ami elkerülte a figyelmem, azt nagyon szívesen megválaszolom. Csodás hétvégét kívánok! Csaba
@JUDITAGYAGASI-ix9ow
@JUDITAGYAGASI-ix9ow Год назад
Hasznos volt.köszönöm
@Venom6070
@Venom6070 3 года назад
0:29 kellemes hangja van
@martasinka5483
@martasinka5483 2 года назад
Lájkoltam feliratkozta és megosztotam a videoidat
@festocsaba
@festocsaba 2 года назад
Nagyon kedves, köszönöm szépen! ❤️💛💙
@editgothard6953
@editgothard6953 2 года назад
Kedves Csaba! Köszönöm a videót, így már értem, hogy a kerti bútor átfestésénél miért pergett le a festék néhány nap múlva, ahol fáig visszacsiszoltam... sejtettem, hogy előtte kezelni kellett volna valamivel. Hasznos volt!
@festocsaba
@festocsaba 2 года назад
Szívesen! Örülök, hogy segíthettem!
@agnesvarga1776
@agnesvarga1776 2 года назад
Nagyon szépen köszönöm, eddig megvolnék. bár a a nagy felületeket Makitával csiszoltam, mert nem erős a kezem. de most jön a festő, megijedtem. festettem fém csövet, és nem éreztem a dolgot. mennyire könnyedén kell az ecsetnek? kell bele kis hígító? pedig vettem velúr hengert is. szerintem az előkészülettel több a munka, mint a festéssel. de a festést lehet elrontani, ott nem elég az alaposság. a falakt nem kell glettelni, egyes helyeken üvegszálas tapétára festettek. csiszolásra nem is mozdul. főleg a konyhán zsírtalanítani fogom. alapozó van. a palfonos videódat addig fogom nézni, amíg úgy érzem, hogy én dolgoztam, és a kezemben lesz a dolog. A te videóid a legjobbak, értem, látom, ami kell.
@pettendirobert6771
@pettendirobert6771 2 года назад
Szia Csaba!Kihagytad a nyers felületeknél ,hogy nem csak a tapadás segíti elő,hanem pórus tömítés és a kiszáradt faanyag szívóképességének csökkentése,ezt hivatalosan zsíros hígítóval kellene megejteni,(Grundolás a neve,lakkbenzin és lenolajkence keverékével) de ezt Neked nem kell elmagyarázni,csak a pontosság kedvéért írtam!Szép munka jól nyomod!
@magyaragyar
@magyaragyar 3 года назад
Szia Csaba! Remek munka, nagyon jo, ahogy részletesen elmagyarázod a lépéseket. Ha javasolhatnék valamit,teljes kepszelessegben filmezni, sokkal jobb úgy nézni a videót,mint igy keskeny kivitelben,(ha okostelefonnal filmezel talán oldalra fordítva megoldható), kellemesebb a szemnek.Meg ha távolabbról is latszik par dolog,a fontosabb részletekre pedig kicsit jobban rakozeliteni. Egyébként szuper!
@festocsaba
@festocsaba 3 года назад
Szia Péter! Örülök, hogy tetszik! Megfogadom a tanácsod, és köszönöm az építő hozzászólást! A következő 2-3 felvétel már elkészült 9:16 képarányban, de a jövőben valószínűleg csak fektetve készülnek a felvételek.
@ewacreative
@ewacreative 6 месяцев назад
szuper
@Andrewflex95
@Andrewflex95 4 месяца назад
5 csillag!! - nem kell ide "dislike" gomb :D
@hyppolipot
@hyppolipot Год назад
Kedves Csaba! Terpentin helyett szintetikus higító is ugyanúgy jó a festék "vékonyítására"?
@evivitanyi3264
@evivitanyi3264 11 месяцев назад
Kedves Csaba! Segítségedre lenne szükségem. Átszeretném festeni a beltéri ajtókat Márványos technikat használtam. Fehérzománccal lefestettem az ajtókat, és lazurfestékkel csikozással lefestettem. Nekem nagyon tetszik, jól sikerült de frissíteni szeretném új színt fel vinni. Kérdésem, lazur festéket mennyire kell eltávolítani, hogy újra fessem, és mivel csináljam. Köszönöm szépen üdv. Éva
@katalindr.hampel8460
@katalindr.hampel8460 2 года назад
Kedves Csaba, köszönöm szépen a videót. Hasznos tanácsokat kaptam. A lakásunkban nagyon régi ajtók vannak. Leegetve a festéket, látszik, hogy lenolajkencével itattak át. Erre az alapra milyen alapozót és zománcfestéket lehet /szabad használni? Cél: ne dobja le a festéket, és szép egyenletes fedést
@festocsaba
@festocsaba 2 года назад
Üdvözlöm Katalin! Ezekre a régi ajtókra nyitott pórusú festékbevonatot ajánlanék, a Tikkurila Teho-t vagy a Caparol Histolith leinölfarbe-t. Ez utóbbi nem sok helyen kapható, meg kell nézni a környéken van- e festékbolt ahol Caparol terméket forgalmaznak. Alaposan vissza kell csiszolni nyers fáig, és az első réteg festéket a következőképpen keverjük: 50% olajfesték, 35-40% olajfesték hígító (lenolaj) és 10-15% terpentin. Ezt a hígítási arányt csak nyers fa esetén javaslom az első réteghez. 1-2 nap száradás után finoman megcsiszoljuk, és a második réteg hígítása nem szükséges, csak abban az esetben ha a festék túl sűrű. Ha szükséges a 3. réteg, előtte érdemes újra megcsiszolni. A befejező rétegeket nem célszerű vastagon felhordani, mert állítva könnyen megfolyik, fektetve megbőrösödik. festek.hu/tikkurila-teho-oil-paint-olajfestek-fara festek.hu/olajfestek-higito
@katalindr.hampel8460
@katalindr.hampel8460 2 года назад
@@festocsaba Kedves Csaba, köszönöm szépen gyors válaszát. Budapesten szokott vállalni munkát? Ha igen, hogyan tudnám felvenni a kapcsolatot?
@festocsaba
@festocsaba 2 года назад
Jelenleg külföldön tartózkodom, egyelőre nem túl gyakran dolgozok otthon. Viszont 2023 tavaszától szeretnék Magyarországon vállalkozásba kezdeni, ha a körülmények is engedik. Ha valamilyen festő munka aktuális lesz, szívesen állok majd rendelkezésére.
@katalindr.hampel8460
@katalindr.hampel8460 2 года назад
@@festocsaba Köszönöm, kedves Csaba. Emlékezetmeben tartom. Addig is sok sikert kívánok a külföldi munkához és későbbiekben a magyarországi vállalkozáshoz.
@jacintmakaro401
@jacintmakaro401 3 года назад
Kedves Csaba! Jó videó, köszi! Az lenne a kérdésem, hogy milyen típusú festéket használtál ami ezt a színt adta. (2. rész ;)) Illetve, hogy gittelés helyett folyékony fával is lehet-e a réseket kitömni ha csak ennyi hiba van mint ennél az ajtónál?
@festocsaba
@festocsaba 3 года назад
Szia Jácint! Ez egy Holland tradicionális lenolajfesték, a gyártó neve Rigo verffabriek. A termék neve Toplin. Ez 100% ban olyan anyag, mint amit anno a régi szakik használtak, míg be nem jött műanyag. Sajnos Magyarországon nem forgalmazzák. Ncs színkártyáról van keverve a kód, S-2502-Y. De ha ragaszkodsz az olajfestékhez, (szerintem ez inkább kültéren fontosabb) tikkurilától a tehó elég jó fajta, és keverik RAL, és Ncs kártyáról is. Ezen az építkezésen az ablakokat is ezzel a festékkel festettük, és előírás volt ezzel a beltéri ajtók festése. Egyébként ha már korábban festve volt az ajtó műgyantás zománcfestékkel, és nem akarod fáig lecsiszolni a régi festéket, nincs értelme megvenni hozzá a drága olajfestéket. Én folyékony fát csak akkor szoktam használni ha lazúrozva lesz, és lyukak vagy sérülések vannak a fán. Lassan szárad. Én őszintén szólva nem ajánlanám, szerintem nem lehet olyan tartós vékonyan tapaszolva, de ebben nem vagyok biztos. A poli-farbénak is van olyan folyékony fa terméke, amit a gyártó tapaszolásra is javasol. Őszintén szólva én még nem próbáltam.
@evabarany1878
@evabarany1878 2 года назад
Kedves Festő Csaba! Köszönöm szépen, nagyon jók a videóid. Egyelőre csak azt szeretném kérdezni, hogy egy ilyen ajtóra, ami a videón van hány darab csiszolóvászon kell körülbelül? Mármint a csiszológépre.
@festocsaba
@festocsaba 2 года назад
Kedves Éva! Nagyon aranyos vagy, köszönöm a visszajelzést! Nagyvonalúan számolva oldalanként egy. Erre az ajtóra 2 darab vászont használtam el úgy, hogy az első használt vászont még kézi csiszolásra tudtam használni, azzal csiszoltam meg a falcokat és az üvegbefogókat. A tokra is lehet számolni egy darabot.
@evabarany1878
@evabarany1878 2 года назад
Nagyon szépen köszönöm a választ.
@Zotyafeeder
@Zotyafeeder Год назад
Szia Csaba ! Milyen tipúsu gittet használsz, javasolsz ?
@artcolorszobafestesmazolas1926
@artcolorszobafestesmazolas1926 2 года назад
Szia Csabi! Jansen gittet hol szereztél?
@festocsaba
@festocsaba 2 года назад
Szia! Külföldön. Ez egy külföldi munka, kerestem de sajnos itthon nem lehet kapni ezt a gittet. Én múltkor a jó öreg Body-t használtam, abból is az okkert, mert épp nem volt raktáron a fehérből a festékboltban. 😰Mit mondjak van különbség a két anyag között, nem érdemes az embernek hozzászokni a jó minőségű anyagokhoz…. 🙂 Te honnan ismered a Jansent, hol használtad?
@artcolorszobafestesmazolas1926
@artcolorszobafestesmazolas1926 2 года назад
@@festocsaba Augsburgba. De itthon nem láttam még sehol.
@peternagy5318
@peternagy5318 2 года назад
Szia Csaba! Milyen tedivel mázoltál? Velur hengerre?
@festocsaba
@festocsaba 2 года назад
Szia, igen velúr a legrövidebb fajta.
@jojoy007
@jojoy007 2 года назад
Kedves Csaba! Megnéztem pár videód, mert ablak és ajtó mázoláshoz készülök. Sokat fognak szerintem segíteni, igényes munka, igényes videók. Felmerült bennem néhány kérdés, mielőtt belevágok. Az én taktikám az lett volna, hogy egy vagy két rétegben lekenem az egyik barkácsáruház magasfényű zománc festékével a lecsiszolt ablakokat, ajtókat. Miután láttam a videód, szeretném másképp csinálni. Ha jól értem csiszolás után érdemes a fa részeket impregnálo festékkel festeni. Barkácsáruházban kapok ilyet vagy festék boltban keressem? Aztán gittelés... Ezt lehet meszertapasszal? Nekem gitt-hiány is van az üvegnél, mert kipotyogott itt-ott, ezért vásároltam gittet az üveg rögzítésére és mestertapaszt a hibák, rések kitömésére. Ezután már kb. világos, hogy csiszolás, portalanítás és mázolás (alapozó, aztán fedő). Mondjuk én vízbázisú magasfényű zománc festéket vettem, és ezzel terveztem eredetileg csak. Mit tanácsolsz? Köszönöm szépen előre is! Üdv, Tari József
@festocsaba
@festocsaba 2 года назад
Szia Józsi! Azt nem tudom, hogy barkácsáruházban kapható-e de lehet festékboltban kellene inkább megnézni. Bizonyos vízbázisú mázoló anyagoknak van saját vízbázisú inpregnáló anyaguk rendszerben. Ha nem kapsz, akkor oldószeres is jó (pl. Trinát univerzális vagy trinát mesteralapozó) csak meg kell hígítani terpentinnel. Kb olyan legyen a konzisztencia mint a videóban. Viszont ha majd vizes anyaggal alapozod és mázolod készre, ajánlott az oldószeres inpregnálót alaposan kiszáradni hagyni. Minimum 12 óra de inkább 24... (20-22 °C hőmérsékleten) Ha nem szárad ki kellőképpen a későbbiekben letolhatja magáról a vizes anyagot!!! Inpregnálás után jöhet a gittelés, nagyobb hibákat érdemes 2 K gittel kitölteni, jó a mestertapasz is csak az a hátránya, hogy elszívódik és emiatt többször is át kell húzni. Amennyiben oldószeres, vagy olaj tartalmú tapaszt használunk az egyenetlenségek javításához, és vízbázisú anyaggal mázolunk, nagyon fontos a tapaszolás tökéletes száradása! Ellenkező esetben, idővel előfordulhat a gittelt részek foltszerű mattulása, a készre festett felületen. Ha van még kérdésed, írj nyugodtan! Jó munkát! Csaba
@jojoy007
@jojoy007 2 года назад
@@festocsaba Köszönöm szépen a részletes választ! Szuper vagy! Tegnap voltam festékboltban és barkácsáruházban is. Először nem is tudták mi az a terpentin (aztán rájöttek, hogy azt a művészek használják :)), de nem lehetett kapni egyik helyen sem. Hasonlóan jártam a raskettával. Mondjuk az volt a festékboltban, de 5e Ft-ért, annyit még nem akartam kifizetni érte a 40e Ft-os csiszológép után... Szóval most úgy állok, hogy van - mestertapaszom - 2 komp. BODYFINE poliészter bázisú finom szemcsés kittem - Uránusz üvegező gitt fára - Trinat mesteralapozó fehér - és Obi 2 az egyben fényes zománcfestek (akril bázisú, vízzel híhítható). Szóval ebből kéne valamit "főznöm"! :D Ma előkészítem a felületeket csiszolással és rámegyek a gittel, mestertapasszal vagy a 2 komponensű kittel. Bármilyen tanácsod van, szívesen fogadom és előre is köszönöm! Azt értem, hogy alaposan meg kell száradni az előkészítésnek a mázolás előtt.
@jojoy007
@jojoy007 2 года назад
@@festocsaba Még egy kérdés: terpentin helyett mit lehet használni. Ezt itt már nehéz beszerezni... :D Lenolajat láttam a polcon, talán azt? (Lehet hülyeség.) Ha van egy üvegablak rögzítő fagittem (gyurma szerű olaj tartalmú), akkor arra is lehet akril/vizes bázisú zománcfestékkel festeni, csak jól meg kell hagyni száradni vagy vegyek inkább olajbázisút, mert az a tuti? Köszönöm!
@festocsaba
@festocsaba 2 года назад
@@jojoy007 Nagyon szívesen! :) Sok helyen nem tudják, tudom. De az is téves megállapítás, hogy csak művészek használják! Régen szinte csak terpentinnel hígítottuk az oldószeres festékeket mert jobb a minősége mint a lakkbenzinnek, viszont macerásabb az előállítása és drágább mint a lakkbenziné, ezért megcsappant a forgalmazása. De lehet még kapni. piktor.hu/003626-terpentin-0-5-l Amúgy ezekből már elég jót fogsz főzni! :)) ...."Ma előkészítem a felületeket csiszolással és rámegyek a gittel, mestertapasszal vagy a 2 komponensű kittel. Bármilyen tanácsod van, szívesen fogadom és".... A félreértés elkerülése miatt erről csak annyit, hogyha csiszolod és sok helyen lejön a régi bevonat a nyersfáig, javasolt ezeket a nyersfa részeket először egy hígabb alapozóval beereszteni, és csak utána gittelni tapaszolni. Így jobb lesz a rétegek felépítése! A másik üzenetet mindjárt elolvasom és válaszolok, csak elszaladok gyorsan bevásárolni. :D
@festocsaba
@festocsaba 2 года назад
@@jojoy007 1. Lakkbenzint. 2. Jól meg kell hagyni száradni. 1-2 hónap időjárástól függően. Vagy vegyél az ablakokra olajfestéket, és a vízbázisú zománcot használd el a beltéri ajtókra. Ha A klasszikus lenolajos üveges gitt, kb. 1-2 hónap mire teljesen kiszárad illetve kikeményedik. Viszont ha nyitott pórusú mázolóanyagot használsz mint az olajfesték, óvatosan akár már másnap festheted. Fontos, hogy annyira meghúzzon azért a gittelés, hogy snájdoláskor az ecset ne mossa ki (ill.deformálja el) a gittelés szép sima felületét. Viszont vannak gyorsabban száradó műanyag bázisú üvegező gittek is, amit viszonylag rövid időn belül át tudunk festeni akár vízbázisú akár oldószeres (záró) zománcfestékkel is. Mivel te már megvásároltad a vizes anyagot és az olajos gittet, és írtad az első üzenetben, hogy csak itt-ott van részleges gitt-hiány , azt javaslom ne vásárolj még több féle anyagot, inkább ezeket az üveges gitt részeket utólagosan mázold, amikor már teljesen kiszáradt. Vagy ha nem kerget a tatár és van rá idő, csináld meg az előkészítő munkákat ( csiszolás, nyers fa impregnálás, tapaszolás, ü.gittelés), és miután kiszáradt az üveges gitt, úgy 1-2 hónap múlva alapozd, és mázold készre. De ha ez utóbbit választod, akkor készre festheted akár az ablaktokot, és felfalcolhatod az ablakszárnyakat is. És a végén miután kiszáradt a gitt már csak az üvegbefogót kell festened, és az ablak lapját... Remélem érthetően magyaráztam és nem túl kaotikus.. :) Van ablakmázolós videó is nem tudom azt láttad-e, igaz nincs benne tapaszolás és gittelés, de hátha tudok vele segíteni egy kicsit... Jó munkát és írj nyugodtan ha valami nem tiszta!
@esztermachan5906
@esztermachan5906 2 года назад
Kedves Csaba! Nagyon jók a videóid, és hasznosak. Nekem is hasonló problémám van, régi parasztház kültéri nyílászáróinak festése előtt állok - nem kevés -, és kicsit "elvesztem" a festékek, illetve alapozók között. Én mindenképpen olajfestékre gondoltam, csak az a kérdés, hogy melyik Magyarországon kapható márkát érdemes választani? Előre is elnézést, ha sok "hülyeséget" kérdezek, de ha jól értettem: 1. Csiszolás után: nyers részekre leoolajos impregnáló (ezt lehet külön kapni?) 2. Két komponensű kitt javításokra (melyiket érdemes megvásárolni?) 3. Sarkok repedését akrilozni 4. Csiszolás 5. Matt olajfesték alapozó (remélhetőleg a fedő olajfestékhez kapható) 6. Csiszolás 7. Fedő olajfesték És még egy kérdés. Az olajfestékek színválasztéka nem valami gazdag. Szerinted fehér olajfestékhez lehet tubusos színezőt adagolni "házilag", vagy ezt azonnal felejtsem el? Köszönettel és üdvözlettel, M. Eszter
@festocsaba
@festocsaba 2 года назад
Kedves Eszter! Nagyon jó választás az olajfesték, ha hosszútávú tartós bevonatot szeretnénk kialakítani a kültéri nyílászárók védelmére. Sajnos Magyarországon nincs óriási választék olajfestékből, a piacot eluralták a különféle vízbázisú, és oldószeres műgyanta alapú festékek. De mégis van itt egy amit szívesen ajánlok, bár matt alapozója nincs de nem is lesz rá szükség minden áron. A Tikkuriláról lenne szó ez egy nagy múltú Finn festékgyártó cég. A tikkurila teho olajfestéknek van ugyan saját impregnáló szere, nyers fára, (valtti primer) de érdekes módon a festékboltokban nem kapható. De ez sem olyan nagy gond a lényeg, hogy van egy jó minőségű olajfesték, amiből ki lehet indulni. (majd alulra belinkelem) 1. Az alaposan visszacsiszolt nyersfa részekhez a következő arányban lesz szükséges az olajfestéket keverni: kb. 50% olajfesték, 35-40% olajfesték hígító (lenolaj) és 10-15% terpentin. Terpentin helyett lehet használni lakkbenzint is, de ha egy mód van rá akkor inkább terpentint! A terpentin (vagy lakkbenzin) azért kell bele, hogy beindítsa az általunk kevert impregnáló anyagot. Nem kell, hogy gyors legyen a száradás, sőt ha lassabban szárad az jobb, mert úgy több ideje van az impregnálószernek mélyen beszívódni. Viszont kell, hogy valami beindítsa, és erre jobb a terpentin, mert az elvégzi ezt a munkát de nem szárít annyira mint a lakkbenzin. És csak annyit keverjünk ami a nyersfa részek impregnálásához szükséges, inkább kétszer keveset mint egyszer túl sokat! 2. Bármilyen kétkonponensű poliészter gitt megfelel, pl. Body F211 vagy plastuk fagitt. Csak a legszükségesebb helyeken gitteljünk, a kisebb hibákat jobb ha megpróbáljuk az olajfestékkel eltömíteni. 3. Mivel a 2 komponensű gitt gyorsan szárad, kis idő elteltével meg is tudjuk csiszolni a gittelt részeket. Ezt és egy alapos portalanítást követően kiakrilozhatjuk a sarkok repedéseit. Jobb ha akrilozás előtt letudjuk a csiszolást, így nem áll fenn a veszély, hogy véletlenül belecsiszolnák az akril felületébe. Fontos megvárni az akrilozott részek tökéletes száradását! 4. Pipa 5. Ezt követően kezdődhet az első réteg olajfesték, ha lehet hígítatlanul, de ha nagyon sűrű nyugodtan hígítsuk terpentinnel egy kicsit, hogy könnyedén festhető, és jól snájdolható legyen. 6. Ha szép a felület nem muszály minden áron csiszolni. Viszont ha szükséges ellenőrizzük, hogy ez lehetséges-e. Az olajfesték lassabban szárad ezért előfordulhat , hogy másnap sincs még csiszolható állapotban. Ha nagyon karcol és tömíti a csiszolópapírt, ne erőltessük! Türelem és várakozás, vagy más elfoglaltság. :) 7. Az első réteg száradása után már jól látszik, hogy a második rétegre szükség van-e. Ha igen akkor 5. :) A festékboltban színkártyáról bázis színekre kikeverik. A belinkelt oldalon van felsorolva egy pár üzlet ahol kapható, meg kell nézni, hogy ez mennyire kézenfekvő , illetve ahol laksz elérhető-e. Pasztel világos színek univerzális színezőtintával is keverhetők, de nem szabad túladagolni, mert az lerontja a festék minőségét. Max.: 2-3% Remélem tudtam segíteni! Üdv. Csaba festek.hu/tikkurila-teho-oil-paint-olajfestek-fara festek.hu/olajfestek-higito
@esztermachan5906
@esztermachan5906 2 года назад
@@festocsaba Kedves Csaba! Köszönöm a gyors választ, sokat segítettél. Amit írtál a tikkurila tehó festékről (a küldött oldalt is megnéztem) nagyon meggyőző, úgyhogy az utcafronton lévő, időjárásnak kitett ajtót, ablakokat ezzel festem le. Van még egy kérdésem: mi a véleményed a Standolit Rapid olajfestékről? Azért kérdezem, mert a melléképületek nyílászárói is festésre szorulnak, és az ára azért kedvezőbb. Üdvözlettel, Eszter
@festocsaba
@festocsaba 2 года назад
@@esztermachan5906 Nagyon szívesen! Régen jó volt! Úgy 15-20 évvel ezelőtt gyakran használtuk, hogy azóta változott-e a minősége sajnos nem tudom viszont érdekelne. Ha esetleg kipróbálod, légyszíves írj róla pár sort, hogy milyen az állaga, milyen a fedőképessége, hogy oldószeres vagy inkább lenolajos a szaga. Köszi szépen! Jó munkát kívánok, és ha van még kérdésed írj nyugodtan!
@esztermachan5906
@esztermachan5906 2 года назад
@@festocsaba Kedves Csaba! Mindenképpen írok majd a Standolit Rapid olajfestékről. Van azért még egy-két, inkább két kérdésem, lehet, hogy már én bonyolítom túl, de inkább rákérdezek: 1. Ház elején lévő fa nyílászáróit a Tikkurila Tehóval szeretném ugye lefesteni. (Egyébként csak fehér színben bukkantam rá, nekem most ez megfelel, de gondolom több színben is kapható.) Az ötlött fel bennem, hogy mi van akkor, ha előzőleg szintetikus hígítós zománcfestékkel volt lefestve az ajtó, ablak? Nem okoz ez problémát? 2. A Standolit Rapid olajfestékkel kapcsolatban (melléképületek): itt se találtam alapozót, illetve fabeeresztést írnak lenolajjal. Ettől félek egy kicsit, mert a fölösleget alaposan le kell törölni, különben lecsúszik a fedőfesték, meg hasonló problémákat okozhat. Én ezzel nem mernék kísérletezgetni, mert nem értek hozzá. Szerinted ennél a festéktípusnál is működik a Tikkurila Teho-féle alapozás a nyers felületen: " kb. 50% olajfesték, 35-40% olajfesték hígító (lenolaj) és 10-15% terpentin". Kibogarásztam a festék összetételét, én semmit sem értek belőle: Standolit Rapid olajfesték összetétele: - Benzin (nyersolaj), hidrogénezett nehéz - Szénhidrogének, C9-C11, nalkánok, izoalkánok, ciklikus vegyületek,
@ramonszitu
@ramonszitu 7 месяцев назад
Mázolóbak?
@martasinka5483
@martasinka5483 2 года назад
Hogyan tudom megállapítani hogy 80 as a csiszolo papir
@festocsaba
@festocsaba 2 года назад
A hátoldalán szokták számozással jelölni.
@festocsaba
@festocsaba 2 года назад
azurbagoly.hu/hogyan-valassz-csiszolopapirt/
@jozsefboros1074
@jozsefboros1074 2 года назад
Nincs maszk kézicsiszolásnál,nincs le ragasztva az ajtó...
@festocsaba
@festocsaba 2 года назад
Igaz!
Далее
Ajtómázolás 2. rész. Ajtótok alapozás.
12:50
Просмотров 15 тыс.
Restoring a 120 Year Old Door
15:58
Просмотров 396 тыс.
Ajtómázolás 3. rész Kazettás ajtó alapozása.
16:30
Falfestés 1. réteg - Gurítani a legjobb!
21:19
Просмотров 2,1 тыс.
How to update an old interior door
4:23
Просмотров 1,1 млн
Így szoktam szilikonozni
14:09
Просмотров 264 тыс.
Elkorhadt ablakkeret javítása+fal festés.
6:53
Просмотров 119 тыс.
Glettelés 1. réteg
22:22
Просмотров 204 тыс.
Felületelőkészítés 1. rész
18:10
Просмотров 4,2 тыс.