Тёмный

Az Ultimaker Cura használata 4. rész Tárgyak elhelyezése és módosítása 

Nagy Attila AT-Vlog
Подписаться 7 тыс.
Просмотров 7 тыс.
50% 1

Videósorozat 4. része, az Ultimaker Cura használatáról.
Ebben a részben megnézzük, hogyan helyezzük el a tárgyakat a munkatérben, milyen műveleteket tudunk velük végezni.
Támogass:
/ atvlog

Опубликовано:

 

19 сен 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 28   
@sandorkiss8895
@sandorkiss8895 4 года назад
Nagyon köszönöm.
@friciworld
@friciworld 9 месяцев назад
Hű, a végén a békánál elvesztem. Két modellt kell létrehozni, de csak egy lesz kinyomtatva és az tarka lesz, ha kétfejes extruderes a nyomtató?
@robertkovacs5533
@robertkovacs5533 3 года назад
Tisztelt Nagy Attila. Nagy hasznát veszem a magyarosított Cura 4.3 -nak. Nekem sokkal könnyebb így használni mivel az angol nyelv nem az erősségem. Viszont lenne egy kérdésem. Rendszerint a nyomtatóm (Tevo Tarantula) a nyállásokat kis-sebre nyomtassa mint az STL -ben megadott méret. Kb 0,5 mm -rel vagy éppen többel is. Azt olvastam hogy a Cura -ban ezt lehet valahol kompenzálni , konkrétan a "Hole Horizontal Expanzion" menüben. Ezt a magyarosított Cura 4.3 -ban hol találom vagy is milyen fordítás a megfelelője? Vagy ha van valami más bevett gyakorlat, kérem írja meg nekem. Válaszra várva, maradok tisztelettel Kovács Róbert
@VMTPina
@VMTPina 3 года назад
Üdv. Milyen 3D tervező programot tud ajánlani amiben egy alkatrészt meg tudok tervezni és a mentet fájlt egyből tudná a Cura beolvasni? Válaszát köszönöm!
@ATLAB
@ATLAB 3 года назад
Szia. Több ilyen program létezik, szinte mindegyik tud exportálni stl vagy step formátumban. Itt a csatornámon én a FreeCad -el foglalkozom, de nagyon jó program még pl. az Autodesk Fusion360 is.
@VMTPina
@VMTPina 3 года назад
@@ATLAB Köszönöm! Holnap akkor majd nekiállok kiokosítani magam FreeCadban. Nemrég vettem egy Ender 3 prot. Vele szeretnék jópár dolgot majd megvalósítani :)
@zsoltzombory8553
@zsoltzombory8553 3 года назад
A Z offset beállítást hol találom? Repetierbe lehet az FW-be állítani. azon kívül a mentett nyomtatási profiloknál külön-külön is. Ennél hol van? (e3gyenlőre még nagyon nem szimpi a cura a repetierhez képest, főleg az iszonyat lassú indulása miatt is)
@ATLAB
@ATLAB 3 года назад
Alapvetően a Z offset az nem a szeletelőre vonatkozik, hanem gépi paraméter. A Z offset -et egyszer kell jól beállítani, elmenteni a gép eepromjába és azt használni. Ezt csak fúvóka csere esetén kell jó esetben utánállítani. Ha nem lehet menteni (ezt kétlem, mivel alapvetően a funkció velejárója a dolog) akkor jöhet a kezdő gcode, és oda beírni, pl. M851 Z-5.2 De ezt nem kell tárgyanként állítgatni.
@zoleeeeee6
@zoleeeeee6 4 года назад
én is.
@lajoskatona44
@lajoskatona44 3 года назад
Üdv, tudna esetlegesen segíteni egy problémában? SolidEdge-ben megterveztem egy alkatrészt és el lett mentve stl fájlként. Azonban mikor be helyezem az alkatrészről készült stl fájlt akkor azt mindössze pár milliméteres (illetve tized milliméter) méretben rakja be a Cura. Észrevettem, hogy ezek a méretek hiába szerepelnek a tervező programban milliméterként (és írja milliméterként a Cura is), de ezek a méretek megegyeznek azzal mintha az alkatrész méreteit valahol colban (inch-ben) adta volna meg. Hol tudnám kiküszöbölni, hogy egyből milliméterben helyezze be? Válaszát előre is Köszönöm
@ATLAB
@ATLAB 3 года назад
Üdv. Nem nagyon ismerem a SolidEdge -t, de az exportálásnál be kell állítani a léptéket.
@lajoskatona44
@lajoskatona44 3 года назад
@@ATLAB a baj pont azzal van, hogy a SolidEdge-ben milliméter van és Cura-ban is szintén milliméterben írja a méreteket. És se a SolidEdge-ből stl-be se pedig az stl Cura-ba helyezésekor nem kér léptéket. Egyszerűen csak elvégzi a feladatot (de ezek szerint valahol rosszul).
@ATLAB
@ATLAB 3 года назад
@@lajoskatona44 Az exportáláskor a felugró ablakban is milliméter van megadva?
@lajoskatona44
@lajoskatona44 3 года назад
@@ATLAB SolidEdge-ből mikor el akarom menteni stl fájlként akkor SolidEdge-ben rá megyek a mentés máskéntra és a fajl típusánal kiválasztom az stl-t, nem kér semmi mást. Kiválasztom az stl-t rá megyek a mentésre és utána meg nyitom a Cura-ban egyszerűen bal oldalt a fájl ikonra kattintva es kiválasztom az előbb létrehozott stl fájlt. Es egyből bedobja az alaktrészt (csak ugye rossz méretben).
@ATLAB
@ATLAB 3 года назад
@@lajoskatona44 Amikor a mentés történik, és kiválasztva lesz az stl fájltípus, az ablakban alul van egy option -s gomb. Azt meg kellene nyomni, és ott beállítani a millimétert.
@csabaambrus1708
@csabaambrus1708 4 года назад
Hmm. Nekem nincs a Cura-mon a test forgatásánál olyan gomb, hogy kiválasztott felületre fektesse. :( Nem tudom miért? Biztos jó ez a program, de nem lesz egyszerű megszoknom. Pedig, ha szükség esetén az ő funkcióit akarom alkalmazni, akkor muszáj lesz megtanulnom.
@andrasdominko7714
@andrasdominko7714 3 года назад
A grafikus kártya beállításainál van a megoldás. A mellékelt linken található beszélgetés utolsó része mutatja. community.ultimaker.com/topic/27943-preview-simulation-bar-not-visible/
@csabakertesz3
@csabakertesz3 3 года назад
Türelmesen végignéztem a videóidat, mert a szeleteléssel gondom van, de most kétségbe estem, hogy még mindig nem tudok szeletelni. Azt hittem, hogy valami titkos beállítást nem csináltam meg, de nem. Leszedtem a Curát, újratelepítettem, de azért se hajlandó szeletelni a Cura. A10 a nyomtatóm, W7 az op. rendszerem, a Cura 4.10.0 verziójáról van szó. Látja kezeli a nyomtatót (tudom mozgatni, fűteni az asztalt és az extrudert is), minden ilyen manipulációt meg tudok vele csinálni, csak pont szeletelni nem. Mit javasolsz, mit tegyek?.
@ATLAB
@ATLAB 3 года назад
Ez a hiba nem beállítás függő. Ez inkább a számítógéppel van összefüggésben. A W7 már kifutó félben van, lassan a programok sem fogják támogatni. Nem tudom milyen gépen fut a CURA, de van azért minimum követelménye. Az ilyen szeletelési hibákkal a különböző Cura -val kapcsolatos fórumokon érdemes kérdezni, habár a legtöbb esetben az újratelepítést javasolják. Azt megjegyzem, hogy nem elég csak uninstallálni programot, és újra feltelepíteni, hanem ki kell irtani mindenhonnan, vagy az égész Op rendszert újra kell telepíteni. Ha ezek után sem működik, egy egyszerű test (pl. kalibrációs kocka) esetén sem, akkor több mint valószínű, hogy kevés hozzá a hardver.
@csabakertesz3
@csabakertesz3 3 года назад
@@ATLAB Köszönöm, most végre már a Repetier.Host szeletel, de hiába állítok be rajta ágyhőmérsékletet PETG-hez, makacsul 50-re állítja, az meg nem tapad így :) Majd holnap W10-es is kipróbálom, csak nem volt kedvem átszerelni. A vas egyébként bőven nem gyenge hozzá (i3-2.6GHz, 8MB RAM, stb.)
@ATLAB
@ATLAB 3 года назад
@@csabakertesz3 Az ágy hőmérsékletet a szelető konfigurációjában kell beállítani a szál típusnál, majd elmenteni a konfigurációt valamilyen néven. Ezt pedig ki kell választani a szeletelés előtt. Ez ugyanígy van a Cura -ban is.
@csabakertesz3
@csabakertesz3 3 года назад
@@ATLAB Igen, erre rájöttem (hiszen hogy lehetne másképp a nyomtatóbeállításokat átadni egy SD-kártyáról való nyomtatásnál? A Repetier-Host beállításai egyelőre nem mentek át, vagy rossz előválasztást csináltam (nem Merlin). Ma este okosabbak leszünk, ha W10 alól próbálkozok.
@ATLAB
@ATLAB 3 года назад
@@csabakertesz3 Teljesen lényegtelen, hogy milyen windows alól fut, és az is, hogy melyik szeletelő van hozzá használva. A Repetier Host -ban az alapértelmezett Cura engine teljesen megfelelő kezdésnek. Ha ennek a konfigurációjában jól vannak a paraméterek beállítva, akkor a gcode-ban bele lesz kódolva minden beállítás és paraméter.
Далее
КОСПЛЕЙ НА СЭНДИ ИЗ СПАНЧБОБА
00:57
Easy To Remove Supports In Cura
16:04
Просмотров 97 тыс.
Egyszerű testek létrehozása FreeCad-ben.
18:52
Просмотров 17 тыс.
Cura Support Tutorial  - Support Tips and Tricks
11:50
Просмотров 106 тыс.
FreeCad spirális testek létrehozása
26:57
Просмотров 5 тыс.