Тёмный

Az Ultimaker Cura használata 3. rész Általános és egyéb beállítások. 

Nagy Attila AT-Vlog
Подписаться 7 тыс.
Просмотров 9 тыс.
50% 1

Videósorozat 3. része, az Ultimaker Cura használatáról.
Ebben a részben megnézzük, az előző részben feltárt hibák megoldásait, illetve áttekintjük az általános programkörnyezet beállításait, és az alapanyagbeállításokat.
Támogass:
/ atvlog

Опубликовано:

 

19 сен 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 19   
@halaszmihaly4673
@halaszmihaly4673 2 года назад
T. Attila 28:53- nál, a "Nyomtató szál költség" a teljes bekerülési költség. Alatta a program kiszámolja méter/forintra "Költség / méter". Üdv Mihály.
@zoleeeeee6
@zoleeeeee6 4 года назад
köszönyük a munkáságodat.
@csabaambrus1708
@csabaambrus1708 4 года назад
Hú basszus! Mit vétettem? Én csak szerettem volna egy 3D nyomtatót. Most meg tanulhatom a CURA-t. :)) Nagyon részletesen leírod. Bár minden programról létezne ilyen tananyag. Az ember nem kattintgatna a semmiért össze-vissza. Emésztem az eddigieket és várom a következőt. Köszönjük!
@ATLAB
@ATLAB 4 года назад
Köszi. Igyekszem. :)
@csabikaloz6921
@csabikaloz6921 4 года назад
Üdv Attilla! Látszik hogy szereted amit csinálsz! Érthetöen magyarázó! Köszi!
@nagyferenc8347
@nagyferenc8347 3 года назад
az kevés, hogy szereti. tudja is. :)
@csabaambrus1708
@csabaambrus1708 4 года назад
Össze kell szednem magam, mert le vagyok maradva. Úgy jönnek A videók, hogy résen kell lennem. :)
@ATLAB
@ATLAB 4 года назад
:)
@sandorkiss8895
@sandorkiss8895 4 года назад
Nagyon Szépen Köszönöm.
@58ajo
@58ajo 4 года назад
Köszi, nagyon szuper!
@tuccerHU
@tuccerHU 4 года назад
Szia Attila. Ismét tanultam nagyon sok dolgot. Ha lehet egy kis kiegészítést adni akkor annyit hozzátennék hogy az alapanyag beállításoknál ha megadod a sűrűséget, az átmérőt, a tekercs súlyát és árát, akkor a program automatikusan kiszámolja a tekercs hosszát és az "ár/m" értékét. Így ha megvan a szeletelés akkor kapunk egy pontos képet hogy mennyi anyag fog fogyni (súlyban, méterben és árban) az aktuálisan felszeletelt tárgyhoz. Úgy gondolom akkor lehet ennek igazi jelentősége ha valaki bérnyomtat, illetve ha már a végét járja a tekercs és nem tudni hogy elég lesz e vagy sem. Köszi a videókat és várom a folytatást :D Üdv Laci.
@ATLAB
@ATLAB 4 года назад
Köszi a kiegészítést. :)
@tuccerHU
@tuccerHU 4 года назад
@@ATLAB Én köszönöm az útmutatást :D
@friciworld
@friciworld 9 месяцев назад
Most ezt úgy értsük, te készítetted az első mahyarosítást a Curához? 😮Mert akkor nem semmi, köszönjük szépen! 😊
@ATLAB
@ATLAB 9 месяцев назад
Igen, én követtem el. De azóta nem tudom mi történt vele. Felkértek anno, hogy folyamatosan frissítsem a nyelvi fájlokat az új verziókhoz, de idő hiányában ezt nem tudtam bevállalni.
@friciworld
@friciworld 9 месяцев назад
@@ATLAB én tavasszal vettem az első gépem. Ender3 V2. Alapokat megtanultam, de a Creality saját szeletelőjével. Kamionozok, csak hétvégén van pár órám rá, így döcögős. De volt sikerélmény. Aztán tettem rá egy lézer gravírozó modult, mert az is érdekel. Az eddig kevesebb sikerrel. Ezért roppant olcsón vettem egy másik nyomtatót, Anycubic Cobra 2 Neot. Na, azt nem kezeli a Creality szeletelő. Prusat próbáltam, idegen. Most nekiállok nulláról a Curat megtanulni. Így általad barátságosnak tűnik. Az is, hogy a beállítások menthetők. Mert hétköznap akkor kint laptopon tudok mókolni, otthon meg asztalin betölteni a beállításokat. Na, belevetem magam. Mégegyszer köszönjük a magyarosítást!
@peterkovacs3732
@peterkovacs3732 3 года назад
Kedves Attila! Most vettem egy Ender 3D Pro nyomtatót. A szeleteléshez a CURA 8.1 programot használom. Az vettem észre hogy a nyomtatandó tárgy egyik oldalán a külső -belső fal szétválik. Csak az egyik oldalon. Pl . alaphelyzetben a jobb oldalon. Ha a tárgyat 180 fokban elforgatva nyomtatom akkor a szétváló oldal is fordul, így most a bal oldalon jelentkezik. Ez a tárgy egy letöltött maszkot orrhoz illesztő klipsz, ami parabola alakú, a külső és a belső fal között nincs kitöltés, a fal vékony. De találkoztam már más esetben is. pl. egy sótartónál, aminek vastagabb a fala, de itt is az egyik oldalon van szétválás. A nyomtatószál PLA. Ez beállítási, vagy géphiba. Köszönettel Kovács Péter
@ATLAB
@ATLAB 3 года назад
Az szeletelési hiba. Nem jól vannak a szeletelési paraméterek beállítva. Az is elképzelhető, hogy az adott tárgy bizonyos részei nem nyomtatáshoz vannak optimalizálva, és bizonyos részeknél nem tud vele a gép mit kezdeni. Pl. 0.4mm -es fúvkát használunk általában, a tárgy falvastagsága pedig pl. 1.8mm. Ez nem osztható 0.4-el, így lesz egy 0.2mm -es hézag. Ilyen esetben a szeletelő programmal kell játszani, túlextrudáltatni, vagy éppen alul. De erre nincs általános recept, hanem mindig az adott tárgyhoz kell a beállításokat megtalálni. Érdemes a szeletelés után átnézni a rétegeket a szeletelő programban, és megfigyelni, hogyan nyomtatja a falakat, nincs-e hézag, kihagyott rész, stb. A Cura rengeteg beállítási lehetőséget ad ezekre, lehet, hogy túl sok is.
@peterkovacs3732
@peterkovacs3732 3 года назад
@@ATLAB Köszönöm a gyors választ. Probalkozom. Üdv. Kovács Péter
Далее
Cura Test Towers Created Automatically
6:05
Просмотров 52 тыс.
🧙‍♀️☃️💥 #ice #icequeen #winter
00:14
Просмотров 76 тыс.
Have you ever seen soldering THIS close?
9:53
Просмотров 294 тыс.
Easy To Remove Supports In Cura
16:04
Просмотров 97 тыс.
How to Use Ultimaker Cura 5: A Beginner's Guide 2023
1:01:35