Тёмный

Błędy, jak je wykrywać i usuwać? 

tmf mikro
Подписаться 3,8 тыс.
Просмотров 1,1 тыс.
50% 1

Witam Was w troszeczkę nietypowym odcinku, który poświęcę błędom i ich usuwaniu.
A ponieważ podobno najlepiej jest się uczyć na cudzych błędach, więc opiszę Wam historię, która mi się ostatnio przydarzyła. Zapraszam do oglądania!

Опубликовано:

 

15 сен 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 12   
@rekib9988
@rekib9988 Год назад
Panie Tomaszu, SUPER. Wielkie dzięki za przekazywaną wiedzę i wkład w przygotowanie filmów. Bardzo miło się ogląda i zdobywa wiedzę. Proszę o więcej. >>> Pytanie: czy dla rozpoczynającego „zabawę” z AVR bardziej MPlab X / czy może jednak Microchip Studio. Wydaje mi się, że w przyszłości Microchip będzie chciał się wycofać z jednego pakietu, przynajmniej przez zaprzestanie jego aktywnego rozwoju. Utrzymywanie 2 równoległych pakietów IDE nie wydaje się zasadne. Wiem, że Pan preferuje Atmel/Microchip Studio, ale czy w związku z przejęciem Atmela MPlab X nie staje się rozwiązaniem bardziej „bezpiecznym” na przyszłość, dla użytkownika nie posiadającego wcześniejszego doświadczenia? Integracja narzędzi w MPlab wydaje się lepsza, szczególnie dla nowych chipów - MCC jako wtyczka, obsługa i (re)programowanie np. Snapa. Patrząc na stronę microchipa "studio", wygląda jak na siłę doczepione do istniejącego zestawu narzędzi. ///// off topic: Patrząc na kod programu zauważyłem, że w „nowych” AVRach typu Dx funkcja uśredniania jest już do pewnego stopnia załatwiana w hardware (ADC: Accumulation of Up to 128 Samples per Conversion), u Pana w xmega chyba jeszcze tego nie ma - stąd ta pęta i zliczanie/sumowanie do 16? Pozdrawiam.
@tmfmikro
@tmfmikro Год назад
Mplab raczej bedzie preferowanym srodowiskiem. Chociaz whole microchip studio ale to moze kwestia przyzwyczajenia. W xmega e5 I nowych avd dx rzeczywiscie usrednianie jest w hardware. Jesli bedzie zainteresowanie to moge przygotowac cos wiecej o ADC. No I dzieki za Mily komentarz. To bardzo motywujace.
@rekib9988
@rekib9988 Год назад
@@tmfmikro Dziękuję za odpowiedź, z mojej strony zainteresowanie zdecydowanie jest ;).
@arturmodz
@arturmodz Год назад
@@tmfmikro O ADC nigdy za wiele :)
@andijaw
@andijaw Год назад
Widzę, że korzystasz z Microchip Studio. Chcę podziałać z płytką ATMEGA328PB XPLAINED MINI. Kiedyś korzystałem z Atmel Studio. Czy Microchip Studio też zadziała z nią, bo wydaje mi się, że tak (plytka też jest od Microchip już), ale czy Microchip Studio do użytku niekomercyjnego jest bezpłatne cały czas czy tylko przez jakiś okres?
@tmfmikro
@tmfmikro Год назад
Microchip studio to rebrandowane atmel studio - to jest dokładnie to samo. Oferuję więc wsparcie dla wszystkich produktów Atmel.
@andijaw
@andijaw Год назад
@@tmfmikro Czyli nie muszę za niego płacić i nie jest jakoś ograniczony w wersji bezpłatnej? Dziękuję za szybką odpowiedź i liczę na dalszy rozwój kanału. :-) Powodzenia.
@tmfmikro
@tmfmikro Год назад
@@andijaw Tak. Jest całkowicie za darmo, także do użytku komercyjnego. Dlatego jest fajny.
@rakol96
@rakol96 Год назад
Czy w tych procesorach można na tym samym przetworniku ADC wykonywać na wybranych kanałach pomiarów różnicowych a na innych, zwykłych? Czy jednak muszę użyć drugiego przetwornika. Zależy mi na rozdzielczości, chce zrobić pomiar napięcia na rezystorze do pomiaru prądu pętli 0-20mA.
@tmfmikro
@tmfmikro Год назад
Tak. Wersje z ADC potokowym to umożliwiają.
@rakol96
@rakol96 Год назад
@@tmfmikro pierwszy raz spotykam się z takim określeniem. Mój układ to xmega128a3u.
@tmfmikro
@tmfmikro Год назад
@@rakol96 czyli ok. Te mikrokontrolerów mają potokowy ADC. Każdy z dwóch przetworników ma 4 niezależne kanały.
Далее
Systemy DRM - czyli jak zdenerwować użytkowników
12:01
QFN/MLF SMD Reflow Soldering
8:16
Просмотров 68 тыс.
Moja własna karta graficzna retro od podstaw
12:54
Просмотров 3,1 тыс.
How 3 Phase Power works: why 3 phases?
14:41
Просмотров 911 тыс.
Everything you need to know about UART interrupts
24:52
Forget About Raspberry Pi! Use Your Old Phone Instead.
9:09