Тёмный

Czy drzewa tlenowe są inwazyjne? Cechy, właściwości oraz historia drzew tlenowych Kiri. Sprawdź to! 

PozytywniCO2
Подписаться 1,2 тыс.
Просмотров 7 тыс.
50% 1

Drzewa tlenowe to niezwykłe istoty, które odgrywają kluczową role w utrzymaniu równowagi ekologicznej na Ziemi. W dzisiejszym odcinku:
- historia drzew tlenowych
- odmiany drzew
- właściwości Kiri
- zastosowanie drzewek Kiri
- czy drzewa tlenowe są inwazyjne
- znaczenie drzew tlenowych dla środowiska
- mrozoodporność drzew tlenowych
- czy drzewa Kiri przetrwają zimę
Zapraszamy także do naszej akcji 1000 naturalnych klimatyzatorów dla Rzeszowa:
zrzutka.pl/52whu3
oraz 1000 naturalnych klimatyzatorów dla Krakowa:
zrzutka.pl/jgckjd
#drzewa #drzewatlenowe #kiritree #czystepowietrze #ocieplenieklimatu #gazycieplarniane
#płucaziemi #eco #ecofriendly #ekologia #co2 #oxygentherapy #oxygentree #rzeszow #pozytywnico2 #ecobiznes #najczesciejzadawanepytania #paulownia #nordmax21

Опубликовано:

 

13 сен 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 27   
@wojtek4401
@wojtek4401 Год назад
Znam się trochę na drzewach i szybkość wzrostu oraz tempo pochłaniania CO2 odbywa się kosztem degradacji gleby. To drzewo jest obce naszej przyrodzie i nie wytwarza siedlisk leśnych w których mogą bytować różne gatunki, takie jak grzyby mikoryzowe, ptaki i zwierzeta. Kiedyś próbowano sadzić topole na plantacjach ale to okazał się niewypał z tych samych poqodów. Nowinka która może być zagrożeniem dla naszej przyrody. Nasi leśnicy dobrze o tym wiedzą i nie sądzą obcych gatunków. Jak wcześniej napisałem silnie degradują glebę ze składników pokarmowych.
@pozytywnico2
@pozytywnico2 Год назад
Drzewa tlenowe sadzimy kontrolowanie w formach plantacji, w głównej mierze na nieużytkach rolnych. Dlatego owa "nowinka" nie jest zagrożeniem dla naszej przyrody wręcz przeciwnie - a ma na celu jej chronienie (masowa wycinka naszych rodzimych lasów). Kupując sadzonki drzew tlenowych od sprawdzonych dostawców mamy dodatkowo pewność, że drzewa są bezpłodne. Poza tym, tak jak mówiliśmy w filmie - kiedyś taką plantację pozostawiono KOMPLETNIE bez opieki i drzewa się nie rozsiały, a przetrwało jedynie 27% drzew. Dzięki za komentarz!
@wojtek4401
@wojtek4401 Год назад
@@pozytywnico2 dalej uważam że drzewa te degradują gleby, po co sadzic takie bezpłodne formy skoro można posadzić las z rodzimych gatunków który tworzy naturalny ekosystem? Na nieużytkach zachodzą też procesy naturalnej sukcesji lasu. Plantacje wymagają pielęgnacji i intensywnego nawożenia, jakie są wymagania pokarmowe tych drzew?
@pozytywnico2
@pozytywnico2 Год назад
@@wojtek4401 od lat słyszymy zbieżne informacje o kondycji polskich lasów, a najlepszym podsumowaniem całej tej wycinki jest komentarz "Tylko to tak, jak byśmy burzyli Wawel i pocieszali się, że budujemy zamek w Stobnicy". Dlatego plantacje drzew tlenowych mogą dostarczyć dużo szybciej drewna, na które jest tak wielkie zapotrzebowanie i być może zmniejszyć ilość wycinanych w Polsce lasów. Drzewa tlenowe typu kiri, tak jak większość roślin, wymagają odpowiedniej ilości składników pokarmowych, takich jak azot, fosfor, potas, magnez, wapń, żelazo i inne mikroelementy. W przypadku drzew kiri, zalecane jest, aby sadzić je w glebie o pH 5,5-7,5, która jest dobrze przepuszczalna i bogata w składniki pokarmowe. W sytuacji, gdy gleba nie zawiera wystarczającej ilości składników odżywczych, można zastosować odpowiednie nawozy, aby zapewnić roślinie odpowiednie warunki rozwoju. Właśnie dlatego przed zasadzeniem każdej plantacji wykonujemy badanie gleby, żeby ZOPTYMALIZOWAĆ proces nawożenia. Jeżeli tego nie zrobimy to zbyt duża ilość nawozów może przyczynić się do zanieczyszczenia gleby i zanieczyszczenia wód gruntowych.
@wojtek4401
@wojtek4401 Год назад
@@pozytywnico2 no cóż, jaka to przewagę ma plantacja drzew Kiri nad uprawa lesną? Polskie lasy są wzorem dla innych krajów, proszę wskazać inny nizinny kraj w europie w którym jest tak dużo lasów wysokiej jakości. Można sobie porównac wyjeżdżając za granicę, tam oprócz gór nie ma lasów tylko czasem wlasnie plantacje. Po co używać nawozów w dobie kryzysu klimatycznego? Nawozy trzeba wyprodukować a to kosztuje a oprócz tego wytwarza emisję CO2 i degraduje środowisko. W lasach następuje naturalny obieg skladników pokarmowych i żadnego nawożenia nie potrzeba. Chrońmy nasze zasoby przyrodnicze z których na prawdę możemy być dumni, tak jak z poziomu naszego leśnictwa które jest wzorem dla innych.
@arturrobaczewski7381
@arturrobaczewski7381 Год назад
Bardzo ciekawy materiał . Ładne drzewa. My mamy kasztanowca, które niszczy szrotówe. Nikogo to nie interesuje a w całej Europie są ich miliony. Większość liści zamiera przez środnika i nie biorą one udziału w asymilicji. I właściwie po za obojętnością w obec tego procesu winnych brak.
@leszekzet6911
@leszekzet6911 Год назад
Co2 powinno być minimum 500 ppm , a drzewa tlenowe to lipa w naszym klimacie , wielu próbowało stracili tylko kasę na sadzonki ,,,
@pozytywnico2
@pozytywnico2 Год назад
Optymalny poziom CO2 dla zdrowia ludzi i środowiska naturalnego wg najdłużej działającej stacji do pomiaru poziomu CO2 na świecie (Mauna Loa Observatory w Hawajach) jest uważany za 350 ppm lub mniej :) W przypadku drzew tlenowych, to faktem jest, że różne gatunki drzew mają różne wymagania dotyczące klimatu i gleby. Niektóre gatunki mogą nie przystosować się do warunków panujących w danym regionie, co może prowadzić do ich niepowodzenia. Dlatego my postawiliśmy na KIRI, a nie inne krzyżówki. Zapraszamy do obserwowania naszego kanału. Postaramy się naprawdę pokazać, że drzewa Kiri są w porządku i nie warto czasami wrzucać wszystkiego do jednego worka :) :)
@wojciechkalinowski3976
@wojciechkalinowski3976 Год назад
Drzewa tlenowe to zabójstwo dla bioróżnorodności. Jaki podszyt i jakie rośliny runa towarzyszą takim drzewom. Jakie motyle, owady i ptaki są związane z ekosystemem drzew tlenowych ? Nasze lasy tworzą ekosystemy i unikatowe siedliska leśne w skład których wchodzą charakterystyczne tylko dla nich rośliny, zwierzęta, grzyby i inne organizmy. Powierzchnia naszych lasów się nie zmniejsza dzięki wypracowanej technice gospodarowania nimi. Lasy to nie tylko drewno.
@pozytywnico2
@pozytywnico2 Год назад
Drzewa tlenowe to nie las lecz plantacje i w tej kategorii chcemy o nich mówić. Dzięki tej różnicy chcemy chronić nasze rodzime lasy przed wycinką i między innymi jest to jeden z celów plantacji drzew tlenowych. Zalecamy sianie poplonu (gryka lucerna etc) które są miododajne więc tworzymy dodatkowe oazy dla owadów. Drzewa po kilku latach również kwitną (nie zawsze ponieważ kwiaty zawiązują jesienią i bywa ze przemarzną), jak wspomnieliśmy są przyjazna dla pszczół i innych owadów zapylających, ponieważ produkują duże ilości nektaru i pyłku kwiatowego. Obecność pszczół i innych zapylaczy jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania ekosystemu i w ten sposób drzewa pełnią ważną rolę w utrzymaniu równowagi ekosystemu :)
@wojciechkalinowski3976
@wojciechkalinowski3976 Год назад
@@pozytywnico2Elementarny brak wiedzy przyrodniczej!!! Zacznę od końca Waszej wypowiedzi. Aby ochronić zapylacze przed zamieraniem tak samo jak i inne owady, rośliny, zwierzęta i inne organizmy żywe trzeba zachować ich ekosystem. Ekosystemem dla tych organizmów czyli "dynamiczny układ ekologiczny, na który składa się zespół organizmów (biocenoza) połączonych relacjami troficznymi (tworzących sieć troficzną) wraz ze środowiskiem przezeń zajmowanym, czyli biotopem, w którym zachodzi przepływ energii i obieg materii. W skrócie zatem ekosystem to biocenoza wraz z biotopem"( cyt. wikipedia). Zapylacze nie przetrwają gdy zasiejecie im grykę lub Wasze drzewa zakwitną. One muszą przejść cały cykl przeobrażeń aby stały się postacią dorosłą. Ich np. gąsienice rozwijają się na określonych wybiórczych gatunkach roślin. Gdy tego zabraknie nie rozwinie się następne pokolenie. Dokarmianie i to tylko wąskiej grupy organizmów nie jest w NICZYM POMOCNE. Wasz ekosystem stworzony przez "drzewa tlenowe" i sianiu gryki lub lucerny jest taką zieloną pustynią ubogą w życie biologiczne. Proszę mi wymienić gatunki motyli rozwijające się w Waszym ekosystemie. tzn takie które złożą tam jaja, gąsienice się wyżywią i przepoczwarzą, do tego proszę wymienić jakie ptaki wchodzą w skład zachwalanego przez Was ekosystemu, jakie gatunki roślin zielnych, owadów, porostów, mszaków, grzybów itd. Zastępowanie lasów plantacjami tzw " drzew tlenowych" to zabieranie terenu lasom czyli niszczenie bioróżnorodności. Tak zwane " drzewa tlenowe" TO ZABÓJSTWO NASZEGO EKOSYSTEMU I BIORÓŻNORODNOŚCI.
@pawelp3911
@pawelp3911 4 месяца назад
Gdzie Pan pracuje?
@bozenaherbin6813
@bozenaherbin6813 10 дней назад
@@pawelp3911 Uważam, że masz rację w części o zachowaniu bioróżnorodności, tylko co stanie się z naszymi pięknymi naturalnymi lasami , jeżeli w skutek szybkiej wycinki drzew gatunków rodzimych będzie znikać? Sądzę, że zabraknie wówczas naszych lasów, dla zachowania ekosystemu, gdzie drzewa rosną w wolniejszym tempie a dla ptaków i innych organizmów będą w sposób szybki znikać rodzime tereny leśne. Czy nie warto wysupłać i przeznaczyć część gleb dla plantacji tylko dla pozyskiwania drewna dla przemysłu i ogrzewania? Sądzę, że możemy jakoś ten temat pogodzić? Pozatym widzę jak wiele drzew się marnuje , połamane , powyrywane skutek burz, huraganów. gospodarka leśna leży odłogiem w Polsce, zupełnie jakby jej nie było. Myślę , że sposób pojmowania "Ochrony naszego rodzimego ekosystemu i bioróżnorodności " przez Pana jest błędny. Kocham las bo mieszkam przy wielkich połaciach lasu i dlatego, sądzę, że poszukiwanie alternatywnych rozwiązań dla przemysłu i na pozyskiwanie ciepła jest ważnym aspektem, w ten sposób możemy utrzymać w stanie idealnym obecne stany lasów i żyjących w nich organizmów.
@pawelszuba
@pawelszuba 7 дней назад
Czego jest więcej widocznych gwiazd, czy drzew na ziemi?
@pawepawe160
@pawepawe160 Год назад
Lasy to nasze płuca😂 przeciez tlenu najwiecej produkuja oceany a nie lasy
@olokon
@olokon Год назад
Dzień dobry, gdzie znajdę sprawdzonych sprzedawców? O jakich certyfikatach była tu mowa? Chce kupić nasiona czy sadzonkę ale nie wiem gdzie
@pozytywnico2
@pozytywnico2 Год назад
Certyfikat potwierdza rodzaj, pochodzenie, autentyczność i patent sadzonki, a co za tym idzie potwierdza wszelakie cech o których mowa w naszym materiale FAKTY I MITY jak np. brak inwazyjności drzewa, mrozoodporność itd.
@ddddd103
@ddddd103 Год назад
Kazdy kto oferuje sadzonki z paszportem roslin jest pod kontrola organów państwowych - PIORIN sprzedaje legalne sadzonki które można sadzic w Polsce kwestia tylko odmiany jaka się wybierze a która wybrać to tak naprawdę na danym terenie najlepiej byłoby przetestowac przez 2 lata kilka odmian kupując po 10-20 szt każdej i ostatecznie wybrać ta najlepsza do danego mikroklimatu.
@ziggyk.9206
@ziggyk.9206 Год назад
Czy można sprowadzić do Chicago aby wsadzić w stanie Wisconsin. Dzięki i pozdrawiam.
@pozytywnico2
@pozytywnico2 Год назад
Nie wiemy, jak bardzo serio jest ten komentarz :-) ale zapraszamy do kontaktu: biuro@pozytywnico2.pl
@ddddd103
@ddddd103 Год назад
Tak z ciekawosci co to ten certyfikat bo w Polsce nie ma czegos takiego jest za to PIORIN który kontroluje pochodzenie i jakość rosliń, czy Państwa sadzonki są pod kontrola Piorin ? Tylko ta instytucja w Polsce odpowiada za kontrole roślin.
@pozytywnico2
@pozytywnico2 Год назад
Posiadamy paszporty Europejskie i jesteśmy zgłoszeni do PIORIN jako dystrybutor. Polski numer PIORIN : PL -04/15/11645
@adamsawka5558
@adamsawka5558 Год назад
Co roku wzrasta powierzchnia lasów w Polsce o około 2%. Lesistość polski jest średnią europejską. Dalej nie słucham bo reszta wiadomości jest podobnej jakości.
@c00rneL
@c00rneL Год назад
Trafne spostrzeżenie 👍🏻🤓
@EkipazPodworkaEzP
@EkipazPodworkaEzP Год назад
Idzie kupi. Same nasiona od was
@pozytywnico2
@pozytywnico2 Год назад
Dzień dobry, samych nasion nie sprzedajemy - zapraszamy do kontaktu biuro@pozytywnico2.pl
Далее
Paulownia - co to jest i po co to komu.
23:44
Просмотров 128 тыс.
Как подписать? 😂 #shorts
00:10
Просмотров 1,4 млн
WeGrow 2018 Paulownia, Paulonia, Kiribaum, Kiri Tree
7:45
Obalamy mit o aktywności fizycznej
11:28
Просмотров 523 тыс.
Paulownia. Przygotowanie do zimy.
12:33
Просмотров 14 тыс.
Q&A - odpowiadamy na wszystkie wasze pytania❗️
18:51
Przetrwac! wg Adolfa Kudlinskiego cz.1
14:44
Просмотров 755 тыс.
Nie za bardzo wiemy czym jest żyrafa...
19:14
Просмотров 400 тыс.