Тёмный

Dűne: Könyv vs Film 

Pimp Thy Mind
Подписаться 15 тыс.
Просмотров 8 тыс.
50% 1

27:14 - Spoileres rész!
► Instagram: bit.ly/3zA5RTa
► Spotify: spoti.fi/3RRx1MG
► Patreon: bit.ly/3f3UHfY
► Facebook: bit.ly/34yl8sc
► Twitch: bit.ly/34yQlvl
► Discord: bit.ly/3r1XnAa
No Copyright Motion Graphics Motion Graphics provided by youtubestock.com RU-vid Channel: goo.gl/aayJRf

Кино

Опубликовано:

 

11 апр 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 83   
@mlevi2002
@mlevi2002 3 месяца назад
Bárcsak Gyuri golyója lehetnék, hogy vele lóghassak egész nap 😭😭
@szebasztianolah4892
@szebasztianolah4892 3 месяца назад
😂😂😂
@zz9poti
@zz9poti 3 месяца назад
Én Ábié szeretnék lenni! ÁBI FOR PRESIDENT!😢
@csabakovacs6073
@csabakovacs6073 3 месяца назад
Bár a golyója nem lehetsz, de ha a csicskája leszel, akkor zsebében a kezeddel egész nap kísérheted!😂
@weedzeeehs
@weedzeeehs 3 месяца назад
Bárcsak ábel taknya lehetnék,hogy vele lóghassak egész nap🥺🥲💪🤣✌️
@TheWolfspirit1991
@TheWolfspirit1991 3 месяца назад
Gyuri,ha ez nem lesz benne a a kövi trollkommentekbe,megkereslek,és úgy felrúglak,a hátad közepére csúszik a sægged xD
@polgarjozsef
@polgarjozsef 3 месяца назад
A Dűne könyveket -még- nem olvastam, de sokat olvasok és lassan, főleg sci-fiket. A két új Dűne film nekem nagyon bejött. Éreztem, hogy sokkal nagyobb és összetettebb világ ez, mint amit filmen láthattunk. A mozi a kirakat volt, és a könyvekkel betérek majd az üzletbe is mindent egyenként megvizsgálni.
@szabolcscsengoi4231
@szabolcscsengoi4231 3 месяца назад
Még az elején járok, de már most látom, hogy "We gonna need a bigger sofa..."
@csendler
@csendler 3 месяца назад
Jogos:D
@balazsb8417
@balazsb8417 3 месяца назад
JYSK
@adrianfitos3933
@adrianfitos3933 3 месяца назад
Köszi a videót! Nagyon jó , hogy így 3-an beszéltétek ki a könyvet és a filmet. Továbbra is úgy gondolom több hét elteltével, hogy Alia marhára hiányzott minimum a végjátékból ( oké, hogy creepy karakter, de neki pont ez a lényege, hogy 2 évesen a Bárót és a Császárt oltja le ország világ előtt, mert akkora tudással rendelkezik az előző életeknek hála). Minden tiszteletem ellenére, ha Villeneuve tényleg úgy gondolkodik a párbeszédekről, ahogy nyilatkozta, akkor jobb is, ha második könyvnél megáll. Ugyanis a későbbi könyvekben már pláne inkább filozófia van minden egyes oldalon, és kevesebb cselekmény, ami nem éppen ideális alapanyag egy sci-fi látványorgiához. Pedig a Megbecsült Matrónákat igazán megnézném:) - - - SPOILER - - - Pár tipp a cselekmény kitöltésére: Alia és Jessica párbeszéde alapján úgy gondolom, hogy valószínűleg több jelenetet fogunk kapni a Dzsihádból, nem csak pár másodpercig lesz megmutatva. És sajnos tartok tőle, hogy Zendaya miatt a Paul - Chani - Irulan "szerelmi" háromszög messze több játékidőt fog kapni a kelleténél. Plusz jelenetként azt tudom elképzelni, hogy esetleg a vége azzal lesz megtoldva, hogy a sivatagban vakon bolyongó Paulnak esetleg egy látomása lesz arról, ahogy II. Leto rálép az Arany Ösvényre. Plusz még a Bene Tleilaxot is be kell mutatnia Villeneuvenek Scytale miatt, és a navigátorokkal is adós kicsit.
@user-dd2rt4ek1f
@user-dd2rt4ek1f 3 месяца назад
Üdv Skacok! A jelen feldolgozás erényei, a végtelenül könyv, illetve képzelet hű megjelenítés, a remek cast, a kiváló, operatőri munka, azok a csodás látvány elemek! Ezek részben, vagy egészében más jellegűek voltak a korábbi feldolgozásoknál, sokszor meglepően eltértek, az amúgy remekül leírt könyves alaptól. Ugyanakkor a korábbi feldolgozásokkal szemben, ebből a mostani két filmből nekem egyetlen dolog hiányzott, ez pedig: A DŰNE! Bármely más feldolgozás, (még ha olyan hülyeségeket vonultat is fel mint a hangfegyver...) ezerszer hitelesebb volt a könyvhöz képest, mint a jelen két film! A mostani kísérlet is bizonyította, hogy nem szabad a DŰNE regényt, (regényeket) mozifilmnek feldolgozni! Hiba fontos elemeket kihagyni, vagy átírni, mert megváltozik az egész értelme! Azt a komplexitást, és lelki, eszmei mélységet, ami ezen regényekben uralkodik, csakis a sorozat formátum tudja visszaadni! Ezért is volt ezerszer jobb, a 2000-es években készült sorozat! Igen, tudom, hogy messze elmaradt a látvány! Igen, tudom, hogy eddig egyetlen feldolgozás, sem hozta Paul eredeti, a könyvbeli korához annyira közel a filmes történetet, mint a jelen feldolgozás. De sajnos, a szememben ez az egyetlen erénye a jelen filmeknek. Számomra, aki a regényeket is, és az eddigi feldolgozásokat is ismerem, ez a mostani, nem több mint egy nagyon látványos, a végletekig hangulatkeltő, fércmű. Egy példa. Hol van az a regényben, hogy az atom arzenállal akarja Paul elpusztítani a fűszert? A regény, pont, hogy Liet halála kapcsán kezdi el elmagyarázni, mi is az a fűszer. Mi a fűszerkovász, mi a jelentősége, és mit okoz, egy ilyen fűszerbuborék kirobbanása. Valamint leírja azon láncreakciót, mit okoz az életvize, ha ezzel a fűszerkovásszal keveredik. Na az pusztítja el a fűszert láncreakcióban, az egész bolygón, nem az atom! A regényben, tilos atomfegyvert használni! Nem használnak lézer fegyvereket, mert ha az, pajzzsal érintkezik, akkora robbanást idéz elő, hogy a pajzs, és a lézer használója is elpusztul. A filmben simán lövöldöznek lézerrel... Az atomfegyvert, a pajzsfal ellen vetik be a regényben, egy természetes sziklaképződményen ütnek lyukat, hogy támadni tudjanak. A filmből ez a magyarázat is kimarad. Végszó. A jelen feldolgozás, számomra egy egyszer nézhető látvány orgia, ami a DŰNE című regény egyes elemei alapján, egy igencsak összecsapott Sci-fi próbálkozás. Köszönöm, hogy elolvastátok.
@dominiktoth2001
@dominiktoth2001 3 месяца назад
Nagyon jó volt hallgatni ezt a beszélgetést, és kimondottan jót tett egy harmadik fél bevonása is. De :) Engem egyébként is szokott zavarni, ha jól lefordítható, és a köznyelvben is élő magyar kifejezések helyett az angolt használja a tartalomgyártó. Itt viszont még jobban kizökkentett, lévén egy komplett blokk szólt az eredeti művek irodalmi színvonaláról. Példa (és bocsánat, ha pontatlanul idézek): "Nemesi házak kis hadseregei küzdenek egymással, és HAND-TO-HAND COMBATBAN vívják meg a csatákat." Mint amikor körömmel karistolják a táblát... Srácok, én értem, hogy ez egy trend, meg hogy a geekek használnak bizonyos hunglish kifejezéseket. Megszoktam, hogy a gémer lútol, meg fejleszti a szkillfáját, hogy újabb és újabb öcsívmenteket érhessen el. De légyszi, legyen már egy határ. A magyar nyelvnek háromszor akkora szókincse van, mint az angolnak, nem olyan nehéz megtalálni a megfelelő kifejezést, esetünkben a test test elleni küzdelmet. Köszönöm, ha elolvastátok! Üdv: Dominik :)
@PimpThyMind
@PimpThyMind 3 месяца назад
Kedves Dominik. Értem hogy téged zavar az Angol és sajnálom is hidd el de én legutóbb például angol hangoskönyvben hallgattam végig a dűnét és a filmet is angolul néztem. Én ma már nem nézek szinkronosan filmeket ha egy mód van rá. Szóval nekem az angol kifejezések és mondatok ugranak be és nem tudok neked mindent hirtelen lefordítani Magyarra. Itt nem hunglishről van szó hanem arról hogy az én élményem az eredeti nyelvhez kötött a tiéd pedig a fordításhoz.
@dominiktoth2001
@dominiktoth2001 3 месяца назад
@@PimpThyMindHadd reagáljak Admirális-Generális Aladdin szavaival: "Let's agree, to disagree, my friend!" :) Szerintem itt nem a kötődés a lényeg, hanem a szép magyar beszéd. Kettős nyelvi közegből, ha úgy tetszik kisebbségi környezetből származom, ezért lehet hogy érzékenyebb vagyok a jelenségre. És ez az a pont, ahol szubjektív alapon ütköznek a meglátásaink. De ez nem baj. Elfogadom az érvelésedet és köszönöm, hogy válaszoltál! :)
@PCarter-sn7ot
@PCarter-sn7ot 3 месяца назад
Bízom azért abban, hogy a táblakaristolásnyi stresszt azért nem okoztam. Szándékos geekség/fellengzős ál-angolság nem volt benne a részemről, a felvételt megelőző napokban egy szuper angol podcast sorozatot ("Gom Jabbar") hallgattam a témában, az is közrejátszhatott a Gyuri által említettek mellett. Illetve rossz szokás (angol szak és jelenlegi munkám átka) , hogy ha néha úgy érzem hogy az angol kifejezés rövidebb és nem kíván mélyebb nyelvismeretet, akkor az agyam élő beszédben beránthatja. Ez történt itt is, a kézifegyverekkel vívott küzdelmet válthatta a h2h combat. Dolgozok rajta, hogy a jövőben senki tábláján ne karistoljak. Peace out, akarom mondani, béke! :)
@r.s.9861
@r.s.9861 3 месяца назад
Pazar vidi, köszi srácok!
@gaborlaufer8640
@gaborlaufer8640 3 месяца назад
Bár már írtam a film kibeszélője alá, de akkor itt is megemlíteném, hogy az én véleményem szerint ez a kétfilmes adaptáció audiovizuálisan zseniális, tényleg lenyűgöző filmélmény, de a karakterek és a történet függvényében bizony kudarcot vall. Abszolút nem értek egyet azzal, hogy ezt ennél jobban nem lehetett volna megcsinálni, mert igenis meg lehetett volna. Nyilván nem lehet mindent egy az egyben átültetni a könyvből, de sokkal jobban lehetett volna játszani az arányokkal. Mert itt bizony nem magyaráz meg egy csomó mindent Villeneuve és így egy átlagnéző számára nagyon sok dolog totál érthetetlen marad. Erre pedig a legjobb bizonyíték számomra, mikor kollégáimmal, illetve barátaimmal beszélgettem a filmről. Olyanokkal, akik a könyvet nem olvasták. És amikor megkérdeztem tőlük, hogy mi az a Bene Gesserit, vagy mi az ő céljuk, akkor csak néztek rám. Arra sem tudtak felelni, hogy mi a Kwisatz Haderach, vagy, hogy a császár végül is miért árulta el az Atreideseket. Számtalan olyan elem van, aminek benne kellett volna lennie a filmben, de Villeneuve-öt láthatóan nem érdekelte. Helyette háromnegyed óráig bámuljuk a homokot Paullal és Chanival, ahogy azok szerelmesen andalognak. A karakterek terén is hasonlóan bukik el a film. Harkonnen báró egy rendkívül összetett karakter, minden terve mögött van egy másik terv, itt meg egy egydimenziós papírmasé gonosz. Irulan hercegnő teljesen súlytalan és akkor ott van Margot Fenring, aki kap egy jelenetet, de ez így önmagában lóg a levegőben és nincs semmi értelme. Mert kimaradt a férje, Hasimir Fenring és a köztük lévő dialógus a Giedi Prime-on. Így önmagában Margot Fenring karakterét simán ki lehetett volna hagyni, mert semmilyen ráhatással nincs a sztorira. Rengeteg olyan interakció van a szereplők között, amik nélkül a sztori egyszerűen nem áll rendesen össze. De persze ott van a Shisakli nevű karakter, akinek van egy darab jelenete a könyvben, itt meg teljesen érthetetlen módon fel van dúsítva a szerepe és rengeteg idő megy el rá és teljesen értelmetlenül. De vannak "félreértelmezett" karakterek is, mint pl. Feyd-Rautha, ugyebár. Mindegy, nem akarom nagyon nyújtani, de tartalmilag ez az adaptáció sem tud felnőni a könyvhöz. Érdekes, hogy a fapados verzió, a fillérekből készült tévés változat viszont történetileg mennyivel jobban meg volt csinálva. Azt pedig továbbra sem értem, hogy Villeneuve miként kívánja lezárni a "Dűne trilógiáját" a Dűne Messiása feldolgozásával. Hiszen azzal a könyvvel nem ér véget Paul sztorija, csupán a harmadik kötettel, a Dűne Gyermekeivel történik ez meg.
@szszgames3508
@szszgames3508 3 месяца назад
"Mert itt bizony nem magyaráz meg egy csomó mindent Villeneuve" Mert készül egy Dűne sorozat is, ami a filmekhez kapcsolódik. Majd ott magyarázzák meg azt, amit a két filmben nem.
@christoferus5356
@christoferus5356 3 месяца назад
Azért aki a két film alapján nem vágja le a Bene Gesserit, meg nem érzékeli legalább nagyjából mi a Kwisatz Haderach, annak teljesen felesleges jobban kifejteni is. A karakterekkel egyet értek, hogy túlzottan tömeg megszólításosra lett leegyszerűsítve a kialakítás, valószínűleg nem akartak úgy járni, hogy nagyon hű adaptáció de megbukik a pénztáraknál. Az pedig nem csoda, hogy valami sorozatként jobban tud működni kifejtésben, ez manapság a Star Wars-nál is bebizonyosodott néhányszor, meg annak idején jó pár sci-fi sorozatnál.
@DD00FF
@DD00FF 3 месяца назад
Abszolút egyetértek. Nem olvastam a könyveket és így egyátalán nem tudott behúzni a Dűne "univerzum". Én úgy vagyok vele, hogy alapvetően egy filmnek önállóan is meg kellene állnia a helyét mindenféle utánaolvasás, vagy "majd lesz sorozat ott elmagyarázzák" nélkül. Látványvilág csillagos ötös, történet, karakterek kettes alá. Ezen videó alapján tényleg baromi érdekes lehet a Dűne világa, csak sajnos ez nem derül ki a filmekből. Nem véletlen beszélnek ebben a videóban is 80%-ban a könyvekről a srácok, mivel a filmről nincs mit mondani, három mondat maga a történet.
@sectorgovernor
@sectorgovernor 2 месяца назад
Rabban meg kissé ki lett herélve. Ő a karakterfejlődését az előzményekben kapta, amit Brian Herbert írt. És Brian Herbert ott volt a producerek között. Sehol nem suggallta (a Dűne sem) hogy egy szerencsétlen gyáva alak lett volna. Nem volt okos- bár a poén az, hogy a Dűne azt suggallja,hogy nem volt olyan buta,mint amilyennek hiszik... Az előzményekben viszont félelmetes. Rabban felülmúlta Feydet kegyetlenségben. Egy vérszomjas szadista,aki élvezi a gyilkolást. Nekem nem tűnt egy beszari alaknak, még akkor sem ha leginkább tényleg a védteleneket terrorizálta.
@sandormaroti164
@sandormaroti164 2 месяца назад
Köszönöm neked hogy ezt mind helyettem írtad le!! Mert leirtad az igazat amit magam is igy látok! A baj a mai érdeklödéssel van ! A könyvnek megvolt az a bálya hogy volt maga a könyv és volt az olvasó! Nincs mozi! Nincs kép! Csak képzelet! Minden sci-fi könyv ilyen és ettöl lesznek az olvasóik valakik ,mert lesz nekik valamilyük! Nekem filmben megvan az elsö és a második széria is DVD-n és nagyon tetszenek de ezt az utolsó kiadást biztos hogy nem veszem meg! Ez a Düne CSAK a látványról szól,de az nagyon ! Eszmei értéke viszont NULLA! Most sokan nézik,soknak lehet eladni ,a rengeteg csöcseléknek nem számít ,nem is tudják hogy miröl is szól az a bizonyos könyv! Ez van ! Mégegyszer köszi!
@loserock1
@loserock1 3 месяца назад
Srácok: frankó! Bátorítalak titeket, hogy csináljatok meg a beszélgetős műsorokat a könyvekről, teljes spoilerezéssel! Én szerintem közel egy évtizede arra várok, hogy legyen egy elborult valaki az ismerősi körömben, aki szintén elolvasta a dolgot legalább a Dűne Istencsászáráig. Azt úgy, egyben akarom megbeszélni valakivel, vagy legalább podcast formájában hallgatni, és vérré/vízzé kommentelni alatta a dolgot. 😎 Engem azzal kapott el a film, hogy nemrég elkezdtem nagy lendülettel, de alaposan újra olvasni az Istencsászárt, mai fejemmel. Harmadánál járok kb. éppen. Durva dolog ez a Herbert! Erős, mint a finomítatlan fűszer! Még egy nagy sorozat van scifi-filozófia témában, ami megérdemelné ezt a hype-ot, az Asimov Alapítványa. De mint tudjuk, a XX. század három legjelentősebb regényfolyamának mindegyike kb megfilmesíthetetlen, de ezekből a Gyűrűk Ura (Szilmarilok nélkül) és a Dűne (még csak az első könyv) már kapott kellően jó adaptációkat. Az Alapítvány pedig tényleg fogalmam sincs, hogy hogyan lenne hűen adaptálható. Sorozat ugye van, jó saját ötletekkel, de a lényeget sajnos kiherélték belőle.
@felegyhazifilmklub
@felegyhazifilmklub 3 месяца назад
Nem hallottam még élő ember által kimondani azt sem, hogy "prána bindu", az is felért egy kisebb orgazmussal. :)
@mihalydetari8771
@mihalydetari8771 2 месяца назад
Jó ez a trió! Folytassátok! :)
@Artyom1552
@Artyom1552 3 месяца назад
Középiskola kollégiumának könyvtárában futottam bele a sztoriba. Ugyanakkor olvastam az Exodust, ami Izrael feltámadása, az arabokkal folytatott 48-as harcok, és ilyesmi. Eltalált a két ügy, szóval én a fremeneket a zsidókkal azonosítottam be, a sziecsek a kibucok, és mittudomén még miket találtam. Csani lett nálam az új Nso Csi. Utóbbi Winnetou húga volt, aki beleszeret Old Shatterhandbe, és azt is akkor olvastam. Szóval én mindent képes voltam belefantáziálni, akkoriban ráadásul elkapott egy újkeresztény irányzat is, szóval penge voltam Bibliából épp, és mindenféle párhuzamokat véltem felfedezni, összességében hatalmas könyvélmény volt. Szerintem hogy mennyire hat ránk egy könyv, az nagyban függ attól, hogy milyen más univerzumokat ismerünk még, amikkel párhuzamokat tudunk majd vonni.
@Actiiion
@Actiiion 3 месяца назад
Tetszett a videó, jó ez a hármas felállás. Amit kritizálnék, az az, hogy szerintem a régi Dűne filmben (1984) a belső monológok szörnyűek voltak, azt gondolom, ezt nevezik lusta írásnak. Gyűlöltem. Mutassák be úgy a világot, hogy nem a szereplők gondolatait hallgassam. Ebből a szempontból is jobbak az új filmek. Remélem, a folytatás is hasonló színvonalú lesz, bár nehéz dolga lesz itt is Villeneuve-nek és munkatársainak.
@kakuktibi
@kakuktibi 2 месяца назад
Nekem viszont pont hogy hiányoztak a monológok.A regényben is így van.Mindenki komplexebb annál,mint ahogy pl. itt mutatják.
@gaborkiss7827
@gaborkiss7827 3 месяца назад
40:45 Vélemény: Jó volt ez a kibeszélő - mint mindig.
@sandras1408
@sandras1408 3 месяца назад
A godzillás srác mikor lesz megint? Annyira tetszett az a rész.
@miklosmagyar8504
@miklosmagyar8504 3 месяца назад
Herbert irói szintjét valóban kevés sf író éri el. Dan Simmons (Hyperion saga) például ilyen. Jó lenne egy igényes Hyperion film is akár 3-6 résszel, ha majd a Dűne megfilmesítése befejeződik.
@PCarter-sn7ot
@PCarter-sn7ot 3 месяца назад
Személyes kedvencem a Hyperion, Simmons egy átkozott zseni, és ha Herberten túl valakinél még teljes joggal lehet a szépirodalmiságot a végtelen képzelet mellett teljes joggal pozitívan felróni, akkor az ő. Egyszer megpróbálom a srácokat rábeszélni, csak hát az a fránya idő... Illetve bízom benne, hogy valaki egyszer egy többszezonos minisorozatban ezt is feldolgozza :) és bár a videóban általunk említett klasszikus scifi-iróknál egy generációval fiatalabb Simmons, nem véletlen, hogy számos hírneves toplistán dobogós, sőt, sokszor első helyen van minden idők legjobb scifi eposzainak listáján... Köszi az ajánlást! 🦾
@christoferus5356
@christoferus5356 3 месяца назад
"Ne kövessetek vakon messiásokat." "Iratkozzatok fel." "Hát elkezdődött.." 😏
@tamasjonas1166
@tamasjonas1166 3 месяца назад
ez tényleg hiány pótló volt a csatornán.
@miklosmenyhart6129
@miklosmenyhart6129 3 месяца назад
Köszi a videót! Középiskolában a haverom áradozott a Dűnéről, majd adta a kezembe azzal, hogy "El kell olvasnod, imádni fogod!". Be is rántott a világa. De mai fejjel már vívódok. SPOILER - SPOILER - SPOILER Az Atreidesek extra jók, a Harkonnenek extra rosszak, a császár szintén nem szimpi, a fremenek extra elnyomottak... Így könnyű azonosulni a főhőssel, Paullal, és könnyű drukkolni a történet előrehaladtával, hogy tegyen végre... igazságot...? Rendet? Mit is? Végülis egyfajta (retrospektív) Daenerys-szindróma merül fel, "akármennyi vér ontatik ki, (vélhetően) mind megérdemelte". Hopp, végül "hirtelen" ott egy zsarnok, tömeggyilkos... aki az ex-hős. Csak épp fel sem foghatjuk, hiszen tovaröppenünk az évezredek irányított viharában az utód, az Istencsászárnak nevezett következő zsarnok ténykedéseit szemlélni. Bennem ma az a kérdés lüktet: mit is akar legvégül a Bene Gesserit? Nem tudom megmondani (tán annyi volna a válasz, hogy hatalmat?). Mi is a jelentősége a Kwisatz Haderachnak (Paul)... annak fényében, hogy lesz még egy nagyobb (Leto), majd még egy (Duncan)...? Jó lenne tudni, hogy Frank Herbert eredetileg miképp zárta volna le, mire futtatta volna ki ezt az egészet. Így, ekképpen ugyanis csak annyi lett belőle, hogy egy transzcendens nélküli világban egy pszeudo-egyház (amolyan shaolin-jezsuita, érdekvezérelten "feslett" apácarend) kamuvallásokkal manipulál az eugenika eszköztárát is bevetve, hogy a transzhumanizmus révén a sztori végén eljussunk a Mátrix3-hoz (gépek és emberek együtt éneklik a kumbaya-t)...? Mi is az üzenet? A filmek önmagukban, moziélményként magukkal ragadnak, működnek, de a sztori - és az üzenet - nálam a könyvektől kezdve ellentmondásos. A film és könyv kapcsolata ilyesmód háttérbe szorult, kevésbé zavart az audiovizuális túlsúly az adaptálás esetében. Azért mégiscsak érdekes felvetés, hogy tök ismeretlenül mennyire lenne érthető a film, hiszen önkéntelenül is csalhatunk a gyengeségek/hézagok kipótlásával, amit egy Dűnét-nem-olvasott néző viszont nem tud megtenni.
@felegyhazifilmklub
@felegyhazifilmklub 3 месяца назад
Te is csak az első könyvet olvastad. :) A folytatások által válik kerekké a történet.
@miklosmenyhart6129
@miklosmenyhart6129 3 месяца назад
@@felegyhazifilmklub Nem nyert, végigolvastam (még a gimiben).
@KozmaRobert
@KozmaRobert 3 месяца назад
Ha jók az infóim van egy könyv ami az első és második rész között játszódik, Brian Herbert írta, és ott fontos szerepet játszik Fayd Rautha lánya. Lehet hogy ez a szál is benne lesz a 3. részben. Illetve én abban is bízom, hogy mégis látunk valamit a dzsihádból.
@peterk8530
@peterk8530 3 месяца назад
A Dzsihádból valószínűsítek én is esetleg néhány vágóképet (emberi koponyákon taposó Fremen bakkancsok, Atreides lobogók alatt :) ), de amit mondasz, biztosan nem lesz benne. Ennek oka a videóban is elhangzik: Brian Herbert könyvei nem részei a keményvonalas kánonnak. Annyi sokkal értékesebb dolgot kell így is az alapművekből kihagyni, hogy kizártnak tartom. hogy pont a kétes mélységű és minőségű Brian Herbert / Kevin J. Anderson duóhoz nyúljon vissza Villeneuve.
@KozmaRobert
@KozmaRobert 3 месяца назад
@@peterk8530 Valami oka csak volt, hogy a második részben felvezették ezt a szálat. Szerintem nagyon hozzá kell költeni a második könyvhöz, mert tartalmilag kb mint egy 50perces Trónok harca epizód.
@sectorgovernor
@sectorgovernor 2 месяца назад
​@@peterk8530Brian Herbert konkrétan a stábban is benne volt, bár az előzményeket tuti nem vették alapul,mert azokban a Báró soha nem látta a kisbaba Jessicát, és Feyd sem ölte meg az anyját.(nem derül ki,mi lett a sorsa.)
@nemeskeymate
@nemeskeymate 3 месяца назад
Nemrég sikerült megnézni a videán és hát nem tetszett. Az első rész még okés volt, de a gyermekbetegségei ellenére nekem még mindig a 84-es a legjobb verzió. A mostani hollywoodi filmeknek van egy ilyen posztmodern, dekonstruált feelingje például, hogy nem használnak zenét. A 84-es filmnek fantasztikus zenéje volt, ebben meg csak az a mély berregés amikor feszültségkeltés van. A másik meg a főhős. Mondtátok is, hogy a későbbi regényekben Paul meglehetősen ellentmondásos figura lesz, de könyörgöm egy kalandfilmben kell a szerethető főhős+a sleppje. Nem vol kiért izgulni ebben a filmben. Azt meg végképp nem értem, hogy aki nem olvasta a könyvet, v. látta a korábbi verziókat az mit vághatott le a filmből, mert dramaturgiailag egy katyvasz volt az egész, egymásra dobált jelenetekkel. A díszlet és atmoszféra is jobb volt a 84-es verzióban. Az a szecessziós díszlet ütött és adott egy karaktert a Lynch filmnek, ebben a filmben nem tudtam hova tenni a látványt. A Harkonnenek olyanok voltak mintha egy Tarsem Singh filmet néznék, a fremenek meg olyanok mintha valami légiós filmet. Mindegy az emberek szeretik ezt a verziót, de nekem nem jött be.
@menoitios012
@menoitios012 3 месяца назад
A Harry potter illetve a Gyűrűk Ura is tele van karakterekkel. Mindegyiknek átjön a személyisége a karaktere. Meglehet jegyezni őket. Emlékezetesek. Lehet tudni kik ők mit akarnak stb. Lehet értük izgulni. Hát ebben a filmben fogalmam sincs kik voltak.
@christoferus5356
@christoferus5356 3 месяца назад
Azért a Harry Potter kakukktojás, mert több könyv is úgy készült, hogy már közben hozzá építették a filmeket frissiben. A gyűrűk ura pedig igen, jól működött, de azért a könyvekhez képest az is teljesen más vázolás sok esetben és nagyon sok karakter és hozzájuk köthető szál nincs ott, vagy nem úgy.
@menoitios012
@menoitios012 3 месяца назад
@@christoferus5356 az biztos hogy az első 3 könyv màr a filmek előtt kész volt. A gyűrűk urànàl is.. ès lehet volt nèmi vàltoztatàs de ott nem problèma.. . Azt se tudom hogy ki kivel/hogy/miért stb.. szènnè van vàgva az egèsz ugràlunk a helyszinek között (amugy elvileg azt hallottam hogy pl a palota is sokkal nagyobb ès csicsàsabb az első részben a könyvben...) na mindegy nem jött àt a forgatókönyv meg a cenzúra szétszedte a sztorit
@TofiToffoo-ry8hv
@TofiToffoo-ry8hv 3 месяца назад
Egyszer jo lenne a Sith-ek bosszújáról vagyis inkább Anakinról egy hasonló videó kicsit mélyebb megvilágitásban érdekes lenne tőletek
@kubijak
@kubijak 3 месяца назад
Sajnos a Guild hiányát a második részben nagyon érezni lehetett. Kb ők voltak Paul győzelmének záloga.
@TheHangem
@TheHangem 3 месяца назад
Tudom, hogy ez nem tartozik ide, de mikor a filmről van szó folyton eszembe jut és nagyon kíváncsi leszek más is így van e ezzel... Az első rész próbájáról van szó.. Az egész jelent akkora kedvencem, hogy el nem tudom mondani! Ahogy a srác megküzd a kínnal, az is nagyon bejön, de az anyja reakciói számomra elképesztőek! Képtelen vagyok betelni vele pedig sokadjára láttam már.. Bármi vélemény? Vagy csak én vagyok elszállva attól a jelenettől?
@gregor_man
@gregor_man 3 месяца назад
Jól megcsinált jelenet. A nő játéka tényleg kiemelkedő. Jellegzetesen olyan, amiket az Oscar-jelölések illusztrációiként mutogatni szokás, aztán a színész kissé félénken és pislogva belenéz az arcába tolt kamerába, a közönség pedig tapsol. Majd meglátjuk jövőre. :-))
@kakuktibi
@kakuktibi 2 месяца назад
Az pl. remek jelentsor,főleg hogy ugye látható fizikai jele nincs is.Paul szenved,Jessica szenved,átjön a fájdalom az egészből.
@gabroszy
@gabroszy 3 месяца назад
Nem kérdés, hogy a könyv. Elismerve hogy a film is zseniális.
@istvangaal5435
@istvangaal5435 3 месяца назад
Sziasztok! Az első filmben nagy szerepet kap a hangfegyver. Szerepel a könyvben?
@KozmaRobert
@KozmaRobert 3 месяца назад
A-a, az csak a Lynch filmben létezik.
@gregor_man
@gregor_man 3 месяца назад
Nyoma sincs ilyesminek. Szó esik, azt hiszem, egy körvonalazatlan családi harctechnikáról, amely inkább egy közelharcfajta lehet, nem technikai eszköz. Jessica "bűvharca" talán ide tartozhat, ebben segítsen ki valaki más is.
@kakuktibi
@kakuktibi 2 месяца назад
Érdekes beszélgetés volt,jó volt hallgatni. A filmek esetében annyit,úgy két hónapja barátommal megnéztük Lynch filmjét.Tegnap pedig Vilenneuve mindkét alkotását. Továbbra is úgy érzem,ez utóbbi rendező jobban földhözragadtabb módon akarta ábrázolni a világot.Vagy világokat. Csak az a baj,szerintem ez nem áll jól a Dűnének.Remek a látvány,remek a casting,de mégis inkább sterilnek érzem az egészet. Van,aki alig van jelen és így tök hirtelen jön vele kapcsolatban egy fordulat.Van aki az első film egy pontján eltűnik,majd a második részben újra látjuk.oké,van rá magyarázata. Hiányoznak a belső monológok,a vívódások,Alia ábrázolása /tudom,hogy fura lenne,de Lynch mégis megcsinálta.Elidegenítő,mert olyannak kell lennie/ A karakterek sem olyan acélosak,pedig a színészek jók.Eredeti hanggal kicsit jobb volt az élmény,a homokféreg továbbra is jobban bejön az 1984-es filmben,bár a féreglovaglás az baró itt is,már szerintem. És hát,a Harkonnenek sincsenek igazán jól ábrázolva,pedig a színészek ez esetben is rendben lennének. Könyv esetében csak az elsőt olvastam,majd valamikor pótolom a többit
@verestamas3920
@verestamas3920 3 месяца назад
Az eredeti Liet Kynes mennyivel foglalt volna több időt el a filmből? Fekete nőként rövidebb hullámhosszon verte vissza a fényt? Vagy mi volt mögötte a művészi koncepció? Ha a pár hónap helyett az eredeti évek teltek volna el a filmben az mitől foglalt volna több játékidőt. (így is volt "tellik az idő jelenetek" , mikor rajtaütnek a Harkonen fűszer kitermeléseken) Alia meg nem születésére és a fináléban nem betöltött szerepére mi a mentség? Kicsit kevesebb Zendajával befért volna az amúgy lényeges Thufir Havat volnal is a végső jelenettel. A fent felsoroltak messze nem nem teljes lista csak azok a dolgok amiknél netto hazugság , hogy nem fért volna bele a játékidőbe. Ez a film egy baromi gyáva és megalkuvó látványfilm, amit tudatosan butítottak le az átlagos Marvel fogyasztó szellemi szintjére és amivel az utolsó kedvenc Hoolywoodi rendezőm gerince is meghajlott. Én személy szerint egy végre bevállalós és kompromisszumok nélküli fűszerorgiát szerettem volna látni a filmben , a megnyúzott Harkonenek bőrén doboló van fremeneket, akik Mua Dib nevét ordítva fanatikusan rohannak az ellenségre. Akik, ha rajtuk ütnek a gyermekeiket hozzá vágva az ellenséghez harcolnak az utolsó vérükig. És természetesen akik kicsit sem befogadóak és diverzek. (Vagy Mindegyik Arab vagy mindegyik Fekete és nincs kvóta bohóckodás sem velük sem a főszereplőkkel) Szinte másik emberi fajként létező, a mi morális normáink szerint végtelenül romlott és perverz Harkoneneket szerettem volna látni egy olyan a filmben láthatónál jóval őrültebb de számító gonosz báróval, aki bizony kisfiúkra gerjed. Még akkor is , ha ezt a mai szivárványos közösség nem szertné a filmben látni, mert szerintük homofób. Tényleg nem jött le a rendezőnek, hogy miért nem nemzett hivatalos utódot a Báró? Nem értette, hogy miért fontosak az olyan részletek, hogy a Harkonenek haja vörös és Jessica, Alia haja is az? Nem értette a rendező, hogy a feremenek instant vágják el a kívülállók torkát ha az a területükre téved és így baromira nem volnának ilyen-olyan rasszok a közösségeikben? Nem értette a rendező, hogy Thufir megvezetése is és a Mentátok és képességeik hangsúlyosabb bemutatása mennyire fontos Paul megértésnek a szempontjából? (Hiszen ő egy Bene Geserit és egy mentát kombó) 5:52 Alia lényege, hogy furcsán érzed magad tőle. A fremenek is kivannak borulva tőle.Ezt számonkérni a karakterén... Miért szempont, hogy kevésbé legyen furcsa? Ez nem a Szomszédok. Ha zavarta a rendezőt a világ komplexitása, akkor miért nem csinált inkább valami szuperhősfilmet? (Részemről ez az első film ami alapján csalódtam a rendezőben. A korábbi munkáit nagyon szerettem. Pl az új Blade Runner tökéletes folytatás volt.)
@menoitios012
@menoitios012 3 месяца назад
mennyivel jobb lehet a könyv hallgatni ezt a sok plusz részletet a film még kevésbé lett jó nekem
@ninobrown4658
@ninobrown4658 3 месяца назад
Azaz erdeti x-men poló nagyon cool.
@ricsicsomak13
@ricsicsomak13 3 месяца назад
2. Könyvet lehet egy 3 részes minisorozat ként kellene vetíteni moziban. 3-4 havonta ki adva egy részt . Persze egybe forgatva.
@gregor_man
@gregor_man 3 месяца назад
Ez a megoldás szerintem még sosem lett kipróbálva. Mozisorozat? Végül is szinte perverz lázadó ötleként is felfogható. Viszont a 2. könyv szerintem nem ér meg három filmet, igazából még kettőt sem. Tudom, vannak, akik nagyon szeretik, én üresnek éreztem.
@kornelszabo5938
@kornelszabo5938 3 месяца назад
A Trónok Harcából Arya nem lehetne a késes Szent Alia?
@gregor_man
@gregor_man 3 месяца назад
Villeneuve már, mondhatni, elkötelezte magát, amikor megmutatta (elég feleslegesen) Anya Taylor-Joyt Aliaként. De egyébként az ötleted nem lenne rossz, bár én királynőibb Aliát képzelnék el, noha mindenképpen nagyon fiatalnak kell lennie.
@zoltanszeki4205
@zoltanszeki4205 3 месяца назад
Èn mindörökké Stilgárdnak, saldarkauroknak ès saddammnak fogom kiejteni "sz" nèlkül.😊
@matehorvath1755
@matehorvath1755 3 месяца назад
Kíváncsi vagyok hogy lesz megfilmesítve a második könyv, főleg annak tekintetében hogy Villeneuve nyilatkozta hogy 3 filmben gondolkodik! Nem csinál többet! 🤔 Kerek trilógia lezárással…. Komoly forgatókönyvírói feladat lesz!
@szondazsolt7506
@szondazsolt7506 3 месяца назад
Warhammer 40 k 🤔😂 Nem tudják megszámolni hány idegen fajt írtottak ki a hadjáratok alatt. Néhány hadszintéren naponta hal meg több millió ember 🤔😂
@jakabzsolt
@jakabzsolt 3 месяца назад
Szerintem propaganda nincs megmagyarázva. Nekem nagyon kellett volna az, hogy kibontsák, hogy a jóslat, az csak mese, egy propaganda. Szerintem ez nagyon hiányzott, mert ez is egy alap szál.
@peterk8530
@peterk8530 3 месяца назад
A Düne Messiása erről szól, ott fogják jobban kibontani. A fremen kiábrándulásról a Dzsihád után. A zöldülni kezdő Arrakisról, a szélsőséges körülmények elpuhulásáról, és paradox módon egyúttal a Fremen kultúra és identitás kiüresedéséről is, a kiábrándultságról (pl. Stilgar pálfordulása).
@felegyhazifilmklub
@felegyhazifilmklub 3 месяца назад
Bizony, a könyvek szorosan összefüggnek, csak egyben értelmezhetők igazán.
@GERGELYSZABO-by6ym
@GERGELYSZABO-by6ym 3 месяца назад
Héjjakiki csatornáját ajánlom nektek !
@GERGELYSZABO-by6ym
@GERGELYSZABO-by6ym 3 месяца назад
Egy beszélgetés van ami érdekelne titeket!
@gregor_man
@gregor_man 3 месяца назад
Sokszor hallom a planetológus nevét úgy mondani, hogy Liet Kynes. A Dűnében én csak azt olvastam mindig, hogy dr. Kynes, keresztnév nélkül, és megtudjuk, hogy a fremenek Lietnek hívják. A két név nem szükségképpen állítandó párba. Olvasott valahol valaki arról, hogy valóban Liet Kynesnak hívták ezt az embert, Herbert szándéka szerint? Miért kellene Aliának félelmetesnek lennie? Ő csak egy különleges tudással rendelkező nő, egy kislány testében. Azt, hogy Késesnek nevezték el, a regény alapján onnan indulhat, hogy ő is, mint a fremeneknél minden gyerek, bátran használta a kését, és ölte vele a sebesült Harkonnen-katonákat, ahogy azt a törzs szokásai diktálják. De a regényben én nem találtam benne félelmeteset. 10:19 Peti, nem láttad a minisorozatot? Nagy hiba. A 2000-es Dűne történetileg jobb mindkét mozifilmnél, a 2003-as folytatás pedig a két további könyvet dolgozza fel, szerintem jól. Egyébként a fiút James McAvoy játssza, akit azelőtt sosem láttam, és nagyon feltűnt, hogy milyen átütően tehetséges színész, aztán azóta már komoly pályát futott be. 13:03 Sokat torzultak az emlékeid, ahogy az emberrel ez rendszeresen megtörténik. A könyvben valójában ez van: "- A városiak csakugyan elszántnak látszanak - ismerte el Stilgar. - Frissen lángol bennük a gyűlölet - mondta Paul. - Ezért használjuk őket rohamcsapatként. - Iszonyú mészárlást fognak véghezvinni közöttük a sardaukarok - mondta Gurney. Stilgar bólintott. - Megmondtuk nekik, mire számíthatnak - mondta Paul. - De tudják, hogy ahány sardaukarral sikerül végezniük, annyival kevesebb jut ránk. Tudjátok, barátaim, nekik most már van miért meghalniuk. Rájöttek, hogy ők egy nép! Eszmélőben vannak!" Szóval Paul felhasználja a városi fremeneket segítségül, de nem olyan nemtörődöm módon, hanem szerintem hadvezéri tisztelettel beszél az önfeláldozásukról. De abban egyetértünk, hogy Paul ekkor már hadvezér, nem aggodalmaskodik feleslegesen sem maga miatt (figyelmeztetik, hogy a rádiókommunikációjuk miatt felfedezhetik őket), sem az erőforrásai miatt, nagy, mindent eldöntő csatára készül. 14:17 Ilyen szempontból is remekmű a Végjáték, Orson Scott Card regénye, ott egy egy kérlelhetetlen hadvezér a főszereplő, aki, bár nem tudja, hogy nem szimulációval dolgozik, feláldozza az erői egy részét, amikor az stratégiailag fontossá válik. A hadászat sajnos ilyen. De a harci pilóták, akiket feláldoztak, tudták, hogy az önfeláldozásuk fontos és nem értelmetlen, ezért követték a parancsot és vad harcban vesztek el. "Jó nap ez a halálra", ahogy valamelyik indiánnak ezt az ismert kiszólást tulajdonítják, ez is tükrözi a halálos elszántságot. Ezért kellett a hadseregekben férfiaknak harcolniuk, ők tudják és merik is feláldozni magukat, azzal a felkiáltással, hogy ma sok ellenséget viszek magammal a halálba, ezért volt mindig is ésszerű, hogy a nők, akiknek más a természete, kimaradjanak a háborúkból. 16:45 Miért beszélsz angolul? "Meg akarták ölni a fiamat!" Ötször hangzik el a regényben, és egyetértek, nagyon erős. 19:31 Így igaz. Én is sokat gondolkodtam már azon, hogy akik még nem jutottak el oda, hogy a regényt elolvassák, elsősorban a fiatalok, ők mit értenek a történetből, nekik mit mondhat a Dűne. Mert én, aki a regényt négy évtizeden át olvasgattam újra és újra, minden részlettel tisztában vagyok, és én már képtelen vagyok a filmet önmagában nézni. Aki most találkozott először a történettel, vajon mit tudott meg, milyen összképe lett? Kerek egészet kapott vagy hiányérzete maradt? 20:22 "- Nem lesz bűntudat - mondta Lady Fenring. - Beépítem a hipnoblokkokat annak a Feyd-Rauthának a pszichéjébe, megtermékenyíttetem vele magamat, és már itt sem vagyunk!"
@robirey1381
@robirey1381 3 месяца назад
“Öko buzi” ? Na mennyé má ..
@zz9poti
@zz9poti 3 месяца назад
A film nem lett hosszú szerintem. Sajnos a világunk lett "rövidebb".
@csendler
@csendler 3 месяца назад
❤❤❤ teljesen igaz!!!!!
@gregor_man
@gregor_man 3 месяца назад
Na azért egy 2 óra 45 perc hosszú film közel sem szokványos. Még a VHS korszakból élénken emlékszem nagy filmhosszokra, például a Tora! Tora! Tora!, ez extrémnek számított a rendezői változat 2 óra 30 percével. A Volt egyszer egy Vadnyugat csak egy picivel hosszabb a Dűne 2. részénél, és a moziban két részben adták. A Ben-Hur vagy az Elfújta a szél már közel négy óra, azok már szinte eposzi méretűek.
Далее
Dűne: Második rész - Kritika
50:34
Просмотров 21 тыс.
10 dolog amit Ábi utál
57:19
Просмотров 16 тыс.
This Stop Motion is Insane
00:39
Просмотров 5 млн
Kinek mit jelent a Star Wars - Beszélgetés Rixonnal
1:21:14
8 legjobb könyv amit 2023 ban olvastam!
17:50
Просмотров 39 тыс.
Sárkányok háza 1. évad MÉMESÍTVE
27:03
Просмотров 9 тыс.
Még 10 dolog amit Ábi utál
1:09:06
Просмотров 17 тыс.
Double Dűne Dáridó
13:10
Просмотров 125 тыс.
A Nő az új Predátor - Préda Bemutató, Kritika
41:34
Sivatagi Show 🏜️🟠 DŰNE
9:15
Просмотров 230 тыс.
A Nagy Gyűrűk Ura Harci Játék
1:22:54
Просмотров 37 тыс.
Shogun - Sorozat Kibeszélő
48:27
Просмотров 7 тыс.
Кого она вытащила из воды?😱
0:51