Тёмный

DEBATA O PROMIENIOTWÓRCZOŚCI 

Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie
Просмотров 202
50% 1

Zapraszamy na DEBATĘ O PROMIENIOTWÓRCZOŚCI
zorganizowaną w 90. Rocznicę Śmierci Marii Skłodowskiej-Curie
25 kwietnia 2024
godz. 16.00
ul. Krakowskie Przedmieście 66
Prelegenci:
Prof. Tomasz Pospieszny
Wydział Chemii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu
Dorota Gajda
Wojskowy Instytut Chemii i Radiometrii Ministerstwa Obrony Narodowej
Adam Rajewski
Instytut Techniki Cieplnej MEL Politechnika Warszawska
Wstęp na debatę jest bezpłatny, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc trzeba potwierdzić swoją obecność zgłaszają się przez messenger profilu FB Muzuem Marii Skłodowskiej-Curie. Debaty są transmitowane na profilach społecznościowych organizatora oraz partnera - FB i RU-vid.
🟢🔵🔴 Zapraszamy na cykl wydarzeń upamiętniających Marię Skłodowską-Curie w 90. rocznicę śmierci uczonej. Program głównych wydarzeń składa się z trzech debat popularno-naukowych i plenerowej wystawy planszowej oraz kampanii popularyzującej dawstwo szpiku kostnego.
🟢DEBATY
Przygotowaliśmy trzy debaty ukazujące życie i pracę Marii Skłodowskiej-Curie w obszarze promieniotwórczości, medycyny i edukacji. W każdej debacie trzech prelegentów w 20-minutowych wystąpieniach przedstawi przeszłości, teraźniejszości i przyszłości w kontekście tematu wiodącego. Po prelekcjach paneliści wezmą udział w moderowanej dyskusji.
Debaty odbędą się w Sali Marii Skłodowskiej-Curie w Narodowym Instytucie Kultury i Dziedzictwa Wsi, przy ul. Krakowskie Przedmieście 66, w dawnym Muzeum Przemysłu i Rolnictwa, gdzie Maria Skłodowska prowadziła pierwsze badania fizyczne, przed wyjazdem na studia do Paryża. Debaty będą transmitowane na profilach społecznościowych organizatora oraz partnera. Wstęp na wydarzenie stacjonarne jest bezpłatny.
🔵WYSTAWA
„Nić ciągła. Maria Skłodowska-Curie 1867-1934” ekspozycja poświęcona biografii i dokonaniom, a także społecznej recepcji uczonej w międzynarodowym ujęciu, zaprezentowana w Galerii Plenerowej Muzeum Łazienek Królewskich w Warszawie, przy ul. Agrykola 1. Na wernisaż zapraszamy 4 lipca 2024 r, w dniu rocznicy śmierci uczonej. Wystawa będzie czynna do końca lipca.
🔴KAMPANIA
„RADość dzielenia, RADość działania”. Nawiązując do społecznego zaangażowania Marii Skłodowskiej-Curie, w ramach upamiętniania jej życia i dorobku, włączyliśmy się w kampanię promowania ratowania życia chorym na nowotwory krwi. W tym celu nawiązaliśmy współpracę z Fundacją DKMS. Wolontariusze fundacji podczas muzealnych wydarzeń w dniach 25 kwietnia oraz 18 maja (podczas Nocy Muzeów) będą informować o idei dawstwa oraz rejestrować potencjalnych dawców szpiku. Rejestracja polega na zapoznaniu się z podstawowymi kryteriami wykluczającymi, uzupełnieniu formularza i pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka.
Organizatorami wydarzenia są:
Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie
Miasto Stołeczne Warszawa
Polskie Towarzystwo Chemiczne
PARTNERZY WYDARZENIA
Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi
Fundacja DKMS
🟢🔵🔴Zapraszamy!🟢🔵🔴
#Skłodowska #Curie #promieniotwórczość #polon #rad #odkrycia #edukacja #medycyna #curieterapia #wielkahistoria #herstoria #przeszłość #teraźniejszość #przyszłość #wielkaPolka #dziedzictwo #Nobel #Nobelprize
Autor grafiki: Andrzej Wąsik

Опубликовано:

 

24 апр 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии    
Далее
ВОТ ЧТО МЫ КУПИЛИ НА ALIEXPRESS
09:35
Tego nie wiedzieliście o Skłodowskiej
12:03
Просмотров 269 тыс.
Michał Heller, Granice Wszechświata
1:08:23
Просмотров 102 тыс.
MOJA HISTORIA: JAN FRYCZ
1:15:31
Просмотров 124 тыс.
Michał Heller, Bóg i logika
1:05:25
Просмотров 74 тыс.